Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 43

Θέμα: μετακομιση γραφειου

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    κατερινα
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή μετακομιση γραφειου

    Για σας θέλω να σας ρωτήσω κάτι που εσείς εδώ σίγουρα θα ξέρετε θέλω να κάνω μια μετακόμιση το γραφείο μου σε έναν άλλον χώρο. Έχω πολλούς υπολογιστές και οθόνες και εκτυπωτές και τηλεφωνικό κέντρο. Ρώτησα σε ένα μαγαζί πόσα θέλουν για να μου τα αποσυνδέσουν και να μου τα συνδέσουν στο Άλο γραφείο αλλά νομίζω ότι μου ζητιάνε πολλά, μου είπαν ότι έχει σχέση με το πόσους υπολογιστές έχω. Ας σας πω λιπών έχω 5 υπολογιστές 1 τηλεφωνικό κέντρο με 5 τηλεφώνα θα βάλω 2 isdn και 2 adsl και 2 εκτυπωτές στο καινούριο γραφείο καλοδεια υπάρχουν αλλά μου είπαν ότι δεν φτάνουν και θέλει και άλλα ακόμα πόσα περίπου να κοστίζει μια τέτοια εργασία για κάποιον ?????

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moutoulos : 01-02-14 στις 20:23 Αιτία: Επεξεργασία Font Size (Ήταν τεράστια)

  2. #2
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Πόσα σου είπαν δεν μας είπες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    2.008

    Προεπιλογή

    αυτη η απαντηση δεν απανταται μεσα απο ενα φορουμ. ειναι πολλες οι παραμετροι. πρεπει να συνυπολογισεις βεβαια και το αν καποιος σου κανει σωστη δουλεια η προχειροδουλεια. η πρωτη περιπτωση θα κοστισει παραπανω.

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    κατερινα
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    μου είπαν 600 με 700 πολλά δεν είναι??

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    Να πω την αλήθεια δεν τα βρίσκω πολλά...και όλα είναι σχετικά. Εκανα αυτή τη δουλειά ακριβώς σε δικηγορικό γραφείο με 3 υπολογιστές ενα τηλ κέντρο με ξανασύνδεση καμερών, 3 εκτυπωτών κλπ σε επαρχία κοντά στην Αθήνα για τα διπλάσσια. Αλλά μιλάμε εγινε προετιμασία και ολοκλήρωση σε 2 εβδομάδες. Μου πήρε αρκετά στην αρχή για τη μελέτη των καναλιών κλπ. Τα παλιά κανάλια πέρναγαν μέσα και πολύ κοντά απο κανάλια δικτύου 220V. Το θέμα όμως δεν είναι τα χρήματα. Είναι η αξιοπιστία στη δουλειά....αυτό που χρόνια αποκαλώ ΔΙΚΤΥΟ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗΣ. Να καταλάβει ο πελάτηες που απλά αυτα τα τσιμπλικια τον εξυπηρετούν τι ζόρι θα τραβήξει ο τεχνίτης για να ανταποκριθεί σε αυτό που τον καλούν.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  6. #6
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Για να κρίνουμε αν είναι πολλά η λίγα θα έπρεπε να έχουμε δει τον χώρο που θα πάνε, πως θα πάνε,
    απόσταση κτλ. Είναι πολλοί οι παράμετροι που θα πρέπει να δεί κάποιος να αποφασίσει πόσα θα σου
    πάρει ...

    Παράδειγμα: Αν όλα αυτά που γράφεις θα μπούν σε μια πλευρά τοίχου (που δεν νομίζω), γραφείο,
    μαζί και οι υπόλοιποι υπολογιστές, καθώς και τα τηλέφωνα ... ίσως και 300 ευρώ να ήταν πολλά.

    Επειδή όμως συνήθως η δομή ενος γραφείου, δεν είναι έτσι, και επειδή έχουμε πολλές γραμμές απο
    Τηλ.Κεν, μαζί με τις ISDN, που δυσκολεύουν ακόμα περισσότερο τον τρόπο σύνδεσης τηλεφώνων
    καθώς και όλες οι συνδέσεις στους "διάσπαρτους" υπολογιστές μαζί με τις "ιντερνετικές" συνδέσεις
    τους ... ίσως και τα 1000 ευρώ να ήταν λίγα.

    5 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον moutoulos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (02-02-14)

  8. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Ομως λεει οτι καλωδια υπαρχουν και θα χρειαστουν μερικα ακομη...οι Υπολογιστες ειναι 5,να υποθεσω το γραφειο ειναι μαξ.100μ²?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  9. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    έχεις φωνάξει ποτε υδραυλικό για να αλλάξει μια βρύση ? το 50ρικο το έχεις για πλάκα...
    άλλωστε μην ξεχνάς οτι με πορδές δεν βάφονται τα αυγά,και την καλή δουλειά θα πρέπει να την πληρώσεις !

    2 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  10. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον KOKAR για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (02-02-14), xsterg (02-02-14)

  11. #9
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    κατερινα
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Το γραφείο είναι το πολύ 100 τμ 3 δωμάτια αυτό που θέλω να ξέρω περίπου τι τιμές κυμαίνονται αυτά τα πράγματα από ότι ξέρω είναι πολύ καλός στην δουλειά του και μου είπε ότι θέλει 1 μέρα προετοιμασία και άλλη μια μέρα για να τα αποσυνδέσεις και να τα βάλει στο καινούριο γραφείο άρα έτσι όπως τα λέτε 800 είναι και πολύ λίγα σωστά

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #10
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    κατερινα
    Εγγραφή
    Feb 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω τι να κάνω μέχρι την τρίτη πρέπει να έχω βρει λύσει και δεν μπορώ να κοιμηθώ

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ενα ωραιο διακοσμητικο γραφειου :) DIY
    By IXHEM in forum Παρουσίαση Πρόχειρων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-16, 00:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας