Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ακουστικό βαρηκοίας (ενδιαφέρεται κανείς για πειράματα; )

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη petros32
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αττική/Περιστέρι
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή Ακουστικό βαρηκοίας (ενδιαφέρεται κανείς για πειράματα; )

    Παιδιά, διαθέτω ένα ενδοτιαίο ακουστικό βαρηκοίας της Beltone (Reach 25, 17 καναλιών).
    Το είχα αγοράσει αρχές του '11 αρκετά ακριβά (2.250ευρώ), όμως δεν το δούλεψα ποτέ γιατί δεν είχα συνηθίσει να ακούω από ακουστικό και δεν μου άρεσε.

    Το θέμα είναι ότι θέλω να το ξεφορτωθώ έστω και σε πολύ ευτελή τιμή (ακόμα και για 150-200ευρώ).
    Αν θέλει κάποιος να το χρησιμοποιήσει θα πρέπει να του αλλάξει κέλυφος (για να προσαρμοστεί στον ακουστικό του πόρο) και συχνότητες ώστε να ενισχύονται όσες έχει ο ίδιος ανάγκη (από το κατάστημα που το πήρα μου είπαν ότι κάτι τέτοιο είναι εφικτό), όμως πέρνοντας ως παράδειγμα εμένα δε θέλω ούτε να τρέξω ούτε να αγχωθώ για το αν ο αγοραστής θα το συνηθίσει και προσαρμώσει στις ανάγκες του.

    Ποστάρω το θέμα εδώ στο hlektronika μιας που είστε κοινότητα ηλεκτρονικών, μήπως ενδιαφέρεται κανείς να το πάρει να κάνει πειράματα ή αν έχετε ιδέα για το που αλλού θα μπορούσα να το πουλήσω.

    Ευχαριστώ
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    αλμπερτο
    Εγγραφή
    Sep 2014
    Περιοχή
    αγ.αναργυροι
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petros32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, διαθέτω ένα ενδοτιαίο ακουστικό βαρηκοίας της Beltone (Reach 25, 17 καναλιών).
    Το είχα αγοράσει αρχές του '11 αρκετά ακριβά (2.250ευρώ), όμως δεν το δούλεψα ποτέ γιατί δεν είχα συνηθίσει να ακούω από ακουστικό και δεν μου άρεσε.

    Το θέμα είναι ότι θέλω να το ξεφορτωθώ έστω και σε πολύ ευτελή τιμή (ακόμα και για 150-200ευρώ).
    Αν θέλει κάποιος να το χρησιμοποιήσει θα πρέπει να του αλλάξει κέλυφος (για να προσαρμοστεί στον ακουστικό του πόρο) και συχνότητες ώστε να ενισχύονται όσες έχει ο ίδιος ανάγκη (από το κατάστημα που το πήρα μου είπαν ότι κάτι τέτοιο είναι εφικτό), όμως πέρνοντας ως παράδειγμα εμένα δε θέλω ούτε να τρέξω ούτε να αγχωθώ για το αν ο αγοραστής θα το συνηθίσει και προσαρμώσει στις ανάγκες του.

    Ποστάρω το θέμα εδώ στο hlektronika μιας που είστε κοινότητα ηλεκτρονικών, μήπως ενδιαφέρεται κανείς να το πάρει να κάνει πειράματα ή αν έχετε ιδέα για το που αλλού θα μπορούσα να το πουλήσω.

    Ευχαριστώ
    . Φίλε Καλησπέρα. Αν το έχεις ακόμα το ακουστικό με ενδιαφέρει. Στείλε μου μήνυμα για τα περαιτέρω. Ευχαριστώ

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΣάββας
    Όνομα
    Σάββας
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Δράμα
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    Γιάσου Πέτρο , αν δεν καταφερες να το ξεφορτωθεις (ακομα και για 150-200€) και το εχεις ακομη , θα με ενδιεφερε να μαθω πως το ρυθμιζεις και αν λειτουργει με επαναφορτιζομενες μπαταριες.
    περιμενω απαντηση σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη petros32
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αττική/Περιστέρι
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Παιδιά επαναφέρω την αγγελία με το ακουστικό, στην τιμή των 200 ευρώ.

    Μερικές σημειώσεις:
    - το ακουστικό εξακολουθεί να είναι αδούλευτο - κατά την παράδοση δεκτός κάθε έλεγχος
    - κατά προτίμηση συναλλαγή χέρι με χέρι εντός Αττικής / σε σταθμό μετρό
    - με ενδιαφέρει απλά να το δώσω / δεν μπορώ να παράσχω οποιαδήποτε υποστήριξη after sale του τύπου πάμε μαζί στο κατάστημα αγοράς για αλλαγή κελύφους ή ρύθμιση συχνοτήτων κτλ. Απλά το παίρνετε σε άριστη εμφανησιακή και λειτουργική κατάσταση και αναλαμβάνετε εσείς το τι θα το κάνετε

    Στείλτε ΠΜ για περεταίρω.

    Πέτρος

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη petros32
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αττική/Περιστέρι
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Μερικές σημερινές photos.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη petros32
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αττική/Περιστέρι
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Να σημειώσω ότι:
    - είχα αποφασίσει να το κρατήσω το ακουστικό γιατί λυπόμουν τα χρήματα που είχα δώσει, ωστόσο τις προάλλες το βρήκα στη ντουλάπα και είπα να το σπρώξω γιατί μου είναι αχρείαστο και παλιώνει χωρίς λόγο

    - η αλλαγή κελύφους και η αλλαγή συχνοτήτων κοστίζει 60 ευρώ και υποθέτω ότι ο Δημόπουλος δεν θα σας το αρνηθεί κι ας είναι εκτός εγγύησης το προιόν, απλά εγώ δεν θέλω να εμπλακώ. Αν σας ενδιαφέρει να το αγοράσετε για χρήση μπορείτε προηγουμένως να επικοινωνήσετε εσείς μαζί του, να εξηγήσετε την κατάσταση (ότι δλδ θα σας δώσουν ένα ακουστικό που είχε αγοραστεί το 2011 κτλ κι αν μπορούν να σας εξυπηρετήσουν με το σχετικό μικρό κόστος)

    - για όσους μπορεί να το θέλουν για πειράματα, το ακουστικό ρυθμίζεται μέσω ειδικού μηχανήματος που μπορείς να βρει κανείς στο ebay αλλά νομίζω αυτά τα μηχανήματα είναι λίγο ακριβά. Από το κατάστημα που το πήρα τον καιρό που το δοκίμαζα, θυμάμαι ότι ο υπέυθυνος το έκανε connect μέσω καλωδίου σε εκείνο το μηχάνημα, το οποίο μηχάνημα με τη σειρά του ήτανε συνδεδεμένο μέσω USB ή COM στο PC και μέσω του λογισμικού ρύθμιζε το equalizer, ενώ, υπήρχαν και ρυθμίσεις τόνωσης ή μείωσης περιβαλλοντικών ήχων κτλ (του τύπου θόρυβος από τα αυτοκίνητα, μέχρι πιο ειδικευμένα όπως μείωση θορύβου όταν ανοίγει... αναψυκτικό! )

    - το ακουστικό παίρνει μία μπαταρία μικρή (φαίνεται στη photo)

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη petros32
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αττική/Περιστέρι
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Η αγγελία ισχύει ακόμη

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη petros32
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αττική/Περιστέρι
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Νέα τιμούλα τα 170 ευρώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη petros32
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αττική/Περιστέρι
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Να πούμε 160 ευρώ;

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Για όποιον ενδιαφέρεται! ΟΠΑΠ!
    By SRF in forum [Προσφορά / Ζήτηση Εργασίας]
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-17, 14:04
  2. Επιτραπέζιος ηλεκτρολογικός πίνακας για πειράματα
    By dog80 in forum Παρουσίαση Πρόχειρων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-15, 10:56
  3. Έξοδος για ακουστικά σε ενισχυτή
    By kotsos___ in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-15, 16:18
  4. Ενδιαφέρεται κανείς για οθόνες χαρακτήρων?
    By dal_kos in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 92
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-10, 17:49
  5. Πειράματα αντιβαρύτητας
    By aeonios in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-06, 10:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας