Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Προσοχη στις επιλογες σας σε ηλεκτρικα εργαλεια

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    582

    Προεπιλογή Προσοχη στις επιλογες σας σε ηλεκτρικα εργαλεια

    δυστιχως, μετα την παγκοσμιοποιηση, υπαρχουν φυσικα καταστηματα (οχι δλδ ιντερνετικα) που ενω πουλουν κανονικα-αυθεντικα εργαλεια που εισαγουν οι ιδιοι χωρις τη μεσολαβιση του επισημου εισαγωγεα, τα ιδια αυτα εργαλεια δεν εχουν υποστηριξη στην ελλαδα απο κανεναν.
    το αποτελεσμα ειναι οτι ο ατυχος αγοραστης ενος μοντελου που δεν κυκλοφορει επισημα απο την αντιπροσωπια στην ελλαδα,αν του παρουσιαστει οποιοδηποτε προβλημα μεγαλο ή μικρο (π.χ καψιμο ψυκτροφορεα ή διακοπτη) να βρισκετε ερμαιος του καταστηματος στο ααααν του φερει το ανταλακτικο του απο τον "εγγλεζο μεγαλεμπορο (με το πακιστανικο ονομα)" σε πολλαπλασια τιμη απο την πραγματικη του και σε βαθος χρονου ενος μηνος τουλαχιστον.

    μπορει να ειναι πραγματικο δελεαρ οταν στην ερευνα αγορας μπορει να βρισκεις ενα εργαλειο 30-50 ή και 100 ευρω φτηνοτερα αλλα ερχετε καποια στιγμη η ωρα που τη διαφορα αυτη την πληρωνεις.
    ας ειμαστε (εγω τουλαχιστον θα ειμαι) περισοτερο παρατηρητικοι-προσεκτικοι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    καλά ορέ Χρήστο, συγνώμη κιόλας αλλά σε ένα φόρουμ που <<διαφημίζετε >> και αγοράζονται πράγματα μέχρι και ευτελής αξίας από το ιντερνετ και το e-bay και η παρότρυνση(ευτυχώς όχι και πάρα πολλών) στην αγορά εργαλείων και οργάνων από έξω οργιάζει λες για ανταλλακτικά και σέρβις λες και έχουν οι επίσημες εταιρίες σερβις. για τράβα στην μπος και σε αρκετές άλλες να πάρεις ένα εξάρτημα και αν δεν σου στοιχίσει όσο το καινούργιο έλα πες μου. φιλικά πάντα και προφανώς κάπου την έπαθες και σου την βάρεσε γιαυτό το έγραψες (και καλά κάνεις)

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    582

    Προεπιλογή

    στην βοσκη ευτιχως δεν εχω χρειαστει να παω ποτε μιας και την αποφευγω () αλλα η εμπειρια μου με τα σερβις της μακιτα της ντεβαλτ και τις χιλτι ειναι αριστη και σε εξυπηρετηση και σε τιμες .
    μεχρι βεβαια την περασμενη παρασκευη που με πηραν στο ψιλο σε σερβις μακιτα περιεργαζοντας ενα προ εξαμηνου αποκτημα (μονο φωτογραφιες με κινητο δεν το τραβαγανε) καλα ρε μεγαλε απο που το πηρες αυτο?
    τρεχα γυρευε τωρα χρηστο ψυκτροφορεα και καρβουνακια αξιας 15-25 ευρω (σε αναλογα μοντελα στην αντιπροσωπια) ο αλλος ο "μεγαλοεισαγωγεας" 8ελει 60αρι (εκανε και το σχολιο του "το ζορισες")
    εμ 80Νm εργαλειο λες να το πηρα να βιδωνω βιδες 4χ40?θα χα παρει του λιντλ

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    γιατί πότε στην Ελλάδα υπήρξε η έννοια του after sales support? ΠΟΤΕ!!!!Και επίσης κανεις δεν ξέρει για πολλά πράγματα πιος είναι επίσημος αντιπρόσωπος και αν υπάρχει.....εσκαγες ενα σωρό χρήματα στη πουτάνα τη rainbow (για apple) και μετά έκανε οτι δεν σε ήξερε.....επικοινώνησα μια φορά με Αμερική να καταγγείλω την εν λόγω αντιπροσωπεία ( είχα εταιρέια με rendering farm με 12 G4) και μου είπανε πως δεν υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος με την Ελλάδα παραμόνο οτι τη χώρα μας καλύπτει η αντιπροσωπία της Αγγλιας!!!! (ειχα θέμα με πληκτρολόγιο που το αγοραζες απο rainbow καπου 70 ευρώ οταν απο Αμερική το έφερνες με 14δολάρια όμως δεν θα είχε ελληνκους χαρακτήρες επάνω) Ε δεν με αφηναν να αγοράσω απο εξωτερικό γιατι η rainbow είχε δηλώσει οτι υποστήριζε την ελληνική αγορά....παπαρια......γιαυτό και δεν υπάρχει σήμερα αυτή η εταιρεία και ασε και τη συμπεριφορά των υπαλληλων που νόμιζαν πως ήταν δούκες του Καντ. Αυτό είναι μόνο ενα παράδειγμα μέσα στο χάοςςς των αυτόκλειτων αντιπροσωπειών

    3 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.869

    Προεπιλογή

    Αν υποστήριξη σημαίνει 'πληκτρολόγιο 14$ να το δίνουν 70€' και 'ψυκτροφορέα & καρβουνάκια των 15-25€ να το χρεώνουν 60€' (και κατά κανόνα αυτο σημαίνει), εγώ δεν θέλω υποστήριξη.
    Γιατι δεν εννοούν υποστήριξη της εταιρείας προς τον πελάτη, αλλά του πελάτη προς την 'αντιπροσωπεία'.

    2 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  6. #6
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από agis68 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατί πότε στην Ελλάδα υπήρξε η έννοια του after sales support? ΠΟΤΕ!!!!Και επίσης κανεις δεν ξέρει για πολλά πράγματα πιος είναι επίσημος αντιπρόσωπος και αν υπάρχει.....εσκαγες ενα σωρό χρήματα στη πουτάνα τη rainbow (για apple) και μετά έκανε οτι δεν σε ήξερε.....επικοινώνησα μια φορά με Αμερική να καταγγείλω την εν λόγω αντιπροσωπεία ( είχα εταιρέια με rendering farm με 12 G4) και μου είπανε πως δεν υπάρχει επίσημος αντιπρόσωπος με την Ελλάδα παραμόνο οτι τη χώρα μας καλύπτει η αντιπροσωπία της Αγγλιας!!!! (ειχα θέμα με πληκτρολόγιο που το αγοραζες απο rainbow καπου 70 ευρώ οταν απο Αμερική το έφερνες με 14δολάρια όμως δεν θα είχε ελληνκους χαρακτήρες επάνω) Ε δεν με αφηναν να αγοράσω απο εξωτερικό γιατι η rainbow είχε δηλώσει οτι υποστήριζε την ελληνική αγορά....παπαρια......γιαυτό και δεν υπάρχει σήμερα αυτή η εταιρεία και ασε και τη συμπεριφορά των υπαλληλων που νόμιζαν πως ήταν δούκες του Καντ. Αυτό είναι μόνο ενα παράδειγμα μέσα στο χάοςςς των αυτόκλειτων αντιπροσωπειών
    Άρα έμαθες γιατί δεν αγοράζουμε κωλοπροιόντα της apple.

    3 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη matthew
    Όνομα
    Ματθαίος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα έμαθες γιατί δεν αγοράζουμε κωλοπροιόντα της apple.
    Φαντάσου πόσο ακριβότερα θα ταν αν δεν ήταν & δαγκωμένο το μήλο!!!

    4 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα έμαθες γιατί δεν αγοράζουμε κωλοπροιόντα της apple.

    Kωνσταντίνε κάποτε για τη δουλειά που ήθελα να κάνω αγόραζες ή apple ή Solaris....και τα δεύτερα ήταν φαρμάκι πικρό (μιλάμε για το 1997 έως 2003)

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  9. #9
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    πSolaris φίλε και ξερό ψωμί.

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    jim
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα. Παιδιά μακρυααααααααααααα απο krausmann. Οτι πιο ξεφτίλα έχω δουλέψει και έχω δουλέψει πολλές άλλες μάρκες διάφορα είδη ηλεκτρικών εργαλείων. Όχι μόνο πετάς τα λέφτά σου , αλλά είναι και επικίνδυνα. Απορώ πως επιτρέπονται να κυκλοφορούν στην αγορά τέτοια είδη. Είχα 2 krausman και τα έφτησαν σε ένα μήνα και όχι σε σκληρή μεταχείριση. Είχα τροχάκι επώνυμο και μου κράτησε 20 χρόνια ερασιτεχνικά και το krausman 1 μήνα!!!!!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimdrak : 20-07-15 στις 23:33

Παρόμοια Θέματα

  1. ΣΥΝΙΣΤΩ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ
    By BASILIS971 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-15, 19:48
  2. εργαλεια parkside
    By haris_216 in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-13, 02:46
  3. περιοδικο ηλεκτρονικες επιλογες
    By nikos1 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-12, 17:40
  4. εργαλεια
    By pliktras in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-11, 10:07
  5. Εργαλεια
    By elias_24 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-09, 18:27

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας