Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Συντονισμός Καναλιού για εικόνα cctv camera

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Apr 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή Συντονισμός Καναλιού για εικόνα cctv camera

    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στη πολυκατοικία που μόλις ενοικίασα υπάρχει στην κεντρική πόρτα camera δεν έχουμε θυροτηλέφωνο με οθόνη. Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι έχουμε εικόνα μέσω ενός καναλιού στην τηλεόραση. Έκανα συντονισμό καναλιών αλλά τίποτα. Να σας πω ότι υπάρχουν 2 πρίζες τηλεόρασης και το δοκίμασα. Μου είπε μόνο με το καλώδιο του σήματος μπορώ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω είκόνα? πως συντονίζεται? Ευχαριστώ

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VagPapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στη πολυκατοικία που μόλις ενοικίασα υπάρχει στην κεντρική πόρτα camera δεν έχουμε θυροτηλέφωνο με οθόνη. Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι έχουμε εικόνα μέσω ενός καναλιού στην τηλεόραση. Έκανα συντονισμό καναλιών αλλά τίποτα. Να σας πω ότι υπάρχουν 2 πρίζες τηλεόρασης και το δοκίμασα. Μου είπε μόνο με το καλώδιο του σήματος μπορώ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω είκόνα? πως συντονίζεται? Ευχαριστώ
    Kανονικα το βρίσκεις όπως ΕΒΡΙΣΚΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ η τηλεοραση.Ψαξε στο αναλογικο σημα.Οχι ψηφιακο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  3. #3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Apr 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kανονικα το βρίσκεις όπως ΕΒΡΙΣΚΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ η τηλεοραση.Ψαξε στο αναλογικο σημα.Οχι ψηφιακο.
    Ευχαριστώ! κάνω αναζήτηση και την αυτόματη και δε μου το βγάζει. κάπου λέει κανάλι και μπάντα. Πρέπει να βάλω κάτι συγκεκριμένο?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VagPapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Στη πολυκατοικία που μόλις ενοικίασα υπάρχει στην κεντρική πόρτα camera δεν έχουμε θυροτηλέφωνο με οθόνη. Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι έχουμε εικόνα μέσω ενός καναλιού στην τηλεόραση. Έκανα συντονισμό καναλιών αλλά τίποτα. Να σας πω ότι υπάρχουν 2 πρίζες τηλεόρασης και το δοκίμασα. Μου είπε μόνο με το καλώδιο του σήματος μπορώ. Ξέρει κανείς πως μπορώ να έχω είκόνα? πως συντονίζεται? Ευχαριστώ
    τι εννοεις με αυτο?

    Κατι δεν γινεται σωστα παντως ,στην αναζητηση επρεπε να βρεθει το καναλι.Επαναλαμβανω ψαχνεις με αναλογικο δεκτη και συνδεμενο το καλωδιο κεραιας στην τηλεοραση.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  5. #5
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Apr 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    ναι. εχω συνδέση το καλώδιο της κεραίας στην τηλεόραση. Η τηλεόραση είναι με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη. και ψάχνω όχι στο DTV αλλα στο ΤV.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VagPapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι. εχω συνδέση το καλώδιο της κεραίας στην τηλεόραση. Η τηλεόραση είναι με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη. και ψάχνω όχι στο DTV αλλα στο ΤV.
    οχι τοτε,δεν υπαρχει κατι συγκεκριμενο.Επρεπε στην αναζητηση να βρεθει το καναλι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Στο μενού αναζήτησης επέλεξε ως είσοδο σήματος την επιλογή "CABLE" και όχι την "TV" ή "AERIAL" !!! Συνήθως τα ρίχνουν στα καλωδιακά κανάλια (S11-S40) που βρίσκονται ενδιάμεσα από την περιοχή VHF-II & UHF IV-V ! Ψάχνωντας με "TV" δεν σαρώνει στην περιοχή αυτή και δεν βρίσκει τίποτα!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Παρόμοια Θέματα

  1. CCTV (ήχος και εικόνα από κινητό τηλ)
    By ada_aris in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-14, 23:27
  2. CCTV (ΗΧΟΣ k εικόνα από κινητό τηλ)
    By ada_aris in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-14, 00:38
  3. TVLines σε camera CCTV
    By kostas2005 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-12, 01:03
  4. camera cctv
    By MYT.JIM in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-11, 15:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας