Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Περικλής
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Εύβοια
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΡΕΛΕ ΕΝΑ ΚΥΚΛΩΜΑ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΕΡΝΕΙ ΜΙΑ ΕΙΣΟΔΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΠΑΤΕΝΤΑ ΜΕ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ 1 ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΚΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΕΙ ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΑΕΙ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ.ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΔΙΔΕΙ..ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    παλια τις εκανα κι εγω αυτες τις πατεντες με κινητα nokia αλλα δε ειναι καθολου αξιοπιστες ..ξηλωνεις τοκινητο και κολλας επανω στην πλακετα του σε ενα κουμπι 2 καλωδια τα οποια οταν ερθουν σε επαφη μεταξυ τους κανουν μια ταχεια κληση.τα 2 αυτα καλωδια τα πας σε ενα ρελεδακι και το πηνιο του ρελε το συνδεεις στην εξοδο της σειρηνας του συναγερμου..οταν χτυπησει συναγερμος οπλιζει το ρελε και φερνει σε εππαφη τα 2 καλωδια του κινητου και ετσι ειναι σαν να παταει καποιος το κουμπι ταχειας κλησης του κινητου...αυτο ειναι ευκολο πιο πολυ στα nokia τα πιο παλια μοντελα...
    δεν ειναι ομως στο ξαναλεω αξιοπιστη λυση αυτη,,,δωσε λιγα ευρω για να κοιμασαι ησυχος
    http://www.stavrianos-dw.gr/product_...ducts_id=23555

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Θεόφιλος
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    25

    Προεπιλογή

    Δυο (διπλές) ερωτήσεις:
    α) Πρέπει να το κάνεις οπωσδήποτε με κινητό; Δεν υπάρχει σταθερή γραμμή στο χώρο;
    β) Γιατί με πατέντα; Δεν έχει ενσωματωμένο τηλεφωνητή ο συναγερμός σου;

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Περικλής
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Εύβοια
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Καλημερα σας. οχι δυστυχως ειναι παλιο μοντελο συναγερμου και δεν ειχε τηλεφωνικη ειδοποιηση τοτε. stinger το δοκιμασα αυτο που λες με ρελεδακι 24αρι που ειχα αντι για 12αρι που εχει εξοδο η σειρηνα.εχει καποια σημασια αυτο.το κοστος που μου ζητησε εταιρια συναγερμου τοπικη για να μου κανει "πατεντα" με κινητο ειναι 270 ευρω. οποτε λεω γιατι με 10 ευρβ να μην βαλω να δουλεψει και λιγο το μυαλο μου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    καλημερα φιλε μου...οπως λες εβαλες 24αρι ρελε να διεγερθει με 12βολτ που βγαζει η εξοδος της σειρηνας...γιαυτο καταρχην δεν δουλεψε..τωρα οσον αφορα την πατεντα που λεγαμε θα αντιμετωπισεις τα εξης προβληματα...
    1.αν το κινητο εχει δεχτει μυνημα η κληση δεν θα κανει ταχεια κληση οταν χρειαστει..
    2.τα κινητα χρειαζονται συχνη επιβλεψη διοτι αν ειναι και λιγο παλιο μπορει να κλεινει η να εχει προβληματικη λειτουργια
    εγω την εκανα την πατεντα με τα nokia 3310 τα οποια ηταν βολικα για αυτην την δουλεια...δεν ηταν ομως αξιοπιστη λυση και στο ξαναλεω
    σκεψου να χρειαστει να γινει κληση και το κινητο να μην μπορεσει για οποιοδηποτε λογο...καλες ειναι οι πατεντες κι εγω κανω σε πολλα πραγματα αλλα για θεματα ασφαλειας πηγαινε σε κατι καλυτερο...
    http://www.e-anagnostou.gr/%CE%B1%CF...n-p-23681.html
    (υπαρχουν και καλυτερα και ακριβοτερα αλλα αυτο ειναι δοκιμασμενο και αξιοπρεπες για τα χρηματα του)

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.909

    Προεπιλογή

    Και εννοείται οτι η λύση "αν παραβιαστει κατι " τότε ειδοποιώ αστυνομία ιδιοκτητη κλπ ειναι χαμηλού βαθμού ασφαλείας ...
    Για σοβαρές εγκαταστάσεις πλέον πρέπει να υπάρχει το αντίθετο σύστημα ... ειδοποιώ συνέχεια ( ADSL , GPRS ) οτι όλα είναι ΟΚ ,
    και αν σταματησουν οι ενημερώσεις υπάρχει πρόβλημα !!! ( οπως πχ στις βιομηχανικές εγκαταστάσεις μέτρησης που σου έρχονται πάντα >4 mA ... 4-20mA ,
    για να καταλάβεις οτι αν έρθει 0 υπάρχει πρόβλημα η στο αισθητηριο η στο καλώδιο ... )

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. τηλεχειρισμος συσκευων μεσω τηλεφωνου
    By electricalgian in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-12, 01:19
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-11, 23:17
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-09, 00:04
  4. ρευμα μεσω τηλεφωνου..
    By dj_mike in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-09, 11:14
  5. Ελεγχος συσκευων μεσω τηλεφωνου
    By oui33 in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-05, 00:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας