Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 65

Θέμα: - Globallshare - νεο Facebook η καλοστημενη απατη;

  1. #11
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Παιδιά έχω βαρεθεί να ακούω να μην "αλιεύουν" τα στοιχεία μας. Δηλαδή ?.
    Μην κρύψουμε τα κλοπιμαία στο PC μας, και τα βρούν ?.

    Και εντάξει να σου το λέει κάποιος που απέχει απο την "κοινωνική δικτύωση".
    Αλλά να σου το λέει φίλο μου που έχει βάλει στο FaceBook και το κινητό του,
    καταντάει τρέλα.

    Προσωπικά με το PC μου κάνω τα πάντα. "Διακίνηση" χρήματος ... και οτι άλλο
    θες. Μοναδική προϋπόθεση ... δεν έχω τίποτα στο PC που να συσχετίζεται με
    κωδικούς. Τους έχω αποθηκευμένους στον Browser σε μορφή cookies.

    Πέρα απο αυτό όποιος θέλει να διαφυλάξει τα "κοσμήματά του", το συγκεκριμένο
    PC δεν το κουμπώνει στο Internet. Υπάρχει η λύση του δικτύου ... Δύσκολο
    βέβαια για ιδιώτη, εύκολο για επαγγελματία.

    Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αυτό που θα πρέπει να διαφυλάξουμε
    όταν το 80%+ των χρηστών ασχολείται με τα "βασικά" στον υπολογιστή του.
    Φωτογραφίες ?, mp3 ?, κείμενα ?. Μιλάνε όλοι για ασφάλεια. Τι όμως μπορούν
    άραγε να πάρουν απο έναν απλό PC User.

    Επίσης δεν μπορεί να μιλάει κάποιος για ασφάλεια και να φοβάται, και να μην
    έχει κάποια αναγκαία ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΑ προγράμματα σε αυτόν. Ξέρετε η
    ασφάλεια του υπολογιστή ξεκινάει απο εμάς, και μετά πηγαίνει σε αυτούς τους
    "τύπους" που μας κάνουν επιθέσεις ... Αν τους έχουμε ανοιχτή πόρτα είναι σαν
    τις γάτες. Μπαίνουν μέσα.

    Αν αδιαφορούμε για το PC, και το μόνο που λέμε είναι "ασφάλεια προσωπικών
    δεδομένων
    ", δεν κάνουμε κάτι, και δεν μας αξίζει αυτή. Δεν μπορεί να έχεις
    Bordello PC και να μιλάς για ασφάλεια. Βέβαια όλο αυτό είναι άσχετο με το θέμα
    μας.

    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .

    Τώρα για το συγκεκριμένο site, δεν θα γραφόμουν ποτέ, γιατί δεν θα είχα λόγο.
    Άσε που αυτές οι "πυραμίδες" πολύ μου την δίνουν ...

    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    Δεν είναι προσωπική επίθεση σε κανέναν , προσωπικός παραλογισμός είναι.

    2 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Απλα απατη...
    Δεν μπορω να καταλαβω πως μπορεις να μπεις στον κοπο να το διαβασεις κιολας.
    Τα ποστ αυτα φαινονται απο μακρια χωρις να εισαι καθισμενος μπροστα στον υπολογιστη οτι ειναι σπαμ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.503

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι αν γραφτώ αμέσως τώρα και αύριο καλέσω και έναν φίλο μου, μπορώ από Δευτέρα να πάω κάπου να πουλήσω την 1 μετοχή μου και να πάρω $40;

    Που είναι αυτό το κάπου; New York Stock Exchange? NASDAQ? Tokyo Stock Exchange? London Stock Exchange? Έστω ΧΑΑ βρε αδερφέ!!
    Από το ΘΠΕΑΕ

    (Θα Πάρεις, Ένα *ρχίδι Exchange)

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiros35 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεικο..
    Οχι απλα σου δίνουν μια μετοχη με την εγγραφή.. οχι απλα σου δινουν 1 μετοχη αν γραψεις καποιον
    .. αλλα σου δινουν ΚΑΘΕ μερα μια μετοχή (αξιας 40$) με το που κάνεις LOGIN!!!
    δεν πάει ακριβώς έτσι... παίρνεις 1 μετοχή με την εγγραφή, 1 μετοχή με κάθε login ώς το τέλος του μήνα
    και 1 μετοχή για τα πέντε πρώτα invites, για επιπλέον μετοχές απο invites στο δυσκολεύουν.

    εγώ πχ αυτή τη στιγμή έχω 2 μετοχές, μία απο την εγραφή και μια απο login, καθώς και 3 άτομα
    που έχουν γίνει invited (ένας φίλος μου και δύο απο εσάς).



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiros35 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο «γιατί ποτέ δεν ξέρεις» σημαίνει οτι εχεις δαγκώσει το αγκίστρι χωρίς να χρησιμοποιήσεις βασικά τμήματα του μυαλού σου για κριτική σκέψη. Μην λυπάσαι, είναι πάρα πολύς ο κόσμος που την πάτησε (και θα την πατήσει σαν εσένα).

    Σε διαβεβαιώ οτι λεφτά δεν θα πάρεις, παρόλο που αυτοί θα βγάλουν μύρια απο τις διαφημίσεις και απο των πώληση των προσωπικών σας στοιχείων σε διαφημιστικές εταιρείες. Τοσο απλά.
    δεν λυπάμαι τπτ! εδώ μας κοροιδέουν οι πολιτικοί, οι εταιρίες σταθερής/κινητής τα σουπερ-μαρκετ,
    με τις υπερ προσφορές τους, τα μπακάλικα ο χασάπης με το σάπιο κρέας που ανακάτεψε με φρέσκο και στο
    έκοψε κυμά, ο πολιτής στη λαική και και ούτω καθεξής...

    εγώ επέλεξα να εγγραφώ..άλλωστε δεν είναι η πρώτη φορά που κάνω εγγραφή σε κάποια χαζοσελίδα πχ
    για να κατεβάσω κάποιο συνημμένο, κλπ. ο καθένας λοιπόν κρίνει και αποφασίζει, αν οι μετοχές είναι παραμύθι
    δεν θα εκπλαγεί γιατί θα είναι κάτι το αναμενόμενο.

    Αν αυτοί βγάζουν λεφτά απο το adsense δεν χρειάζεται να μας το πούν, το βλέπουμε.. αν το domain τους
    απέκτησε αξία το ξέρουμε, αν ο σκοπός τους δεν είναι να δημιουργήσουν ένα ανταγωνιστικό δίκτυο αλλά
    κάτι τι άλλο, απλά μην δίνετε πλήρη στοιχεία στο προφιλ σας!!


    Άσχετο με το θέμα, όμως κάποια στιγμή ίσως ανοίξω ένα τοπικ σχετικά με κάποιο συνάδελφο
    τεχνικό Η/Υ που με πλησίασε μέσω φορουμ για να του βρώ άτομα με εμπειρία στα BGA να στελεχώσει
    την επιχείρηση του, και τελικά αποδείχτηκε ένας εμπαιγμός αγνώστου αιτιολογίας, φυσικά ονόματα και
    επιχειρήσεις δεν θα αναφερθούν αν και η ιστορία είναι πολλά χρονια πρίν και ίσως η συγκεκριμένη
    επιχείρηση να μην υπάρχει πιά. Ο λόγος που θα ανοίξω τέτοιο τοπικ, θα γραφτεί όταν το κάνω και αν
    οι mods δεν συμφωνούν το διαγράφουν ή με ενημερώνουν πριν το δημιουργήσω.

    όμως τι να λέμε; η απάτη η εκμετάλευση και η κοροιδία υπάρχει σε κάθε βήμα μας, αναφερόμενος
    και πάλι στα στα social networks, το facebook πχ μας προσφέρει πραγματικά δωρεάν δικτύωση;
    πόσες έρευνες και στατιστικές αξίας πολλών $$$ καθώς και άλλα πολλά, έχουν γίνει μόνο και μόνο
    απο την απλή συμετοχή μας; δεν ξέρω αν πρέπει το globallshare να το βλέπω πιο ύποπτα απο το
    facebook, εγώ πραγματικά ελπίζω να πετύχει και να παραμείνει και να προσφέρει κάτι καλύτερο
    και διαφορετικό απο το facebook αν και όπως είπα και μπορείτε να δείτε, οπτικά είναι σχεδόν το ίδιο
    πράγμα, πάντος συμετοχή υπάρχει, βρήκα αρκετούς Έλληνες μέσα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    καστορια
    Μηνύματα
    338

    Προεπιλογή

    ..."δουλεια δεν ειχε ο διαολος γαμουσε τα παιδια του"


    .....το τζαμπα τυρι ..μονο στη φακα

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή αυτό το site είναι μία εταιρεία της οποίας το μετοχικό κεφάλαιο αυξάνεται $40 ανά εγγραφή
    Γειά σου kioan

    "η αξία κάθε μετοχής επανεκτιμάται σε ημερήσια βάση ανάλογα με την επισκεψιμότητα, τα έσοδα από τις διαφημίσεις και από άλλους παράγοντες. Για παράδειγμα την 1η Μαϊου 2014 η αξία της μετοχής εκτιμήθηκε στα $33,78.

    Σύμφωνα με τα ενημερωτικά email της GAS: "Μόλις η επιχείρηση ξεκινήσει οι μέτοχοι του GlobAllShare θα λαμβάνουν κάθε μήνα τα μερίσματά τους από το 70% του παγκοσμίου κέρδους αναλόγως με τις μετοχές που κατέχουν, δηλαδή ο κάθε μέτοχος θα έχει πάγιο μηνιαίο κέρδος. Όμως οι μέτοχοι του GlobAllShare δεν θα έχουν μόνο μηνιαίο μέρισμα αλλά θα μπορούν επίσης να πωλούν τις μετοχές των σε μια ονομαστική αξία, κερδίζοντας ένα άμεσο και μεγάλο ποσό με αυτόν τον τρόπο".


    δεν θεωρώ οτι προκειται για πραγματικές μετοχές το μηνιαίο μέρισμα σου αποτι φένεται στο καταλογίζει η εταιρία σύμφωνα
    με τα κέρδη της και εσύ το βλέπεις στο λογαριασμό σου, θεωρητικά κάποια στιγμή θα μας ζητήσουν να συνδέσουμε
    και κάποια χρεωστική καρτα ή να δώσουμε λογαριασμό τραπέζης όπως γίνεται και με το paypal. δες το λινκ που έκανα ποστ..

    τέλος να πώ οτι αυτοί οι άνθρωποι που υλοποίησαν αυτή την ιδέα, προφανώς ξέρουν τι κάνουν μιας και βρίσκονται
    απέναντι απο τόσο κόσμο! και απάτη να είναι, θα πρέπει να ξέρουν πως να το λήξουν χωρίς να βρούν μπελά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lynx Εμφάνιση μηνυμάτων
    και απάτη να είναι, θα πρέπει να ξέρουν πως να το λήξουν χωρίς να βρούν μπελά.
    Το μόνο εύκολο στο Internet: την μια μέρα υπάρχουν και την επόμενη το domain δεν οδηγεί πουθενά, το site έχει κατέβει και δε μπορεί να τον/τους βρει κανείς.

    Ευθύνες δε νομίζω να μπορεί να τους καταλογίσει κανείς διότι τα λεφτά (που θα έχουν πάρει φεύγοντας) δεν θα είναι κλεμμένα. Προέκυψαν από διαφημίσεις που κάποιοι οικειοθελώς τις έβλεπαν μπαίνοντας στο site.
    Το ότι λέει πως θα τα πλήρωνε τους "μετόχους" επίσης δεν έχει καμία νομική ισχύ, δεν υπογράφει και κανένα συμβόλαιο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Σήμερα το πρωί μου ήρθε ένα ενημερωτικό στο e-mail μου.. και μεταξύ άλλων
    έγγραφε και τα ακόλουθα:

    Επίπεδο 1
    5 Προσκεκλημενοι 1 GAS Μετοχές
    Επίπεδο 2 25 Προσκεκλημενοι 5 GAS Μετοχές
    Επίπεδο 3 125 Προσκεκλημενοι 25 GAS Μετοχές
    Επίπεδο 4 625 Προσκεκλημενοι 125 GAS Μετοχές
    Επίπεδο 5 3 125 Προσκεκλημενοι 625 GAS Μετοχές
    Επίπεδο 6 15 625 Προσκεκλημενοι 3 125 GAS Μετοχές
    Επίπεδο 7 78 125 Προσκεκλημενοι 15 625 GAS Μετοχές
    Σύνολο 19.531 GAS Μετοχές
    Σύμφωνα με το παράδειγμα, μπορείτε να πάρετε συνολικά 19.531 GlobAllShare χαριστικών
    μετοχών, μετά την οποία θα πρέπει να καταβληθεί ένα μηνιαίο μέρισμα μετά την παγκόσμια
    έναρξη του εγχειρήματος





    επίσεις αν το έχω καταλάβει καλά...τα άτομα που έχεις κάνει invite θα πρέπει και αυτοί να
    κάνουν invites για να πάρεις τις μετοχές σου, αλλιώς προφανώς εκλαμβάνονται σαν ψέυτικοι
    λογαρισμοί και δεν παίρνεις μετοχές γι'αυτα τα invites!!

    θα με πείτε ηλίθιο που αρχίζω να πιστεύω σε αυτό, όμως δεν πειράζει!
    δεν διάβασα όμως και κανένα πραγματικό επιχείρημα απο κάποιον είτε εδώ είτε στο ιντερνετ...
    ακόμα και αυτό που παρέθεσε ο spiros35 είναι απο comments σε video του youtube που και
    αυτοί δεν ήταν καλά ενημερωμένοι.

    πάντος είναι ενδιαφέρον οτι κανείς μας δεν ασχολήθηκε με το κομμάτι δημιουργίας μιας
    νέας σελίδας κοινονικής δικτύωσης, όλλοι κοιτάμε κατά πόσο είναι πραγματικές οι μετοχές!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    Γιάνεννα
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή

    Περιμένουμε να πεις πόσα χρήματα θα βγάλεις. Μακάρι να μη χάνεις τον χρόνο σου. Εύχομαι ότι καλύτερο. Μπορεί να είσαι και τυχερός και να βγάλεις χρήματα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ninetie
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Apr 2013
    Περιοχή
    Σταμάτα, Αττική
    Μηνύματα
    270

    Προεπιλογή

    Θα πρέπει να καταλάβετε κάτι. Όταν δεν πληρώνεις, δεν είσαι ο πελάτης, είσαι το προϊόν. Κάποιοι ελάχιστοι θα βγάλουν λεφτά, όπως συμβαίνει σε όλα τα multi-level marketing παιχνιδάκια. Οι υπόλοιποι απλά θα χάσετε το χρόνο σας.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. EINAI EΓΚΥΡΟ Η ΑΠΑΤΗ?
    By crown in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-16, 20:00
  2. Προσοχη Απατη
    By Samios60 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-13, 22:41
  3. Φιλοζωική ή Απατη;
    By p.gabr in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-13, 21:54
  4. απατη με ψευτικα iphone.
    By rep in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-11, 12:59
  5. ΑΠΑΤΗ - ΑΓΟΡΩΝ - internet
    By Γιώργος 231 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-10, 00:05

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας