Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 66

Θέμα: Λογαριασμοί ΔΕΗ και "μαγγανείες" που γίνονται

  1. #41
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    kostas
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    athina
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrishham Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συγκεκριμένη κατηγορία Βασίλη είναι 36ευρώ διαφορά. Αν σου περισσεύουν καλώς.

    να ρωτησω αν δηλωσω λιγοτερες κιλοβατορες απο αυτες που αναγραφονται στο μετρητη, διασταυρωνεται με αυτο που μετραει ο υπαλληλος της δεη"?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Ότι και να δηλώσεις εσύ ως κατανάλωση, την επόμενη φορά που θα έρθει ο υπάλληλος για την καταμέτρηση θα υπολογιστεί η διαφορά.

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. #43
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    κυριοι εχω δει ενα σαν ροδακι που γυρνα γυρω γυρω οταν καιω ρευμα, αμα το σφηνωσω για μερικες ωρες με ενα ξυλακι θα μπορεσω να πληρωσω λιγοτερα, και το βασικοτερο θα με παρουν ειδηση;;
    δεν εχω ηθικες αναστολες αν μου πειτε να δοκιμασω, ετσι και αλλιως εχουμε το πιο ακριβο ρευμα στην ευρωπη βλεπετε ο φωτοπουλος και η ΓΕΝΟΠ εχει πολλα εξοδα

    -2 Not allowed! Not allowed!

  4. #44
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    289

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κυριοι εχω δει ενα σαν ροδακι που γυρνα γυρω γυρω οταν καιω ρευμα, αμα το σφηνωσω για μερικες ωρες με ενα ξυλακι θα μπορεσω να πληρωσω λιγοτερα, και το βασικοτερο θα με παρουν ειδηση;;
    δεν εχω ηθικες αναστολες αν μου πειτε να δοκιμασω, ετσι και αλλιως εχουμε το πιο ακριβο ρευμα στην ευρωπη βλεπετε ο φωτοπουλος και η ΓΕΝΟΠ εχει πολλα εξοδα
    Τωρα θες σοβαρά να σου απαντησουμε?
    Ενα μαρκουτσι σφραγίδα στο ρολόι δεν το εχεις δεί?
    Το τι γραφει ο λογαριασμός της ΔΕΗ το εχεις διαβάσει ποτέ?

    Οταν σε πιάσουν πες οτι το ξυλαράκι το έβαλε ένα πουλάκι!!!
    Οι υπόλοιποι δηλαδή που πληρωνουμε οτι γραφει τι είμαστε?
    Μην αρχισω τα μπινελίκια βραδιατικα, δεν εχεις και ηθικές αναστολές - πανε κλεψε μια τράπεζα τοτε και καλή τυχη.

    2 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον radiofonias για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    johnnyb (05-04-17)

  6. #45
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radiofonias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα θες σοβαρά να σου απαντησουμε?
    Ενα μαρκουτσι σφραγίδα στο ρολόι δεν το εχεις δεί?
    Το τι γραφει ο λογαριασμός της ΔΕΗ το εχεις διαβάσει ποτέ?

    Οταν σε πιάσουν πες οτι το ξυλαράκι το έβαλε ένα πουλάκι!!!
    Οι υπόλοιποι δηλαδή που πληρωνουμε οτι γραφει τι είμαστε?
    Μην αρχισω τα μπινελίκια βραδιατικα, δεν εχεις και ηθικές αναστολές - πανε κλεψε μια τράπεζα τοτε και καλή τυχη.
    δεν ειναι κακο να προσπαθεις να ριξεις το κρατος, πρωτο σε εχει κλεψει αυτο, για αυτο δεν υπαρχει αμφιβολια
    οσο για το ρολοι εχω δει εχει μια τρυπα στο καλυμμα του και μπαινει ανετα κατι σαν μολυβι εκει μεσα.
    εχω προσεξει ο υπαλληλος κατι κανει και αυτος με ενα σαν ξυλακι αλλα δεν εχω ρωτησει ποτε

    -1 Not allowed! Not allowed!

  7. #46
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι κακο να προσπαθεις να ριξεις το κρατος, πρωτο σε εχει κλεψει αυτο, για αυτο δεν υπαρχει αμφιβολια
    οσο για το ρολοι εχω δει εχει μια τρυπα στο καλυμμα του και μπαινει ανετα κατι σαν μολυβι εκει μεσα.
    εχω προσεξει ο υπαλληλος κατι κανει και αυτος με ενα σαν ξυλακι αλλα δεν εχω ρωτησει ποτε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κυριοι εχω δει ενα σαν ροδακι που γυρνα γυρω γυρω οταν καιω ρευμα, αμα το σφηνωσω για μερικες ωρες με ενα ξυλακι θα μπορεσω να πληρωσω λιγοτερα, και το βασικοτερο θα με παρουν ειδηση;;
    δεν εχω ηθικες αναστολες αν μου πειτε να δοκιμασω, ετσι και αλλιως εχουμε το πιο ακριβο ρευμα στην ευρωπη βλεπετε ο φωτοπουλος και η ΓΕΝΟΠ εχει πολλα εξοδα
    Φαίνεσαι σοβαρό και ψαγμένο άτομο, ενημέρωσε τον κόσμο για το ρεύμα στο εξωτερικό, πες τους που έχεις ταξιδέψει, και τι έχουν δει τα μάτια σου!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον MacGyver για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    FILMAN (05-04-17)

  9. #47
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.964

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ειναι κακο να προσπαθεις να ριξεις το κρατος, πρωτο σε εχει κλεψει αυτο, για αυτο δεν υπαρχει αμφιβολια
    οσο για το ρολοι εχω δει εχει μια τρυπα στο καλυμμα του και μπαινει ανετα κατι σαν μολυβι εκει μεσα.
    εχω προσεξει ο υπαλληλος κατι κανει και αυτος με ενα σαν ξυλακι αλλα δεν εχω ρωτησει ποτε
    Ναι, είναι αυτό που του περίσσεψε από το παγωτό, όλοι το κάνουν, τα πετάνε μέσα στους μετρητές γιατί βαριούνται να τα ρίξουν σε σκουπιδοτενεκέ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #48
    KATSO001
    Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κυριοι εχω δει ενα σαν ροδακι που γυρνα γυρω γυρω οταν καιω ρευμα, αμα το σφηνωσω για μερικες ωρες με ενα ξυλακι θα μπορεσω να πληρωσω λιγοτερα, και το βασικοτερο θα με παρουν ειδηση;;
    δεν εχω ηθικες αναστολες αν μου πειτε να δοκιμασω, ετσι και αλλιως εχουμε το πιο ακριβο ρευμα στην ευρωπη βλεπετε ο φωτοπουλος και η ΓΕΝΟΠ εχει πολλα εξοδα
    Προσοχή μόνο το ξυλάκι να μην έχει παγωτό πάνω γιατί κάνει γείωση...

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #49
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαίνεσαι σοβαρό και ψαγμένο άτομο,
    σταματησα να ειμαι σοβαρος απο οταν πιστεψα τον τσιπρα.
    μαλιστα οχι μονο πιστεψα αλλα τον ψηφισα κιολας γιατι λεω, ολους τους δοκιμασαμε ας δουμε και αυτος τι μπορει να κανει
    αισθανομαι σαν κακογαμημενη γκομενα που πιστεψε στα λογια για γαμο και ερωτα
    μονο που αυτη εχει κερδος και φευγει χορτατη απο ολα αυτα που εχει φαει ενω εγω πεινασμενος δεν μπορω να ξεφυγω, ετσι αναγκαζομαι να καταφυγω σε τετοιες αλχημειες μονο για να επιβιωσω και εχω το δικαιωμα να το κανω οπως ολοι στο ελλαδισταν

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #50
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Εμείς όταν ήμασταν μικροί είχαμε ένα συγκεκριμένο ρολόι από ενα εγκαταλελειμμένο που ήταν κοντά στο supermarket και στην στάση και όλοι στην ηλικία μας το είχαμε σαν κάδο!
    Επίσης υπήρχε ενα ακόμα μέσα σε ντουλάπα και όσοι κάπνιζαν άφηναν εκεί μέσα τα πακέτα, σαν περίπτερο ήταν!

    Δεν θα βάλεις ξυλαράκι, και δεν είσαι σίγουρος ότι θα σταματήσει και ότι δεν θα σε βρούνε.

    Άκου τι θα κάνεις, θα πάρεις ενα αεροβόλο, Diana όχι μλκιες, θα πάρεις και το ποιο σκληρό ελατήριο και τα ακριβότερα βόλια όχι τα ψεύτικα που γίνονται λιώμα. Διόπτρα επίσης, ίσως σου χρειαστεί νυκτός αλλά ανάλογα, μην ξεφύγεις και σε κόστος... Και ενα κόκκινο μαντήλι.
    Μόλις εξοπλιστείς πας καπάκι σε κάποιον με μόρσα για ευθυγράμμιση. Λαδωνεις κάνη και είσαι έτοιμος.

    Στήνεις το ρολόι στα 11 βήματα και αρχίζεις, μπαμ μπουμ, του παίζεις καμία 20αρια και σταματάει να μετράει μια και καλή. Και δεν σε ακούει και κανείς.

    Κάποια στιγμή θα έρθει η ΔΕΗ να σου πει μα μου, φοράς το μαντήλι και τους λες ότι σου επιτέθηκαν οι Dalton, πέρασε ο Averell το ρολόι για χρηματοκιβώτιο και το έκανε σουρωτηρι.
    Θα πουν αυτοί απ' την ΔΕΗ από μέσα τους "δεν μπορεί να είναι τόσο χαζός, λογικά κάποιος άλλος το έκανε και βρήκε ευκαιρία να μας δουλέψει"

    Και στην Κρήτη νομίζεις στους γάμους έτσι βαράνε? Ρολόγια σημαδεύουν και άντε βρες τους μετά...
    Απλώς το κρατάνε μυστικό μην μαθευτεί

    2 Not allowed! Not allowed!

  13. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Fire Doger για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    johnpats (07-04-17)

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-20, 15:51
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-14, 18:35
  3. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-14, 18:32
  4. HELP καηκε ενα SMD που πανω εγραφε μονο "2 Χ"
    By dalai in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-11, 23:00
  5. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-09, 14:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας