Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 19 από 19

Θέμα: προτεινετε μου αποκωδικοποιητη mpeg 4 για αγορά .

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη maouna
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzitzikas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εχω τον Ferguson Ariva T65 http://www.ferguson-digital.eu/en/te...ariva-t65.html
    ειναι HD και κυριως μου αρεσει σαν media player γιατι παίζει ταινίες με εξωτερικούς υπότιτλους (avi, mp4, mkv) με ικανοποιητικό μέγεθος υποτίτλων και χωρις προβλήματα. Και σαν δέκτης είνι πολύ καλος.
    το νέο του μοντέλο είναι αυτό
    http://www.ferguson-digital.eu/en/te...iva-t650i.html
    και γω τον εχω αυτον εδω και κανα 2 χρονια μπορει κ ποιο λιγο. στους υποτιτλους θα ηθελα μεγαλύτερο μεγεθος αν γινοταν αλλα οκ κ ετσι. προσφατα που τον εβαλα σε μια full hd τηλεωραση μεσω hdmi καλωδιου αγορασμενου απο ebay ,η εικονα εκανε κατι κολληματακια και συνεχιζε οταν παιζοταν καποια σκηνη εν κινηση ,σαν να την επιανε λοξιγκας. αυτο γινοταν κατα την αναπαραγωγη βιντεο ταινιων 1080p μόνο. μαλλον οφειλεται στο καλωδιο hdmi ..... κατα τα αλλα μια χαρα με πολυ ποιοτικο τηλεχειριστηριο κατασκευαστικα.

    Αυτη τη στιγμή οι 2 κορυφαιοι ειναι ο Crystal audio Premium HD και ο Ferguson Ariva T650i.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη RNR
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    608

    Προεπιλογή

    Εγω προχθές εκανα και παίξιμο ταινίας απο Σκληρό με τον Crystal audio Premium HD, και μου άρεσε που αναγνώριζε και του υπότιλους (αρχέιο srt) εαν και ήταν σε διαφορετικό αρχείο.
    πολύ καλό.

    0 Not allowed! Not allowed!
    It's Just a Ride!...Enjoy It!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    ωραιος ο arriva 650 αλλα ακόμα καλύτερoς αν τον παρεις σε ευρωπαικη τιμη .... ( 25 ευρω , αντι 40-50 που τον δινουν εδω .... )

    http://www.ceneo.pl/;szukaj-ariva
    στην αρχή τον δίναν 30 ευρω σε κατι προσφορές και μολις εγινε διάσημος τον ανεβάσανε ....

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Πίσω απ' τον ήλιο
    Μηνύματα
    760

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RNR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω προχθές εκανα και παίξιμο ταινίας απο Σκληρό με τον Crystal audio Premium HD, και μου άρεσε που αναγνώριζε και του υπότιλους (αρχέιο srt) εαν και ήταν σε διαφορετικό αρχείο.
    πολύ καλό.
    Το μεγεθος των υποτιτλων μπορουσες να το αλλαξεις?
    Αν ναι ποσα μεγεθη εχει?

    0 Not allowed! Not allowed!
    See me...
    And if my face becomes sincere...
    Beware!!!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη maouna
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    αυτο με τα μεγεθη των υποτιτλων ποσο μεγαλα εχει ας απαντησει καποιοσ για τον crystal audio premium...σκεφτομαι και γω να τον αγορασω. 32.90 ευρα τον βρηκα απο γνωστη αλυσιδα ηλεκτρικων...

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη RNR
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    608

    Προεπιλογή

    Πάνο δεν θυμάμαι πόσο μεγάλα είναι γιατι τον έχω στο χωριό, αλλά θυμάμαι ότι χωρίς να πειράξω σήμερα δεν με δυσκόλεψαν καθόλου.

    0 Not allowed! Not allowed!
    It's Just a Ride!...Enjoy It!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη radiomario
    Όνομα
    Mαριοs
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Γλυφαδα-Αθηνα
    Μηνύματα
    200

    Προεπιλογή

    τελικά αγοραστηκε ο lifeview lv6tboxhda2 για tv crt , τον ειδα να παιζει σε σπιτι φιλου κ μου αρεσε πολυ - πιστευω για 25.90 euro κ με 2 χρονια εγγυηση ειναι καλη αγορα . αλλαζει πολυ γρηγορα τα καναλια το χειριστηριο πιανει απο αποσταση 4 μετρων αψογα , κ σε δυσκολη περιοχη με μια κεραια της πλάκας ηλικιας 10 ετων k αλλο τοσο το καλωδιο κ το βυσμα rf in μισοσκουριασμενο απο τις βροχες εχει αψογη εικονα κ ληψη

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη radiomario
    Όνομα
    Mαριοs
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Γλυφαδα-Αθηνα
    Μηνύματα
    200

    Προεπιλογή

    μετα απο χρηση περιπου 1.5 μηνός παμε κ στα κατά του lifeview ( τα υπερ τα γραφω απο πανω ) αφου αγοραστηκαν 6 τεμαχια συνολικα για εμενα για φιλους κλπ 1) εχει απαραδεκτα σκληρα μπουτον στο control που κυριολεκτικα βριζεις αυτον τον @@λακα που το σχεδιασε... κυριολεκτικα το δαχτυλο υποφερει οταν καθε φορά πατας καποιο μπουτον (δεν εχω ξανασυναντησει ποτέ στη ζωη μου τετοια σκληρα μπουτόν σε control οποιασδηποτε συσκευης ) 2) απαραδεκτες- μηδαμινές - ελαχιστοτατες οδηγιες χρησεως κυριολεκτικά οσο ειναι μία αστυνομικη ταυτοτητα ( οχι δέν κανω πλάκα ) 3) προβλημα με την χρονικη διαρκεια της εγγραφης σε stikaki 4) κ το σπουδαιοτερο (για εμενα ) οταν ο lifeview ειναι σε θεση standby (αναβει κοκκινο led ) ακουγεται απο το τροφοδοτικο ενας θορυβος εκνευριστικος ζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζζ ζζζζ σαν γεννητρια υψηλων συχνοτητων (οταν ειναι σε λειτουργια κ αναβει πρασινο led o θορυβος εξαφανιζεται οποτε η τον βγαζεις το βραδυ απο την πριζα για να κοιμηθεις ή τον εχεις σε συνεχη λειτουργια με κλειστη την tv - αυτον τον εκνευριστικο θορυβο τον κανουν κ οι 6 lifeview οπότε φταιει το τροφοδοτικο ... αυτά τα αρνητικα για τον lifeview

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη radiomario : 24-09-14 στις 21:51

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Σεραφείμ
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Άρτα
    Μηνύματα
    60

    Προεπιλογή

    Το 4 είναι θεματάκι. Το 1 θέμα συνήθειας. Με το 3 τι εννοείς;

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. TV TUNER για PC!!Γίνετε mpeg-4????
    By little john in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-14, 16:08
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-14, 16:00
  3. Ερωτηση για επιγειο αποκωδικοποιητη
    By argix69 in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-12, 22:02
  4. PLL 5watt τι Linear μου προτεινετε;
    By ^Active^ in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-10, 15:41
  5. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-07, 12:32

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας