Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 30

Θέμα: DIGEA ΠΑΡΝΗΘΑΣ (ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΠΟ 3 ΚΑΝΑΛΙΑ)

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    164

    Προεπιλογή DIGEA ΠΑΡΝΗΘΑΣ (ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΠΟ 3 ΚΑΝΑΛΙΑ)

    Καλό Φθινόπωρο σε όλους. Είμαι ΑΘΗΝΑ (Λαμπρινή) και πιάνω σήμα από digea Πάρνηθας από 1ης Αυγούστου. Εδώ και 2 εβδομάδες περίπου, και στις 2 τηλεοράσεις μου χάθηκε το σήμα από τα κανάλια ΕΝΑ, Ε(ψιλον) ΗD και STAR K.E. Στο εξοχικό που έχω στα Ψαχνά Ευβοίας και τα 3 προαναφερθέντα κανάλια τα έπιανα και τα πιάνω κανονικά. Εάν δεν κάνω λάθος και στα Ψαχνά απο digea Πάρνηθος λαμβάνω το σήμα διότι και εκεί πήρα σήμα την 1η Αυγούστου. Υπόψιν καμία μεταβολή δεν υπήρξε στα κεραιοσυστήματά μου. Παρακαλώ θερμά πριν από οποιαδήποτε απάντησή σας κάντε ένα τσεκ όσοι πιάνετε στην Αθήνα από Πάρνηθα για τα 3 αυτά κανάλια. Ζητάω συγνώμη αυτή τη στιγμή είμαι εκτός Αθήνας και δεν μπορώ να κάνω επανασυντονισμό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη finos
    Όνομα
    Βαγγελης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.775

    Προεπιλογή

    εγω δεν έχω χρωμα σε μια από τεισ 2 (εσωτερική καιραια )και στην 2η ο αποκοδηκοπηητησ μου λέει δεν υποσηρηζετε η σιμπιεση(με mpeg2 τa mega ant1 star etv απο την παλια flat tv)

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Τις τελευταίες μέρες στην Αθήνα τα προαναφερθέντα κανάλια δέχονται ισχυρή αναλογική παρεμβολή γιατί σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες <<ενοχλούν>> την τηλεοπτική πιάτσα των Αθηνών.

    0 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον electron για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ΑΘΑΝΟΣ (16-09-14)

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΑΘΑΝΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό Φθινόπωρο σε όλους. Είμαι ΑΘΗΝΑ (Λαμπρινή) και πιάνω σήμα από digea Πάρνηθας από 1ης Αυγούστου. Εδώ και 2 εβδομάδες περίπου, και στις 2 τηλεοράσεις μου χάθηκε το σήμα από τα κανάλια ΕΝΑ, Ε(ψιλον) ΗD και STAR K.E. Στο εξοχικό που έχω στα Ψαχνά Ευβοίας και τα 3 προαναφερθέντα κανάλια τα έπιανα και τα πιάνω κανονικά. Εάν δεν κάνω λάθος και στα Ψαχνά απο digea Πάρνηθος λαμβάνω το σήμα διότι και εκεί πήρα σήμα την 1η Αυγούστου. Υπόψιν καμία μεταβολή δεν υπήρξε στα κεραιοσυστήματά μου. Παρακαλώ θερμά πριν από οποιαδήποτε απάντησή σας κάντε ένα τσεκ όσοι πιάνετε στην Αθήνα από Πάρνηθα για τα 3 αυτά κανάλια. Ζητάω συγνώμη αυτή τη στιγμή είμαι εκτός Αθήνας και δεν μπορώ να κάνω επανασυντονισμό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Τα συγκεκριμένα κανάλια εκπέμπουν από Πάρνηθα με κεραία με κατεύθυνση την Εύβοια και όχι την Αθήνα, οπότε λογικό να τα βλέπεις Ψαχνά και όχι εδώ. Δεν έχουν δικαίωμα να εκπέμψουν προς Αθήνα.
    Επίσης δεν τα εκπέμπει η Digea, αλλά μόνοι τους.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον GiwrgosTH για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ΑΘΑΝΟΣ (18-09-14)

  7. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες μέρες στην Αθήνα τα προαναφερθέντα κανάλια δέχονται ισχυρή αναλογική παρεμβολή γιατί σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες <<ενοχλούν>> την τηλεοπτική πιάτσα των Αθηνών.
    Παπαριές! Μόνος του ο ιδιοκτήτης του Έψιλον έβαλε ένα αναλογικό σε μια ταράτσα κάπου στην Μεταμόρφωση αν δεν κάνω λάθος, για να ταπώνει το ψηφιακό του και να μην περνά προς τα εδώ και τον πηδήξουν οι αθηναϊκοί σταθμοί.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  8. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Έχω την εντύπωση ότι το Ε και το ΕΝΑ βγαίνουν από την digital Union. Αυτό που εκπέμπει μόνο του είναι το Star Κ.Ε

    0 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  9. #7
    SV1GRN
    Guest

    Προεπιλογή

    Χρησιμοποιώ τον doop αποκωδικοποιητή λαμβάνω σήματα από Υμηττό. Τον τελευταίο μήνα 3 φορές έχασα κάποια κανάλια τα οποία επανήλθαν με νέα εγκατάσταση. Ίσως αυτό σε βοηθήσει.
    Πληροφοριακά το κανάλι Ε το βλέπω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση ότι το Ε και το ΕΝΑ βγαίνουν από την digital Union. Αυτό που εκπέμπει μόνο του είναι το Star Κ.Ε
    Σωστή εντύπωση έχεις!

    SV1GRN μάλλον μιλάς για το Ε της Αθήνας, πρώην 902.
    Ο φίλος μιλάει για το Ε Λιβαδειάς.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον GiwrgosTH για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    ΑΘΑΝΟΣ (18-09-14)

  12. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    [QUOTE=GiwrgosTH;671584]Σωστή εντύπωση έχεις!
    QUOTE]

    Aρα αυτό που <<παρανομεί>> είναι το Star Κ.Ε. Γιατί στην ουσία η digital union είναι ο επίσημος πάροχος για τα περιφερειακά κανάλια. Το θέμα τώρα έγκειται αν στην Αθήνα μπορούν και τα λαμβάνουν εξ αιτίας του πίσω λοβού των κεραίων τους ή αν εσκεμένα εκπέμπουν τον ίδιο λοβό προς βορά και νότο. Αν ισχύει η πρώτη περίπτωση δεν πιστεύω ότι το κάνουν εσκεμένα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  13. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aρα αυτό που <<παρανομεί>> είναι το Star Κ.Ε. Γιατί στην ουσία η digital union είναι ο επίσημος πάροχος για τα περιφερειακά κανάλια. Το θέμα τώρα έγκειται αν στην Αθήνα μπορούν και τα λαμβάνουν εξ αιτίας του πίσω λοβού των κεραίων τους ή αν εσκεμένα εκπέμπουν τον ίδιο λοβό προς βορά και νότο. Αν ισχύει η πρώτη περίπτωση δεν πιστεύω ότι το κάνουν εσκεμένα.
    Και οι δύο παρανομούν, πρώτον γιατί κανείς δεν έχει άδεια παράχου πλέον (εκτός από την Digea και τη ΝΕΡΙΤ), δεύτερον γιατί εκπέμπουν σε συχνότητες που δεν έχουν παραχωρηθεί για ψηφιακή εκπομπή, τρίτον γιατί από τα κέντρα που έχει γίνει ήδη switch off όπως αυτό της Πάρνηθας δεν μπορεί να εκπέμψει κανείς και τίποτα κλπ.
    Εκπέμπουν και οι δύο μόνο με κατεύθυνση προς Βοιωτία και Εύβοια και ο Έψιλον για να μην τον βλέπουν στην Αθήνα, γιατί σε μια καθαρή συχνότητα περνάει σήμα και πίσω και έχει και άλλα μπλεξίματα, έχωσε σε κάποια ταράτσα ένα αναλογικό για να ταπώνει το ψηφιακό του προς Αθήνα, έτσι ώστε να μην το βλέπουν εδώ και διαδίδει αριστερά και δεξιά πως τον παρεμβάλουν τα μεγάλα αθηναϊκά συμφέροντα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χαθηκε το σημα
    By watt in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-17, 19:29
  2. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΝΑΛΙΑ DIGEA
    By atevagge1983 in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-15, 19:11
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-15, 08:59
  4. μετατροπη απο stereo σε πολλα καναλια?
    By triantag in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-09, 11:51
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-08, 20:02

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας