Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: Παιδικη Κακοποιηση.... Το πρωτο μου Πειραματικο βιντεακι σε Τεχνολογια 3D

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή Παιδικη Κακοποιηση.... Το πρωτο μου Πειραματικο βιντεακι σε Τεχνολογια 3D

    Παιδιά εκτός από το Ραδιόφωνο αγαπώ πολύ και την Βιντεοεγγραφή... Πριν από λίγες ημέρες αγόρασα μια 3D Τηλεόραση και μου ήταν πολύ δύσκολο να βρω στο διαδίκτυο Βιντεακια για να καταλάβω τις δυνατότητες του 3D δηλαδή της Στερεοσκοπικής Προβολής....Έτσι αποφάσισα και αγόρασα μια φτηνή Κάμερα 3D και άρχισα να με το κατάλληλο λογισμικό να φτιάχνω το πρώτο μου Βιντεακι σε 3D.. Αν και και γνωρίζω πολύ καλά το Video Editing δηλαδή το κόψιμο και το ράψιμο ενός Φιλμ, το 3D με δυσκόλεψε αρκετά στα πρώτα μου βήματα... Αλλά το αποτέλεσμα όπως θα δείτε και εσείς ήταν κάτι παραπάνω από το αναμενόμενο... Προσπαθήστε να δείτε το Βιντεακι σε κάποια Οθόνη υπολογιστή η Τηλεόραση που να υποστηρίζει την Τεχνολογία του 3D γιατί εκεί είναι ....όλα τα λεφτά... ! Όσο για το Θέμα του Βίντεο...δεν χρειάζεται να σας πω πολλά... Η Ιστορία είναι αληθινή και η παιδική Κακοποίηση μπορεί να καταστρέψει μια παιδική Ψυχή από χαρτί και να σημαδέψει την Ζωή κάποιου μέχρι τα βαθιά του γεράματα.... Δείτε όμως το βιντεακι και θα καταλάβετε περισσότερα.. Για Τεχνικές πληροφορίες τώρα... Για την ληψη χρησιμοποιήθηκε μια LG DXG IC330 3D Κάμερα, ενώ η επεξεργασία έγινε με το Pinnacle Studio 17,6... Σαν υπολογιστής χρησιμοποιήθηκε ένα απλό Λαπτοπ με τετραπυρηνο Pentium και μια απλή κάρτα Γραφικών... Εκεί συνάντησα αρκετά προβλήματα με τα Windows 8... Τα συνηθισμένα... Ξέρετε εσείς... Για μια σκηνή χρησιμοποιήθηκε Γερανός κάτι που με δυσκόλεψε αρκετά γιατί η φτηνή αυτή Κάμερα έχει έξοδο HDMI και όχι Βίντεο για να την συνδέσω σε Μόνιτορ και να βλέπω ζωντανά τι τραβάω κατά την λήψη... Ότι έβλεπα στο μικρο Μόνιτορ της κάμερας....αυτό ήταν... Στο διαδίκτυο υπάρχουν λίγα Βινεακια σε τεχνολογία 3D αλλά τα περισσότερα είναι δοκιμαστικά και θα τα χαρακτήριζα Κακής Ποιότητας... Εγώ προσπάθησα να δώσω πολύ έμφαση στο 3D και νομίζω οτι τα κατάφερα.... Αν χρειαστείτε καποιες Τεχνικές Πληροφορίες η κάτι άλλο σχετικά με το Βιντεακι...μην διστάσετε να γράψετε... Φιλικά.. Χρήστος...η απλά στην Ραδιοφωνική μας γλώσσα..Chris The Yet!

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yet! : 24-09-14 στις 12:10
    http://www.Radioyet.de
    Το Ελληνικό Ραδιόφωνο....από την Γερμανία...!
    Κάθε Δευτέρα , Τρίτη και Πέμπτη απο 22.00 μεχρι τις 01.00 τα μεσάνυχτα...

    Γίνετε φίλοι μου στο Facebook εδώ.. https://www.facebook.com/RADIOYET.THE.GREEK.RADIO

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Μας μαυρισες τη ψυχη ρε μεγαλε πρωινιατικα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Καλήμερα Συνονόματε! Μα συνχωρεις...δεν το ήθελα... Αλλά αυτό σημαίνει ότι το Μήνυμα πέρασε.... Και πάλι.... Μια μεγάλη καλήμερα γεια εσένα!

    0 Not allowed! Not allowed!
    http://www.Radioyet.de
    Το Ελληνικό Ραδιόφωνο....από την Γερμανία...!
    Κάθε Δευτέρα , Τρίτη και Πέμπτη απο 22.00 μεχρι τις 01.00 τα μεσάνυχτα...

    Γίνετε φίλοι μου στο Facebook εδώ.. https://www.facebook.com/RADIOYET.THE.GREEK.RADIO

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι θα μου προτεινατε για πρωτο project?
    By satfoxy in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-12, 11:38
  2. To πρωτο μου πανελ (15w 18v) και η πρωτη μου απορια
    By makis129 in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-11, 17:49
  3. Το πρωτο μου τροφοδοτικο!
    By pinboy in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-11, 00:30
  4. ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΝΟΜΙΜΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ
    By hlektrologos000 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-10, 17:24
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-06, 21:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας