Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 39

Θέμα: τελη κυκλοφοριας για το 2015

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη maxim
    Όνομα
    μαξιμος
    Εγγραφή
    Jun 2013
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή τελη κυκλοφοριας για το 2015

    ξερουμε τι θα γινει?? κοιταξτε λιγο αυτο το λινκ...

    http://www.caranddriver.gr/article.a...&pubid=7328113

    τα παντα ολα ανεξαρτητου κυβισμου 300 ευρω!!

    ειναι δυνατον??


    λενε επισης κατι κ για τα καυσαερια... θα ριξουν το οριο απο τα 100 gr στα 90 η ακομα κ στα 80 ετσι ωστε ολα να πληρωνουν τελη.

    αλλοι λενε πως θα ενσωματωσουμε ολοι gps στα αμαξια μας ουτως ωστε να πληρωνουμε τελη συμφωνα με τα χλμ που εχουμε διανυσει..

    λεγεται επισης κ κατι για τελη που θα πληρωνονται κατα το 2ο εξαμηνο του χρονου (που θα πεφτουν 15 αυγουστος κ χριστουγεννα) που θα
    χρειαζομαστε αμαξι η θα πληρωνουμε τελη με το μηνα... κ αυτο για να καταπολεμησουν λεει το φαινομενο με τις παραδοσεις πινακιδων.

    κατι σιγουρο ξερουμε??

    0 Not allowed! Not allowed!
    σταματηστε τη γη να κατεβω!!! οχι αλλο καρβουνο πια!!!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη takhs764
    Όνομα
    ΤΑΚΗΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Μηνύματα
    373

    Προεπιλογή

    τωρα μπαινουν τα πραγματα σε ταξη ετσι επρεπε να ηταν απο καιρο τωρα

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη thanasisxask
    Όνομα
    θανασης
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    110

    Προεπιλογή

    Το αρθρο ειναι αρχες του 14 εχουμε ακομα χρονο μεχρι να τα αλλαξουν 15 φορες...

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    264

    Προεπιλογή

    Δεν κάνουν το λάθος να εφαρμόσουν το gps....
    προβλέπω μερικοί να έχουν μέχρι και επιστροφή φόρου
    δεν παλεύεται ο Έλληνας

    3 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη maxim
    Όνομα
    μαξιμος
    Εγγραφή
    Jun 2013
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή

    περιμενω απο στιγμη σε στιγμη να ερθουν κ με εχει πιασει τρεμουλο... αν οντως εχει γινει αυτο με τα 300 ευρω κλαφτα χαραλαμπε... ουτε οι αντιπροσωπειες γνωριζουν κατι... λετε να τα στειλουν (καθυστερημενα οπως κ πολλα αλλα) κ μετα να πληρωνουμε κ εξτρα επειδη "δεν πληρωθηκαν στην ωρα τους"?? κανεις δε γνωριζει τιποτα και εχω φαει τρελη φρικη λεμε...

    @ georgegr οκεη κ εγω το βλεπω πολυ τραβηγμενο... αυτο με τα καυσαερια ομως που θα πεσει το οριο ακομα δεν το καταλαβαινω... εως τωρα οπως ολοι γνωριζουμε τα τελη πανε συμφωνα με τα κυβικα.. τι χαριτωμενια (μην πω αλλη λεξη δεν ειναι πρεπον) πανε να κανουνε παλι??

    οπως κ να εχει απο δω το πανε απο κει το φερνουν η με το 300αρι η με τα καυσαερια θα το κανουν πολυ ακουγονται τελευταια τα 2 αυτα σεναρια... τι γινεται ομως με αμαξια που δεν ειναι υποχρεωμενα να περασουν κτεο λογω περιοχης ανευ κτεο?? κ τι θα κανουν οι ιδιοκτητες ιχ που εχουν αμαξια μικρου κυβισμου (οπως εγω που τα βγαζω πολυ δυσκολα περα)?? δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    σταματηστε τη γη να κατεβω!!! οχι αλλο καρβουνο πια!!!

  6. #6
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Αν είναι με GPS μια χαρά, πειράζεις το firmware και γράφει 5 χιλιόμετρα.

    4 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    264

    Προεπιλογή

    Σε αυτή τη χώρα Μάξιμε τίποτα δεν θεωρώ τραβηγμένο πια... (βλέπε ένφια, δεν άνοιξε ρουθούνι!!).
    Πάντα σε όλα υπήρχε και υπάρχει η φάκα, το τυράκι και τα παραθυράκια.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη maxim
    Όνομα
    μαξιμος
    Εγγραφή
    Jun 2013
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή

    Πάντα σε όλα υπήρχε και υπάρχει η φάκα, το τυράκι και τα παραθυράκια.
    μονο που καθε φορα ξερουμε πως το τυρι ειναι με παγιδα κ εμεις δεν κανουμε τιποτα γι αυτο... πεφτουμε ηθελημενα μεσα... παραθυρακια ναι φυσικα.. ολοι σχεδον οι νομοι κ οι διαταξεις εχουν.. πολλες φορες ομως ειναι φανερα (βλ. αυτο με τους διακανονισμους στη δεη κ.α.) αλλα με τα τοσα που πληρωνουμε καθε μερα δε μπορουμε να δουμε φως απο πουθενα.. να μη σχολιασω τωρα τον ενφια γιατι δικαιολογημενα θα με λογοκρινετε (μη μου το θυμιζετε γιατι αν σας πω τι με βαλανε να πληρωσω θα τσαντιστειτε κ εσεις)...

    πειράζεις το firmware και γράφει 5 χιλιόμετρα
    αυτο ειναι παιχνιδακι οντως... μονο που... θα κανει μπαμ οταν ερθει η ωρα γιατι θα τα τσεκαρουν για κατι επιδοξους σαν εμας που θα θελουμε να γλυτωσουμε κανα ευρω.. ασε το χω ψαξει κ απο αυτη τη μερια σε περιπτωση που γινει τιποτα τετοιο... πεφτει κ προστιμο απ οτι ειχα διαβασει... (αν θελετε ψαχνω το λινκ)

    παιδια το μονο που ξερω ειναι οτι καποτε δουλευαμε για να ζησουμε κ τωρα ζουμε για να δουλευουμε (οπως ειχε πει καποτε μια ψυχη)... γιατι οσα μα οσα κ να βγαλουμε παντοτε θα φτιαχνουν τους νομους ετσι ωστε να ναι κομμενοι κ ραμμενοι γι αυτους... σημερα ο ενφια κ τα τεκμαρτα στα ακινητα αυριο η καμπανα στα αμαξια μας στο τελος μεθαυριο εμεις στο δρομο γιατι θα χουμε ξεμεινει...

    0 Not allowed! Not allowed!
    σταματηστε τη γη να κατεβω!!! οχι αλλο καρβουνο πια!!!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxim Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...........παιδια το μονο που ξερω ειναι οτι καποτε δουλευαμε για να ζησουμε κ τωρα ζουμε για να δουλευουμε (οπως ειχε πει καποτε μια ψυχη)... γιατι οσα μα οσα κ να βγαλουμε παντοτε θα φτιαχνουν τους νομους ετσι ωστε να ναι κομμενοι κ ραμμενοι γι αυτους... σημερα ο ενφια κ τα τεκμαρτα στα ακινητα αυριο η καμπανα στα αμαξια μας στο τελος μεθαυριο εμεις στο δρομο γιατι θα χουμε ξεμεινει...
    Αν φτάσεις να το δεχτείς φίλε μου,να πας αμαχητί,.....καλά να πάθεις...........Εγώ πάντως δεν θα πάω στο δρόμο, το μόνο σίγουρο.....ίσως στο νεκροταφείο, ίσως άμα δεν προλάβω , στην φυλακή,δεν ξέρω. Στον δρόμο πάντως δεν πάω.Δεν μου αρέσει. Εχω καλομάθει τόσα χρόνια.........

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη maxim
    Όνομα
    μαξιμος
    Εγγραφή
    Jun 2013
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή

    φιλε στρατο.. οκεη το πολεμαω οσο μπορω κ οσο ειμαι ορθιος να το πω ετσι... καθε μερα τα ιδια συνεχως κ χειροτερα... καποια στιγμη απ το πολυ πρεσσαρισμα σκας αγανακτας... κ λες για ποσο ακομα?? ολοι μας εχουμε καλομαθει με την ενοια που το λες... οι καιροι δυσκολοι κ η προσαρμογη σ αυτα τα δεδομενα λογω της καλομαθειας μας πολυ δυσκολη... το μονο που με κραταει ακομα σ αυτο τον ψυχολογικο πολεμο κ μου δινει ωθηση για νεα πραγματα (ναι τολαμαω ακομα κ να ονειρευτω κ ας κοντευω να χασω πραγματα με πολυ κοπο "για χαρη" τους) ειναι το οτι ξερω πως οι δικοι μας - ολων μας εδω μεσα κ εξω - καποτε δεν ειχαν ψωμι να φανε κ δουλευανε νυχθημερων... κ ομως υπο αθλιες συνθηκες ηρθαμε στον κοσμο εμεις... ανθρωποι που δε μπορουν να "πολεμησουν" επειδη εμαθαν αλλιως...

    0 Not allowed! Not allowed!
    σταματηστε τη γη να κατεβω!!! οχι αλλο καρβουνο πια!!!

Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έκθεση ήχος-εικόνα 2015
    By Hulk in forum Εκθέσεις & Events
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-15, 23:28
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-15, 18:16
  3. <<H_A_M_F_E_S_T__2_0_1_5__A_T_H_E_N_S>> 6 & 7 Ιουνίου 2015
    By radioamateur in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-15, 00:59
  4. πινακιδες κυκλοφοριας Ι.Χ. Help!
    By NOE in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-12, 04:26
  5. Απαγορευση κυκλοφοριας σε δασικες εκτασεις
    By weather1967 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-09, 23:46

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας