Σελίδα 11 από 42 ΠρώτηΠρώτη ... 9 10 11 12 13 21 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 411

Θέμα: αρνητική/θετική ενέργεια

  1. #101
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    για την φυσική επιλογή που γράφει ο σωτήρης. ας βγαλουμε την λέξη φυσική να μείνει η λέξη επιλογή για να είναι πιο κατανοητό.
    πιστεύω πως οι επιλογές μας είναι αυτές που σε μεγάλο βαθμό καθορίζουν το παρόν και το μέλλον μας.
    πρέπει να υπάρχουν επιλογές, αυτό θα ήταν καλό, όμως υπάρχουν περιπτώσεις που άνθρωποι δεν έχουν παρά μόνο έναν δρόμο να ακολουθήσουν και έτσι δεν έχουν να επιλέξουν άλλο.

    ευτυχώς για εμένα δεν έχω προβλήματα υγείας να με ταλαιπωρούν. βλέπω όμως την κατάσταση της μητέρας μου που έχει παρκινσον και παρότι την εξετάζουν κάθε εβδομάδα γιατροί στο ιδιωτικό νοσοκομείο Ε.Ντιναν η κατάσταση της είναι στάσιμη, φθηνουσα. εγω την κατηγορώ και πάντα λέω πως τα χάπια που έπινε σε όλη της την ζωή την έφεραν σε αυτά τα χάλια.
    την μητέρα μου θυμάμαι απο παιδάκι να παίρνει σωρό χάπια, 4-5 χάπια καθε μέρα που της γράφανε γιατροί, χάπια για τα νεύρα, χάπια για τους πόνους, χάπια για κάθε λόξα. η μητέρα μου έχει τόσες τοξίνες από τα χάπια που επινε 30 χρόνια που το μυαλό της έγινε σαν το καλό αυγολέμονο (που λέει και ο σωτήρης).
    τώρα κάποιες φορές παραλύει, πέφτει, δεν υπάρχει περίπτωση να βελτιωθεί. τα χάπια την κατάστρεψαν.
    όταν καθε μήνα ο κάθε γιατρός της έδινε και ένα νέο φάρμακο, ούτε και οι γιατροί ήξεραν τα αποτελέσματα των κοκτέιλ φαρμάκων.
    θα μπορούσε να πει κάποιος πως δίχως τα φάρμακα τώρα θα ήταν χειρότερα -αυτό είναι υπόθεση- θα μπορούσε και να ήταν καλύτερα εαν δεν επέλεγε να γεμίζει το σώμα της χημικά.

    επέλεξα τρόπο ζωής που φροντίζω εγώ για ότι με αφορά και ότι μπαινει στο σώμα μου θέλω να το επεξεργάζομαι, η διατροφή μου, οι συνηθειές μου, η χαλαρότητα, ο διαλογισμός, η δημιουργικότητα, τα ταξίδια, οι σχέσεις, μου προσφέρουν ανανέωση.
    εάν δεν είχα δυνατότητα επιλογών θα ήμουν δυστυχής και ψυχασθενής. η ενεργειακή απώλεια του νου επιρεάζει το σώμα και το αντίστροφο. ξέροντας πως είμαι τόσο μικρός όσο ένας κόκκος άμμου δεν έχω πολλές ανάγκες, αυτές που έχω μπορώ να τις καλύπτω τώρα και στο μέλλον. δεν αφήνω το "τίποτα" να με χαλάει.

    τώρα που είμαι μεσήλικας εάν είχα μια σοβαρή ασθένεια όπως καρκίνο δεν θα πήγαινα σε κανέναν γιατρό, δεν θα εκανα χημειοθεραπεία, γιατί αισθάνομαι γεμάτος, δεν έχω υποχρεώσεις σε άλλους και παιδια να φροντίσω, θα πολεμούσα μόνος.
    εάν είχα παιδί που είχε καρκίνο τότε θα ηθελα το καλύτερο γι αυτό, θα επέλεγα την κλασική ιατρική με ελπίδα για το μέλλον.
    και εάν έπρεπε να πουλήσω το σπίτι μου για να το δώσω στους γιατρούς και τα φάρμακα, εαν είχα άρρωστο παιδί μαλλον θα το έκανα. ξέρω μερικούς γιατρούς που με αυτόν τον τρόπο απόκτησαν περιουσία και βίλες προσφέροντας ιατρικές υπηρεσίες αντί ελπίδας. μακρυά απο εμας ευχομαι.

    Συνημμένο Αρχείο 55889
    Βρε φίλε, ΠΑΣ ΚΑΛΑ ??
    Ασε ήσυχη την γυναίκα !!
    Δεν της φτάνει η κατάσταση της, έχει και εσένα να της λες χαζομάρες.....
    Ξέρεις τι είναι η ασθένεια Πάρκινσον ??
    Δέν έχει ΚΑΜΙΑ -ΜΑ ΚΑΜΙΑ- σχέση με ότι φάρμακο και αν έπαιρνε στην ζωή της !!!!
    Δεν σου το έχουν εξηγήσει αυτό οι γιατροί που την παρακολουθούν ??

    Για τα υπόλοιπα που γράφεις, δεν έχω να πω κάτι, Εννοείται πως είναι επιλογή σου τι θα κάνεις αν ποτέ συμβεί κάποιο κακό.
    Πάντως αντίστοιχα, γνωρίζω(α) άτομα που έλεγαν ότι "αν γίνει κάτι δεν θα κάνουν θεραπεία" και όταν συνέβη το κακό, ξεπούλησαν τα πάντα και άφησαν τα παιδιά τους στο δρόμο, για να ζήσουν μια εβδομάδα παραπάνω. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα πράξεις, μέχρι να έρθει η στιγμή να το κάνεις.....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  2. #102
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matthew Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τα έγραψα για πλάκα, έτσι είναι. Οι φαρμακοβιομηχανίες είναι πνιγμένες στα σκάνδαλα για περισσότερο από έναν αιώνα. Δεν είναι τυχαίο πάλι ότι στην αμερική τη δεκαετία του '80 επί προεδρίας Ρήγκαν ψηφίστηκαν νόμοι ασυλίας υπέρ των φαρμακοβιομηχανιών για να μην μπορεί κανένας να τους τρέξει στα δικαστήρια για σοβαρές παρενέργειες, ακόμη & θανάτους, από φάρμακα & εμβόλια. & τέλος, ποιοι νομίζετε ότι παρασκεύασαν πρώτοι όλα τα ναρκωτικά; Οι φαρμακοβιομηχανίες φυσικά & μάλιστα τα πουλούσαν σαν φάρμακα στην αρχή μέχρι που σύντομα αποδείχθηκε η καταστροφική τους δράση.

    Εντάξει, πές μου εσύ ΠΟΙΑ βιομηχανία ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ??
    Θές να πιάσουμε την SIEMENS ? Μήπως να πιάσουμε την APPLE ? Την BMW ?
    ΟΛΕΣ οι μεγάλες βιομηχανίες κάνουν κατά καιρούς σκάνδαλα.
    Οι φαρμακοβιομηχανίες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ, όπως και όλες οι άλλες βιομηχανίες.
    Αν έχεις φράγκα, αγοράζεις Porche ή Mercedes. Αν δεν έχεις φράγκα παίρνεις φιατάκι !!
    Δεν σου χρωστάει ΚΑΝΕΝΑΣ να σε γιατρέψει τζάμπα !!!

    Οσο για τους νόμους υπέρ των φαρμακοβιομηχανιών στην Αμερική, τους θέσπισαν γιατί οι Αμερικάνοι έχουν για χόμπι τις μηνύσεις.
    Με το παραμικρό τραβάνε και μια μήνυση. Δεν γίνετε να σταματάει η έρευνα επειδή έπαθε κόψιμο η κουτσή Μαρία....
    ΝΑΙ, τα φάρμακα ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ. Γι αυτό λέμε ότι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΑΤΕΥΣΗ ΙΑΤΡΟΥ.
    ΝΑΙ, ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΛΗΨΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ, γιατί δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Αν ένα φάρμακο σκοτώνει 10 ανθρώπους αλλά θεραπεύει 10 εκατομμύρια άλλους, ΘΑ ΤΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΣ ??

    Και τέλος πρέπει να πω ότι το 1800, ο εκτιμώμενος πληθισμός σε ΟΛΗ την γη, ήταν 1 δις άνθρωποι. Το 1960 έγιναν 3 δις σε όλον τον κόσμο και σήμερα ο παγκόσμιος πληθυσμός φτάνει τα 7,5 δισεκατομμύρια άνθρωποι.
    ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΑΥΤΟ ??
    Σίγουρα ΔΕΝ το κατάφερε ούτε η ομοιοπαθητική, ούτε ο βελονισμός ούτε η γιόγκα !!
    Οι φαρμακοβιομηχανίες το κατάφεραν με την απίστευτα μεγάλης κλίμακας έρευνα που κάνουν !!

    (Τώρα αν αυτή η τεράστια αύξηση πληθυσμού είναι καλή ή κακή, είναι άλλο θέμα)

    .

    1 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  3. #103
    Μέλος Το avatar του χρήστη mariosinsuex
    Όνομα
    Μάριος Φασουλάκης
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    293

    Προεπιλογή

    Στην περίπτωση που ΔΕΝ έχεις-πάσχεις-βιώνεις από κάποια-ες ασθένειες,είναι λογικό και επόμενο να μπορείς να λες μαλακίες.
    Σε αυτήν και ΜΟΝΟ την περίπτωση εφόσον ισχύει η ελευθερία έκφρασης ΟΠΟΙΑΣΔΉΠΟΤΕ ιδέας,μαλακίας και μη,είναι δεκτό και ΣΧΕΔΟΝ μη κατακριτέο.(Άσε τον τρελό στη τρέλα του.....).
    Στην αντίθετη περίπτωση τώρα.......

    Εφόσον ισχύει το αντίθετο,καταλαβαίνεις ΜΟΝΟ τότε, ότι καλά κάνεις που δεν αποδέχεσαι τέτοιους ταλιμπανισμούς ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ σου........
    Δε μπορείς να διανοηθείς ματζούνια-γιατροσόφια σε ασθένειες και ιδιαίτερα χρόνιες,και σοβαρές.(ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΚΑΙ ΚΟΨΙΜΟ......).
    Δεν υπάρχει ούτε μία πιθανότητα ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΑΠΕΙΡΩΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΩΝ,
    να υπάρξει(όχι καλυτέρευση,ούτε καν σταθεροποίηση,της κατάστασης,παρά ΜΟΝΟ χειροτέρευση......).
    Οι αστικοί μύθοι ειδικά στο ελλαδιστάν-μπανανία έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο,από τον υπόλοιπο πλανήτη....
    Η Αμερική ήταν η "μάνα",τέτοιων μύθων,αλλά τι να μας κλάσει τα τελευταία χρόνια σε μας;;;;

    ΝΑΙ η φαρμακευτικές βιομηχανίες είναι οι πιο κερδοφόρες ΗΔΗ.....ΔΕΝ χρειάζονται να "ΦΤΙΑΞΟΥΝ" ιούς-ασθένειες για να "πουλήσουν".....Τι μαλακίες είναι αυτές;;;;
    Εάν διαβάσει κάποιος για την διαδικασία αναπαραγωγής ενός οποιουδήποτε ιού ή το τι και πόσες ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ιών-βάκιλων-μυκητών υπάρχουν σε ΟΛΑ τα δάση και πόσο μάλλον σε πόλεις με τεράστια μόλυνση,θα καταλάβει ότι οι "τερατοφαρμακευτικές αυτές",δεν έχουν να κάνουν ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ,για έξαρση ασθενειών,γιατί πολύ απλά υπάρχουν ΑΠΟ ΤΗ ΦΥΣΗ ..........ΗΔΗ........
    Το να θέλει, οποιαδήποτε τέτοια εταιρία να βγάλει κέρδος....ΜΑΓΚΙΑ ΤΗΣ......
    Δε μπορείς να της το απαγορεύσεις.
    Βγάζει φάρμακα για αντιμετώπιση-καταπολέμηση-σταθερότητα-συντήρηση των ασθενών.....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΑΓΚΙΑ ΤΗΣ.....

    Δε μπορείς να κατηγορήσεις εταιρία για την κατασκευή φίλτρων αιμοκάθαρσης.....
    Πρέπει να είσαι πολύ ηλίθιος.
    Να την κατηγορήσεις για οτιδήποτε άλλο ναι.....ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑΥΤΟ.
    Άνθρωποι θα ψοφούσαν σαν τα κοτόπουλα,μέχρι πριν μερικά χρόνια αν δεν υπήρχαν οι τεχνολογίες αυτές,(από τις συγκεκριμένες εταιρίες....).(Και όντως ψοφούσαν....).

    3 Not allowed! Not allowed!
    This signature sent with 100% recycled electrons.........

  4. #104
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Οπότε δηλαδή αν πάθει κάποιος καρκίνο να αρχίσει τα τσάγια τα γιόγκα κλπ ε? Κοίτα να δεις και τόσο καιρό λάθος το κάναμε.

    17 χρόνια είχε καρκίνο η μάνα μου και ναι τα φάρμακα είναι η μόνη λύση ακόμη και οι χημειοθεραπείες.

    4 Not allowed! Not allowed!

  5. #105
    Μέλος Το avatar του χρήστη matthew
    Όνομα
    Ματθαίος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    1.370

    Προεπιλογή

    Σαφώς & οι φαρμακοβιομηχανίες έχουν σώσει πάρα πολύ κόσμο με φάρμακα όπως η πενικιλίνη & εμβόλια για σοβαρές ασθένειες στο παρελθόν & συμβάλλανε στην αύξηση του παγκόσμιου πληθυσμού. Αλλά δεν αναφέρθηκα σε αυτά, αναφέρομαι για τα δεδομένα των τελευταίων δεκαετιών & τις ασθένειες που εμφανίστηκαν από το πουθενά από τη μια μέρα στην άλλη. Όπως το είπες Σωτήρη:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SW1JRT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι φαρμακοβιομηχανίες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ, όπως και όλες οι άλλες βιομηχανίες.
    Δεν σου χρωστάει ΚΑΝΕΝΑΣ να σε γιατρέψει τζάμπα !!!
    Οι αρρώστιες ΜΑΣ είναι η ζωή ΤΟΥΣ! Η γιαγιά μου πέθανε 100 χρονών πέρυσι αλλά από τα 65 της επί 35 χρόνια έπαιρνε ένα κομοδίνο διαφορετικά φάρμακα μόνο & μόνο για να μπορεί να σταθεί στα πόδια της.
    Μάριε & που να δεις πόσος κόσμος θα ψοφάει σαν τα κοτόπουλα στο μέλλον με τους υποχρεωτικούς εμβολιασμούς που θα έρθουν για όλους ανεξαιρέτως. Άλλωστε ο ίδιος ο Μπιλ Γκέιτς το δήλωσε ευθαρσώς πριν μερικά χρόνια το 2010 σε ένα συνέδριο: Χάρη στα εμβόλια θα μπορέσουμε να μειώσουμε κατά 10-15% τον παγκόσμιο πληθυσμό! Έχετε την εντύπωση ότι οι εξάρσεις & η εξάπλωση εκτός της αφρικανικής ηπείρου του έμπολα τα τελευταία 2-3 χρόνια είναι τυχαίες; Γιατί τόσος ντόρος ξαφνικά τα τελευταία 2-3 χρόνια για τον έμπολα; Γιατί ξεκίνησαν τώρα να βρουν να παρασκευάσουν εμβόλιο κατά του έμπολα; Τα τελευταία 40 χρόνια, από την ημέρα που εμφανίστηκε ο ιός (από το πουθενά πάλι, ποιος ξέρει από ποιο εργαστήριο την «κοπάνησε») τι κάνανε γι' αυτό; Τώρα τους έπιασαν φωτιές να φτιάξουν εμβόλιο; Είναι τυχαία όλα αυτά ή προσχεδιασμένα με μαθηματική & χειρουργική ακρίβεια εδώ & πολλά χρόνια;
    Edit: & τι σκ@τ@ θα περιέχει μέσα αυτό το εμβόλιο αφού κανείς δεν θα γνωρίζει εκτός από τις φαρμακοβιομηχανίες λόγω του ότι θα είναι πατενταρισμένο σε αυτούς; Ή μήπως γνωρίζουμε τι ακριβώς περιέχουν όλα τα εμβόλια που κυκλοφορούν ήδη;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη matthew : 18-03-15 στις 16:39

  6. #106
    Μέλος Το avatar του χρήστη mariosinsuex
    Όνομα
    Μάριος Φασουλάκης
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    293

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ Ματθαίε....
    Έχεις ένα πανίσχυρο εργαλείο στα χέρια σου....Το διαδίκτυο....
    Πέραν τις οποιεσδήποτε ιδέες και αντιλήψεις,οι οποίες ΔΕΝ αλλάζουν την πραγματικότητα,μπορείς με μία 10λεπτη αναζήτηση να δεις ,να βρεις και να κατανοήσεις το τι και πως.
    ΚΑΝΕΝΑΣ ιός και ασθένεια ΔΕΝ εξαφανίζεται. Έτσι απλά.
    Υπάρχει ΠΑΝΤΑ.Κάπου,οπουδήποτε.Και απλά περιμένει το κατάλληλο-γόνιμο έδαφος-ξενιστή-ασθενή,έτσι ώστε να αναπαραχθεί,και να διαιωνίσει το είδος του.
    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ.Αυτό λέγεται εξέλιξη.Αυτή είναι η ζωή.Όσο και να πιστεύεις σε "περίεργα εργαστήρια",και παγκόσμιες συνωμοσίες....Έτσι είναι .Δεν θα το αλλάξεις ,Δε μπορείς να το αλλάξεις αυτό.
    ΚΑΝΕΙΣ ιός ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.Το πουθενά είναι ΠΟΥΘΕΝΑ. Δηλαδή ΑΝΎΠΑΡΚΤΟ οπότε η πρόταση,ακυρώνεται από μόνη της.

    Στη ζούγκλα του Αμαζονίου,η επιστημονική κοινότητα πιστεύει ότι έχει ανακαλύψει μέγιστα το 35-45% των ιών...........!!!!!
    Γνωρίζοντας ότι το μεγαλύτερο μέρος των ιών παγκοσμίων προέρχεται από τα δάση αυτού.........

    Θες να μου πεις ότι στην έξαρση του H1N1,εγώ,που μόλις είχα βγει από χειρουργεία 3 bypass,νεφροπαθής,διαβητικός,και με μερικά άλλα τριγύρω,ΔΕΝ έπρεπε να εμβολιαστώ;
    Να είσαι σίγουρος ,ότι και εσύ σε τέτοια θέση,και σε τέτοια κατάσταση,τα λεγόμενα πιο πάνω θα τα έλεγες...."μα τι μαλακίες λέω"...Και στο υπογράφω.
    Να σοβαρευτούμε λιγάκι.
    Οι ιδέες μας και ιδιαίτερα,όσον αφορά την υγεία,είναι ήδη ευαίσθητο θέμα πόσο μάλλον να θες να ακυρώσεις εκατομμύρια, σε έρευνες και επιτυχημένες εφαρμογές της.
    Και ιδιαίτερα σε ομάδες πληθυσμού που κρέμεται η ζωή τους από δαύτες.
    Αν ήθελε ο "οποιοσδήποτε",να "ελαττώσει τον πληθυσμό......
    ΔΕΝ θα χρειάζονταν να παράξει φάρμακα για τις ασθένειες...........Θα έκανε ακριβώς το αντίθετο......
    Θα τις άφηνε να εξελιχθούν και πολύ απλά ο κόσμος θα ψόφαγε από μόνος του.
    Ο Έμπολα,ο Η1Ν1,η ελονοσία,η χολέρα,και όλες αυτές οι καταστροφικές κατηγορίες ιών,
    ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ εξαλειφθεί.Απλά υφίστανται σε κάποια μέρη που για τυχαίους λόγους και συγκυρίες δεν έχουν προσβάλει ανθρώπους,
    (υπάρχει σε ένα φύλο εντελώς μολυσμένο στην κογκολέζικη τροπική βλάστηση,στο Mbandaka,που κατά τύχη δεν έχει ακουμπήσει κάποιο ζώο ή άνθρωπος το συγκεκριμένο φύλλωμα,για να μεταδοθεί....
    γιατί μάλλον βρίσκεται σε ύψος άνω των 3 μέτρων.....(μιά τυχαία πιθανότητα,στο σύνολο των απείρων τυχαίων αυτών)......

    1 Not allowed! Not allowed!
    This signature sent with 100% recycled electrons.........

  7. #107
    Μέλος Το avatar του χρήστη matthew
    Όνομα
    Ματθαίος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    1.370

    Προεπιλογή

    Δεν ακυρώνω τίποτα Μάριε, ούτε είπα ότι αν αρρωστήσω σοβαρά δεν θα πάρω φάρμακα. Φυσικά & σε τέτοια περίπτωση θα πάρω οποιοδήποτε φάρμακο μου δώσουν οι γιατροί προκειμένου να μην πεθάνω. Απλά προβληματίζομαι γιατί δεν μας λένε όλη την αλήθεια σχετικά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #108
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matthew Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαφώς & οι φαρμακοβιομηχανίες έχουν σώσει πάρα πολύ κόσμο με φάρμακα όπως η πενικιλίνη & εμβόλια για σοβαρές ασθένειες στο παρελθόν & συμβάλλανε στην αύξηση του παγκόσμιου πληθυσμού. Αλλά δεν αναφέρθηκα σε αυτά, αναφέρομαι για τα δεδομένα των τελευταίων δεκαετιών & τις ασθένειες που εμφανίστηκαν από το πουθενά από τη μια μέρα στην άλλη. Όπως το είπες Σωτήρη:

    Οι αρρώστιες ΜΑΣ είναι η ζωή ΤΟΥΣ! Η γιαγιά μου πέθανε 100 χρονών πέρυσι αλλά από τα 65 της επί 35 χρόνια έπαιρνε ένα κομοδίνο διαφορετικά φάρμακα μόνο & μόνο για να μπορεί να σταθεί στα πόδια της.
    Μάριε & που να δεις πόσος κόσμος θα ψοφάει σαν τα κοτόπουλα στο μέλλον με τους υποχρεωτικούς εμβολιασμούς που θα έρθουν για όλους ανεξαιρέτως. Άλλωστε ο ίδιος ο Μπιλ Γκέιτς το δήλωσε πριν μερικά χρόνια το 2010 σε ένα συνέδριο: Χάρη στα εμβόλια θα μπορέσουμε να μειώσουμε κατά 10-15% τον παγκόσμιο πληθυσμό! Έχετε την εντύπωση ότι οι εξάρσεις & η εξάπλωση εκτός της αφρικανικής ηπείρου του έμπολα τα τελευταία 2-3 χρόνια είναι τυχαίες; Γιατί τόσος ντόρος ξαφνικά τα τελευταία 2-3 χρόνια για τον έμπολα; Γιατί ξεκίνησαν τώρα να βρουν να παρασκευάσουν εμβόλιο κατά του έμπολα; Τα τελευταία 40 χρόνια, από την ημέρα που εμφανίστηκε ο ιός (από το πουθενά πάλι, ποιος ξέρει από ποιο εργαστήριο την «κοπάνησε») τι κάνανε γι' αυτό; Τώρα τους έπιασαν φωτιές να φτιάξουν εμβόλιο; Είναι τυχαία όλα αυτά ή προσχεδιασμένα με μαθηματική & χειρουργική ακρίβεια εδώ & πολλά χρόνια;
    Ματθαίε, μάλλον βλέπεις πολλές ταινίες επιστημονικής φαντασίας....
    1) Αν δεν υπήρχαν τα φάρμακα, η γιαγιά σου ΔΕΝ θα έφτανε ούτε καν τα 65.Το γεγονός ότι έφτασε μέχρι τα 100 (μακάρι να φτάσουμε και εμείς εκεί), το οφείλει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΙΣ ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ....

    2) ΕΙΔΙΚΑ ο Βασιλάκης Πόρτας (Bill Gates) ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ, ΤΟΥΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ ?? Θέλει να μειωθεί ο παγκόσμιος πληθυσμός για να πουλάει λιγότερα bugware ??

    3) ΠΟΙΟΣ EBOLA ?? Ακόμα δεν κατάλαβες ότι η ΔΗΘΕΝ "πανδημία" του ebola ήταν άλλο ένα μπαλόνι των media για να πουλήσουν σκουπίδια ?? Ο ιός του ebola εμφανίστηκε ΜΟΝΟ στην Ακτή του Ελεφαντοστού, την Ουγκαντα και κανα - δυό ακόμα σημεία. ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ. Και ΠΟΣΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ απο την δήθεν Πανδημία ?? ΠΕΡΙΠΟΥ 4000 ΑΝΘΡΩΠΟΙ.
    Λιγότεροι από την "πανδημία της Γρίπης" και εκατοντάδες φορές λιγότεροι από όσους ανθρώπους πέθαναν από ....ΔΙΑΡΟΙΑ !!!

    .

    1 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  9. #109
    Μέλος Το avatar του χρήστη matthew
    Όνομα
    Ματθαίος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    1.370

    Προεπιλογή

    Ακριβώς Σωτήρη! Η πανδημία έμπολα είναι η δικαιολογία που προβάλανε τα ΜΜΕ για να μας περάσουν έμμεσα στη συνείδησή μας ότι για το καλό μας (πάντα) θα πρέπει να εμβολιαστούμε υποχρεωτικά όλοι στο μέλλον. Ο Γκέιτς έχει έμμεση σχέση με την υγεία καθώς επενδύει αρκετά εκατομμύρια δολάρια εκεί. Πριν 10 χρόνια έκανε «δωρεά» στον παγκόσμιο οργανισμό υγείας 200 εκατομμύρια δολάρια, τάχα μου για την καταπολέμηση του AIDS. Δωρεά ήταν ή τίποτα μίζες; & για τον έλεγχο του πληθυσμού έχει άμεση σχέση, βλέπε monsanto & μεταλλαγμένα τρόφιμα. Όπως είπα παιδιά, απλά αυτές είναι απόψεις προβληματισμού που έχω γι΄αυτά τα πράγματα. Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν ότι είναι σωστές, αλλά ούτε λέω ότι αυτά που γράφετε εσείς είναι λάθος. Απλά δεν τους εμπιστεύομαι απόλυτα. Η μάλλον καλύτερα, δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου χεχε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #110
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    ρε παιδια γινεται να συγκρινουμε την φαρμακοβιομηχανια με την αυτοκινητοβιομηχανια για να δικαιολογησουμε τις τιμες και τα σκανδαλα?

    δηλαδη η αναγκη να παρεις μια μερσεντες ειναι ιδια με το να παρεις το φαρμακο που "ισως" σου σωσει την ζωη?

    να την πληρωνουμε την ερευνα συμφωνω αλλα στην τελικη ο τελικος δοκιμαστης ειμαστε εμεις.
    ειτε παει καλα το φαρμακο ειτε αποτυχει.

    δεν θα επρεπε δηλαδη να εφαρμοζεται καποιο ταμειο ερευνας και τα φαρμακα να ειχαν λογικες τιμες ετσι να εχουν την ελπιδα ολοι και οχοι να ειναι για ορισμενους?
    αντε να μειωθει ο πληθυσμος δεν λεμε οχι αλλα γιατι να ξεκινησουμε απο τους φτωχοτερους ?
    το θεωρεις δικαιο να σωθει ενα παιδι απο φαρμακα επειδη ειχε λεφτα και ενα αλλο να πεθανει ακριβως επειδη δεν προμηθευτηκε αυτο το φαρμακο?

    Δεν νομιζω να μην συμφωνει κανενας οτι τα φαρμακα ειναι χρησιμα γιατι αρπαζεστε ετσι?
    το προβλημμα ειναι ο τροπος διακινησης και παραγωγης αυτων.

    Δεν γινεται να πληρονουμε την ερευνα για τον καρκινο σε 10 διαφορετικες εταιρειες.
    Ας κανουνε μια κοινη ερευνα τοσο δυσκολο ειναι.
    Εδω μιλαμε για την ανθτωποτητα και οχι για να καθεσε σε καρεκλα με καλοριφερ για να ζεσταινεις τον κολο σου...
    εκει ας βγαλει η καθε εταιρεια το δικο της καλωριφερ και ας πανε οι μαλακες να το πληρωσουν.

    αρχιζω και ασφυκτιώ ασχημα αληθεια...που παμε....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

Σελίδα 11 από 42 ΠρώτηΠρώτη ... 9 10 11 12 13 21 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελευθερη Ενέργεια
    By PaulEngineer in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-17, 16:45
  2. Αρνητική τάση
    By toliis69 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-15, 23:09
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-13, 15:45
  4. Αρνητική ταση σε ενισχυτη με EL34
    By JIM_6146B in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-07, 08:13
  5. Υγρή ενέργεια
    By gsmaster in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-05, 19:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας