Σελίδα 3 από 42 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 411

Θέμα: αρνητική/θετική ενέργεια

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.580

    Προεπιλογή

    Εχω μια απορία που είναι και παρατήρηση.....γιατί ορισμένοι εδώ μέσα (ευτυχώς όχι όλοι) δεν μπορούν να κάνουν μια σοβαρή συζήτηση έστω και αν κάποιος ασ πούμε λέει μπαρούφες και γίνεται σε όλα τα νήματα ένας χαβαλές, μια βαβούρα που μόνο κακό κάνει ως προς τη ποιότητα του φόρουμ και των μελών του....


    όποιος απαντήσει με σοβαρά όμως επιχειρήματα εχει ένα κουτί λουκούμια από εμένα και μιλάω απολύτως σοβαρά

    5 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fire Doger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνα με μελέτες στο cern, επιστήμονες έχουν καταλίξει στην θεωρία πως η ύλη αποτελείται από ενέργεια και η ενέργεια μπορεί να δημιουργίσει ύλη.............
    Για το θέμα αυτό δεν χρειάστηκεαν πειράματα/μελέτες στο CERN. Η θεωρία (πως η ύλη αποτελείται από ενέργεια και η ενέργεια μπορεί να δημιουργίσει ύλη) ότι η ύλη είναι η άλλη όψη της ενέργειας, λέγεται "Ειδική Θεωρία της Σχετικότητας" (Ε=m*c^2), και πρωτοδιατυπώθηκε από τον Einstein το 1905. Πειραματικά έχει αποδειχτεί επανειλημμένα αρκετές φορές, μεταξύ των οποίων μία στη Χιροσίμα, και μία στο Ναγκασάκι!
    Δεν χρειάζονται οι υπερεξοπλισμοί του CERN για να αποδειχτεί η μετατροπή της Ύλης σε Ενέργεια και το Αντίστροφο.
    Για την μετατροπή της Ύλης σε Ενέργεια, αποδείχτηκε περίτρανα με τη χρήση των δύο Ατομικών Βομβών (Διάσπασης Πυρήνων Ραδιενεργών Ατόμων) στην Ιαπωνία, και όλες τις κατοπινές δοκιμές Θερμοπυρηνικών Βομβών (Σύντηξης Πυρήνων Δευτερίου [1ου ισοτόπου του κοινού Υδρογόνου, ή κοινού Υδρογόνου με ένα Νετρόνιο στον Πυρήνα του]). [Το 2ο ισότοπο του κοινού Υδρογόνου λέγεται Τρίτιο, και είναι -απλώς- κοινό Υδρογόνο με δύο Νετρόνια στον Πυρήνα του.]
    Στο άρθρο αυτό γίνεται προσπάθεια εξήγησης της 'Ισοδυναμίας' μεταξύ Ύλης και Ενέργειας.
    __________________________________________________ __________________________________________________ _____________

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    .........αυτο είναι το θεμα της ομιλίας του φυσικού Μάνου Δανέζη

    .............πολυ ενδιαφέρον έχει το κείμενο που γράφει για τον έλεγχο που ασκουν κάποιοι σε άλλους οταν εφαρμόζουν αυτα που έγραψα παραπάνω.
    http://www.katohika.gr/2014/10/fovas...gnorizeis.html

    αυτό το κείμενο έχει δόση υπερβολής "σε θεικό ΟΝ. Μόνο ο Ελλην μπορεί!!!
    αλλα μεγάλο ενδιαφέρον.
    Παίδες ξεκίνησα -ωιμέ- να βλέπω το VIDEO!!!!....
    Οι μ@@κίες ξεκινούν ήδη από την Πολύ Αρχή!.... Ο 'μάγκας' πλασσάρεται (έχει -ίσως- πτυχίο) ως Φυσικός!!! Κι εγώ έχω Πτυχίο ως Φυσικός, όπως επίσης ο Einstein, ο Steven Hawking, ο John von Neumann. Αλλά 'κλάνω μέντες' για να πάω να τους 'κοντράρω'!...
    Γκέλα 1ηΟ 'μάγκας' λοιπόν, έχει ξεχάσει ότι η Φυσική (από την εποχή ήδη του Αριστοτέλη) είναι γνήσιο παιδί της Φιλοσοφίας! "...μιά δήλωση: Ό,τι σας πω δεν έχει καμμία σχέση με τη Φιλοσοφία, με τη Θεολογία, ή ο,τιδήποτε από αυτά που έχετε βάλει στο μυαλό σας...."
    Φυσικά, και η Θεολογία (από την εποχή των αρχαίων μας) ήταν-είναι απ'ευθείας απόγονος της Φιλοσοφίας!!!
    Συμφωνούμε απολύτως στο ότι δεν υπάρχουν 'Ακούσματα', 'Χρώματα', 'Οσμές', 'Γεύσεις' στο Σύμπαν. Όμως τα παίρνει 'οδοστρωτήρας' όλα και λέει ότι "Δεν υπάρχουν 'Μορφές', 'Σχήματα'"..... "Εκεί έξω υπάρχει μιά Θάλασσα κοχλάζουσας Ενέργειας....". (Κι άρχισαν τα όργανα να παίζουνε για μένα!!!!
    Γκέλα 2η Αγνοεί ο λαλίστατος, ότι υπάρχει και Ύλη (η άλλη όψη της Ενέργειας), Γαλαξίες, Σμήνη, Νεφελώματα, Πλανήτες, Αστέρια, κομήτες, κατσάβραχα, κλπ κλπ ακόμα και αόρατη (είτε ως Μαύρες Οπές, είτε ως Σκοτεινή Ύλη).
    Γκέλα 3η (Η οποία αρχίζει και αναδίδει οσμή ασχετοσύνης "Καλύτερα να μασάς-παρά να μιλάς!" ): "....Το 70% με 80% της πραγματικότητας την αντιλαμβανόμαστε με το Μάτι!....." Πετάει αυτήν τη μπαρούφα μιλώντας (περιμένοντας -προφανώς- από το ακροατήριο, να τον αντιληφθούν με το Αυτί!!! )
    Γκέλα 4η (Η οποία αρχίζει και αναδίδει οσμή ασχετοσύνης -γενικότερης- ): Τα 'καλώδια' ονομάζονται "Νεύρα" κύριε Συνάδελφε. Αυτά τα 'Νεύρα'/'καλώδια' αποτελούνται από κύτταρα/τμήματα, τα οποία ονομάζονται "Νευρώνες". (Γενική Γνώση Βιολογίας/Φυσιολογίας Ανθρωπίνου Σώματος)
    Γκέλα 5η (Η οποία τον έχει 'πετάξει' βαθιά-μέσα στα 'οικόπεδα' της Καθαρόαιμης Φιλοσοφίας): Μπερδεύει (είτε σκόπιμα, είτε λόγω σοβαρού προβλήματος ημιμάθειας) τον όρο 'Πραγματικότητα' με τον όρο 'Εικονική Πραγματικότητα'.

    Δεν άντεξα πιο πέρα!... Στο κάτω κάτω δεν είναι κι η δουλειά μου να κάτσω να εντοπίσω/διορθώσω την κάθε π@π@ρι@ του, μέσα σ' εκείνον τον κατακλυσμό. Θα το σκεφτόμουν, ακόμα και ως 'εργασία' (με αμοιβή).
    Όταν κάποιος Γνωρίζει καλά ένα θέμα, μπορεί, σχετικά άνετα, να μεταδώσει την γνώση του αυτή, σε κάποιον/ους άλλον/ους.
    Στο παρελθόν έχω ακούσει από ιπτάμενους μηχανικούς (Ο.Α) να ανάγουν την Βαρύτητα σε Ηλεκτρομαγνητικά Κύματα.... Έχω -κατά καιρούς- δεχτεί αρκετά 'τούβλα' στο 'Δόξα Πατρί', κι έχω αρχίσει να το συνηθίζω. Σκληραίνει το σημείο, όπως το σημείο στον ώμο, όπου 'χτυπάγαμε' το όπλο στο "Εεεπ ώμου.... Αααρμ!!"

    Ο τύπος βάλλει με μυδραλιο-κοτσανο-βόλο, προς οπουδήποτε... Κι όποιον παρει ο Χάρος!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε σωτήρη γιατί μπαρούφες, ο συγκεκριμένος δεν ειναι τυχαίος, καθηγητής αστροφυσικής είναι με διδακτορικό, έβλεπα και την εκπομπή του στην ετ3
    Μπαρούφες Άκη μου.... Μπαρουφάρες!!! Δεν ξέρω αν έχεις, υπ'όψιν σου, κάτι διεθνείς εταιρείες παραγωγής-πώλησης Πτυχείων, διδακτορικών και Καθηγητηκών Εδρών (σε Πανεπιστήμια offshore ).......

    9 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ακρίτας
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.427

    Προεπιλογή

    Είναι καλό να έχουμε "ανοιχτό μυαλό", όχι όμως πολύ γιατί υπάρχει κίνδυνος να πάρει αέρα. Από την άλλη μεριά είναι κακό να είσαι "στόκος", είτε φρέσκος, είτε ξεραμένος.

    Από ότι φαίνεται είμαι από τους πολύ λίγους που είδαν το βίντεο του Δανέζη μέχρι τέλους και αυτό γιατί τον παρακολουθούσα στην εκπομπή που είχε στην τηλεόραση.
    Προχωρημένες γνώσεις φυσικής δεν έχω όμως μπορώ να σας πω ότι αυτά που λέει από το 42' όχι μόνο είναι ανυπόστατα αλλά και σκόπιμα διαστρεβλωμένα στην προσπάθεια του να περάσει στο ακροατήριο την κεντρική ιδέα της ομιλίας του ότι "η σκέψη είναι ενέργεια, η ενέργεια ισοδυναμεί με ύλη άρα η σκέψη μπορεί να δημιουργήσει ύλη κλπ."
    Επειδή βαρυέμαι να γράφω ιστορίες με αρκούδες, όποιος θέλει ας δει το βίντεο μετά το 42' και μετά ας πάει στον παρακάτω σύνδεσμο που έχει την ιστορία της Cathy Hutchinson.

    http://www.bbc.com/news/health-18092653

    Συμπεράσματα σύμφωνα με την κρίση του καθενός.

    4 Not allowed! Not allowed!
    So much behind us! Still far to go!
    Pink Floyd

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris285
    Όνομα
    Αρης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Ελευσινα
    Μηνύματα
    1.637

    Προεπιλογή

    Φιλε γιωργο φανταζομαι δεν εχεις δει αλλη διαλεξη του Δανεζη. Αν παρακολουθησεις κι'αλες θα παρεις απαντησεις, αν το ψαξεις και παραπερα απο τον Δανεζη, στο ιντερνετ εχει ολες τισ πληροφοριες. θα καταληξεις στα ιδια συμπερασματα με αυτον.

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ακρίτας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι καλό να έχουμε "ανοιχτό μυαλό", όχι όμως πολύ γιατί υπάρχει κίνδυνος να πάρει αέρα. Από την άλλη μεριά είναι κακό να είσαι "στόκος", είτε φρέσκος, είτε ξεραμένος.

    Από ότι φαίνεται είμαι από τους πολύ λίγους που είδαν το βίντεο του Δανέζη μέχρι τέλους και αυτό γιατί τον παρακολουθούσα στην εκπομπή που είχε στην τηλεόραση.
    Προχωρημένες γνώσεις φυσικής δεν έχω όμως μπορώ να σας πω ότι αυτά που λέει από το 42' όχι μόνο είναι ανυπόστατα αλλά και σκόπιμα διαστρεβλωμένα στην προσπάθεια του να περάσει στο ακροατήριο την κεντρική ιδέα της ομιλίας του ότι "η σκέψη είναι ενέργεια, η ενέργεια ισοδυναμεί με ύλη άρα η σκέψη μπορεί να δημιουργήσει ύλη κλπ."
    Επειδή βαρυέμαι να γράφω ιστορίες με αρκούδες, όποιος θέλει ας δει το βίντεο μετά το 42' και μετά ας πάει στον παρακάτω σύνδεσμο που έχει την ιστορία της Cathy Hutchinson.

    http://www.bbc.com/news/health-18092653

    Συμπεράσματα σύμφωνα με την κρίση του καθενός.
    Κι εγώ ήμουν ένας από αυτούς που δεν "άντεξαν" να δουν ολόκληρο το βιντεάκι. Την άποψη μου πάνω στο θέμα νομίζω πως την τεκμηριώνει αρκετά καλά ο DGeorge.

    Όσον αφορά στο άρθρο που παράθεσες, δε μπορώ να καταλάβω την άμεση σχέση που έχει με το νήμα. Σε αυτή την περίπτωση είναι ξεκάθαρο ότι οι επιστήμονες βρήκαν τρόπο να μεταφράσουν τα ηλεκτρικά σήματα του εγκεφάλου και να μεταφέρουν εντολές. Εμφυτεύεται αισθητήριο στον εγκέφαλο και λαμβάνει τα ηλεκτρικά σήματα που εκπέμπονται από τις σκέψεις μας. Απτά πράγματα: σκέψη, νεύρα, ηλεκτρισμός, εντοπισμός ηλεκτρικών παλμών και μετάφραση σε συγκεκριμένη εντολή. Δε βλέπω κάτι παραφυσικό. Το ότι ο εγκέφαλος μας μεταδίδει τις σκέψεις με ηλεκτρικούς παλμούς είναι λίγο πολύ γνωστό αλλά επειδή οι "συνδεσμολογίες" που έχουν μέσα οι νευρώνες είναι της τάξης των δισεκατομμυρίων είναι πολύ σύνθετα τα πράγματα! Ο άνθρωπος στη συγκεκριμένη περίπτωση "μπήκε" κάπου στο ενδιάμεσο της μεταφοράς της πληροφορίας από τον εγκέφαλο προς το αισθητήριο (χέρι, πόδι, μάτι κτλ) και βοήθησε στη μετάδοση της σκέψης προς τα έξω.

    Το "περίεργο" και "παρφυσικό" θα ήταν αν κινούσε έναν βραχίονα ΜΟΝΟ με τη σκέψη!

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη JOHNY+
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Μέσα στο χάος.
    Μηνύματα
    634

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω παιδιά . Ο άνθρωπος είναι καθηγητής πανεπιστημίου . Κάτι θα ξέρει παραπάνω .

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή


    7 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JOHNY+ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω παιδιά . Ο άνθρωπος είναι καθηγητής πανεπιστημίου . Κάτι θα ξέρει παραπάνω .
    Καλά, όσο για αυτό, μην παίρνεις και όρκο... Υπάρχουν ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ και "ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ". Δε θα βάλω τον συγκεκριμένο σε κάποια από τις παραπάνω κατηγορίες επειδή δεν τον γνωρίζω κιόλας.

    3 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  9. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ακρίτας
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nestoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ ήμουν ένας από αυτούς που δεν "άντεξαν" να δουν ολόκληρο το βιντεάκι. Την άποψη μου πάνω στο θέμα νομίζω πως την τεκμηριώνει αρκετά καλά ο DGeorge.

    Όσον αφορά στο άρθρο που παράθεσες, δε μπορώ να καταλάβω την άμεση σχέση που έχει με το νήμα. Σε αυτή την περίπτωση είναι ξεκάθαρο ότι οι επιστήμονες βρήκαν τρόπο να μεταφράσουν τα ηλεκτρικά σήματα του εγκεφάλου και να μεταφέρουν εντολές. Εμφυτεύεται αισθητήριο στον εγκέφαλο και λαμβάνει τα ηλεκτρικά σήματα που εκπέμπονται από τις σκέψεις μας. Απτά πράγματα: σκέψη, νεύρα, ηλεκτρισμός, εντοπισμός ηλεκτρικών παλμών και μετάφραση σε συγκεκριμένη εντολή. Δε βλέπω κάτι παραφυσικό. Το ότι ο εγκέφαλος μας μεταδίδει τις σκέψεις με ηλεκτρικούς παλμούς είναι λίγο πολύ γνωστό αλλά επειδή οι "συνδεσμολογίες" που έχουν μέσα οι νευρώνες είναι της τάξης των δισεκατομμυρίων είναι πολύ σύνθετα τα πράγματα! Ο άνθρωπος στη συγκεκριμένη περίπτωση "μπήκε" κάπου στο ενδιάμεσο της μεταφοράς της πληροφορίας από τον εγκέφαλο προς το αισθητήριο (χέρι, πόδι, μάτι κτλ) και βοήθησε στη μετάδοση της σκέψης προς τα έξω.

    Το "περίεργο" και "παρφυσικό" θα ήταν αν κινούσε έναν βραχίονα ΜΟΝΟ με τη σκέψη!
    Μα ΑΥΤΟ ισχυρίζεται τελικά ο Δανέζης. Ότι, δηλαδή, το "τσιπ" εστιάζει τη σκέψη της ασθενούς και ο βραχίονας κινείται "χωρίς καλώδια" όπως επαναλαμβάνει πολλές φορές. Και αυτό το παρουσιάζει ως πειραματική απόδειξη της θεωρίας του. Και άλλα τέτοια φαιδρά όπως αυτό με το πατίνι.

    Με λίγα λόγια:

    Πουθενά σε όλη τη διάλεξη δεν διευκρινίζει ότι η ηλεκτρική δραστηριότητα του εγκεφάλου συλλαμβάνεται από κάποιο εμφυτευμένο αισθητήριο (ή και εξωτερικά με ηλεκτρόδια όπως σε ένα εγκεφαλογράφημα), και μεταφράζεται σε έναν υπολογιστή ο οποίος στη συνέχεια δίνει εντολές κίνησης σε ένα ρομποτικό βραχίονα ή σε οτιδήποτε άλλο. Αφήνει να εννοηθεί ότι αυτό γίνεται "τηλεπαθητικά" (το γράφει και στις διαφάνειές του) μέ την ενέργεια της σκέψης "που εστιάζεται από το εμφυτευμένο "τσιπ" όπως η ακτίνα λέιζερ". Και ολη αυτή η διαστρέβλωση προκειμένου να εξυπηρετήσει την θεωρία του που κατά τα άλλα, ως φιλοσοφική θεώρηση, θα μπορούσαμε να τη συζητήσουμε.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ακρίτας : 06-02-15 στις 21:55
    So much behind us! Still far to go!
    Pink Floyd

  10. #30
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ακρίτας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ΑΥΤΟ ισχυρίζεται τελικά ο Δανέζης. Ότι, δηλαδή, το "τσιπ" εστιάζει τη σκέψη της ασθενούς και ο βραχίονας κινείται "χωρίς καλώδια" όπως επαναλαμβάνει πολλές φορές. Και αυτό το παρουσιάζει ως πειραματική απόδειξη της θεωρίας του. Και άλλα τέτοια φαιδρά όπως αυτό με το πατίνι.

    Με λίγα λόγια:

    Πουθενά σε όλη τη διάλεξη δεν διευκρινίζει ότι η ηλεκτρική δραστηριότητα του εγκεφάλου συλλαμβάνεται από κάποιο εμφυτευμένο αισθητήριο (ή και εξωτερικά με ηλεκτρόδια όπως σε ένα εγκεφαλογράφημα), και μεταφράζεται σε έναν υπολογιστή ο οποίος στη συνέχεια δίνει εντολές κίνησης σε ένα ρομποτικό βραχίονα ή σε οτιδήποτε άλλο. Αφήνει να εννοηθεί ότι αυτό γίνεται "τηλεπαθητικά" (το γράφει και στις διαφάνειές του) μέ την ενέργεια της σκέψης "που εστιάζεται από το εμφυτευμένο "τσιπ" όπως η ακτίνα λέιζερ". Και ολη αυτή η διαστρέβλωση προκειμένου να εξυπηρετήσει την θεωρία του που κατά τα άλλα, ως φιλοσοφική θεώρηση, θα μπορούσαμε να τη συζητήσουμε.
    Από το άρθρο που παράθεσες:

    The technique, described in the journal Nature, links a sensor implanted in the brain to a computer, which translates electrical signals into commands.
    Γι' αυτό που έκαναν οι γιατροί-μηχανικοί respect. Κατανοητό, σύνθετο, πολύπλοκο αλλά στο τέλος δούλεψε...
    Τώρα, για τις θεωρίες του κ. Δανέζη δυστυχώς δε μπορώ να εκφέρω πιο τεκμηριωμένη άποψη από αυτή του DGeorge προς το παρόν.

    Γιώργο (Ακρίτα), στην αρχή νόμισα ότι διαφωνούσαμε κάθετα για το θέμα!

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

Σελίδα 3 από 42 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελευθερη Ενέργεια
    By PaulEngineer in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-17, 17:45
  2. Αρνητική τάση
    By toliis69 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-15, 00:09
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-13, 16:45
  4. Αρνητική ταση σε ενισχυτη με EL34
    By JIM_6146B in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-07, 09:13
  5. Υγρή ενέργεια
    By gsmaster in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-05, 20:05

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας