Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 24 από 24

Θέμα: ηλεκτρολογος

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Στάθης
    Εγγραφή
    Feb 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    82

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπάρχει κάποιο τέτοιο νομοσχέδιο, φεκ ή κάτι τέτοιο που να το απαγορεύει? γιατί δεν το έχω δει πουθενά και λίγο απίθανο να κάνουν τέτοιες διασταυρώσεις μέσω εύδοξου.

    Λοιπόν το βρήκα , άρθρο 10, είναι του 2006

    Αρθρο 10

    Διπλή Φοίτηση

    Δεν επιτρέπεται η ταυτόχρονη φοίτηση σε ΕΠΑ.Λ. και σε άλλο σχολείο της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης οποιουδήποτε υπουργείου ή σε σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.



    http://www.dsanet.gr/Epikairothta/No...ya80033_06.htm
    ευχαριστω πολύ παιδια αλλα για τα βασικα π...αρια δια βιου μαθηση εχουμε!ωραιο κρατος ειμαστε!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη passer07
    Όνομα
    παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω τι ισχύει αλλα υπάρχει βάση στο να μην μπορείς να είσαι ταυτόχρονα και στα 2.
    Ειδικά για τα ημερήσια ΕΠΑΛ οπου αναγκαστικά το πρόγραμμα συμπίπτει (ουσιαστικά δεν υφίσταται το "δίνω " μονο δεν παρακολουθώ,αυτό γίνετε για πρακτικούς λόγους ) .

    Αυτή τη στιγμή που μιλάμε υπάρχει κόσμος που δεν πατάει σε ΕΠΑΛ και παίρνει πτυχίο και απο εκει .
    Φυσικά δεν φταίει αυτός αλλα πρώτα αυτοί που δεν κάνουν την δουλειά τους σωστά .Για μενα μετα τα ΤΕΕ που τα πρόλαβα θεωρώ οτι τα ΕΠΑΛ έχασαν τον χαρακτήρα τους .



    Συγνώμη αλλα ουσιαστικά είμαστε χαμένοι γενικα, απο την μια ο πιτσιρικάς με ελλιπής γνώσης βγαίνει στην αγορά (ή μετά αν θέλετε περνά σε ενα ΤΕΙ ) και τον εκμεταλλεύονται και λογο ηλικίας και τον γνώσεων ,απο την άλλη κάποιος που βρήκε το δρόμο του νωρίτερα (πχ αυτός που είναι σε ΤΕΙ και θέλει ταυτόχρονα και ΕΠΑΛ)"παίρνει" μερίδιο στην αγορά κάποιου άλλου σε ίδιο χρονικό διάστημα


    Στα δικά μου μάτια δεν είναι δίκαιο, το να έχεις όρεξη και χρόνο είναι καλό για σένα/εμένα αλλα πρακτικά καλό είναι να βλέπουμε και λίγο τις ισορροπίες .

    Εντελώς φιλικά

    0 Not allowed! Not allowed!
    __________
    Ο υπολογιστής είναι ενα μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει κάποια πράγματα εκπληκτικά γρήγορα....
    όπως το να σου σπάσει τα νευρά...

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.779

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cococrops Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω πολύ παιδια αλλα για τα βασικα π...αρια δια βιου μαθηση εχουμε!ωραιο κρατος ειμαστε!!
    Δηλ,Σταθη εσυ την δια βιου μαθηση πωςτην φανταζεσαι?να γραφτεις σε 2 σχολες και να πηγαινεις και στις 2?πως ακριβως γινεται αυτο δηλαδη?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  4. #24
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.019

    Προεπιλογή

    βρε Στάθη δια βίου μάθηση είναι άρα μαθαίνω μια ολόκληρη ζωή . αν εσύ θέλεις να πάρεις 7 πτυχία σε μια 5ετία τότε θα την λέγαν δια ταχέος μάθηση. και εγώ πήγα 3 φορές(δεν τα έπαιρνα με τίποτα ο π@@@@ τα γράμματα) αλλά τέλειωνα την μία σχολή και μετά ξαναπήγαινα(δεν θυμόμουν τη ξέχναγα).

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-17, 22:16
  2. ζητω δουλεια ειμαι ηλεκτρολογος
    By thespyros in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 746
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-16, 10:59
  3. ΖΗΤΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΙΜΑΙ ΗΛΕΛΤΡΟΛΟΓΟΣ
    By thespyros in forum [Προσφορά / Ζήτηση Εργασίας]
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-16, 10:10
  4. ηλεκτρολογος
    By makis 20 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-15, 02:31
  5. ηλεκτρονικος Τ.Ε.Ι. ηλεκτρολογος Τ.Ε.Ι.
    By ΓΙΑΟΥΤΣ in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-14, 11:49

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας