Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18

Θέμα: Ερώτηση για σωστή συνδεσμολογία lnb - δέκτη.

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris k
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    397

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ Pig θα μου επιτρέψεις να συμφωνήσω με την άποψη του Σωτήρη
    Ο λόγος είναι ότι είμαι επαγγελματίας και ξέρω και καταλαβαίνω πολύ καλά τη θέλεις να κάνεις
    Ο βαθμός δυσκολίας της εγκατάστασης που θέλεις για έναν άπειρο όπως είσαι εσύ είναι μεγάλος
    Για έναν τεχνικό όχι , χρειάζεσαι οπωσδήποτε πεδιόμετρο γνώσεις και πείρα για να το κάνεις αυτό
    Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να σου πω τη χρειάζεσαι , το θέμα είναι ότι μπορεί στην εγκατάσταση να υπάρχουν και αλλά προβλήματα και λάθη που να μην τα φαντάζεσαι
    Αν λοιπόν πάρεις τα υλικά και τα βάλεις επάνω και δεν σου παίξουν στο τέλος θα φέρεις τεχνικό και θα τα ξανα πληρώσεις
    Αν μας έλεγες να σε βοηθήσουμε σε κάποια ρύθμιση η να σου προτείναμε κάποιο υλικό για να λειτουργήσει μια κεραία , θα το καταλάβαινα
    Εδώ όλα τα μέλη του φόρουμ είναι πάντα πρόθυμα και βοηθάμε
    Πάντα φιλικά
    Άρης

    ΣΗΜ : να ξέρεις ότι μπορείς να κάνεις και ακόμα περισσότερα από αυτά που ζητάς όσο αφορά την εγκατάσταση αρκεί να διαθέτεις χρήματα !!

    0 Not allowed! Not allowed!
    FM 664

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη her
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    1.123

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από betacord85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωτηρη εχει αρχισει η σεζον που σκανε μυτη η τουριστες...εχει δωματια και θελει εγκατασταση βαρβατη απο την αρχη σωστα...και οσοι εχουν ασχοληθει με εγκαταστασεις τετοιες ξερουν οτι τα 20 ευρω δεν παιζουν...παιζουν πολλα φραγκα γιατι ειναι μεγαλες εγκαταστασεις...και φυσικα μπαινουν ολοι οι ασχετοι χωρις εργαλεια (πεδιομετρο τουλαχοστον!)να το παιξουν τεχνικοι...οσοι συναδελφοι ειναι στα νοτια προαστια θα γνωριζουη εναν τυπο που κανει τα παντα απο πλακακια και καμιναδες μεχρι δορυφορικες...τον ειδα τις προαλες το λαμογιο και πηαγαινε σε εγκατασταση...τεσπα να μην πολυλογω ο τυπος εκανε εγκατασταση χωρις οργανα χωρις τιποτα σε δορυφορικη!ενοιτε οτι δεν κατβασε σημα και ο πελατης πηρε τηλ εναν συναδελφο απο το παγκρατι!
    Τον Φώτη λες; Δεν τον ξέρω αλλά μάλλον αυτόν εννοείς….

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη betacord85
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2.057

    Προεπιλογή

    ηρακλη θα στο πω το ονομα σε πμ..και θα συμφωνησω με τον αρη...απλα εχω παρατηρησει στο φορουμ οτι απο την αρχη της κρισης σκανε μυτη ατομα στο φορουμ ρωτανε για να ψαρεψουν τιμες η να κανουν diy αλχημειες...δηλαδη οι επαγγελματιες με τον εξοπλισμο τους κλεφτες θα γινουν?τεβε νοικι φωτα κτλ...λογικο ειναι να μην παιρνουν 20 ευρω για τετοια εγκατασταση...δεν θελω να φερω παραδειγματα οπως αστερα βουλιαγμενης και αλλα ξενοδοχεια για δεκαετεια 80 και 90 γιατι ορισμενοι θα καταλαβουν ποιος ειμαι...τεσπα η σωστη δουλεια πληρωνετε και φυσικα δεν γινετε με συμβουλες απο διαφωρα φορουμ...καλο βραδυ

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    pig
    Εγγραφή
    Apr 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    51

    Προεπιλογή

    Απορώ πως ένα θέμα με τεχνικές ερωτήσεις κατέληξε να κρίνει συναδέλφους σας τεχνικούς, να εξυμνεί τις γνώσεις των μελών που είναι τόσο μεγάλες ώστε δεν είναι δυνατόν να δώσουν μια απάντηση στις ερωτήσεις μου γιατί δεν πρόκειται να τα καταφέρω και τέλος να με φωτογραφίζουν και ως "τεχνικο" ενώ ανέφερα στο πρώτο ποστ ότι προσπαθώ να βολέψω τη δική μου - συγγενή μου εγκατάσταση πέρα από κάθε μεροκάματο και ιδιότητα τεχνικού.

    Όχι κύριοι! Υποτιμήσατε τις δικές μου γνώσεις, το δικό μου πτυχίο, τη δική μου ικανότητα αντίληψης και τις δικές μου τεχνικές ικανότητες.

    Για όσους μου έστειλαν την επαγγελματική τους κάρτα σε pm, οφείλω να σας ενημερώσω ότι δεν θα σας χρειαστώ. Τα κατάφερα μόνος μου.

    Καλή συνέχεια!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    .

    ..........Άλλη μια "πινελιά" και μερεμέτι, μέχρι να ξανά εμφανιστεί το πρόβλημα !!!
    Δεν πειράζει. Εφόσον είσαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα, εμείς δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.
    Νά 'σαι καλά και καλές δουλειές.

    .

    1 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη crown
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ΘΕΣ/ΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    764

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV1JRT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φωνάζει ένα ΣΩΣΤΟ τεχνικό που να ΞΕΡΕΙ την δουλειά του (και τον πληρώνει ανάλογα).
    Προφανώς οι προηγούμενοι "τεχνικοί" ήταν αυτοί που του έκαναν την καλύτερη τιμή και χειρότερη δουλειά.

    .
    Σωστοs !!!!

    Αυτεs οι δουλειεs φιλε μου δεν γινονται τζαμπα γιατι ο ανθρωποs ειναι επαγγελματιαs (φανταζομαι)οποτε πληρωνει εναν καλο τεχνικο και του κανει τη δουλεια οπωs πρεπει να γινει

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Μας ενδιαφέρει τα 4 δωμάτια να βλέπουν τα κανάλια της Digea και ένα γερμανικό το DW, ενώ οι 3 κοινόχρηστες τηλεοράσεις να βλέπουν digea και όλα τα διαθέσιμα γερμανικά κανάλια ανεξάρτητα ή κάθε μια από την άλλη.
    Όποιος έχει διάθεση ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

    Απο ερασιτεχνη , χομπιστα με τα δορυφορικα η ιδεα .Προφανως το κτιριο διαθετει ιντερνετ , wifi κτλπ.
    Δεν θα ηταν ασχημη ιδεα μια κοινοχρηστη τιβι να τροφοδοτειται και απο εναν δορυφορικο δεκτη τυπου
    enigma 2 , cccam , με wifi ενσωματωμενο η αλλοιως εξωτερικο στικακι συμβατο η απλα καλωδιο lan κτλπ , μια ετησια " συνδρομουλα " η και δωρεαν c λαινς , οποτε εχουμε μια τηλεοπτικη πανδαισια με
    ελαχιστος κοστος.Στην ταρατσα ,ενοειται οτι το κεραιοσυστημα βλεπει hotbird και astra.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.319

    Προεπιλογή

    Μα 2μιση χρόνια μετά, βρε παιδιά ?....

    via Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση: Συνδεσμολογία σε πεταλάκι κιθάρας Fuzz με NPN Γερμανίου
    By Sotos112233 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-14, 22:15
  2. Ερώτηση για συνδεσμολογία ποτενσιομέτρου.
    By thanos7 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-14, 11:51
  3. σπασμενο lnb
    By lefteristkd in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-13, 15:36

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας