Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 111

Θέμα: ΑΜΕΡΙΚΗ H ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΑΡΙΚΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    δεν ξέρω γιατί το κουράζετε τόσο, εκει είναι απλά τα πράγματα
    ΕΚΛΕΨΕΣ? μπαμ \
    ΣΚΟΤΩΣΕΣ ? μπαμ
    Κρατας μαχαιρι ? μπαμ
    κρατας οπλο? μπαμ
    Το ιδιο ισχύει και για τα σπίτια των πολιτών, οποιος μπει στο σπίτι σου ,ανεξαρτητα με τι σκοπο και αν εχει οπλο , τον καθαριζεις και δεν τρεχει ΚΑΣΤΑΝΟ.

    Τώρα τι γίνεται εδώ το βλέπουμε κάθε μερα, οι αλβανοί κρατάνε ένα καλάνισκοφ και πρέπει να γαζώσουν πρώτα εναν αστυνομικό για να μπορέσει να ανταποδώσει τα πυρά.
    Επίσης αν ο πακιστανός αλβανός βούλγαρος μπει να σας κλέψει πρέπει να σας βιάσει και τη κόρη να φύγει και μετά αν τον πιάσουν να βγει σε 2 χρόνια.
    Ειμαστε πολύ προχωρημένοι! Επίσης είμαστε τόσο προχωρημένοι που προχτές , ένας γυφτος έβαλε εναν Αλβανό να σκοτώσει έαν οικογενειάρχη με 3 παιδιά.

    Πάντως πολλά περιστατικά που γίνονται στην αμερική , τα θύματα κρατάνε ΟΠΛΑ ή δεν σταματάνε σε έλεγχο. Πολλές φορές είναι υπερβολή , αλλά έτσι ειναι ο νόμος!

    αφιερώστε ένα λεπτό για να δείτε βίντεο απο εκπαίδευση αστυνομικών και δείτε προσεκτικά τι γίνεται όταν κάποιος κρατάει μαχαίρι,
    έτσι ειναι η εκπαίδευση τους , δειτε πως σε καθαρίζει ένας με μαχαίρι ακόμα και αν εχεις πολυβόλο


    τέτοια βίντεο υπάρχουν άπειρα στο διαδύκτιο και προέρχονται απο τις υπηρεσίες ασφαλείας, στρατό αστυνομία.
    Υπάρχουν βίντεο του 1950 με μαθήματα ηλεκτρονικών του στρατού των ΗΠΑ, εδώ δεν είχαμε ακόμα τηλεοράση και εκεί είχαν εκπαίδευση μέσω βιντεο,

    5 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη picdev : 03-05-15 στις 19:42

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    αυτά το 1960, τόσο καθηστεριμένοι


    2 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Μιας και το πρώτο μήνυμα συνοδευόταν από ένα video με την επίθεση στο σκυλί, ας πω κι εγώ την άποψή μου...

    Ο αμερικάνος αστυνομικός που πυροβόλησε το σκύλο, δε διαφέρει και πολύ από...
    τον ντόπιο συμπολίτη μας που γέμισε φόλες ένα ολόκληρο βουνό σκοτώνοντας αμέτρητα άγρια ζώα και σκυλιά
    ή αυτόν που αλυσοδένει και εγκαταλείπει σκυλιά στο βουνό (τα γνωστά και ως "βαρελόσκυλα")
    ή από αυτόν που τα απαγχονίζει με σύρμα
    ή από αυτόν που πετάει ζωντανά κουτάβια και γατάκια σε κάδο
    ή από τον κυνηγό που μεταφέρει τα σκυλιά σε κουτί εκτός καμπίνας οχήματος ή τα εγκαταλείπει να πεθάνουν από ασιτία όταν δεν του κυνηγάνε καλά
    ή από τον αστυνομικό που δέχεται καταγγελία για κακοποίηση ζώου και σε χλευάζει αντί να εφαρμόσει τα όσα ορίζει ο νόμος.

    Τα πάντα είναι θέμα παιδείας και δεν έχουν να κάνουν με τη γεωγραφική ήπειρο του θύτη.

    Όταν οι γονείς που βλέπουν το παιδί τους να χτυπάει, βασανίζει, ενοχλεί ένα αδέσποτο ζώο και αντί να του εξηγήσουν γιατί δεν πρέπει να το κάνει, κάθονται και γελάνε και λένε "ε, παιδί είναι", μην περιμένετε να αλλάξουν και πολλά στις επόμενες γενιές.

    Όπως λέει και μια παροιμία, η καμήλα δε βλέπει την καμπούρα της.

    9 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kioan : 03-05-15 στις 21:11
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kioan για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    moutoulos (03-05-15)

  5. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ακρίτας
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και το πρώτο μήνυμα συνοδευόταν από ένα video με την επίθεση στο σκυλί, ας πω κι εγώ την άποψή μου...

    Ο αμερικάνος αστυνομικός που πυροβόλησε το σκύλο, δε διαφέρει και πολύ από...
    τον ντόπιο συμπολίτη μας που γέμισε φόλες ένα ολόκληρο βουνό σκοτώνοντας αμέτρητα άγρια ζώα και σκυλιά
    ή αυτόν που αλυσοδένει και εγκαταλείπει σκυλιά στο βουνό (τα γνωστά και ως "βαρελόσκυλα")
    ή από αυτόν που τα απαγχονίζει με σύρμα
    ή από αυτόν που πετάει ζωντανά κουτάβια και γατάκια σε κάδο
    ή από τον κυνηγό που μεταφέρει τα σκυλιά σε κουτί εκτός καμπίνας οχήματος ή τα εγκαταλείπει να πεθάνουν από ασιτία όταν δεν του κυνηγάνε καλά
    ή από τον αστυνομικό που δέχεται καταγγελία για κακοποίηση ζώου και σε χλευάζει αντί να εφαρμόσει τα όσα ορίζει ο νόμος.

    Τα πάντα είναι θέμα παιδείας και δεν έχουν να κάνουν με τη γεωγραφική ήπειρο του θύτη.

    Όταν οι γονείς που βλέπουν το παιδί τους να χτυπάει, βασανίζει, ενοχλεί ένα αδέσποτο ζώο και αντί να του εξηγήσουν γιατί δεν πρέπει να το κάνει, κάθονται και γελάνε και λένε "ε, παιδί είναι", μην περιμένετε να αλλάξουν και πολλά στις επόμενες γενιές.

    Όπως λέει και μια παροιμία, η καμήλα δε βλέπει την καμπούρα της.

    Διαφωνώ.

    Αυτοί που αναφέρεις είναι πολύ χειρότεροι από τον αστυνομικό που σκότωσε το σκύλο στο βίντεο. Αυτός τουλάχιστον έχει τη δικαιολογία ότι δέχτηκε επίθεση (ή έστω νόμισε ότι δέχτηκε επίθεση) από το ζώο.

    Αλλά το θέμα δεν είναι ότι "αστυνομικός σκότωσε σκύλο", αλλά ότι "Αμερικανός αστυνομικός σκότωσε σκύλο". Και οι δικές μου απαντήσεις έχουν να κάνουν με την προπαγάνδα που κάποιοι φίλοι συμφορουμίτες είτε καταπίνουν αμάσητη είτε αναμεταδίδουν καθότι συμφωνεί ενδεχομένως με τη δική τους οπτική γωνία. Προπαγάνδα πάσης φύσεως. Φιλοαμερικανική, αντιαμερικανική, αντιγερμανική, φιλοκομμουνιστική, αντικομμουνιστική και πάει λέγοντας....

    Για παράδειγμα όλοι έχουμε ακούσει για τους μαύρους που κατά καιρούς έχουν σκοτωθεί σε συνθήκες σύλληψης από Αμερικανούς αστυνομικούς γιατί κάθε φορά βουίζουν τα κανάλια και το διαδίκτυο. Έχει ακούσει ποτέ κανείς για τους Αμερικανούς αστυνομικούς που σκοτώνονται κάθε χρόνο από κακοποιούς κατά την εκτέλεση των καθηκόντων τους; Και αφού εν πάσει περιπτώσει δεν έχει μεταδοθεί ποτέ μια τέτοια είδηση, έκανε κάποιος μια (εύκολη) έρευνα στο διαδίκτυο; Το 2013 ήταν 27 και το 2012 ήταν 49. Διάφορων χρωμάτων και αποχρώσεων. Και όλοι τους είχαν μάνα. Επιπρόσθετα 49.851 αστυνομικοί δέχτηκαν επίθεση κατά την εκτέλεση των καθηκόντων τους το 2013, από τους οποίους το 29,2 % τραυματίστηκε.

    http://www.fbi.gov/news/pressrel/pre...-and-assaulted

    2 Not allowed! Not allowed!
    So much behind us! Still far to go!
    Pink Floyd

  6. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    αυτές τις μέρες ένας μαύρος πυροβόλησε αστυνομικό στο κεφάλι , επειδή τον σταμάτησε για έλεγχο, για αυτό δεν έγινε κάποια διαδήλωση

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Την λογικη οτι φταιει το αφεντικο του σκυλου δεν μπορω να την καταλαβω.
    Οι μπατσοι που πανε και τον βαζουν χειροπαιδες δηλαδη δεν το ειδαν τον σκυλο που γαυγηζε απο το παραθυρο πριν βγει?
    Εδω ολοι οσοι βλεπανε το σκηνικο το ειχαν καταλαβει οτι ο σκυλος θα πηδηξει οι μπατσοι δεν πηραν χαμπαρι?

    Παω πασο και συγνωμη που το εβαλα...
    Απλα εκεινη την ωρα πραγματικα τρελαθηκα οταν το ειδα...
    Ισως επειδη το θεωρησα αστειο να σκοτωσουν το σκυλι εν ψυχρω...
    Αν δεν αρμωζει ας το σβησουν.
    Συγνωμη ξανα..
    Ειναι λογικο να υπαρχουν και αντιθετες σκεψεις οποτε η βλακεια ηταν δικια μου.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  8. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    ,δεν έχει κύριε κλειδώστε το σκύλος σας, το κουμπούρι δεν το έχουν για πλάκα ούτε για μόστρα, πυροβολούν πολύ εύκολα αν νιώσουν απειλή.
    Ετσι ειναι η κοινωνία τους , και με το ίδιο σκεπτικό μπορείς να προστατέψεις τη περιουσία σου χωρίς να απειλείσαι προσωπικά.
    Τώρα γιατί αυτός δεν κλείδωσε τον σκύλο στο αμάξι και άφησε ανοιχτό το παράθυρο τέρμα, μόνο αυτός το ξέρει,
    δηλαδή άφησε ανοιχτό το αμάξι στο δρόμο και έφυγε με πιο σκεπτικό ?

    Εγώ εξοργίστικα πιο πολύ με ένα περιστατικό που σκότωσαν μια άρρωστη γυναίκα επειδή κρατούσε μαχαίρι, είχε ψυχιατρικά προβλήματα και μόλις την είδαν τη πυροβόλησαν , μονο και μονο επειδή κρατούσε μαχαίρι και δεν το πέταξε με τη πρώτη

    2 Not allowed! Not allowed!

  9. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    πυροβολούν πολύ εύκολα αν νιώσουν απειλή.
    Ετσι ειναι η κοινωνία τους , και με το ίδιο σκεπτικό μπορείς να προστατέψεις τη περιουσία σου χωρίς να απειλείσαι προσωπικά.
    Μια μικρή "διαφωνία" μόνο: δεν απειλείται προσωπικά και δεν "τιμωρείται" μόνο όποιος έχει πολύ καλό δικηγόρο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #29
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katmadas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥς ΠΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑΝ ΑΝ ΣΤΡΑΒΩΝΕΙ Η ΑΜΕΡΙΚΗ Η ΟΧΙ ΜΕ ΕΜΑΣ.
    αΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΥς ΦΙΛΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ.
    μΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΟ ΠΟΥΤΑΝΑ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ.

    https://www.facebook.com/Youm7/video...28559/?fref=nf
    Φάνη τι ακριβώς θέλεις να μας πείς στο εδώ πόστ ?

    Βασικά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς αναλύεις. Το ότι συνέλαβαν κάποιον που τραβούσε
    Video με το SmartPhone του?, ή το ότι ο αστυνομικός σκότωσε εν ψυχρώ το ζωάκι ?.



    Αν σταθώ στο πρώτο ... δεν το αναλύω γιατί δεν γνωρίζω τι είχε προηγηθεί (λογικό νομίζω).
    Αν σταθώ στο δεύτερο που το τσογλάνι σκότωσε εν ψυχρώ το ζωάκι, θα σου πω οτι εφόσον
    παρακολουθείς "FaceBook" και τέτοιες αναρτήσεις θα ήθελα να μου πείς σε πόσες άλλες
    φιλοζωικές σελίδες είσαι γραμμένος. Αν είσαι σε πολλές (όπως εγώ σε όλες), θα γνώριζες
    οτι και εμείς (Ελλάδα) είμαστε σε χειρότερη θέση απο άποψη παιδείας στο συγκεκριμένο
    θέμα. Τα κρούσματα ατέλειωτα ... και μάλιστα οχι με εκτέλεση, αλλά με βασανισμούς !!!.

    Οπότε εφόσον έκρινες ολόκληρη χώρα απο ένα περιστατικό (αυτό της εν ψυχρώ εκτέλεσης)
    φαντάζομαι και εμείς θα παίρνουμε τον ίδιο χαρακτηρισμό που έδωσες και σε αυτούς.

    Φιλοαμερικάνος οχι δεν είμαι, απλά είμαι λίγο πιο ψύχραιμος και ρεαλιστής ... απο σένα.
    Γιατί δεν λες οτι (μάλλον) το "πρόβλημά" σου είναι οτι ήταν αστυνομικός, και το κίνητρο της
    ανάρτησης ήταν υπο μορφή προπαγάνδας.

    Αν το είχε κάνει κάποιος "άσχετος" (ή "Τσεκεβαρικός" πολίτης αν θες), θα το είχες (μάλλον)
    προσπεράσει. Έτσι νομίζω τουλάχιστον. Σου ζητώ συγγνώμη αν κάνω λάθος.

    Και αν θες και την γνώμη μου ... ναι κακώς σκότωσε, αλλά δεν γνωρίζω ακριβώς τι λέει ο
    εκεί νόμος
    . Σκατόψυχη κίνηση αυτή που έκανε. Αν φταίει ... "κρεμάλα". Γιατί έτσι είχε πεί
    και ο Γιάννης εδώ (που συμφωνώ απόλυτα):

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john_b Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιον δεν αγαπάει τα ζώα θα πρέπει να τον αποφεύγεται και να μην τον εμπιστεύεστε.
    Είναι βέβαιο 100% ότι δεν είναι καλός άνθρωπός, ακόμη και αν δείχνει το αντίθετο.
    Φαντάζομαι γνωρίζεις οτι οι "λάθρο", βασανίζουν τα αδέσποτα πρίν τα φάνε. Αυτό ξέρεις
    είναι χειρότερο. Έχεις κάτι να μας πεί γιαυτό ?. Και εντάξει μην μας πείς το σέβομαι, άσε
    τους
    "λάθρο" θα μου πείς πεινάνε, και το καταλαβαίνω. Οι υπόλοιποι "δικοί" μας ?.

    Κοίτα εδώ:
    https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE% BC%CF%8C%CF%82+%CE%B6%CF%8E%CE%BF%CF%85

    Βγάζει 50000 + αποτελέσματα για τόσο μια μικρή χώρα που είμαστε ...

    Μη με κακο-χαρακτηρίσεις, στο έχω ξαναπεί, απλά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός
    και κρίνω με βάση οχι τι βλέπω εκείνη την στιγμή, αλλά τι ξέρω γενικότερα ... για κάποιο
    θέμα.


    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moutoulos : 24-05-15 στις 11:15
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  11. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ακρίτας
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katmadas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την λογικη οτι φταιει το αφεντικο του σκυλου δεν μπορω να την καταλαβω.
    Οι μπατσοι που πανε και τον βαζουν χειροπαιδες δηλαδη δεν το ειδαν τον σκυλο που γαυγηζε απο το παραθυρο πριν βγει?
    ....
    Φάνη, από την αρχή σε ρώτησα "τι βλέπεις στο βίντεο".

    Πρώτα - πρώτα βλέπουμε μια ανάρτηση στο facebook με αραβικά κείμενα. Άρα έχουμε να κάνουμε κατά πάσα πθανότητα με μια αντιαμερικανική "άποψη". Αυτο από μόνο του δεν λέει τίποτα. Μετά βλέπουμε δυο αστυνομίκους (μετά εμφανίζονται κι' άλλοι) και ένα άτομο να βαδίζει με το σκύλο του προς το αυτοκίνητο. Μετά βλέπουμε τρία περιπολικά σταματημένα καταμεσίς του δρόμου, κόσμο σε μια αυλή να παρακολουθεί, ένα άτομο μακρυά να τραβάει μάλλον βίντεο με το κινητό του και στο τέλος μπαίνουν άλλα δυο άτομα, μια γυναίκα που μπαίνει στο πλάνο όταν ο σκύλος πεφτει χτυπημένος και φυσικά αυτός που τραβάει το βίντεο που βλέπουμε.

    Αυτό που εγώ καταλαβαίνω λοιπόν είναι ότι πρόκειται για επεισόδιο που βρίσκεται σε εξέλιξη αρκετή ώρα, και είναι εμφανές ότι το άτομο με τον σκύλο έχει πάρει εντολή από τους αστυνομικούς (που δεν δείχνουν ιδιαίτερα ανήσυχοι) να ασφαλίσει το ζώο στο αυτοκίνητο και να επιστέψει.

    Τώρα εσύ τι λές; Φταίει ή δεν φταίει ο κάτοχος του σκυλου που δεν φρόντισε να τον ασφαλίσει σωστά;

    2 Not allowed! Not allowed!
    So much behind us! Still far to go!
    Pink Floyd

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ωρα λειτουργιας του νυχτερινου (μου)
    By allos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 18:49
  2. Μπορώ να κάνω τα PCB πιο μεγάλα και "ευρύχωρα";;;
    By timekeeper in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-11, 22:16
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-10, 19:57
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-08, 23:00
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-07, 19:31

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας