Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 82

Θέμα: Προβλήματα με Γκαραζόπορτα

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Τακης
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    45

    Προεπιλογή

    Από ποια περιοχή είσαι;

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από betacord85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου εισαι ν.σμυρνη πηγαινε την πλακετα στον βασιλειαδη μηπως εχει καμια να σου δωσει...ειναι ωντος υπερβολικη η τιμη...ο τεχνικος ειναι απο την περιοχη σου?
    Επ' ευκαιρία κοίταξα και στον Βασιλειάδη.
    Είχε κάτι τελείως διαφορετικό στα 80 ευρώ οπότε και το άφησα

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από caftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ποια περιοχή είσαι;
    Νέα Σμύρνη

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη sotron1
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι.
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Αρχικό μήνυμα στις 10-05-15, μετά από ένα μήνα ακόμη ψάχνεσαι; Μήπως καλύτερα να έβρισκες κάποιον τεχνίτη να στο φτιάξει ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotron1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρχικό μήνυμα στις 10-05-15, μετά από ένα μήνα ακόμη ψάχνεσαι; Μήπως καλύτερα να έβρισκες κάποιον τεχνίτη να στο φτιάξει ;
    Δε νομίζω το post σου να συνεισφέρει ιδιαίτερα στην εξέλιξη του νήματος είτε για μένα είτε για τις μετέπειτα "γενιές" που ενδεχομένως να το διαβάσουν (νομίζω αυτός είναι ένας από τους λόγους ύπαρξης των φόρουμ) αφού όχι μόνο προτείνεις το προφανές ("βάλε κάποιον να το δει") αλλά λες ακριβώς το ίδιο που αναφέρω στο χθεσινό μου post Νο 20 "αξίζει να την πάω να της ρίξουν μια ματιά;".
    Και αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τα μηνύματά μου θα έβλεπες:
    Πρώτον ότι δεν είμαι από αυτούς που ξεκινάνε ένα νήμα και μετά το ξεχνάνε. Ενημέρωσα για την εξέλιξη (ή για την ακρίβεια, για την μη εξέλιξη).
    Και δεύτερον ότι έχει δοθεί μια μπακαλίστικη λύση για την καθημερινότητα (ενσύρματη χρήση) άρα "ψάχνομαι ακόμα" γιατί πολύ απλά ασχολούμαι όταν το επιτρέπει ο χρόνος και όχι όλο το μήνα (που μάλλον σε ενόχλησε)

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη sotron1
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι.
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris_216 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω το post σου να συνεισφέρει ιδιαίτερα στην εξέλιξη του νήματος είτε για μένα είτε για τις μετέπειτα "γενιές" που ενδεχομένως να το διαβάσουν (νομίζω αυτός είναι ένας από τους λόγους ύπαρξης των φόρουμ) αφού όχι μόνο προτείνεις το προφανές ("βάλε κάποιον να το δει") αλλά λες ακριβώς το ίδιο που αναφέρω στο χθεσινό μου post Νο 20 "αξίζει να την πάω να της ρίξουν μια ματιά;".
    Και αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τα μηνύματά μου θα έβλεπες:
    Πρώτον ότι δεν είμαι από αυτούς που ξεκινάνε ένα νήμα και μετά το ξεχνάνε. Ενημέρωσα για την εξέλιξη (ή για την ακρίβεια, για την μη εξέλιξη).
    Και δεύτερον ότι έχει δοθεί μια μπακαλίστικη λύση για την καθημερινότητα (ενσύρματη χρήση) άρα "ψάχνομαι ακόμα" γιατί πολύ απλά ασχολούμαι όταν το επιτρέπει ο χρόνος και όχι όλο το μήνα (που μάλλον σε ενόχλησε)
    Κανένα forum δεν κάνει επισκευές online π.χ. μου χάλασε το πλυντήριο, τηλεόραση, DVD και να επισκευάζονται τηλεπαθητικά με μηνύματα. Εφόσον δεν σού έστειλε κάποιος μία λύση στο πρόβλημα σού τότε σημαίνει ότι όσο και να θέλει να σε βοηθήσει κάποιος δεν μπορεί με online λύσεις. Μού θυμίζεις τους τετραψήφιους αριθμούς πού λένε για μέντιουμ, υποστήριξη ανθρώπων με προβλήματα, και δίνουν λύσεις από το τηλέφωνο.

    Ζήτα ένα τεχνίτη στο forum ή στην γειτονιά σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος
    Όνομα
    Τακης
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    45

    Προεπιλογή

    Ξέρεις τι συχνότητα είναι πρέπει να έχω έναν πίνακα με 433mhz.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotron1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα forum δεν κάνει επισκευές online π.χ. μου χάλασε το πλυντήριο, τηλεόραση, DVD και να επισκευάζονται τηλεπαθητικά με μηνύματα. Εφόσον δεν σού έστειλε κάποιος μία λύση στο πρόβλημα σού τότε σημαίνει ότι όσο και να θέλει να σε βοηθήσει κάποιος δεν μπορεί με online λύσεις. Μού θυμίζεις τους τετραψήφιους αριθμούς πού λένε για μέντιουμ, υποστήριξη ανθρώπων με προβλήματα, και δίνουν λύσεις από το τηλέφωνο.

    Ζήτα ένα τεχνίτη στο forum ή στην γειτονιά σου.
    Δεν μπορώ να καταλάβω ποιο ακριβώς είναι το θέμα σου και τι διαφορετικό έχει το δικό μου νήμα από τα τόσα άλλα με παρόμοιες (αλλά σε άλλα θέματα) συζητήσεις.
    Νόμιζα ότι τα φόρουμ έχουν να κάνουν με ανταλλαγή απόψεων και ερωτήσεις από τους ασχέτους προς τους γνωρίζοντες περισσότερα.
    Δεν ζήτησα ούτε τηλεπαθητικές επισκευές ούτε σαρκασμό.
    Δε νομίζω να δίνω την εικόνα κάποιου που γράφτηκε χθες για να κάνει ανέξοδα την επισκευή του και μετά να χαθεί. Καλώς ή κακώς, ίσως επειδή μεγάλωσα με ένα πατέρα πολυτεχνίτη (ή ακόμα και για λόγους εγωισμού αν προτιμάς) δύσκολα θα καλέσω τεχνίτη για το οτιδήποτε στο σπίτι αν δεν το έχω παλέψει πρώτα μόνος μου. Διαφορετικά θα έδινα το 50ρικάκι να πάρω μια νέα πλακέτα και να μην σε κουράζω (αφού ζορίζεσαι τόσο που φτάνεις να μετράς τις μέρες από την έναρξη του νήματος)
    Και ακόμα και αν δεν λύθηκε μέχρι τώρα το πρόβλημά μου έχω ήδη μάθει πολλά πάνω στο συγκεκριμένο θέμα (καθώς και άλλοι φαντάζομαι που έκαναν τον κόπο να το διαβάσουν) από τις απαντήσεις των διαφόρων μελών (για τα φωτοκύτταρα, τους τερματικούς διακόπτες, ακόμα και το ζύγισμα του ρολού και την τάση του ελατηρίου) που έκαναν τον κόπο να μοιραστούν τις γνώσεις τους.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από caftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις τι συχνότητα είναι πρέπει να έχω έναν πίνακα με 433mhz.
    Απ' ότι είδα το link του manual που παρέθεσε ο thm μιλάει για δέκτη στα 433.92

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος
    Όνομα
    jake
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Εδεσσα
    Μηνύματα
    616

    Προεπιλογή

    απο ολα αυτα που διαβασα, αν εχω καταλαβει σωστα, το ρολο κανει μονο την μια κινηση, και οχι την επιστροφη.

    στην επιστροφη το ρελε οπλιζει;
    στην επιστροφη το αντιθετο ρελε , αφοπλιζει;
    μετρα το moc εισοδο και εξοδο του.
    μετρα και τα λεντακια αν ειναι καμμενα.

    γραψε τις μετρησεις σου εδω

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σύνδεση rtu5024 σε γκαραζόπορτα
    By Betsesv in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-18, 22:29
  2. Ανοιγόμενη γκαραζόπορτα .
    By vtsotras in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 22:22
  3. βοήθεια για συρόμενη γκαραζόπορτα
    By theartist in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-16, 23:07
  4. Πρόβλημα με γκαραζόπορτα
    By Stalker in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-14, 00:26
  5. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-11, 22:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας