Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 47 από 47

Θέμα: προβλημα με κινεζικη πηγη

  1. #41
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    πόσο καιρό λειτουργεί κανονικά? γιατί αν στο κάνει πάλι σε μία βδομάδα?
    έβαλες διαγνωστικό πάνω να δεις κάποιο σφάλμα ? στο can bus οι συσκευές έχουν έναν μετρητή "σφαλμάτων" , μετά λοιπόν απο κάποιες αποτυχίες επικοινωνίας,
    η συσκευή χαρακτηρίζεται σαν "προβληματική" και βγαίνει εκτός λειτουργίας.
    Προφανώς τα σφάλματα και οι συσκευές με δυσλειτουργία καταγράφονται στη μνήμη.
    Οπότε με το διαγνωστικό συνδέεσαι στον εγκέφαλο can bus ή στον εγκέφαλο άνεσης, δεν ξέρω που είναι συνδεμένο αυτό στο αυτοκίνητο σου και βλέπεις σφάλματα.

    Η αλήθεια είναι ότι έχω πάρει εισαγωγέα τέτοιων κινέζικων και δεν μπόρεσε να εγγυηθεί ούτε αυτός , αλλά ούτε το εργοστάσιο ότι θα δουλέψει συγκεκριμένο media player , που ήταν για συγκεκριμένο μοντέλο audi q3.
    Και αυτό γιατί υπήρχαν τέτοια προβληματα επικοινωνίας, αλλά αυτά δεν άνοιγαν καθόλου

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Μέλος
    Όνομα
    σπυρος
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    πελοποννησος
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    πόσο καιρό λειτουργεί κανονικά? γιατί αν στο κάνει πάλι σε μία βδομάδα?
    έβαλες διαγνωστικό πάνω να δεις κάποιο σφάλμα ? στο can bus οι συσκευές έχουν έναν μετρητή "σφαλμάτων" , μετά λοιπόν απο κάποιες αποτυχίες επικοινωνίας,
    η συσκευή χαρακτηρίζεται σαν "προβληματική" και βγαίνει εκτός λειτουργίας.
    Προφανώς τα σφάλματα και οι συσκευές με δυσλειτουργία καταγράφονται στη μνήμη.
    Οπότε με το διαγνωστικό συνδέεσαι στον εγκέφαλο can bus ή στον εγκέφαλο άνεσης, δεν ξέρω που είναι συνδεμένο αυτό στο αυτοκίνητο σου και βλέπεις σφάλματα.

    Η αλήθεια είναι ότι έχω πάρει εισαγωγέα τέτοιων κινέζικων και δεν μπόρεσε να εγγυηθεί ούτε αυτός , αλλά ούτε το εργοστάσιο ότι θα δουλέψει συγκεκριμένο media player , που ήταν για συγκεκριμένο μοντέλο audi q3.
    Και αυτό γιατί υπήρχαν τέτοια προβληματα επικοινωνίας, αλλά αυτά δεν άνοιγαν καθόλου
    ου το ειχε πει ο κινεζος οτι μπορει να θελει αλλο can bus αλλα του ειχα πει οχι
    του εχω στειλει mail να μου πει αν εχει να μου στειλει.
    στο διααγνωστικο στην αντιπροσωπεια εβγαζε θυμαμαι σφαλμα στο ραδιοφωνο αλλα μου ελεγαν δεν ειναι κατι και δεν εδινα σημασια

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #43
    Μέλος
    Όνομα
    σπυρος
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    πελοποννησος
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    να ενα τετοιο θελω
    http://www.dhgate.com/store/product/...-1b|3457016058

    δεν γνωριζω ομως αν θελω συγκεκριμενο για την συγκεκριμενη συσκευη η αν αυτα ειναι universal

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #44
    Μέλος
    Όνομα
    σπυρος
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    πελοποννησος
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    θελω καποιος να μου πει αν θα εχω θεμα να το λειτουργω προσωρινα χωρις canbus.
    δηλαδη να το σβηνω χειροκινητα στην ουσια.
    υπαρχει περιπτωση να δημιουργησω καποιο προβλημα στο αμαξι? εκτος αν το ξεχασω ανοικτο και μεινω απο μπαταρια

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #45
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    δεν ξερω τι κάνει η συσκευή, το ότι έβγαζε σφάλμα το ραδιόφωνο κάτι σημαίνει, μπορεί να βγάζει και το σφάλμα και να ήξερες απο τι δεν ανοίγει, τι σημαίνει δεν είναι κάτι?? για να έβγαζε σφάλμα κάτι είχε, δεν το βγάζει για πλάκα.

    δεν παιθαίνει τίποτα, τι να πάθει, τα καλά αυτοκίνητα πριν πέσει η μπαταρία μπαίνουν σε safe mode και κλείνουν τις καταναλώσεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #46
    Μέλος
    Όνομα
    σπυρος
    Εγγραφή
    Jun 2015
    Περιοχή
    πελοποννησος
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    παιδια το προβλημα λυθηκε. αγορασα καινουριο can bus και ολα δουλευουν ρολοι. μονο ενα θεματακι αν μπορειτε να με βοηθεσετε.
    πως μπορω να κανω με το που αναβω τα φωτα του αυτοκινητου (διακοπτη) να αναβουν και αυτα του ραδιοφωνου? εχει επιλογη auto το ραδιο αλλα δεν κανει κατι

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #47
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pegasos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια το προβλημα λυθηκε. αγορασα καινουριο can bus και ολα δουλευουν ρολοι. μονο ενα θεματακι αν μπορειτε να με βοηθεσετε.
    πως μπορω να κανω με το που αναβω τα φωτα του αυτοκινητου (διακοπτη) να αναβουν και αυτα του ραδιοφωνου? εχει επιλογη auto το ραδιο αλλα δεν κανει κατι
    Στην πηγή σου βγαίνει ενα καλώδιο απο πίσω που λέγεται ή dimmer, ή lighting και γενικά ότι έχει σχέση με φωτισμό. Ψάξε στο manual σου να βρείς ποιό καλώδιο είναι αυτό γιατί δεν είναι στάνταρ το χρώμα.
    Αυτό το συνδέεις με πχ μια ψείρα που ανάβει με τον φωτισμό πχ λαμπάκι στο τασάκι.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5

Παρόμοια Θέματα

  1. Χειριστηρια στο τιμονι και πηγη kenwood
    By Antonis33 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-16, 23:00
  2. Λαμπατος ενισχυτης χωρις πηγη
    By ZOIS-SUR in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-14, 23:43
  3. DIY νεα πηγη σε Seat Ibiza MK3
    By tomhel in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-13, 00:48
  4. Σταθεροποιηση εναλασσομενου απο ασταθη πηγη.
    By -nikos- in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-12, 09:13
  5. Τοποθετηση 6 ηχειων σε μια πηγη
    By apos1982 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-12, 07:42

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας