Σελίδα 8 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 136

Θέμα: Relay Διαφυγής (Πιθανό Πρόβλημα)

  1. #71
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Ακόμα δεν έκανα κάτι ... γιατί πολύ απλά έχω έρθει Αντίκυρα εδώ και 3 μέρες ...

    Το σπίτι που αναφέρομαι είναι το κύριο σπίτι μου στην Πάτρα. Όταν παω Πάτρα
    (έχω ήδη κανονίσει να έρθει ο ηλεκτρολόγος), σε κάνα τριήμερο θα το δούμε το θέμα.
    Απλά έφυγα βιαστικά και δεν έκανα κάτι.

    Έγραψα παραπάνω οτι έχω αποφασίσει να τον αλλάξω. Και όπως είπε και ο
    Φίλιππος, μόνο και μόνο που δεν πέφτει με το test έχει θέμα, άσχετα αν σε διαρροή
    θα έπεφτε κανονικά.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  2. #72
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alpha uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δέν υπάρχουν. RCBO τών 17,5mm. ?? Καί τή βάζουν γιά αυτόνομη προστασία σέ τριφασικους βιομηχανικούς πίνακες Φιλλιπε ? .Εδώ χρεισημοποιουν RCBO 17,5 mm σε ΤΤ παροχές ,Αντί γιά MCB ,καί σέ βιομηχανικούς τριφασικού πίνακες. Είναι πάρα πολύ διαδεδομένα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FILMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί εννοείς "δεν υπάρχουν"; Στο βίντεο που έβαλα το δεύτερο υλικό από αριστερά είναι μικροαυτόματος 16Α καμπύλης C με ενσωματωμένο RCD (το πορτοκαλί κουμπί είναι το τεστ) και φάρδος 17.5mm!
    μαζί μιλάτε χώρια συνεννοείστε
    ναι βρε για την Ελλάδα λέει και ο Φίλιππος. δεν έχω δει και εγώ να κυκλοφορούν εδώ σε 17,5.
    απλά αντί για 17.5 βάζουμε την 2Χ17.5



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alpha uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    (εκτώς καί άν κάνω ξανά γκάφα, έχω τήν εντύπωση ότι ξέχασα τά Ελληνικά !!!)
    μια χαρά τα θυμάσαι απλά όπως όλοι πέφτετε θύμα της έκφρασης μέσω ίντερνετ(εκτός από εμένα που είμαι τέλειος και ποιο όμορφος από όλους)

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #73
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαζί μιλάτε χώρια συνεννοείστε
    ναι βρε για την Ελλάδα λέει και ο Φίλιππος. δεν έχω δει και εγώ να κυκλοφορούν εδώ σε 17,5.
    απλά αντί για 17.5 βάζουμε την 2Χ17.5





    μια χαρά τα θυμάσαι απλά όπως όλοι πέφτετε θύμα της έκφρασης μέσω ίντερνετ(εκτός από εμένα που είμαι τέλειος και ποιο όμορφος από όλους)
    Τή θυμάμαι βρε Γιάννη ,Εδώ μετετρεψα τό τεστ ράμπας σέ τεστ λάμπας !!! Όχι τίποτα άλλο , σκεφτόμουν νά ρωτησω τόν άνθρωπο, πώς γίνεται αυτό τό τέστ λάμπας μπας καί μάθω τίποτα καινούργιο !!!! Πώ πώ ντροπή!!! Τή θά σκέφτεται ό άνθρωπος ?? Θά ανοιξω τρύπα νά χωθω. Όσο γιά τά RCBO τών 17,5 , είναι ότι καλλίτερο έχει βγεί στό εμπόριο τά τελευταία 10 χρόνια, σού λύνουν τά χέρια κυριολεκτικά,ειδικά σέ βιομηχανικούς πίνακες, πού θέλεις προστασία σέ αυτόνομα κυκλώματα χωρίς κεντρικό RCD

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alpha uk : 10-06-15 στις 22:02

  4. #74
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    έλα βρε Γιάννη τη στενοχωριέσαι. σίγα μην παρεξηγήθηκε ο Χρήστος ή ο Φίλιππος. αν ήταν έτσι θα έπρεπε να με έχουν διώξει εδώ και χρόνια από το φόρουμ.
    όσο για το 17.5 που λές άσε κάποια στιγμή χρειάστηκα κάτι να δω στον κατάλογο της hager και επειδή δεν είχε μπει ακόμα στο σαιτ της Ελληνικής κατέβασα κάποιας άλλης χώρας. έκλαψα.δεν έχουμε ούτε τα μισά που βγάζει η εταιρία.
    αλλά από την άλλη πιστεύεις ότι θα το κάνανε χρήση εδώ? το σκέφτονται να βάλουν ένα σίγα μην βάλουν 5-6-10 .
    και τώρα ξανά έκλαψα γιατί ψάχνοντας να σου πώ κάτι και έψαχνα για αυτό


    έπεσα πάνω σε αυτό που συζητάγαμε νωρίτερα.........................................Φ ίλιππεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε



    και μου λες για εδώ τη βάζουμε.


    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  5. #75
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    [QUOTE=lepouras;712790]έλα βρε Γιάννη τη στενοχωριέσαι. σίγα μην παρεξηγήθηκε ο Χρήστος ή ο Φίλιππος. αν ήταν έτσι θα έπρεπε να με έχουν διώξει εδώ και χρόνια από το φόρουμ.
    όσο για το 17.5 που λές άσε κάποια στιγμή χρειάστηκα κάτι να δω στον κατάλογο της hager και επειδή δεν είχε μπει ακόμα στο σαιτ της Ελληνικής κατέβασα κάποιας άλλης χώρας. έκλαψα.δεν έχουμε ούτε τα μισά που βγάζει η εταιρία.
    αλλά από την άλλη πιστεύεις ότι θα το κάνανε χρήση εδώ? το σκέφτονται να βάλουν ένα σίγα μην βάλουν 5-6-10 .
    και τώρα ξανά έκλαψα γιατί ψάχνοντας να σου πώ κάτι και έψαχνα για αυτό


    έπεσα πάνω σε αυτό που συζητάγαμε νωρίτερα.........................................Φ ίλιππεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε



    και μου λες για εδώ τη βάζουμε.

    [QUOTE]
    http://www.creli.gr/products/residua...uit-breakers-1
    http://www.el-shop.gr/relai-diarrois...-2-poliko.html
    http://www.ebw.gr/el/Product/51980/L...-ILEKTR-2-TMCH

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  6. #76
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Βασίλη για τις κρέλι δεν έχω την καλύτερη άποψη(σε βαθμό προτιμώ να φάω 2 θέσεις) για τις chint δεν ξέρω δεν τις έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ ξαφνικά να εμπιστευτώ κάτι άγνωστο . τώρα για τις LG να πω ότι το είδα και αυτό. βασικά δεν μου αρέσει να κάνω τον πίνακα τρικολόρε με 10 μάρκες προκειμένου να βολευτώ. στο φινάλε ένας φοτκα 3Χ18 και να των γεμίσεις με κοινά 2Χ40 ΔΔΕ και μια ασφάλεια δίπλα είναι φθηνότερο από το κάθε ένα από αυτά.
    το κλάμα το έριξα γιατί πάνω που έλεγα ότι οι εταιρίες δεν φέρνουν στην Ελλάδα όλα τους τα προϊόντα τους έπεσα επάνω στο ΔΔΕ που έδειξα και για άλλη μια φορά ΔΕΝ το έχει ο κατάλογος της Ελλάδας..

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  7. #77
    Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    735

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασίλη για τις κρέλι δεν έχω την καλύτερη άποψη(σε βαθμό προτιμώ να φάω 2 θέσεις) για τις chint δεν ξέρω δεν τις έχω δοκιμάσει και δεν μπορώ ξαφνικά να εμπιστευτώ κάτι άγνωστο . τώρα για τις LG να πω ότι το είδα και αυτό. βασικά δεν μου αρέσει να κάνω τον πίνακα τρικολόρε με 10 μάρκες προκειμένου να βολευτώ. στο φινάλε ένας φοτκα 3Χ18 και να των γεμίσεις με κοινά 2Χ40 ΔΔΕ και μια ασφάλεια δίπλα είναι φθηνότερο από το κάθε ένα από αυτά.
    το κλάμα το έριξα γιατί πάνω που έλεγα ότι οι εταιρίες δεν φέρνουν στην Ελλάδα όλα τους τα προϊόντα τους έπεσα επάνω στο ΔΔΕ που έδειξα και για άλλη μια φορά ΔΕΝ το έχει ο κατάλογος της Ελλάδας..
    Aυτες τις chint μην τις δοκιμαζεις, μετα το πιο πιθανο ειναι να τρεχεις για αλλαγη.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #78
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Όι καλύτεροι παίδες είναι τής ΜΕΜ. Τό ίδιο τό MCB πέρνει επέκταση RCD . Απλά τό κανείς κλιπς επάνω στό ΜCB ,καί τό μετατρέπει σέ RCBO . Όσο γιά της chint,μακριά από εδώ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alpha uk : 10-06-15 στις 23:23

  9. #79
    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    582

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    έλα βρε Γιάννη τη στενοχωριέσαι. σίγα μην παρεξηγήθηκε ο Χρήστος ή ο Φίλιππος. αν ήταν έτσι θα έπρεπε να με έχουν διώξει εδώ και χρόνια από το φόρουμ.
    όσο για το 17.5 που λές άσε κάποια στιγμή χρειάστηκα κάτι να δω στον κατάλογο της hager και επειδή δεν είχε μπει ακόμα στο σαιτ της Ελληνικής κατέβασα κάποιας άλλης χώρας. έκλαψα.δεν έχουμε ούτε τα μισά που βγάζει η εταιρία.
    αλλά από την άλλη πιστεύεις ότι θα το κάνανε χρήση εδώ? το σκέφτονται να βάλουν ένα σίγα μην βάλουν 5-6-10 .
    και τώρα ξανά έκλαψα γιατί ψάχνοντας να σου πώ κάτι και έψαχνα για αυτό


    έπεσα πάνω σε αυτό που συζητάγαμε νωρίτερα.........................................Φ ίλιππεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε



    και μου λες για εδώ τη βάζουμε.

    Oταν λες 5-6-10 εννοεις κατι τετοιο?
    ΠΙΝ UPS ΜΕΣΑ.jpg
    η κατι τετοιο ?
    ups.jpg
    οσον αφορα τις παρεξηγησεις φυσικα και δεν παρεξηγουμε!

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #80
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Χρίστο αυτά τά RCBO στήν φώτο είναι τής merlin gerin ? Άν Νάι πιά είναι ή τιμή τούς στήν Ελλάδα? Υπάρχουν όλα τά βιομηχανικά τή merlin ? στό μάρκετ?

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 8 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 100
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-17, 22:15
  2. Χαλασμένος ρελέ διαφυγής ;
    By vlf13 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-16, 15:33
  3. Πρόβλημα με SR relay
    By her in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-16, 23:37
  4. Πιθανό πρόβλημα τροφοδοτικού από PC
    By Muttley Black in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-14, 15:41
  5. Πρόβλημα με Relai διαφυγής
    By Νικος Ρουσσος in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-13, 23:08

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας