Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: το αυγό του Τέσλα

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    331

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε καλα τωρα κώστα δεν έχουν την ίδια αξία η κατασκευή .......
    αυτή ειναι η δική μου κρίση ......
    Σου κάνω επιλεκτική παράθεση, γιατί αυτό ακριβώς είναι το νόημα που θέλω να δείξω!


    Κατα την δική σου κρίση, τα πράγματα είναι Α, Β, Γ. Κατά την όποιου-άλλου-ανθρώπου κρίση, μπορεί να είναι Β, Γ, Α ή ακόμη και Δ, Ε, Ζ...

    Αυτό δεν είναι ούτε λάθος, ούτε σωστό, απλά έτσι είναι! (Αν πρέπει ωστόσο να διαλέξω κάτι από τα δύο, μάλλον σωστό θα το έλεγα...)

    Απλά θέλω να πω πως νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος για να νοιώθεις άσχημα και να δυσανασχετείς επειδή δεν συμμερίζεται κάποιος την δική σου οπτική γωνία, αυτό είναι όλο!

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη Alex.137
    Όνομα
    Αλέξανδρος
    Εγγραφή
    May 2015
    Περιοχή
    Αθήνα Πάτρα
    Μηνύματα
    89

    Προεπιλογή

    Μάλλον όλοι κοιτούν μήπως έφτιαξε κανείς το αεικίνητο για να τον έχουν φίλο. (Από αρχαιοτάτων χρόνον!!!!!!!)

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alex.137 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον όλοι κοιτούν μήπως έφτιαξε κανείς το αεικίνητο για να τον έχουν φίλο. (Από αρχαιοτάτων χρόνον!!!!!!!)
    το αστείο ειναι πως υπάρχουν πολλοι τύποι στο youtube που ισχυρίζονται πως αυτο το κύκλωμα μπορεί να φορτίζει τις μπαταρίες charge και όταν οι μπαταρίες run αδειάσουν να τις κάνουν αλλαγή με κύκλωμα battery swap και έτσι η λειτουργία να συνεχιστεί επ αόριστο χρόνο. μην σκεφτεί κανεις να το κάνει, ειναι σίγουρο πως δεν θα εχει οφελος, δεν ξερω να υπάρχει αεικίνητο σε αντιληπτά πλαισια.
    για το σύμπαν και τους πλανήτες δεν ειμαι σίγουρος, φαντάζομαι πως και αυτά έχουν κάποια ενεργειακή μετατροπή.
    εγω γι αυτό δεν παρουσιαζω στο youtube γιατί ειναι κατίνες και ψεύτες πολλοι εκει. κάνουν τρικ για τις θεάσεις ή για να μαζευουν σεντς...

    αφου σας άρεσε η σβούρα που γυρίζει την άλλη εβδομάδα να ετοιμάσω παρουσίαση εναν 10 φορές ανώτερο επαγωγικό κινητήρα που παράγει έργο. το ζητούμενο ειναι να παράγει έργο όχι απλά να γυρίζει σαν σβουρα...

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    αυτη ειναι κατασκευή παρόμοια με την δική μου. ο μεξικάνος jorge rebo εφτιαξε το ίδιο κύκλωμα με μεγαλύτερα πηνία και ο διπολικός μαγνητης του αιωρείται ανάμεσα στα πηνία με μαγνητικες βάσεις διχως ρουλεμαν.

    παρότι ειναι θαυμαστή κατασκευή δεν κάνει κάτι περισσότερο απο την κατασκευή που παρουσίασα, και αυτή ανάβει ένα λαμπάκι..


    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    αυτη ειναι καλύτερη προσπάθεια του jorge rebo με τον επαγωγικο κινητήρα που με σχεδον 2 βατ ανάβει 4 μεγαλες λαμπες LED.
    ειναι πολυ αποδοτικό σύστημα, καλύτερο απο τις δικες μου δοκιμές, σκέφτομαι να ακολουθήσω τα σχέδια του μεξικάνου φίλου


    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Πηνίο Τέσλα (Tesla Coil) Κατασκευή και Παρουσίαση
    By kleidokratorar in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-16, 11:25
  2. Χρόνια Πολλά Νικόλα Τέσλα
    By aeonios in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-10, 16:54
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-08, 21:57
  4. Από τον Τέσλα στην Intel
    By Lykos1986 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-08, 02:31
  5. HOWTO: Βραστό αυγό με 2 κινητά
    By aeonios in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-06, 19:49

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας