Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moutoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Βασίλη ... δεν λες κάτι καινούργιο. Εξαρτάται τι πληρώνεις. Το οτι προτείνεις άλλο Laptop με 300€ κάθε
3 χρόνια σεβαστό, οχι όμως σωστό. Εγώ έχω Laptop (3 στον αριθμό), εκ των οποίων το ένα είναι 10 ετών
και παίζει ακόμα απροβλημάτιστα. Ξέρεις γιατί ?. Γιατί είχε 1200€ το 2005 που το πήρα, και δεν έχει
παίξει ποτέ του παιχνίδια ...

Τώρα θα μου πείς οτι στα 10 χρόνια θα είχα αγοράσει 4 Laptop των 300€. Ναι σωστό, αλλά "βαρβάτο"
Laptop δεν θα είχα ποτέ.

Το αν κάποιος ζητάει επιδόσεις, δεν μπορείς να του πείς, "πάρε Laptop με 300€", μπορείς απλά να του
πείς, να βάλει βαθιά το χέρι στην τσέπη ... και οχι να "ζαχαρώνει" Laptop των 300-400€.

Βέβαια για να κάνεις την δουλειά σου τις περισσότερες φορές ένα Laptop των 300€ είναι ... αρκετό. Σε
αυτό συμφωνώ.
Γρηγορη ολα σχετικα ειναι.και εγω εχω στην δουλεια ακομα αυτο http://www.cnet.com/products/compaq-...-series/specs/ (να πω την αληθεια προσφατα το παροπλισα).Αν θυμαμαι καλα γυρω στο 600€ το ειχα παρει.Για το αν ειναι σωστο οπως λες,θα σου απαντησω βεβαια σε 3 χρονια ,αλλα μαθηματικα παντως αποδεικνυεται οτι σε βαθος χρονου σε συμφερει.Εξαλου ειχες βαρβατο για δυο χρονια ,καλο για αλλο 1 και μετα εψαχνες τι θα του κανεις γιατι σερνεται.
Επισης θα ηταν ανουσια ολη η κουβεντα που καναμε αν δεν ελεγε ο φιλος οτι ψαχνει laptop για καμια ταινιουλα ή κανα παιχνιδακι που σημαινει (κατα το δικο μου σκεπτικο) οτι δεν θελει επιδοσεις,αλλα ολα σε 1.