Σελίδα 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 127 από 127

Θέμα: προγραμμα διαχειρισης εισερχομενων συσκευων εργαστηριου

  1. #121
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Νέα έκδοση του προγράμματος ( Beta Pre-Release 0.1.1 ) με αρκετά αλλαγμένο γραφικό περιβάλλον και ( επιτέλους-1- ) μια εκτύπωση λειτουργεί! Περισσότερα ( και η νέα έκδοση ) εδώ: http://repairs.newsmagazine.gr/
    Τώρα που γύρισα και είμαι καλά η εξέλιξη του προγράμματος θα είναι γρήγορη. Θέλω να ελπίζω ότι μέσα στην εβδομάδα θα υπάρχει και η έκδοση RC1-2-


    -1- Στις διακοπές που πήγαμε ( στο ...πουθενά στον Βερτίσκο ) αρρώστησα και αναγκαστικά έμενα μέσα κουκουλωμένος με 5 κουβέρτες Ευτυχώς είχα πάρει μαζί μου το tablet και έπεσα με τα μούτρα στο διάβασμα! Είχα πει σε παλιότερη ανάρτηση ότι με τις εκτυπώσεις μέσα από Windows δεν τα πάω και πολύ καλά αλλά τελικά μετά από 3 μέρες διάβασμα και μπόλικη σούπα μαζί με μαγικό_παρασκεύασμα ( τσάι του βουνού + μέλι + 6 σταγόνες λεμόνι + κανέλα ( όχι σκονη ) κλαδάκι να μουλιάζει ) άρχισα να μαθαίνω. Πριν πείτε τίποτα για τις ...μαγικές δυνάμεις που έχει το τσίπουρο ή το κρασί σε αυτές τις περιπτώσεις να σας ενημερώσω ότι από πεποίθηση δεν βάζω σταγόνα αλκοόλ στον οργανισμό μου...

    -2- Release Candidate = Έκδοση υποψήφια για τελική κυκλοφορία

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  2. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    xlife (02-01-17), xrhstos1978 (02-01-17)

  3. #122
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    ΑΑΑ... και μόλις διάβαζα για την αρρώστια σου αμέσως σκέφτηκα να σου στείλω τσίπουρο 60 βαθμών. φάρμακο!!! με το που πιάσεις το μπουκάλι η αρρώστια σιγά σιγά την κάνει... Αν ήμουν Θεσσαλονίκη (αγαπημένη πόλη) θα σου έφερνα τσάι του βουνού που έχω μπόλικο. Μπράβο για την κίνηση σου όλη, και για την όρεξη που έχεις να το τελειώσεις. Αν και δεν θα με βολέψει μιας και θέλω συγκεκριμένα πράγματα απο το πρόγραμμα διαχείρισης, το έκανα τεστ σε linux με wine και απλά λείπουν τα γράμματα, μάλλον λόγω της γραμματοσειράς που επέλεξες. Θα κάνω τεστ και σε windows, και θα σου πω εντυπώσεις. Φυσικά και μόνο που βλέπω υπευθυνότητα στη διαχείρηση του όλου project το θεωρώ πολύ καλό και... σπάνιο για Ελλάδα. Ελπίζω να το φτάσεις στην έκδοση 1.0 και να βοηθηθούν πολλοί ελεύθεροι επαγγελματίες κυρίως. Να βάλεις κάπου σε εμφανές σημείο το ονομά σου, τα στοιχεία επικοινωνίας η εστω την ιστοσελίδα σου / μειλ γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποιος μπορεί να το δει και να του αρέσει. Φυσικά όχι ακόμη opensource. Οταν θα είναι καιρός να ανοίξεις τον κώδικα θα το καταλάβεις μόνος σου

    1 Not allowed! Not allowed!
    Γενικά προσπαθώ να βγάζω μια συγκεκριμένη εικόνα προς τα έξω...



    ....αλλά κάθε φορά με παίρνει χαμπάρι ο παπάς

  4. #123
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xlife Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν θα με βολέψει μιας και θέλω συγκεκριμένα πράγματα απο το πρόγραμμα διαχείρισης
    Γιατί δεν μου στέλνεις ένα προσωπικό μήνυμα με το τι ακριβώς θέλεις;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    xrhstos1978 (11-02-17)

  6. #124
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    101

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα,έχω μία απορία στην εκτύπωση μπορεί να χρησιμοποιηθεί και θερμικός για αυτοκόλλητα,
    Συνχαριτηρια για την πολύ ευέλικτη εφαρμογή.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #125
    Μέλος Το avatar του χρήστη athenaum
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν καποιος ενδιαφερεται μπορω να σας φερω σε επαφη με τον ανθρωπο που σχεδιασε το δικο μας προγραμμα το οποιο εχει απεριοριστες δυνατοτητες και ειναι απολυτα παραμετροποιησιμο εχει πληρες πακετο αναζητησης εκτυπωνει σε απλο χαρτι Α4 δελτιο παραλαβης μισο και μισο για οικονομια το ενα για τον πελατη και το αλλο για την συσκευη
    Αυτοματη αριθμιση και ημερομηνια
    Αρχειο ανα συσκευη μαρκα μοντελο ονομα επωνυμο τηλεφωνο κινητο διευθυνση τιμη κλπ
    καρτελα με τις καταχωρημενες ηδη μαρκες/μοντελα ειδος που σημαινει οτι δεν χρειαζεται να πληκτριζεις συσκευες η μαρκες που ηδη εχουν καταχωρηθει στο παρελθον
    διαφορετικο αρχειο για τα παραδωμενα το οποιο εναι παραμετροποιησιμο μετα την παραδοση που σημαινει οτι μπορεις στο ιδιο προγραμμα να φιαξεις μια βαση δεδομενων για την βλαβη που εφιαξες αλλα και να καταχωρησεις σε ξεχωριστο σημειο την τιμη που χρεωσες τον πελατη και να αποκτησεις στατιστικες και απο εκει ....

    Το κοστος ειναι πολυ χαμηλο και γενικα οι οποιες αλλαγες και αναβαθμισεις χρειαζονται ειναι πανευκολες με ενα email

    Επισης η Υποστιριξη ηταν παρα πολυ και εξοχως γρηγορη

    Το προγραμμα ειναι παρα πολυ ελαφρυ κατω απο 1ΜΒ και τρεχει σε οποια windows και με οποιο εκτυπωτη

    Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει ενα ΠΜ
    Γεια σου Σακη.Θα μπορουσα να εχω τηλ επικοινωνιας για το προγραμμα αυτο? Φιλικα Στελιος ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #126
    Μέλος Το avatar του χρήστη xrhstos1978
    Όνομα
    ΧΡΗΣΤΟΣ
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    ΠΕΡΑΜΑ
    Μηνύματα
    353

    Προεπιλογή

    υπαρχει κατι νεοτερο?

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #127
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Χρήστο σου 'στειλα προσωπικό μήνυμα σχετικά με ένα πρόγραμμα διαχείρισης συσκευών που έχω φτιάξει εγώ, αν θες να στο στείλω στο email σου να το δοκιμάσεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Panoss για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    xrhstos1978 (17-02-17)

Σελίδα 13 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 3 11 12 13

Παρόμοια Θέματα

  1. Απάντηση crow runner σε εισερχόμενες κλήσεις
    By setes in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-16, 21:04
  2. Software διαχειρισης εργαστηριου
    By αλπινιστης in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-15, 17:37
  3. Μετρητης χρονικης διαρκειας εξερχομενων κλησεων
    By PanagiotisHlektrlogos in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-14, 16:48
  4. Φραγή εισερχομένων κλήσεων απο απόκρυψη
    By nickbaz in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-13, 23:41
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-12, 22:28

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας