Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 64

Θέμα: 490π.Χ. - 2015μ.Χ !2500 έτη μετά η ΕΛΛΑΣ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

  1. #31
    Μέλος Το avatar του χρήστη tomhel
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    korinth
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταννοώ ότι ΕΣΥ για να είσαι τόσο βέβαιος, τα έκανες ΟΛΑ αυτά! Προσωπικά ΔΕΝ ΕΙΧΑ/ΕΧΩ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ήδη από το 1992!!! Χρεωστική είχα/έχω που πληρώνει ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΜΟΥ!!! Επίσης δεν έκανα ούτε "διακοποδάνεια" ούτε "πάρτυ στις Σεϋχέλλες" τόσο σαββατόβραδου όσο και καθημερινών !
    Πιθανόν καλά κάνεις να΄ντρέπεσαι κρίνων ΕΞ' ΙΔΙΟΥ ΤΑ ΑΛΛΩΤΡΙΑ!!!
    Προσωπικά έχω ΠΛΗΡΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ γιατί ψήφισα ΟΧΙ! Στο επέδειξα λίγο παραπάνω! Μπορεί να διαφωνείς, πράγμα που σέβομαι απολύτως... αλλά το να επιχειρείς την δική σου ντροπή πεπραγμένων σου να την γενικεύεις, είναι ολίγον... "ΕΦΙΑΛΤΙΚΟΝ" !!!

    Εγω ειχα πιστωτικη και την εχω εξοφλήσει , ειχα δανειο στεγαστικό και το εχω εξοφλήσει και αυτο , το αυτοκινητο μου το αγορασα με δανειο και το εχω και αυτο εξοφλημένο , αλλα απο το 2010 και μετα ενω ειμαι μισθωτός των 1000 ευρω , εγω και η οικογένεια μου εχουμε πληρώσει σε φορους ( άμεσους , και εννοω εφορια ) το 47% των εισοδημάτων μου/μας...
    Ακόμα πληρώνω ρυθμίσεις απο το 2013 και δεν ξερω που θα με παει και εαν θα μπορεσω να σταθώ στα πόδια μου..

    Εγω ψήφησα ΝΑΙ , και το εκανα αυτο γιατι οπως λεω πιο πάνω ΠΛΗΡΩΝΩ για τα λαθη μου...

    Αναλαμβάνω τις ευθύνες μου σαν πολίτης που στο παρελθον στήριζα με την ψηφο μου τον δικομματισμό που μας εφερε σε αυτο το τελμα..

    Ψήφισα ΝΑΙ , γιατι πιστευω οτι ο μοναδικος δρομος για να ΜΗΝ δω την χωρα μου σμπαραλια - ειναι να ειναι δυνατή μεσα στην Ευρωπη και οχι μια βαλκανικη παρείσακτη και πετάμενη - ξεπεσμένη αποικία ενχωριων και ξενων ολιγαρχων..
    Αλλα οπως και να εχει το θεμα , ασχετα με το πως το βλεπω εγω η εσυ τι ειναι αυτο που σε κανει να θεωρείς τον εαυτο σου καλύτερο η πιο "ηθικότερο" εξ'ημων ετσι ωστε να πιστευεις οτι το ΟΧΙ σου ειναι και ηθικα αλλα και ιστορικα μεγαλύτερο η ισχυρότερο απο το ΝΑΙ των άλλων συμπολιτών σου ..!!
    Ειναι πραγματικα ΑΣΤΕΙΟ να παραλληλιζεις την κατασταση που ζουμε σημερα με την ιστορικη μαχη του ΛΕΩΝΙΔΑ και των ΠΕΡΣΩΝ...
    ΛΕΩΝΙΔΑΣ Vs ΞΕΡΞΗΣ / ΤΣΙΠΡΑΣ Vs MERKEL.....
    Αυτο και εαν ειναι 'ΕΦΙΑΛΤΙΚΟΝ"...


    Αναλογίσου και εσυ τα σφαλματα σου , και σαν πολιτης , σαν εργαζόμενος ,σαν ψηφοφορος και σαν φορολογουμενος και μην ψαχνεις να βρεις άλλοθι στους βιους των προγονων σου..
    Αυτοι έγραψαν την δικη τους ιστορια μεσα στους αιωνες για να τους εχουμε εμεις σαν παράδειγμα σημερα...
    Αλλωστε αυτοι τοτε δεν ειχαν ενναλακτικες.....Η ταν η επι τας...
    Εμεις εχουμε εναλλακτικες...και αυτες ειναι μεταρυθμισεις...
    Να αλλαξουμε το κρατος και την δομη της κοινωνιας μας , να γινουμε περισσότερο φιλελεύθεροι και λιγότερο κρατικοδιαιτοι , να εκμεταλευτουμε τις Ευρωπαικες επιχορηγισεις και να γινουμε πιο οργανωμένοι και παραγωγικοί...
    Αυτα θελει η Ευρωπη και οχι τα αντισταθμιστικα ( φοροι - χαρατσια , ΕΝΦΙΑ κ.τλ ) που μας εχουν επιβάλλει εδω και 5 χρονια οι ΣαμαροΒενιζελοι για να μην χασουν τα κοματοσκυλα τους...
    Δεν φταιει το Ευρω που εχουμε φτάσει στο τερμα , εμεις φταίμε που δεν λεμε να αλλαξουμε..!


    Ας κανουμε και εμεις κατι σημερα για να μας εχουν τα παιδια και τα εγγονια μας σαν παράδειγμα στο αυριο...
    Τα κουγκια , οι μαγκιες και οι λεωνιδες παντως να ξερεις και να ξερετε θα ειναι μεν παραδειγμα ΑΛΛΑ προς αποφυγην..!!!!

    4 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tomhel : 08-07-15 στις 02:54

  2. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimnaf
    Όνομα
    jim
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    sv
    Μηνύματα
    797

    Προεπιλογή

    [QUOTE=tomhel;717315]Αδερφε τα ειπες ολα , ετσι οπως ΕΙΝΑΙ..!!!!!
    Απλα ντρεπομαι και εγω μαζι σου (Καθίστε να ντρεπόσαστε μαζί) γιατι και τωρα στα τελευταια μας ΔΕΝ μπορουμε να ανοιξουμε τα στραβα μας και να δουμε οτι τα εχουμε κανει ολα μπουρδελο ...

    Ναι εσύ μπορεί να τα έκανες μπουρδέλο ......... αν και νομίζω ότι σε έκαναν μπουρδέλο.


    Η μονη μας στρατηγικη και παιδεια μας ειναι ο εθνικος διχασμος στο εσωτερικο , και το κουγκι στο εξωτερικο..!!!
    Τα 'δικα μας παιδια' στους μεσα , και το 'οταν τρωγατε βελανιδια' στους εξω...!!!!

    Ετσι για μαγκια , για να μην αναλαβουμε για ακομα μια φορα τις ευθύνες μας..
    Για να βρουμε καποιον αλλον που φταιει και να πεταξουμε εκει το μπαλακι..

    Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι,αλλά αφού τους παίρνεις όλους μπάλα θα σου πω ότι δεν μεγάλωσα και πάντρεψα τρία παιδιά με κόπο , αγωνίες, ανέχεια , στερήσεις και ότι άλλο βάζει ο νους σου για να μου λέει το κάθε μαλ.....νο ότι είμαι ανεύθυνος.


    Φταίει η ΕΚΤ ,η Μερκελ , η Λαγκαρντ , ο Ντραγκι και ο Μπομπ Σφουγκαρακης..

    Όχι φταίω εγώ που μας έβαζαν να πετάμε το γάλα , τα πορτοκάλια, τα μανταρίνια , τα ροδάκινα , κρέατα , αυτοκίνητα και ότι άλλο παράγαμε για να ζουν αυτοί καλά και εμείς με ημερομηνία λήξης.
    Και αν μου πεις γιατί τα πέταγες, θα σου πω ότι αν δεν τα πέταγα μου έβαζαν πρόστιμο γιατί ξεπέρασα το όριο παραγωγής που είχαν βάλει.




    Ετοιμαστείτε για τα χειροτερα , γιατι τα αξιζουμε 1000%...Εσύ και οι όμοιοι σου.

    Έχω συνηθίσει φιλαράκο στα δύσκολα και δεν παίρνω χαμπάρι από απειλές από καμία σαύρα.



    Καληνυχτα σας...!!! Καλό ξημέρωμα [/QUOTE]




    Σε ένα θα μπορούσα να συμφωνήσω μαζί σου ........ δεν υπάρχουν Έλληνεςστην Ελλάδα πιά. ............Άντε σου δίνω ένα 3%.

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον jimnaf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    tsimpidas (08-07-15)

  4. #33
    Μέλος Το avatar του χρήστη tomhel
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    korinth
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    jimnaf....

    Χερομαι που με λες μαλ...ακα , και σου εύχομαι στα ύστερα σου ( αφου μπορεσες να μεγαλώσεις 3 παιδια και να τα παντρέψεις κιολας ) να εχεις ακομα την ιδια δύναμη να στέκεστε στις ουρες των ΑΤΜ για το 120αρι , αλλα και να αντέχεις να συντηρείς τον εαυτο σου και τα παιδια σου ακομα και στην δύσκολη...
    Αν δεν εχεις αναγκη απο τις ευχες μου , μαλλον εισαι απο τους ευνοουμενους του συστηματος που δεν τραβάνε ζορι με τα capital control...εχεις κανει τα κουμαντα σου...

    Το ΜΟΝΟ που ΔΕΝ σου ευχομαι , ειναι να αρρωστήσεις...!!!
    Εχω δικο μου άνθρωπο άρρωστο , που πια δεν μπορει να βρει φαρμακα απο το κρατος , και μια ζωη δούλευε και πλήρωνε εισφορές..!!!!
    Αλλα δεν εχει πλεον και λεφτα , γιατι κατι λιγα που ειχε για μια δυσκολη στιγμη δεν μπορει να τα παρει..!!!
    Αλλα ΕΣΥ αφου εισαι συνηθισμένος στα δυσκολα , θα το ξεπεράσεις ....!!!!

    Κριμα μονο για τα χρονια σου και τις βρισιες σου στις επιστεφω στα περιφανα ριτιδιασμενα μουτρα σου...!!!

    Υγ*** Ειμαι στα σαραντα μου , και εαν αξίζουμε αυριο να ζησουμε στην ανεχεια και στην δυστυχια ειναι γιατι η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΓΕΝΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΟΜΟΙΟΙ ΣΑΥΡΙΤΕΣ , μας φερανε απο την δεκαετια του '80 εδω που ειμαστε...
    Αυτοι πεταγανε τα γαλατα , αυτοκινητα , μανταρινια...
    Αυτοι βουταγανε τις επιδοτήσεις της ΕΟΚ και τις κανανε βιλλες, αυτοκινητα , γουστα..!!
    Αυτοι επένδυαν στα χρηματιστηρια και στις φουσκες...
    ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ κυριε δεινοΣΑΥΡΕ...
    ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΟΜΟΙΟΙ...

    Περήφανα γηρατειά της ΚΛΑΔΙΚΗΣ ΛΑΜΟΓΙΑΣ..!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tomhel : 08-07-15 στις 02:31

  5. #34
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tomhel Εμφάνιση μηνυμάτων

    1. Εγω ειχα πιστωτικη και την εχω εξοφλήσει , ειχα δανειο στεγαστικό και το εχω εξοφλήσει και αυτο , το αυτοκινητο μου το αγορασα με δανειο και το εχω και αυτο εξοφλημένο ,

    2. αλλα απο το 2010 και μετα ενω ειμαι μισθωτός των 1000 ευρω , εγω και η οικογένεια μου εχουμε πληρώσει σε φορους ( άμεσους , και εννοω εφορια ) το 47% των εισοδημάτων μου/μας...

    3. Ακόμα πληρώνω ρυθμίσεις απο το 2013 και δεν ξερω που θα με παει και εαν θα μπορεσω να σταθώ στα πόδια μου..

    4. Εγω ψήφησα ΝΑΙ , και το εκανα αυτο γιατι οπως λεω πιο πάνω ΠΛΗΡΩΝΩ για τα λαθη μου...

    5. Αναλαμβάνω τις ευθύνες μου σαν πολίτης που στο παρελθον στήριζα με την ψηφο μου τον δικομματισμό που μας εφερε σε αυτο το τελμα..

    6. Ψήφισα ΝΑΙ , γιατι πιστευω οτι ο μοναδικος δρομος για να ΜΗΝ δω την χωρα μου σμπαραλια - ειναι να ειναι δυνατή μεσα στην Ευρωπη και οχι μια βαλκανικη παρείσακτη και πετάμενη - ξεπεσμένη αποικία ενχωριων και ξενων ολιγαρχων..

    7. Αλλα οπως και να εχει το θεμα , ασχετα με το πως το βλεπω εγω η εσυ τι ειναι αυτο που σε κανει να θεωρείς τον εαυτο σου καλύτερο η πιο "ηθικότερο" εξ'ημων ετσι ωστε να πιστευεις οτι το ΟΧΙ σου ειναι και ηθικα αλλα και ιστορικα μεγαλύτερο η ισχυρότερο απο το ΝΑΙ των άλλων συμπολιτών σου ..!!

    8. Ειναι πραγματικα ΑΣΤΕΙΟ να παραλληλιζεις την κατασταση που ζουμε σημερα με την ιστορικη μαχη του ΛΕΩΝΙΔΑ και των ΠΕΡΣΩΝ...
    ΛΕΩΝΙΔΑΣ Vs ΞΕΡΞΗΣ / ΤΣΙΠΡΑΣ Vs MERKEL.....
    Αυτο και εαν ειναι 'ΕΦΙΑΛΤΙΚΟΝ"...


    9. Αναλογίσου και εσυ τα σφαλματα σου , και σαν πολιτης , σαν εργαζόμενος ,σαν ψηφοφορος και σαν φορολογουμενος και μην ψαχνεις να βρεις άλλοθι στους βιους των προγονων σου..


    10. Αυτοι έγραψαν την δικη τους ιστορια μεσα στους αιωνες για να τους εχουμε εμεις σαν παράδειγμα σημερα...
    Ας κανουμε και εμεις κατι σημερα για να μας εχουν τα παιδια και τα εγγονια μας σαν παράδειγμα στο αυριο...
    Τα κουγκια , οι μαγκιες και οι λεωνιδες παντως να ξερεις και να ξερετε θα ειναι μεν παραδειγμα ΑΛΛΑ προς αποφυγην..!!!!

    Ας τα πάμε με την σειρά!!!
    1. Εύγε! Που είναι το πρόβλημα λοιπόν με όσα έγραψα? Είπα εγώ ότι σε κατακρίνω που ΕΞΟΦΛΗΣΕΣ ότι με ΜΕΤΡΟ έκανες? Ο "συντροπαλός" σου αν δεν το αντελήφθεις ΔΕΝ εννοούσε "εσένα" και ούτε εγώ βεβαίως! Κάτι 'άλλο" υποννοούσε, ξαναμελέτησέ το!!!

    2. Ενώ πιστεύεις ότι εγώ "είμουν αμέτοχος" εφοριακά? Μάλιστα!!! 47% είπες? Μάλιστα! ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ "ΕΦΟΡΙΑΚΕΣ" ΘΕΣΕΙΣ? Πάρε εσύ το 64% το δικό μας (οικογενιακό όπως το δικό σου) και αναλαμβάνω το δικό σου με μιάς!!! Εγώ δεν αναφέρθηκα σε τέτοια θέματα... γιατί ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΡΑΔΑΝΤΑ ότι ΟΛΟΙ μας, μισθωτοί, βιοτέχνες, ελ.επαγγελματίες, ΚΑΤΑΣΦΑΓΗΚΑΜΕ μέσω της ΑΝΘΡΩΠΟΚΤΟΝΟΥ ΥΠΕΡΦΟΡΟΛΟΓΗΣΗΣ! Πρόσεξε... να το επανάλαβω... ΟΛΟΙ ΜΑΣ! ΟΙΛΟΙ ΜΑΣ! Εκτός αν δούμε ότι είμαστε εντός των 2000 "ΕΛΛΗΝΩΝ" που έχουν διυλΗστήρια, τράπεζες, κλπ "ελέω Θεού" προσόντα!!!

    3. Επίσης πληρώνω του 2013, που συμπεριλήφθηκαν στην ρύθμιση των 100 δόσεων ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΟΥ 2014! Δηλαδή? ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠ' ΑΥΤΟΥ? Μήπως νομίζεις ότι μόνο ΈΣΥ πληρώνεις, υποφέρεις στον κόσμο? Όσο και αν δεν το πιστεύεις/βλέπεις ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ!!! Είμαστε ΟΛΟΙ μαζί στο ΠΗΓΑΔΙ!!!


    4.& 5. Καλώς έπραξες, ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΣΑΙ και το δικαιούσαι! Δεν έγραψα νομίζω πουθενά ότι ΔΕΝ επρεπε να σου επιτραπεί!!! ΝΟΜΙΖΩ.. ! Τώρα το γιατί το έκανες... είναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ θέμα, κρίση, ενοχής ή μη! Το αν έχεις ενοχές... από σφάλματά σου, αυτό το ξέρεις ΕΣΥ και μόνον ΕΣΥ, αλλά ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ, και ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝπου δεν γνωρίζεις ΑΝ έκανε τα ίδια με τα δικά, όποια εσύ αναγνωρίζεις ως σφάλματα! Σε αυτό, την κρίση του 'ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΦΑΛΛΑ" είσαι ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ! Δεν δικαιούσαι να μιλάς ΚΑΙ για τον δίπλα σου!
    Την ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ σου δεν στην επιβάλλω ποια θα είναι ΕΓΩ ή όιποιος άλλος... ΠΩΣ ΕΣΥ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙΣ ΤΗΝ "ΑΥΤΟΚΡΙΤΙΚΗ" ΟΠΩΣ ΚΡΙΝΕΙΣ? Η λέξη (ε)αυτο-κριτική εξ΄ορισμού της συθέσεώς της ΔΕΝ γίνεται από τους ΑΛΛΟΥΣ προς κάποιον αλλά ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΙΔΙΟ! Και είναι το μόνο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΣ (του καθ'ενός ξεχωριστά) ΠΡΟΝΟΜΙΟ ή ΕΛΛΑΤΩΜΑ!!!

    Για να το αντιληφθείς καλύτερα... ΙΣΩΣ... εσύ "αναλαμβάνεις τις ευθύνες σου" που στήριζες δικομματισμό!!! ΟΚ, απέκτησες λοιπόν το ενοχικό σου σύνδρομο, και αυτομαστιγώνεσαι έκτοτε! ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ! ΣΕΒΑΣΤΟΝ!
    Εγώ που τελευταία φορά που ψήφισα "δικομματισμό" ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ πρέπει να ήταν το 89 που μετά έγινε "οικουμενική Ζολώτα" γιατί πρέπει ΝΑ ΕΧΩ ΙΔΙΟ ΕΝΟΧΙΚΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ? Υο αν εκτός αυτού προσπάθησα και περαιτέρω? ΝΑΙ προσπάθησα... επί αναλήψεως Ολυμπιακών που έτρεχα όλοι περιχαρείς στην Ομόνοια, και εγώ έλεγα σε όσους μου είπαν "πάμε" ότι ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΛΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΟΡΤΑΣΩ ΚΙΟΛΑΣ ΤΗΝ ΠΤΩΧΕΥΣΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ!!! Από ΤΟΤΕ!!! Σε γνωστούς μου που ΕΠΑΙΖΑΝ "Ντόου Τζόνυ" και αλλα "εύκολα λεφτά" και μου έλεγαν "μα καλά εσύ δεν παίζεις χρηματιστήριο, τρελλός είσαι" και τους απαντούσα ότι "σε μιά χώρα ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ το να ανεβαίνει το χρηματιστήριο... με τέτοιους ρυθμούς, είναι ΑΕΡΟΠΛΑΝΑΚΙ ΤΗΛΕΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΑΣΕΙ ΣΑΝ ΚΑΡΠΟΥΖΙ ΑΠΟΤΟΜΑ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ" !!! Όπερ και εγέννετω... ΕΠΙΣΗΣ!!!
    ΕΝΟΧΙΚΑ ΣΥΝΔΡΟΜΑ? ΟΧΙ... λυπάμαι ΔΕΝ ΕΧΩ!!! Είχα ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ πριν φτάσω να σφάλλω για να τα αποκτήσω αργά πολύ αργά!!!
    ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ!!! Ξέχνα, ξεχαστε λοιπόν. την "συλλογική" σας ευθύνη, που κατ' εμέ (και επειδή έχω μια΄"τάση" να βλέπω - κρίνω "περίεργα" που όμως βγαίνουν σωστά) ΕΠΙΣΗΣ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΜΦΥΤΕΥΣΕΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΕΧΝΑ!

    6. Ψήφισες ΝΑΙ γιατί ΠΙΣΤΕΨΕΣ ότι εσύ [εκρινες ορθόν! Αυτό άλλωτσε έκανες και παλαιότερα, τότε που όπως συ έιπας τελικά ΕΣΦΑΛΛΕΣ, και αναγνωρισες πρόσφατα ως "σφάλμα" σου μέσω μιας αυτοκριτικής σου, που σε έθεσε στον "αυτομστιγωμό" οδηγώντας σε στις "ορθότερες" ΠΑΛΙ αποφάσεις? Το σέβομαι... αλλά απλά απορώ γιατί τώρα είσαι ορθότερος από πριν? Έχεις "προ-αυτοκρίνει" ήδη ότι ήταν η σωστή επιλογή σου? Πόσα έτη μετά τα παλαιά σφάλματα (ε)αυτοέκρινες ότι τελικά είχες σφάλλει?

    7. Νομίζω ότι εξάγεις συμπεράσματα που είναι αυθαίρετα και εσφαλμενα, από ότι έγραψα! Για ανεδειξε μου που έγραψα ότι το ό,τι ψηφισες είναι μη ηθικόν εξ' ίσου με το, ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ, αλλά ΞΕΚΑΘΑΡΑ δικό ΜΑΣ ΟΧΙ (εσύ διαχωρίζεις ενώ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ... ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΩΣ ΕΘΝΟΣ! ΜΑΘΕ ΤΙ ΕΣΤΙ Η ΛΕΞΗ ΕΘΝΟΣ ΑΝ ΑΜΦΙΒΑΛΛΕΙΣ!!! ΟΠΩΣ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΕΓΡΑΨΑ)! Διαβάζεις πράγματα ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ! Μπορεί να "ερμηνεύεις" βέβαια κατά το δοκούν ή κατά την γνωριμη πλέον ( βασει των λεγομένων σου περί σφαλματων σου και αυτοτιμωρίας) δυνατή κρίση σου, και να πιστεύεις (πιστεύεις τελικά εύκολα στην ζωή σου) κάτι τέτοιο!!!

    8. Δεν χρειάζεται να "παραλληλίσω" εγώ ΤΙΠΟΤΑ! Ευτυχώς ή ΔΥΣΤΥΧΩΣ στην περίπτωσή μας... η ΙΣΤΟΡΙΑ ειναι απαοδεδειγμενο ότι έχει την "ιδιότητα" - "τάση" να επαναλαμβάνεται! Εγώ ΔΕΝ κάθομαι στο περιτύλιγμα, στο όνομα... όταν εξετάζω - κρίνω κάτι... πχ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ή ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ενός δικομματισμού που γνωρίζεις πλέον από τα σφάλματά σου! Κοιτάω - εξετάζω την ευρύτερη "εικόνα", το ανάπτυγμα της στιγμής, το αίτιο, την ακολουθία, το χρονικό ιστορικό, την αφορμή και την πράξη!
    Αν ξέρεις να ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ιστορία ως ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ και όχι ως σχολικό μάθημα εξετάσεων που πρέπει μόνο να ξέρεις ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ και ΤΟ ΕΤΟΣ ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ για να "αριστεύσεις" τότε μπορείς να βρεις ΠΟΤΕ Η ΦΥΣΗ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, με "άλλους ηθοποιούς" !!!
    Σβήσε τα ονόματα, δες τις αιτίες, τις προθέσεις την ΄κλιμάκωση των δράσεων προ του γεγονότος, τις αφορμές, και την τελικά πράξη που αυτή δημιούργησε την αναγνώριση σε ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΘΕΜΑ κάτι, και μετά ΑΝΤΙΠΑΡΕΒΑΛΛΕ το τότε με το σήμερα!!!
    Αν θες το συζητάμε και αναλυτικότερα... αν σου μείνει καμμιά αμφιβολία!!!

    9. Έχω αναφερθεί ΕΚΤΕΝΕΣΤΑΤΑ στο 4 & 5 παραπάνω περί της δημιουργίας ή μη "ενοχικών συνδρόμων" από πράξεις που ΔΕΝ έπραξα, επειδή ΕΣΥ πιστεύεις ότι θέλεις για εσένα και το γενικεύεις ως "συλλογική ευθύνη" ! Εσύ ασχολήσου με τα όποια ΕΝΟΧΙΚΑ σου έχεις εαυτο-αναγνωρίσει (εσφαλμένα κατ' εμέ, αλλά δεν έχει νόημα να σε πείσω ότι είσαι ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΛΑΘΟΣ, αφού έτσι ΠΙΣΤΕΨΕΣ ότι πταις και θες/αποδέχεσαι αόκνως να εαυτομαστιγώνεσαι προς τιμωρισμό) και ΜΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙΣ στους άλλους την ανάγκη να δημιουργήσουν σώνει και καλά και αυτοί για να μπορείς να αισθανθείς ΕΣΥ καλά κοινωνικά! Το μύθο της κολοβής αλεπούς... δεν θα μου/μας τον επιβάλλεις ως το εκ Θεού ορθόν!

    10. Εγώ για τους προγόνους μου είμαι υπερήφανος, για εμάς ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ μέχρι την περασμένη Κυριακή!!! Τον λόγο τον έχω επεξηγήσει ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΑ σε προηγοπυεμνο διευκρινιστικό κιόλας προς αποφυγή παρεξηγήσεων μηνυμά μου! Δεν έχει να κάνει ούτε με "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ" κλπ ΑΝΟΗΣΙΕΣ! Διάβασε προσεκτικότερα το ΤΙ ανάφερα... και ΙΣΩΣ αντιληφθείς ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ ΤΕΛΙΚΑ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ σε διαχρονικούς αιωνίως κύκλους!!!

    Καληνύκτα...

    1 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  6. #35
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimnaf Εμφάνιση μηνυμάτων




    ''Ετοιμαστείτε για τα χειροτερα , γιατι τα αξιζουμε 1000%.''..Εσύ και οι όμοιοι σου.

    Έχω συνηθίσει φιλαράκο στα δύσκολα και δεν παίρνω χαμπάρι από απειλές από καμία σαύρα.



    Καληνυχτα σας...!!! Καλό ξημέρωμα [/QUOTE]




    μπράβο ρε φίλε !!!


    ακουγαμε τους ναιναικιδες ολη την εβδομαδα.. τωρα θα μας τα ζαλισουν και οι φυγόπονοι ?


    μπραβο και παλι μπραβο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #36
    Μέλος Το avatar του χρήστη chris73
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    370

    Προεπιλογή

    Πάντως SRF γιατί παρά όλα αυτά που λες και θέλεις να φαντάζεσαι για το άτομο μου,
    -εμένα η εφορία μου χρωστά (έστω και μόνο 23,40ε)
    -δεν έχω/ειχα ποτέ κανενός είδους δάνειο
    -δεν χρωστάω πουθενά ούτε ένα λεπτό
    -ενώ είμουν πάντα μισθωτός και επίσης τα τελευταία χρόνια και μακροχρόνια άνεργος
    και πολλά ακόμη που δεν έχω σκοπό να εκθέσω εδώ.

    Μήπως δεν σκέφτεσαι πάντα όσο ορθά νομίζεις? Μήπως θέλεις να μιλάς για τους άλλους χωρίς να γνωρίζεις?
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν"
    Έγραψα ήδη πολλά.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #37
    Μέλος Το avatar του χρήστη bolsevikos
    Όνομα
    Γιάνννης
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    178

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα έχουμε πρόβλημα γιατί περισσεύει μόνο ένα. οπότε πρέπει να βρεθεί και άλλος Γιάννης με ένα ν
    Υπήρχε ο Κορδάτος, από τον οποίο το έκλεψε κ κορδατος.jpgο βαρουφακης....εδώ να υπογραμμίσω ότι πέραν αυτού (του ένα ν δηλαδή) καμία σχέση δεν έχει η κορυφή(κορδάτος) με τον απόπατο(βαρουφάκης)

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. #38
    Μέλος Το avatar του χρήστη bolsevikos
    Όνομα
    Γιάνννης
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    178

    Προεπιλογή

    Μου κάνει εντύπωση πάντως.


    "Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις"


    Αδερφέ μου.. μήπως να άλλαζες υπογραφή...?
    Εκτείθεσε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #39
    Μέλος Το avatar του χρήστη tomhel
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    korinth
    Μηνύματα
    427

    Προεπιλογή

    Γεωργιε ( SRF ) , καλη ειναι η θεωρια που αναπτύσσεις αλλα προσβάλλεις την νοημοσύνη καταρχάς και την δικη σου με αυτα που λες , αλλα και των συνομιλητών σου.. !!!
    Καλο ειναι να θεωρεις τον εαυτο σου 'αλάθητο' ολα αυτα τα χρονια , μαντη & προβλεπων τα πασα δεινά , και μπραβο σου λοιπον αν και αυτο θελεις να εισπράξεις..
    Δεν μπορεις ομως να μιλας για αλλα προσωπα , να μπερδεύεις το ΕΣΥ με το ΑΥΤΟΙ και το ΕΓΩ με το ΟΙ ΑΛΛΟΙ , και να τους κρινεις με τις δικες σου θεωρίες περι αυτοκριτικής και ηθικής..!!
    Γραφεις ολοκληρα σεντονια , αλλα δεν δεχεσε κριτική επι των αναγραφόμενων σου γιατι πολυ απλα δεν μπορει κανεις να σου την επιβάλει οπως λες..

    Το δικαίωμα ομως του αλλου να σου αναπτυξει ιδέες πανω σε αυτα που λες μαλλον το εχεις 'γειωμενο'....
    Δικαίωμα σου , το καταλάβαμε , σεβαστο...

    Δεν μπαίνω στα 'μαθηματα περι ιστοριας' που αναφέρεις , για εμενα ειναι τελειως λαθος και ανεύθυνο να θεωρηθώ ανήμπορος εμπρος σε μια ιστορία που επαναλαμβανετε...
    Επιλέγω να πιστεύω οτι την ιστορια ( ειτε αυτη ειναι ατομική , ειτε συλλογική , ειτε Λαικη ) την φτιάχνουν οι άνθρωποι ...
    Το γεγονος οτι η ιστορια αποδεδειγμένα επαναλαμβανεται ειναι γιατι οι ανθρωποι επαναλαμβανουν τα ιδια σφάλματα..

    1 Not allowed! Not allowed!

  11. #40
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bolsevikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου κάνει εντύπωση πάντως.


    "Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις"


    Αδερφέ μου.. μήπως να άλλαζες υπογραφή...?
    Εκτείθεσε.
    Τα συγκεκριμένα είναι δικά μου λόγια, είναι το θέμα του φόρουμ, αν κοιτάξεις καλά αυτό το θέμα και το "Πάμε για εκλογές" καταλαβαίνεις τι συμβαίνει όταν μπλέκεστε με τα πολιτικά.
    Βέβαια εδώ που φτάσαμε δεν μπορεί να μη συζητηθεί, (μόνο στο πάμε εκλογές) αλλά το παρατραβάτε και εδώ.

    Οπότε μην ψάχνεις υπογραφές και λεγόμενα για να την πεις σε κάποιον.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Που ήδη ξεπουλήθηκε η... ΕΛΛΑΣ?
    By SRF in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-14, 10:36
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-14, 15:07
  3. Διπλος φορτιστης USB 2500 mA.
    By rep in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-14, 12:04
  4. SM-2500 Digital Satellite Meter
    By vagionline in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-11, 15:06
  5. ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ EP 2500 BEHRINGER
    By sakis in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-10, 18:35

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας