Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 64

Θέμα: 490π.Χ. - 2015μ.Χ !2500 έτη μετά η ΕΛΛΑΣ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή 490π.Χ. - 2015μ.Χ !2500 έτη μετά η ΕΛΛΑΣ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

    490π.Χ. - 2015μ.Χ !2500 έτη μετά η ΕΛΛΑΣ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

    Τι συνέβει προ 2500 ετών, στο 490 πΧ !
    Ας δούμε λίγο ΙΣΤΟΡΙΑ, Ας δούμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ, την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

    Μετά την αποτυχία της εκστρατείας του 492 πΧ ο Δαρείος διέταξε να αρχίσουν νέες προετοιμασίες και σύμφωνα με τις συνήθειες της εποχής έστειλε κήρυκες στους Έλληνες για να ζητήσει «γην και ύδωρ» σαν δείγμα υποταγής. Πολλές από τις πόλεις συμμορφώθηκαν, άλλες όμως όχι με πρώτες την Αθήνα και τη Σπάρτη. Οι Αθηναίοι θεώρησαν τόσο προσβλητική την απαίτηση των Περσών ώστε έριξαν τους κήρυκες στο βάραθρο της Ακρόπολης και καταδίκασαν σε θάνατο τους άτυχους διερμηνείς επειδή «λέρωσαν» την Ελληνική γλώσσα! ΟΙ Σπαρτιάτες έριξαν τους κήρυκες στο πιο κοντινό πηγάδι, για να βρουν άφθονη «γη και ύδωρ»! Μετά από αυτό ο πόλεμος έγινε αναπόφευκτος. Την άνοιξη του 490 πΧ ο Περσικός στρατός και στόλος ήταν έτοιμος. Επικεφαλής ήταν ο Δάτης, ένας Μήδος και ο Αρταφέρνης, ανεψιός του Βασιλέα. Αποστολή τους ήταν υποχρεώσουν όλες τις Ελληνικές πόλεις που δεν είχαν δώσει «γην και ύδωρ» να γίνουν υποτελείς στο Μεγάλο Βασιλέα, αλλά επίσης να καταστρέψουν την Ερέτρια και την Αθήνα και «να φέρουν μπροστά του σκλάβους όλους τους κατοίκους.»
    ΠΗΓΗ
    Τι σήμαινε η απαίτηση παραδόσεως ΓΑΙΑΣ & ΥΔΑΤΟΣ!!!

    Σύμφωνα με τον Ηρόδοτο οι Πέρσες ζητούσαν γαΏ†ν καί α½•δωρ απ' τις πόλεις και τους λαούς που τους παραδίδονταν. Στο τέταρτο βιβλίο, ο Ηρόδοτος αναφέρει για πρώτη φορά τον όρο γη και ύδωρ στην απάντηση του βασιλιά Ιδαθύρσου των Σκυθών προς τον βασιλιά Δαρείο.
    Στο πέμπτο βιβλίο, ο Δαρείος στέλνει αγγελιαφόρους που ζητούν γην και ύδωρ από τον βασιλιά Αμύντα των Μακεδόνων. Και στο έκτο βιβλίο, στέλνει αγγελιαφόρους σε όλη την Ελλάδα που ζητούν γην και ύδωρ για τον βασιλιά.
    Η απαίτηση για γην και ύδωρ συμβόλιζε ότι αυτοί που παραδίδονταν στους Πέρσες παραιτούνταν από κάθε δικαίωμα πάνω στη γη τους και στα αγαθά της. Δίνοντας γην και ύδωρ αναγνώριζαν την περσική εξουσία πάνω σε όλα, ακόμα και οι ζωές τους άνηκαν στον βασιλιά των Περσών. Μετά από αυτή την αναγνώριση, ακολουθούσαν διαπραγματεύσεις για τις υποχρεώσεις και τα προνόμια των υποτελών.
    Όταν οι Πέρσες αγγελιαφόροι απαίτησαν από τον Βασιλέα Λεωνίδα στην Σπάρτη γη και ύδωρ, οι Σπαρτιάτες τους πέταξαν σε ένα βαθύ πηγάδι, λέγοντάς τους πως θα τα βρουν εκεί.
    Η φράση γη και ύδωρ, ακόμα και στα νέα ελληνικά, συμβολίζει την υποταγή άνευ όρων σε ένα κατακτητή.

    Σήμερα την 5η ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 η ΕΛΛΑΣ, η χώρα της μιάς Ελιάς ριζωμένης μέσα σε ένα μικρό βράχο πνιγμένο από θάλασσα, και λουσμένο στον ήλιο... ΞΑΝΑΔΙΔΑΣΚΕΙ ΑΡΧΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ στον ΚΟΣΜΟ!

    Δεν έχει καμμία σημασία, ότι ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ οι σημερινοί "Δαρείοι" θα επιχειρήσουν να μας σφάξουν... όπως έκαναν στις Θερμοπύλες, στον Μαραθώνα, και στην Σαλαμίνα!
    Ο Λεωνίδας ΥΜΝΕΙΤΑΙ ακόμα σήμερα ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ γιατί είπε ΟΧΙ...
    Tο όχι που σήμερα ΕΜΕΙΣ επαναλάβαμε αποδεικνύοντας πέραν πάσης αμφιβολίας ότι είμαστε απ' ευθείας ΑΠΟΓΟΝΟΙ των, και ότι ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΑΛΜΕΡΑΪΕΡ (αυστρογερμανός συμπτωματικά) δεν είχε δίκιο!!!

    Σήμερα όπως και τότε υπήρξαν και οι φοβισμένοι & παρεξηγημένοι ιστορικά Εφιάλτες! Έχουμε εμπρός μας ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΜΑΧΩΝ γιατί όπως και τότε ο Δαρείος έτσι και σήμερα οι "Δαρείοι του Βορρά" ΔΕΝ πρόκειται να υποχωρήσουν επειδή αρνηθήκαμε, αλλά θα επιχιερήσουν να μας ΚΑΤΑΣΦΑΞΟΥΝ! Οι ΒΑΡΒΑΡΟΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ, ΟΥΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2500 έτη!!!

    Εγώ ΓΝΩΡΙΖΩ ότι είμαι εν δυνάμει "θύμα" τους όπως ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΛΕΟΝ! Μπορεί να μην ζήσω από τον επερχόμενο ΕΚΔΙΚΗΤΙΣΜΟ των ΓερμανοΔαρείων, και να δω ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΤΟΥΣ! Ούτε οι 300 και ο Λεωνίδας το είδαν, ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥΣ! Δεν είμαι Λεωνίδας, Δεν είμαι Θεμιστοκλής! Είμαι όμως σίγουρα αποδεδειγμένα πλέον, ένα μιτοχόνδριο του σπέρματός τους που φύτεψαν προ 2500 ετών στην Ελληνική μήτρα!


    Αλλά είμαι ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ για ΕΜΑΣ ΩΣ ΕΘΝΟΣ! Είμαι υπερήφανος πο 2500 έτη μετά ο Λεωνίδας θα χορεύει ΠΑΝΕΥΤΥΧΗΣ με τους 300 στον τύμβο τους, για το ότι ΠΕΘΑΝΕ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΕΠΑΞΙΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ!!!
    Είμαι βέβαιος ότι ΑΠΟΨΕ στον Μαραθώνα θα ακούγονται γέλια κάτω από το θρόϊσμα των φύλλων μιάς ελιάς ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΤΥΜΒΟ!!!
    Απόψε τα νερά στην Σαλαμίνα θα είναι πιό γαλανά από ποτέ. Πιό ήρεμα από ποτέ! Πιό ΕΛΛΗΝΙΚΑ από ποτέ!

    Και αυτό... το ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙΣ ΕΛΛΗΝ, ΑΞΙΖΕΙ να έχεις την ΤΙΜΗ να το ζήσεις στην ζωή σου έστω για ένα λεπτό!!!

    29 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SRF : 05-07-15 στις 21:43
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  2. 29 μέλη ευχαρίστησαν τον SRF για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    αλπινιστης (06-07-15), agis68 (06-07-15), Alex.137 (06-07-15), andreasmon (06-07-15), aris285 (06-07-15), bchris (05-07-15), CLOCKMAN (08-07-15), DGeorge (08-07-15), dias0 (06-07-15), el greco 1 (05-07-15), ezizu (06-07-15), Gaou (06-07-15), GeorgeVita (07-07-15), gregpro (06-07-15), holliday (05-07-15), jimnaf (06-07-15), johnnkast (06-07-15), kaptenlouna (06-07-15), leosedf (05-07-15), manolena (06-07-15), nikman (06-07-15), p.gabr (05-07-15), Papas00zas (06-07-15), steliosb (06-07-15), street (06-07-15), tasos987 (05-07-15), thomasdriver (06-07-15), tsimpidas (06-07-15), vasilllis (05-07-15)

  3. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.561

    Προεπιλογή

    1436120969177588.jpg................

    4 Not allowed! Not allowed!

  4. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη 347
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    109

    Προεπιλογή

    Ὦ ξεῖνΆ, ἀγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ὅτι τῇδεκείμεθα, τοῖς κείνων ῥήμασι πειθόμενοι.

    5 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη 347
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Μηνύματα
    109

    Προεπιλογή

    Που σημαίνει: "Ξένε, πες στους Λακεδαιμόνιους ότι κειτόμεθα εδώ, πιστοί στους νόμους τους", εννοώντας: "πεθάναμε εδώ ακολουθώντας τις σπαρτιατικές παραδόσεις".

    2 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    490π.Χ. - 2015μ.Χ !2500 έτη μετά η ΕΛΛΑΣ ΞΑΝΑΓΡΑΦΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!

    Τι συνέβει προ 2500 ετών, στο 490 πΧ !
    Ας δούμε λίγο ΙΣΤΟΡΙΑ, Ας δούμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ, την ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ!!!



    Τι σήμαινε η απαίτηση παραδόσεως ΓΑΙΑΣ & ΥΔΑΤΟΣ!!!




    Σήμερα την 5η ΙΟΥΛΙΟΥ 2015 η ΕΛΛΑΣ, η χώρα της μιάς Ελιάς ριζωμένης μέσα σε ένα μικρό βράχο πνιγμένο από θάλασσα, και λουσμένο στον ήλιο... ΞΑΝΑΔΙΔΑΣΚΕΙ ΑΡΧΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ στον ΚΟΣΜΟ!

    Δεν έχει καμμία σημασία, ότι ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΤΕ οι σημερινοί "Δαρείοι" θα επιχειρήσουν να μας σφάξουν... όπως έκαναν στις Θερμοπύλες, στον Μαραθώνα, και στην Σαλαμίνα!
    Ο Λεωνίδας ΥΜΝΕΙΤΑΙ ακόμα σήμερα ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ γιατί είπε ΟΧΙ...
    Tο όχι που σήμερα ΕΜΕΙΣ επαναλάβαμε αποδεικνύοντας πέραν πάσης αμφιβολίας ότι είμαστε απ' ευθείας ΑΠΟΓΟΝΟΙ των, και ότι ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΑΛΜΕΡΑΪΕΡ (αυστρογερμανός συμπτωματικά) δεν είχε δίκιο!!!

    Σήμερα όπως και τότε υπήρξαν και οι φοβισμένοι & παρεξηγημένοι ιστορικά Εφιάλτες! Έχουμε εμπρός μας ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΜΑΧΩΝ γιατί όπως και τότε ο Δαρείος έτσι και σήμερα οι "Δαρείοι του Βορρά" ΔΕΝ πρόκειται να υποχωρήσουν επειδή αρνηθήκαμε, αλλά θα επιχιερήσουν να μας ΚΑΤΑΣΦΑΞΟΥΝ! Οι ΒΑΡΒΑΡΟΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΟΤΕ, ΟΥΤΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2500 έτη!!!

    Εγώ ΓΝΩΡΙΖΩ ότι είμαι εν δυνάμει "θύμα" τους όπως ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΛΕΟΝ! Μπορεί να μην ζήσω από τον επερχόμενο ΕΚΔΙΚΗΤΙΣΜΟ των ΓερμανοΔαρείων, και να δω ΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΤΟΥΣ! Ούτε οι 300 και ο Λεωνίδας το είδαν, ΕΝ ΓΝΩΣΗ ΤΟΥΣ! Δεν είμαι Λεωνίδας, Δεν είμαι Θεμιστοκλής! Είμαι όμως σίγουρα αποδεδειγμένα πλέον, ένα μιτοχόνδριο του σπέρματός τους που φύτεψαν προ 2500 ετών στην Ελληνική μήτρα!


    Αλλά είμαι ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ για ΕΜΑΣ ΩΣ ΕΘΝΟΣ! Είμαι υπερήφανος πο 2500 έτη μετά ο Λεωνίδας θα χορεύει ΠΑΝΕΥΤΥΧΗΣ με τους 300 στον τύμβο τους, για το ότι ΠΕΘΑΝΕ ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΕΠΑΞΙΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ!!!
    Είμαι βέβαιος ότι ΑΠΟΨΕ στον Μαραθώνα θα ακούγονται γέλια κάτω από το θρόϊσμα των φύλλων μιάς ελιάς ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ ΤΥΜΒΟ!!!
    Απόψε τα νερά στην Σαλαμίνα θα είναι πιό γαλανά από ποτέ. Πιό ήρεμα από ποτέ! Πιό ΕΛΛΗΝΙΚΑ από ποτέ!

    Και αυτό... το ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙΣ ΕΛΛΗΝ, ΑΞΙΖΕΙ να έχεις την ΤΙΜΗ να το ζήσεις στην ζωή σου έστω για ένα λεπτό!!!
    Ετσι.
    Ακριβως οπως τα λες Γιωργο.
    Ετσι ακριβως...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    ¶ργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    αιντααααααα.........ωπααααααα.....αλααααατιιιιιιςς ςςς......
    εις υγείαν........


    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 347 Εμφάνιση μηνυμάτων
    α½οΏ½ ξεαΏ–νΆ, αΌ€γγέλλειν Λακεδαιμονίοις α½…τι ταΏ‡δεκείμεθα, τοαΏ–ς κείνων αΏ¥ήμασι πειθόμενοι.
    Οι αρχαίοι χρησιμοποιούσαν κεφαλαία γράμματα (ακόμα και όταν δεν φώναζαν!).
    THERM4.jpg


    Φωτό από επίσκεψη επιτόπου.

    Λόγω περιορισμών ανάλυσης στο ανέβασμα φωτογραφιών, επισυνάπτω το link για κατέβασμα εδώ για όποιον τη θέλει (θα λειτουργεί για λίγες μέρες): https://www.sendspace.com/file/axttit

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη klik : 05-07-15 στις 23:00

  9. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    ¶ργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    This song is performed by Samael and appears on the album Solar Soul (2007).

    Why so many would have to pay for just one man to stand his way
    Why so often no one denies primacy of one over others
    Is there not enough self-consciousness in everyone to make him real
    Haven't we all inside of us what makes a man worth being one

    How I wish that I could take you by the hand
    Lead you through blurry views and
    Give you access to your own self

    Between a Caesar and nothing there are plenty of ways to be
    Life is full of differences and so should be society
    Hope is a fuel we get for free while fear demands security
    So why are those two always used as if they were power tools

    How I wish that I could take you by the hand
    Lead you through blurry views and
    Give you access to your own self

    Sleeping with eyes wide open
    While someone else is getting in charge
    To lead the way in his own way

    How I wish that I could take you by the hand
    Lead you through blurry views and
    Give you access to your own self

    I wish that I could take you by the hand
    Lead you through blurry views and
    Give you access to your own self

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    289

    Προεπιλογή

    Ο Λεωνίδας είπε όχι σε κάποιον που βρισκόταν μέσα στην γη μας. Εμείς λέμε όχι σε αυτούς που μας δάνεισαν δις ευρώ τα οποία εμείς ζητήσαμε και τα οποία βρίσκονται κατά βάση στην Ελβετία!
    To Spiegel μιλάει για 800 δις. Ποια ομοιότητα έχουν τα δυο όχι? Σε μερικές μέρες θα το νοιώσουμε! Καμία.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radiofonias Εμφάνιση μηνυμάτων
    μας δάνεισαν δις ευρώ τα οποία εμείς ζητήσαμε και τα οποία βρίσκονται κατά βάση στην Ελβετία!
    άρα εμείς(εγώ εσύ και εδώ γενικά στο φόρουμ όλοι και όλοι οι συνταξιούχοι κλπ) τα έχουμε στην Ελβετία. ε τότε τη να μας κάνουν. θα τρώμε τις Ελβετίας.

    5 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απΆ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  12. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    DGeorge (08-07-15), GeorgeVita (07-07-15), SRF (06-07-15)

Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Που ήδη ξεπουλήθηκε η... ΕΛΛΑΣ?
    By SRF in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-14, 10:36
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-14, 15:07
  3. Διπλος φορτιστης USB 2500 mA.
    By rep in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-14, 12:04
  4. SM-2500 Digital Satellite Meter
    By vagionline in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-11, 15:06
  5. ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ EP 2500 BEHRINGER
    By sakis in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-10, 18:35

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας