Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 17

Θέμα: αγγελίες ????????????

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.461

    Προεπιλογή αγγελίες ????????????

    Δεν θυμάμαι από πότε στην ενότητα αγγελίες μπορεί να δημιουργηθεί ολόκληρο θέμα με συζητήσεις
    Ήξερα πάντα ότι δημοσιεύετε μια αγγελία, και οι ενδιαφερόμενοι επικοινωνούν με PM

    Και το χειρότερο από πότε κάτω από τον τίτλο (αγγελία – προσφορά) όπου προσφορά χάντρες και καθρεφτάκια για τους ιθαγενείς
    δημιουργείτε ένας προσωπικός χώρος κάποιου, για προώθηση προσωπικών του συμφερόντων

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Βαγγέλη θες να γίνεις πιο συγκεκριμένος ?.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.461

    Προεπιλογή

    Όχι δεν γίνομαι συγκεκριμένος, αλλά γενικά η ενότητα αγγελίες θα έπρεπε να είναι ποιο περιορισμένη σε μια απλή ανακοίνωση αγγελίας, σύμφωνα και την ανάλογη λειτουργία και σε άλλα σοβαρά forums

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GR_KYROS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... θα έπρεπε να είναι ποιο περιορισμένη σε μια απλή ανακοίνωση αγγελίας,
    σύμφωνα και την ανάλογη λειτουργία και σε άλλα σοβαρά forums
    Βαγγέλη ... ακριβώς το ίδιο είναι και εδώ. Το ξέρεις οτι είμαστε απο τα πιο σοβαρά
    Forum. Το πιστεύω και το εννοώ. Σου παραθέτω όλες τις "αγγελίες" σε μορφή εικόνας.

    Με κόκκινο πλαίσιο είναι αυτές που λες, και κλειδωμένες.
    Είναι οι "απλές" αγγελίες που οι χρήστες (μέλη) βάζουν, προκειμένου
    να πουλήσουν και να εισπράξουν κάποιο αντίτιμο απο το προϊόν τους.
    Όσοι ενδιαφέρονται επικοινωνούν με PM προκειμένου να μάθουν
    λεπτομέρειες για το προϊόν.


    Με πράσινο πλαίσιο είναι εξειδικευμένες αγγελίες και ξεκλείδωτες.
    Ξεκλείδωτες γιατί γίνονται κληρώσεις, χαρίζονται αντικείμενα, οπότε καταλαβαίνεις
    θα πρέπει να υπάρχει η σχετική "διαφάνεια" προκειμένου να είναι φερέγγυες.
    Όμως για να βάλει κάποιος εκεί, θα πρέπει να πληρεί κάποιους όρους:

    • Ή να είναι έμπορος,
    • Ή να χαρίζει κάποια είδη που δεν τα θέλει (χωρίς οικονομικό όφελος εννοείται)
    • Ή να υπάρχει προσφορά/ζήτηση εργασίας.






    Για σένα λοιπόν αν δεν υπήρχε η πράσινη επιλογή αγγελιών θα ήμασταν Οκ ?.

    Εμείς απλά δώσαμε επιπλέον επιλογές ... που γίνονται πιό ευέλικτες οι αγγελίες.
    Γιατί όπως καταλαβαίνεις οι πράσινη επιλογή αγγελιών δεν μπορεί να είναι
    κλειδωμένες.


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  Αγγελίες.PNG Εμφανίσεις:  378 Μέγεθος:  65,2 KB

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moutoulos : 12-07-15 στις 15:25
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    γρηγόρη να σου πω εγω τι κατάλαβα. ο βαγγέλης-kyros κανει την ίδια δουλειά που κάνω και εγω, δηλαδή κατασκευάζει και πουλάει πηνία Τεσλα.
    κατάλαβε πως το όνομα Τεσλα πουλάει και στην παρουσίαση της κατασκευής του στέλνει τους αναγνώστες στην προσωπική του ιστοσελίδα μπλογκ που δεν ανοιγει σε όποιον έχει αντιβάιρους.

    το πρόβλημα του ειναι πως δεν του αρέσει το High Voltage Club που φαινεται στις προσφορές καταστημάτων διότι εγω χαρίζω στα μέλη δώρα, μετασχηματιστές υψηλής τάσης, τα σχέδια και πληροφορίες σε όσα μέλη θελήσουν να φτιαξουν πηνίο Τεσλα.
    επιπλέον κάνω συνεδρίες και οργανώνω πάρτυ για τα μέλη και για όσο είμαι εδω θα κάνω και άλλες κληρώσεις δώρων.

    αυτή η δραστηριότητα ειναι που δεν του αρέσει γιατί προφανώς δεν θέλει να κάνουν άλλοι την δουλειά που κάνει και αυτός.
    ας κάνει ενα κλαμπ να προσφέρει δώρα, να κάνει πάρτυ στα μελη του hlektronika.gr αντί να βάζει μαγνήτες σε σωληνάκια βενζίνης...

    επειδη οι παρουσιάσεις του δεν μου αρέσουν τον έχω στη λιστα αγνόησης




    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Spark : 12-07-15 στις 15:07

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη plouf
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Ιλιον,Αθήνα
    Μηνύματα
    2.103

    Προεπιλογή

    Spark . οι ποιο πολλοι εδω μεσα "κατασκευαζουν και πουλανε ηλεκτρονικα χυδ"

    οσο αφορα το θεμα του μυνηματος δεν το ειχα παρατηρησει ουτε εγω , αλλα ο moutoulos το διευκρινησε σωστα, ειναι ΜΟΝΟ για το χαριζονται
    και τωρα που το παρατηρω θελω να προθεσω και εγω την "αμφισβητηση υπο συζητηση για τη δυνατοτητα απαντησης" για τις "προσφορες καταστηματων"..

    0 Not allowed! Not allowed!
    ​Χρήστος

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.461

    Προεπιλογή

    Εγώ απέφυγα να γίνω συγκεκριμένος, αλλά ο έμπορος με δώρα χάντρες και καθρεφτάκια αποκαλύφθηκε μόνος του
    δεν είμαι χθεσινός εδώ μέσα, ασχολούμαι σαν χόμπι με διάφορες κατασκευές, και δεν πουλώ τίποτα εδώ μέσα.
    Έχω μόνιμη δουλειά, και εμπειρία σε ηλεκτρονικά βοηθώντας όπως και άλλοι όποιον έχει κάποιο θέμα, άλλωστε είμαι και ηλεκτρονικός

    Cocktail Club - Club Party Project -€“ dancing club - gay club δικαίωμα του να κάνει αλλά όχι εδώ μέσα, με έμμεσους τρόπους, και αλλοιώνοντας τις ενότητες του forum

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Βρε παιδιά Οκ. Πολλοί εδω μέσα είναι "ηλεκτρονικοί". Αλίμονο αν σνομπάρουμε ο ένας
    τον άλλο για τις κατασκευές του. Οι Κινέζοι αντιγράφουν ο ένας τον άλλο, και όλοι μαζί
    όλο τον κόσμο και δεν μιλάνε.

    Αν το πάμε έτσι δεν θα έπρεπε να είναι όυτε ο Micro electronics ή Battery World
    στο "Προσφορές Καταστημάτων", και στην τελική ούτε ο Sakis με την κλήρωση του
    NAD3020
    .

    Βαγγέλη δεν θέλω να φανώ "κακός" (γιατί δεν είμαι), αλλα βρε φίλε τι να κάνω εγώ
    τώρα. Με βάζετε στην μέση και πρέπει να επιλέξω ή τον έναν, ή τον άλλον ?. Ισα ισα
    που προσωπικά εγώ θα προτιμούσα όποιος καταστηματάρχης θέλει, να έχει "ανοιχτό"
    thread, και να το τροφοδοτεί με προσφορές το νήμα του συνέχεια. Το αν τελικά θα
    είναι πραγματικές ή οχι προσφορές, θα το κρίνει ο υποψήφιος αγοραστής. Πέρα απο
    αυτό, αν αυτός (καταστηματάρχης/έμπορος) θα θελήσει να ξαναβάλει προσφορά, θα
    πρέπει να ξανανοίγει άλλο νήμα κάθε φορά, μιας και το προηγούμενό θέμα του θα
    είναι κλειδωμένο ?.

    Δεν ξέρω τι θέση να πάρω, γιατί όποια και να είναι, προσωπικά (και κατ'επέκταση το
    Forum) δεν έχω/έχει πρόβλημα. Οπότε πείτε και εσείς (άλλα μέλη) την γνώμη σας ...


    Πάντως το πρέπον είναι να είναι ξεκλείδωτες. Ακόμα και τα άλλα μεγάλα Forums
    AvSite ή AvClub ... τις έχουν ξεκλείδωτες.

    http://www.avsite.gr/forum/forums/%C...F%89%CE%BD.57/
    http://avclub.gr/forum/forumdisplay....B9%CF%8E%CE%BD

    1 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.461

    Προεπιλογή

    Ok εγώ μίλησα για την κατάχρηση και παραποίηση μιας συγκεκριμένης ενότητας (αγγελίες ) για προώθηση και προβολή ενός (club) με γελοίες προσφορές

    Εφόσον δεν ενοχλεί άλλα μέλη της κοινότητας το θέμα έκλεισε, αλλά επιφυλάσσομαι να επανέλθω με την συμπεριφορά του συγκεκριμένου ατόμου στο forum και με την επικίνδυνη παρότρυνση, και διευκόλυνση για τέτοιου είδους επικίνδυνες κατασκευές, ατόμων με ελάχιστη εμπειρία.

    Γιατί στο διαδίκτυο εύκολα μπορείς να βρεις οδηγίες για το πώς να αυτοκτονήσεις, αλλά δεν σου παρέχουν και τον ανάλογο εξοπλισμό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον GR_KYROS για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Nightkeeper (14-07-15)

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Ως ένα νέο και ουδέτερο μέλος του φόρουμ θα ήθελα να εκφράσω την γνώμη μου.

    Αρχικά να σημειώσω πως μου έκανε πολύ μεγάλη θετική εντύπωση η ενότητα με τις αγγελιες ως προς το θέμα οργανωσης, κληρώσεις με γεννήτριες κωδικών κλπα.

    Όσο για το είδος της αγγελίας που συζητάτε δεν πιστεύω πως δημιουργεί κάποιο μεγαλο θεμα, βέβαια θεωρώ πως οι αγγελίες που ανεβαίνουν στην συγκεκριμένη ενότητα ειναι για όλα τα μέλη και όχι για μέλη μιας υποομάδας του φόρουμ, ειναι λάθος η κλήρωση και η προβολή ενός club. (Μιλώντας αποκλειστικά για την ενότητα αγγελείες)

    Επίσης θεωρώ πως τέτοιες ομάδες είναι αρκετά ενδιαφέρον και με καλή οργάνωση θα μπορούσαν να έχουν μεγαλη απήχηση ακόμα και σε άπειρους με σκοπό την γνώση επί του θέματος καθε ομάδας αλλά και σχετικά μέτρα προφύλαξης κ.α.

    Συνοψίζοντας καταλήγω στην άποψη πως η καλύτερη "λύση" θα ηταν να υπάρχει μία ενότητα με τις αντίστοιχες ομάδες όπου η κάθε ομάδα θα μπορούσε να έχει 1 θέμα και να ανεβαζει οτι θέλει, να οργανώνει πάρτυ, κληρώσεις, εκδρομές κλπ...
    Το 1 θέμα βέβαια είναι αρκετά περιοριστικό και δεν πιστεύω πως θα έχει ιδιαίτερη απήχηση.

    Σε εναν ουτοπικό κόσμο βέβαια το ιδανικό θα ήταν να υπάρχει μια ενότητα με ομάδες και κάθε ομάδα να είχε την δικιά της υποενότητα.
    Ο "αρχηγός" της ομάδας να είχε κάποια απλά δικαιώματα στην υποενότητά του οπως να κλείνει θέματα κλπ για να μην χρειάζεται κάθε 3 και 2 να καλεί καποιον διαχειριστή να ανεωσει μια λιστα ή κάτι (πολύ απλά δικαιώματα!).
    Έτσι θα υπάρχει μια οργάνωση και οχι ολα σε 1 θέμα...
    Το πιθανοτερο βέβαια είναι να γίνει ενα μπάχαλο κατα την γνώμη μου, ειναι λεπτή η γραμμή.

    Αυτά

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αλλαγή κανόνων στις 'Αγγελίες'
    By gRooV in forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-10, 11:12
  2. να μπω στο θέμα!! (αγγελίες)
    By vcrstudio in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-09, 22:17
  3. Αγγελίες για RF.
    By moutoulos in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-05, 17:13

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας