Σελίδα 51 από 107 ΠρώτηΠρώτη ... 41 49 50 51 52 53 61 101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 501 έως 510 από 1065

Θέμα: Οδηγός "φόρτισης" PayPal (εν μέσω Capital Control)

  1. #501
    Μέλος Το avatar του χρήστη GSR600
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    344

    Προεπιλογή

    Πάντως αυτό που παρατήρησα είναι ότι μάλλον λόγο των capital controls η παραγγελίες έρχονται σφαίρα!! 10 μερες απο Κίνα....?? Δεν εξηγείται αλλιώς. ..

    Στάλθηκε από το GT-N5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #502
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    γιατί και αυτοί έχουν τα δικά τους capital control και μας νιώθουν...

    2 Not allowed! Not allowed!

  3. #503
    Μέλος Το avatar του χρήστη itta-vitta
    Εγγραφή
    Sep 2005
    Μηνύματα
    1.481

    Προεπιλογή

    ========================
    Μην είσαστε αφελείς, το κάπιταλ κοντρόλ θα κρατήσει πολύ, άγνωστο πόσο γιατί υπάρχει ακόμη απο φόβος από τις τράπεζες, ότι ο κόσμος θα πάει και θα αποσύρει τις καταθέσεις του. Διαβάζετε καλά τις πονηρές δηλώσεις των ελεεινών και άθλιων πολιτικών:
    "Έως το τέλος του χρόνου είναι εφικτό να αρθούν οι περιορισμοί στην κίνηση κεφαλαίων, υπό την προϋπόθεση της οικονομικής σταθερότητας", ανέφερε ο υπουργός Οικονομίας, Νίκος Χριστοδουλάκης, κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου.
    Προϋπόθεση τέτοια δύσκολα θα υπάρξει οπότε βγάλτε το συμπέρασμα μόνοι σας.

    4 Not allowed! Not allowed!

  4. #504
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    Καλα ναι, αφου ουτως η αλλως δεν θα ειναι αυτος υπουργος στο τελος του χρονου... οτι να ναι μπορει να λεει, εδω λενε μπαρουφες ενω διατηρουν το ποστο. :P

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #505
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasosmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα ναι, αφου ουτως η αλλως δεν θα ειναι αυτος υπουργος στο τελος του χρονου... οτι να ναι μπορει να λεει, εδω λενε μπαρουφες ενω διατηρουν το ποστο. :P

    Δηλαδή πιστεύεις πως αν αύριο το πρωί ανοίξουν κανονικά τα εμβάσματα κλπ ο κόσμος θα αφήσει μέσα ότι έχει απομείνει?
    Η ότι μήπως τα νούμερα που έχουν οι τράπεζες είναι απλά νούμερα και όχι ζεστό μετρητό χρήμα?

    Μην τα φέρνουμε όπως μας συμφέρει.
    Και εγώ χαρμάνης είμαι να ψωνίσω απο ebay κλπ αλλά δεν γίνεται τώρα. τι να κάνω.... Προς το παρών έχω αλλάξει χόμπι.
    Τα καταστήματα δεν έχουν πρόβλημα, κανονικά παραγγέλνουν και βαράνε +300% καπέλο λέγοντας πως έχουμε πρόβλημα με τις παραγγελίες.
    Τα καταστήματα είχαν πρόβλημα με το στοκ και τις τιμές όταν δεν είχαμε πρόβλημα, φαντάσου τώρα. Μαύρη αγορά έχει γίνει το θέμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #506
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    Μα δεν ειπα κατι σχετικα με τις τραπεζες και το αν ειναι σωστο ή οχι να υπαρχουν capital controls επι της παρουσης.

    Απλα συμφωνησα οτι ο καθενας πεταει οτι @@ του κατεβει χωρις να σκεφτεται ή να νοιαζεται κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο που λεει και χωρις να λογοδοτει σε κανεναν εαν αποδειχτει οτι ηταν ηλιθια/λανθασμενη/παραπλανητικη η τοποθετηση του.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον tasosmos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Dbnn (04-09-15)

  8. #507
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή πιστεύεις πως αν αύριο το πρωί ανοίξουν κανονικά τα εμβάσματα κλπ ο κόσμος θα αφήσει μέσα ότι έχει απομείνει?
    Η ότι μήπως τα νούμερα που έχουν οι τράπεζες είναι απλά νούμερα και όχι ζεστό μετρητό χρήμα?

    Μην τα φέρνουμε όπως μας συμφέρει.
    Και εγώ χαρμάνης είμαι να ψωνίσω απο ebay κλπ αλλά δεν γίνεται τώρα. τι να κάνω.... Προς το παρών έχω αλλάξει χόμπι.
    Τα καταστήματα δεν έχουν πρόβλημα, κανονικά παραγγέλνουν και βαράνε +300% καπέλο λέγοντας πως έχουμε πρόβλημα με τις παραγγελίες.
    Τα καταστήματα είχαν πρόβλημα με το στοκ και τις τιμές όταν δεν είχαμε πρόβλημα, φαντάσου τώρα. Μαύρη αγορά έχει γίνει το θέμα.
    προς το παρόν πάντως (χθές το είπαν) παρότι πάμε για εκλογές έχει σταματήσει η εκροή καταθέσεων. Αν ολοκληρωθεί μέχρι το τέλος του χρόνου η ανακεφαλαιοποίηση τότε δεν θα υπάρχει λόγος για να φοβούνται οι καταθέτες και θα αρχίσει η επιστροφή των καταθέσεων και σε καμία περίπτωση δεν θα υπάρχει λόγος για απόσυρση! Επίσης υπάρχει η σκέψη για σύνταξη του περιουσιολογίου το Νοέμβρη όπου θα πρέπει να δηλωθούν όλα τα ποσά και για να δηλωθούν θα πρέπει να περάσουν μέσα από τις τράπεζες. Έτσι θα πρέπει όσοι έχουν αποσύρει χρήματα να τα επιστρέψουν για να πάρουν την βεβαίωση από την τράπεζα, πράγμα το οποίο θα ανακεφαλαιοποιήσει αυτόματα τις τράπεζες.

    Δε νομίζω οτι μπορούν και κάνουν αγορές! Εσύ που το είδες αυτό? Το μέγιστο ποσό εξαγωγής συναλλάγματος που επιτρέπεται είναι 500 ευρώ ανα φυσικό πρόσωπο που με αυτά είναι τίποτα για αγορά εμπορευμάτων. Οι εισαγωγές επίσης έχουν καταρρεύσει (επειδή δεν εγκρίνονται).
    Τώρα αν έχεις κατάστημα ηλεκτρονικών πράγματι μπορείς να αγοράσεις απο RS components (οι πολυεθνικές που έχουν και εδώ και στο εξωτερικό λογαριασμό, δεν έχουν πρόβλημα ) αλλά οι τιμές θα είναι σημαντικά υψηλότερες. Την διαφορά όμως δεν την βάζει το κατάστημα στην τσέπη του....

    αν ξέρεις πως να κάνει επαγγελματίας εισαγωγές να μου το πεις να κάνω κατάστημα να σου πουλάω φθηνά δεν το λέω ειρωνικά αλλά το λες με σιγουριά και ίσως κάτι ξέρεις για τις εισαγωγές που δεν ξέρω....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chip : 04-09-15 στις 18:23

  9. #508
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Μηνύματα
    372

    Προεπιλογή

    Υπάρχει και σχετικό βιντεάκι....χεχεχε!

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον misterno για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    bchris (04-09-15), Lord Vek (26-06-16), nestoras (04-09-15)

  11. #509
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    Ο επαγγελματίας πιθανότατα δεν αγοράζει με paypal. (Οι προμηθευτές χονδρικής από το εξωτερικό που έχω υπόψιν μου (όχι ΤΜΕ mouser klp) δεν δέχονται paypal)
    Πιθανόν το κόλπο να έχει όριο τα 500 ευρώ που είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο για εξαγωγή συναλλάγματος ανά φυσικά πρόσωπο ανά μήνα.
    Το Βασικότερο, οι συναλλαγές του πρέπει να είναι από κάθε άποψη νόμιμες για να μην έχει κάποια στιγμή θέματα με το ΣΔΟΕ

    κατά συνέπεια τα κόλπα δεν δίνουν λύσεις στην προμήθεια εμπορεύματος από τα καταστήματα.....

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chip : 04-09-15 στις 18:30

  12. #510
    Μέλος
    Όνομα
    Παυλος
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.349

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από misterno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει και σχετικό βιντεάκι....χεχεχε!
    το εκανα και φαινονται λεφτά στο paypal . περιμένω να δώ κινηση και στην πειραιώς για να επιβεβαιωθω. για να δούμε.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 51 από 107 ΠρώτηΠρώτη ... 41 49 50 51 52 53 61 101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-20, 14:51
  2. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-19, 16:12
  3. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-15, 14:15
  4. Paypal και "συναλλαγμα"
    By dj_mike in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-11, 13:13
  5. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-09, 13:43

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας