Σελίδα 61 από 107 ΠρώτηΠρώτη ... 11 51 59 60 61 62 63 71 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 601 έως 610 από 1065

Θέμα: Οδηγός "φόρτισης" PayPal (εν μέσω Capital Control)

  1. #601
    Μέλος Το avatar του χρήστη GSR600
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    344

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια να ρωτησω κατι?
    Αν πουλησεις κατι, μπορεις μετα να περασεις τα φραγκα απο το paypal στον λογαριασμο σου στην τραπεζα κανονικα, οπως πριν?
    Δεν νομίζω οτι απαγορεύτηκε ποτέ.Το έμβασμα απ έξω προς τα μέσα δεν τους χαλάει. ..το ανάποδο ειναι το πρόβλημα .Διορθώστε με αν κάνω λαθος.

    Στάλθηκε από το GT-N5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #602
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV2HIA
    Όνομα
    ΑΝΤΩΝΙΟΣ
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    61

    Προεπιλογή

    Αυτό φίλε Χρήστο δεν το γνωρίζω. Εάν γνωρίζει κάποιος άλλος συμ-forum-ίτης, ας μας διαφωτήση κι εμάς.
    stratos111 μήπως ο παπάρας που ρώτησες νόμισε ότι το τρανζίστορ που πήρα είναι για να ακούω μουσική και όχι ανταλλακτικό; Γιατί πολλοί όταν τους λές τρανζίστορ, το φτωχό πολυμαθή μυαλό τους, πηγαίνει στις συσκευές ραδιοφώνου. Τόσο πολυμορφωμένοι παντογνώστες πανεπιστήμονες είμαστε εμείς οι Έλληνες. Γι'αυτό πάμε μπροστά με την ΟΠΙΣΘΕΝ. Το R στις ταχύτητες δεν σημαίνει RALLY. Σημαίνει REVERSE. "ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ": ΠΟΠΟΤΑΣ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #603
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι απελευθέρωσαν κάποιες συγκεκριμένες αγορές (όπως πληρωμές διδάκτρων ξενοδοχείων κλπ) και επειδή δεν μπορούν να τις διακρίνουν κατά τη λειτουργεία της κάρτας έχουν ανοικτές τις αγοράς μέσω κάρτας.

    (όλα αυτά τα κόλπα με την paypal μάλλον έχουν να κάνουν με περιορισμούς που είχε η ίδια η paypal παρά με την δυνατότητα που έδινε η τράπεζα να στείλει κάποιος χρήματα με την κάρτα)

    Άλλο όμως τι είναι εφικτό και άλλο τι είναι νόμιμο... είναι όπως επιτρέπεται να αγοράσεις ένα μαχαίρι για να φας ένα πεπόνι αλλά όχι για να διαπράξεις έγκλημα...

    βέβαια το αν θα θελήσουν να ελέγξουν ποιοι έκαναν κακή χρήση του δικαιώματος χρήσης των καρτών είναι άλλο θέμα... και προσωπικά το θεωρώ μάλλον απίθανο (ίσως συμβεί σε ακραίες περιπτώσεις) μάλιστα είναι ενδεχώμενο να θεωρείτε και σαν έναν βήμα της σταδιακής χαλάρωσης των capital control... δηλαδή να έρθουν σταδιακά και ελεγχόμενα οι αγορές προς το εξωτερικό και όχι μετά απο μια ανακοίνωση που δεν θα ξέρουν πόσοι θα τρέξουν να κάνουν αγορές και αν θα βρεθούν προ εκπλήξεων (αυτοί που σχεδίασαν την χαλάρωση των cc)
    Ίσως έχουν παράσχει και μία έμεση κάληψη με εκείνη την διάταξη που μπορεί κάθε φυσικό πρόσωπο να κάνει εξαγωγή συναλάγματος μέχρι 500 ευρώ/ μήνα... γιατί δεν μπορεί να επιτρέπουν να το κάνει κάποιος για να τα βγάλει στον λογαριασμό του στην Ελβετία και όχι να αγοράσει ένα ανταλακτικό μερικών ευρώ....

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #604
    Μέλος
    Όνομα
    Στράτος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    526

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV2HIA Εμφάνιση μηνυμάτων
    stratos111 μήπως ο παπάρας που ρώτησες νόμισε ότι το τρανζίστορ που πήρα είναι για να ακούω μουσική και όχι ανταλλακτικό; Γιατί πολλοί όταν τους λές τρανζίστορ, το φτωχό πολυμαθή μυαλό τους, πηγαίνει στις συσκευές ραδιοφώνου. .................................................. ."ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ": ΠΟΠΟΤΑΣ!
    Όλα είναι πιθανά. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να καταλάβει ο ανθρώπινος νους....χαχαχα

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #605
    Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή

    Εχει δοκιμασει κανεις να συνδεσει την Moneysafe card με το paypal ; την δεχεται ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #606
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimnaf
    Όνομα
    jim
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    sv
    Μηνύματα
    797

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV2HIA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιό είναι παράνομο παίδες; Λεφτά στο Paypal δεν είχα και έχω δηλωμένη στο Paypal την Webuy Mastercart Πειραιώς. Κανένα κόλπο δεν έκανα. Απλώς από το ebay.com δεν δεχόταν την κάρτα στο Paypal αλλά από το ebay.de που είχα κάνει την εγγραφή μου πρίν χρόνια την δέχτηκε. Γιά πείτε μου λοιπόν πιό είναι το κόλπο που έκανα και που είμαι παράνομος; Αλλά έτσι είναι. Πρίν μάθουμε από τον ίδιο τι έκανε προτρέχουμε. ΑΡΕ ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ. Sign off...............
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV2HIA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό φίλε Χρήστο δεν το γνωρίζω. Εάν γνωρίζει κάποιος άλλος συμ-forum-ίτης, ας μας διαφωτήση κι εμάς.
    stratos111 μήπως ο παπάρας που ρώτησες νόμισε ότι το τρανζίστορ που πήρα είναι για να ακούω μουσική και όχι ανταλλακτικό; Γιατί πολλοί όταν τους λές τρανζίστορ, το φτωχό πολυμαθή μυαλό τους, πηγαίνει στις συσκευές ραδιοφώνου. Τόσο πολυμορφωμένοι παντογνώστες πανεπιστήμονες είμαστε εμείς οι Έλληνες. Γι'αυτό πάμε μπροστά με την ΟΠΙΣΘΕΝ. Το R στις ταχύτητες δεν σημαίνει RALLY. Σημαίνει REVERSE. "ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ": ΠΟΠΟΤΑΣ!


    Έκλασε η Μαριώ , ο Έλληνας φταίει.


    Σε όποιον δεν αρέσει που είναι ΕΛΛΗΝΑΣ, να πάει να γίνει τούρκος, η ότι άλλο θέλει, Συνάδελφε......

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #607
    Μέλος Το avatar του χρήστη johnnyb
    Όνομα
    johnny
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Καγιενοχωρι
    Μηνύματα
    470

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV2HIA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό φίλε Χρήστο δεν το γνωρίζω. Εάν γνωρίζει κάποιος άλλος συμ-forum-ίτης, ας μας διαφωτήση κι εμάς.
    stratos111 μήπως ο παπάρας που ρώτησες νόμισε ότι το τρανζίστορ που πήρα είναι για να ακούω μουσική και όχι ανταλλακτικό; Γιατί πολλοί όταν τους λές τρανζίστορ, το φτωχό πολυμαθή μυαλό τους, πηγαίνει στις συσκευές ραδιοφώνου. Τόσο πολυμορφωμένοι παντογνώστες πανεπιστήμονες είμαστε εμείς οι Έλληνες. Γι'αυτό πάμε μπροστά με την ΟΠΙΣΘΕΝ. Το R στις ταχύτητες δεν σημαίνει RALLY. Σημαίνει REVERSE. "ΕΜΠΡΟΣ ΠΙΣΩ": ΠΟΠΟΤΑΣ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #608
    Μέλος Το avatar του χρήστη GSR600
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    344

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GSR600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα δοκιμασω και με καρτα της eurobank αλλα πρέπει να παω στο ΑΤΜ . Έχει δοκιμάσει κανείς με debit mastercard της eurobank? Οχι προπληρωμένη κανονική ταμιευτηριου.

    Δοκιμασα σημερα της eurobank και τα ιδια αποτελεσματα με της εθνικης.Δυστυχως δεν περναει η πληρωμη.Επισης δοκιμασα και με request και δουλεψε μονο με της εθνικης, στην eurobank εφαγε πορτα και το request.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #609
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Άργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    έφτιαξα μια virtual master card στην Εθνική Τράπεζα,τη φορτίζω με 14 ευρώ μείον 2 ευρώ προμήθεια αμέσως μετά την κάνω link στο paypal με το κωδικό μου έστειλαν ΑΥΤΟΙ κάνω μια αγορά κάτι καλώδια arduino με 1 ευρώ...
    Μετά δεν με ξαναφήνει να ολοκληρώσω την επόμενη παραγγελία....

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #610
    Μέλος Το avatar του χρήστη GSR600
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    344

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GSR600 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικα δεν μπορώ να καταλάβω. Οχι δεν εχω κάνει αλλαγη καρτας. Πως παίρνει τα 0,88 αλλα την πληρωμη δεν την δεχετε.

    Στάλθηκε από το GT-N5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οι χρεώσεις τελικά δεν επιστραφηκαν που σημαίνει οτι για καθε αποτυχημένη προσπάθεια τρώω στο κεφάλι χρέωση. Εν τω μεταξύ το ιδιο συνέβη και με την eurobank σήμερα έκανα αποτυχημένη προσπάθεια πληρωμής και μου τοφαγε το ευρουλάκι.Επισης εκτος απο την προμήθεια του PayPal οταν το φορτωσα με reguest χρεωσε και αλλα 0,89 η τραπεζα...

    Στάλθηκε από το GT-N5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 61 από 107 ΠρώτηΠρώτη ... 11 51 59 60 61 62 63 71 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-20, 14:51
  2. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-19, 16:12
  3. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-15, 14:15
  4. Paypal και "συναλλαγμα"
    By dj_mike in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-11, 13:13
  5. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-09, 13:43

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας