Σελίδα 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7 8 9 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 96

Θέμα: Βοήθεια στην επιλογή πολυμέτρου

  1. #61
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Παιδια ο ανθρωπος ειπε οτι θελει να δωσει κοντα στα 300 ευρω οχι 30.. δες εδω https://brymen.eu και εδω www.nsmarket.gr/

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #62
    Μέλος Το avatar του χρήστη xrist sakis
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Αφού ήδη ΑΓΟΡΑΣΕ ANENG! Εμείς πάμε να του γλυτώσουμε λεφτουδάκια...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #63
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ο ανθρωπος ειπε οτι θελει να δωσει κοντα στα 300 ευρω οχι 30.. δες εδω https://brymen.eu και εδω www.nsmarket.gr/
    κάπως έτσι. Υπάρχει διαθέσιμο ποσό 300.00€ πάνω κάτω.
    Το θέμα είναι η τελική επιλογή, τα Fluke τα ξέρω και τα εμπιστεύομαι, αλλά φαίνεται να είναι υπερτιμημένα.
    Από την άλλη τα UNI-T δεν τα ξέρω καθόλου, γι΄ αυτό και ρωτάω.
    Σε UNI-T βλέπω με καλό μάτι, το UT195DS Professional Multimeter
    Το ερώτημα είναι, μετά από λίγο καιρό χρίσης του θα είναι ολόκληρα τα ψηφία? ο επιλογέας θα πατάει καλά? ή θα το ψάχνω που κάνει επαφή
    και άλλα τέτοιου τύπου ερωτήματα, που έχουν να κάνουν κυρίως με την ποιότητα κατασκευής, η ακρίβεια, στα χαρτιά τουλάχιστον, με καλύπτει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #64
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xrist sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού ήδη ΑΓΟΡΑΣΕ ANENG! Εμείς πάμε να του γλυτώσουμε λεφτουδάκια...
    Αυτό φιλέ μου είναι για την πλάκα μου, για να παίξω μαζί του, για 3ο 4ο πολύμετρο, ούτε καν 2ο.
    για ένα καλό που το εμπιστεύομαι ψάχνω

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #65
    Μέλος Το avatar του χρήστη xrist sakis
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Εάν η δουλειά που κάνεις εξαρτάται από το πολύμετρο που θα πάρεις σε τέτοιο βαθμό που να μην μπορείς να την κάνεις λόγω βλαβών του πολυμέτρου, τότε όχι μόνο 300ευρώ, αλλά και παραπάνω να δώσεις και να πάρεις κάτι ανθεκτικό-αξιόπιστο π.χ. FLUKE/KEYSIGHT. ΑΝ όμως θα το δουλεύεις την εβδομάδα μία φορά και εκείνο για να μετράς τις μπατταρίες των παιχνιδιών του πιτσιρικά, τότε πάρε κάτι φτηνό και τα υπόλοιπα πάρτα στραγάλια...θα τα χαρείς πιο πολύ. Εγώ έχω FLUKE στην δουλειά και το χρησιμοποιώ σπάνια. Και το έχω γιατί μας το έδωσε η εταιρία και είναι FLUKE και μάλιστα ακριβό λόγω ISO. Στο εργαστήριο που έχω στο σπίτι για την πλάκα μου έχω κάτι φτηνό και έχω και πολύμετρο πάγκου για μετρήσεις ακριβείς που θέλω κατά καιρούς να κάνω. Το Aneng το πήρα γιατί μου αρέσουν τα όργανα και εξεπλάγηκα ευχάριστα με την ακρίβεια του. Από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις, ζήτησες την γνώμη μας και στην δίνουμε.
    Σάκης

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #66
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xrist sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν η δουλειά που κάνεις εξαρτάται από το πολύμετρο που θα πάρεις σε τέτοιο βαθμό που να μην μπορείς να την κάνεις λόγω βλαβών του πολυμέτρου, τότε όχι μόνο 300ευρώ, αλλά και παραπάνω να δώσεις και να πάρεις κάτι ανθεκτικό-αξιόπιστο π.χ. FLUKE/KEYSIGHT. ΑΝ όμως θα το δουλεύεις την εβδομάδα μία φορά και εκείνο για να μετράς τις μπατταρίες των παιχνιδιών του πιτσιρικά, τότε πάρε κάτι φτηνό και τα υπόλοιπα πάρτα στραγάλια...θα τα χαρείς πιο πολύ. Εγώ έχω FLUKE στην δουλειά και το χρησιμοποιώ σπάνια. Και το έχω γιατί μας το έδωσε η εταιρία και είναι FLUKE και μάλιστα ακριβό λόγω ISO. Στο εργαστήριο που έχω στο σπίτι για την πλάκα μου έχω κάτι φτηνό και έχω και πολύμετρο πάγκου για μετρήσεις ακριβείς που θέλω κατά καιρούς να κάνω. Το Aneng το πήρα γιατί μου αρέσουν τα όργανα και εξεπλάγηκα ευχάριστα με την ακρίβεια του. Από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις, ζήτησες την γνώμη μας και στην δίνουμε.
    Σάκης
    Το πολύμετρο το δουλεύω κάθε μέρα, αρκετές φορές την ημέρα, στον πάγκο έχω ήδη ένα Fluke παλιό και 2 Mastech επήσεις παλιά
    Το κόστος το καλύπτει η εταιρία και τα ρέστα, δυστυχώς, δεν μπορώ να τα κάνω στραγάλια.
    Αν πρόσεξες, και στην Κινεζιά την UNI-T UT195DS δεν το λες και οικονομικό γύρω στα 160.00€ αλλά έχει ακόμη μια υποδοχή για μΑ/mA και δεύτερη ένδειξη.
    Αν μέχρι τώρα δεν έγινα σαφής, το διευκρινίζω. ΝΑΙ ψάχνω κάτι ανθεκτικό-αξιόπιστο, δοκιμασμένο αλλά όχι υπερτιμημένο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #67
    Μέλος
    Όνομα
    σπιρος
    Εγγραφή
    Mar 2020
    Περιοχή
    κερκυρα
    Μηνύματα
    160

    Προεπιλογή

    FLUKE 177 κι οτι μετρησω ξερω ειναι σωστοπαραληλα εχω και ενα uni-t39c+ και φυσικα το extech lcr200.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #68
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiros p Εμφάνιση μηνυμάτων
    FLUKE 177 κι οτι μετρησω ξερω ειναι σωστοπαραληλα εχω και ενα uni-t39c+ και φυσικα το extech lcr200.
    Να αυτά βλέπω στα Fluke και νιώθω λίγο μ@λκς, το κατι τις παραπάνω το δίνουν με το σταγονόμτρο.
    Εξηγώ, τα χαρακτηριστικά του 175 με το 177 είναι ολόιδια, η διαφορά τους είναι +$30 για την φωτιζόμενη οθόνη που έχει το 177. [ Μ' έπιασε η γκρίνια πάλι]
    Για λέγε spiros p, πως είναι η γωνία θέσης της οθόνης γιατι σ΄αυτο που χρισημοποιώ δεν μπορώ να πω ότι είμαι και happy.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #69
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Και τα uni-t και τα anneng μια χαρα σωστες μετρησεις κανουν αλλα το ζητουμενο ειναι αλλο αν κανεις το λαθος και εκει που ειναι τα ωμ μετρησεις ταση θα αντεξουν;Εχω και fluke και anneng και unit-t,το fluke εχει αντεξει σε μ@λ@κι@ το uni-t παρεδωσε πνευμα.Οντως ειναι λιγο υπερεκτιμημενα τα πολυμετρα κατηγοριας fluke,αλλα με τοσα που εχουν περασει απο τα χερια μου ειναι τα μοναδικα που εχουν αντεξει.Και για του λογου το αληθες δες την φωτο


    2 Not allowed! Not allowed!

  10. #70
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.869

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οντως ειναι λιγο υπερεκτιμημενα τα πολυμετρα κατηγοριας fluke,αλλα με τοσα που εχουν περασει απο τα χερια μου ειναι τα μοναδικα που εχουν αντεξει.
    Τότε ρε παιδιά μήπως δικαίως τα Fluke είναι πιο ακριβά;
    (ειδικά αν προσθέσουμε και τις ασφάλειες που έχουν για την προστασία του χρήστη; )

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

Σελίδα 7 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7 8 9 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τελική επιλογή πολυμέτρου..
    By SeAfasia in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-14, 16:13
  2. Βοήθεια στην επιλογή μεγαφώνου
    By kntoks in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-14, 20:16
  3. Επιλογή πολυμέτρου.
    By georgz in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-10, 23:40
  4. Παλμογράφος - Βοήθεια στην επιλογή...
    By agorts in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-09, 21:11

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας