Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 31

Θέμα: Συμβάν με ΟΤΕ και επιπλέον χρεώσεις

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη CLOCKMAN
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    464

    Προεπιλογή Συμβάν με ΟΤΕ και επιπλέον χρεώσεις

    Γεια σας φίλοιμου
    Θα σας πω έναπεριστατικό καλοστημένης απάτης τουγνωστού σε όλους παρόχου, τηλεφωνίας,δικτύου και τηλεόρασης πλέον. Εμ βέβαια,νομίζω ότι το μεγαλύτερο μέρος τωνμετοχών το έχει η ντοϊτσε τέλεκομς, τισύμπτωση.
    Το λοιπόν, όπωςσας είπα έχω το φουλ πακέτο με όλα ταπαρελκόμενα. Ο λογαριασμός ερχόταν τοδίμηνο περίπου 120γιουρια, είμαιτηλεορασάκιας τι να κάνουμε. Το εν λόγοπακέτο είχε τα εξης, τηλέφωνικές κλήσειςτζαμπέ ως κάποιο όριο, δίκτυο μέχρι 24(ούτε 12, τέλος πάντων) και ΟΤΕ TV,φουλ πακ και Tvclubόπου μπορείς ναεπιλέξεις και καμιά παλιά ταινία ναδεις.
    Πάεικαλά μέχρι εδώ; , πάμε παρακάτω.
    Λέωλοιπόν με τη σύζηγο, δε το κατεβάζουμελίγο,
    καιέτσι κόψαμε το Tvclub καιγλιτώσαμε 20γιουρια.
    Μετάαπό κανα δυό λογαριασμούς, ξανά πάλι120γιούρια,
    Το βλέπωκαι τους παίρνω τηλέφωνο να δω γιατίανέβηκε πάλι.


    -Μασας ενημερώσαμε, δεν είδατε το έντυπο;
    -Ποιόέντυπο;
    -Στοπροηγούμενο λογαριασμό, λέγαμε για ταέξτρα κανάλια σπορ που προσθέσαμε, ανδε τα θέλατε ας μας το λέγατε.


    Καιείμαι υποχρεωμένος να κοιτάω τη κάθεδιαφημιστική μαλακία που βάζει ο καθένας,μη μου φορέσουν κάτι και δε το πάρωχαμπάρι;


    Μετάφραση
    Παςστη καφετέρια.
    Παραγγέλνειςκαφέ.
    Σουφέρνει το καφέ ο σερβιτόρος και έναωραίο κρουασάν.
    εεεεδε θα το μπουκώσεις;;;;
    ότανέρθει η ώρα να τη κάνεις, κοιτάς τηαπόδειξη και βλέπεις ότι ο καφές έκανεπχ 3γιούρια και το κρουασάν άλλο 1, σύνολο4.
    Δεννοιώθεις λιγάκι εξαπατημένος;
    Μήπωςόφειλε ο σερβιτόρος να σε ενημερώσειότι το κρουασάν χρεώνεται έξτρα και άμαθέλεις;


    Τα έξτρακανάλια που βάλανε ήταν τα σπορ τα οποίαδε παρακολουθώ, και αντί να αφαιρέσωκαι αυτά από την αρχή να πληρώνω ακόμαποιο φτηνά, βρήκαν πάλι να μη σε αφήσουννα ξεφύγεις από το στάνταρ 100 με 120 γιούρια

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον CLOCKMAN για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    IRF (29-09-15)

  3. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris k
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    397

    Προεπιλογή

    Το ιδιο επαθα και εγω με το ζορι και χωρις να σε ρωτησουν !!! τα ιδια εκανε και η Nov@ και ειδε τα χαλια της μετα , μολις καβαλησουν το καλαμι βαζουν οτι θελουν !!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    FM 664

  4. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.945

    Προεπιλογή

    Πες τους από το τηλέφωνο "και εγώ ανάρτησα στην ιστοσελίδα μου ότι δεν επιθυμώ τα κανάλια δεν το είδατε;"

    1 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  5. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Παυλος
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.349

    Προεπιλογή

    Σε αυτην την χωρα αμα δεν πεταξεις καποιον τριανταφυλλο απο το παραθυρο δεν γινεται δουλεια. Ο οτε για εμενα ειναι η χειροτερη εταιρια μακραν στην ελλαδα.ε με τους κωλοφασιστες τιποτενιους απατεωνες γερμανους τι επρεπε να περιμενουμε .

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Βασικα μεσω του πΟΤΕ δουλευουν ολοι οι αλλοι παροχοι.
    και στο τηλεφωνο σωστα σου απαντησαν. Καντε ενα κοπο να διαβασετε τα ψιλα γραμμματα.
    Μην απορειτε λοιπον. εφοσον μπουκωσα το κρουασαν χωρις να πιω καφε και πληρωσα κρουασαν και καφε μαζι δεν φταιει η καφετερια.
    Εγω φταιω.....

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη ultra
    Όνομα
    κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    975

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CLOCKMAN Εμφάνιση μηνυμάτων
    είμαι υποχρεωμένος να κοιτάω τη κάθε διαφημιστική μαλακία που βάζει ο καθένας, μη μου φορέσουν κάτι και δε το πάρω χαμπάρι;
    Γιωργο μου, με αυτην την φραση σου τα περιγραφεις ολα.....
    Μονο που δεν χρειαζεται το ερωτηματικο...
    Νομιζω μια καταγγελια στην αρμοδια αρχη (επειδη τα extra τα επιλεγεις, δεν σε επιλεγουν), θα ηταν μια καλη αρχη.
    Με τις υγειες σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Άργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    ΟΤΕ is dead for me....
    καταγγελία κάνε

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα μεσω του πΟΤΕ δουλευουν ολοι οι αλλοι παροχοι.
    και στο τηλεφωνο σωστα σου απαντησαν. Καντε ενα κοπο να διαβασετε τα ψιλα γραμμματα.
    Μην απορειτε λοιπον. εφοσον μπουκωσα το κρουασαν χωρις να πιω καφε και πληρωσα κρουασαν και καφε μαζι δεν φταιει η καφετερια.
    Εγω φταιω.....
    Φίλε μου στο παράλογο κράτος που ζούμε καταντήσαμε το παράλογο να το θεωρούμε λογικό.
    Από τη στιγμή που το κράτος δεν βάζει χέρι στους απατεώνες, συνεχίζουν ανενόχλητοι τη δουλειά τους.
    Πάρτε παράδειγμα τις τράπεζες για τις οποίες έχουν βγει νόμοι κατά παρόμοιων με την περίπτωση τεχνικών εξαπάτησης, αυτές συνεχίζουν ανενόχλητες και η ζωή συνεχίζεται σαν να μην συμβαίνει τίποτε.
    Το κράτος περιορίζεται στο να βγάζει νόμους (τόσους πολλούς χορτάσαμε), το πρόβλημα εστιάζεται στην εφαρμογή τους.

    CLOCKMAN
    Λογικά αν ζητήσεις την αφαίρεση της χρέωσης λόγω του ότι δεν έχεις δώσει τη συγκατάθεση σου για τις έξτρα παροχές θα πρέπει να το κάνουν (τουλάχιστον οι τράπεζες το κάνουν) είναι σε όσους πιάσει.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  10. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Το κράτος προτιμάει να πάρει το φόρο του απο το 23% των 120 ευρω παρά απο τα 100. Απο εκεί και πέρα δε θα ασχοληθεί να τραβήξει κανενός το αυτί, ουτε της ΔΕΗ και με τα παιχνίδια με τους έναντι λογαριασμους και τις χαμηλές καταναλώσεις, ούτε των εταιριών καυσίμων που ανεβάζουν την τιμή της βενζίνης 1 μέρα πριν ανατιμηθεί το πετρέλαιο και κατεβάζουν την τιμή 2 μήνες μετά την πτώση της τιμής του.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Δεν έχεις υπογράψει τίποτα οπότε δεν έχουν κανένα δικαίωμα να σου αλλάξουν το συμβολαιο. Ουτε καν τηλεφωνικά δεν έχουν πάρει την άδεια τους. Παρτους τηλέφωνο και πες πως εισαι δικηγόρος ή αν έχεις κανένα γνωστό ακόμα καλύτερα

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρεώσεις ΔΕΗ
    By george33 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-16, 17:25
  2. Περίεργο ηλεκτρολογικό συμβάν
    By The_Control_Theory in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-15, 13:30
  3. Οτε Tv και nova με ένα καλώδιο
    By bgin in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-13, 18:01
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-12, 14:21

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας