Σελίδα 11 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 101 έως 110 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #101
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπηκες στο κόπο να δεις ότι ή ηλεκτρόλυση με συχνότητες έχει αναφορές πριν το 90, το ίδιο που κάνει ο ζωγράφος . τα λινκ υπάρχουν στο google.
    Αυτό αναφέρθηκε και στις εκπομπές του από άλλους επιστήμονες. Αυτό που κανένας δεν μας είπε είναι πως μπορεί αυτός ο εφευρέτης να παράγει τόσο πολύ ενέργεια με τόσα λίγα έξοδα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #102
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό αναφέρθηκε και στις εκπομπές του από άλλους επιστήμονες. Αυτό που κανένας δεν μας είπε είναι πως μπορεί αυτός ο εφευρέτης να παράγει τόσο πολύ ενέργεια με τόσα λίγα έξοδα.
    Εδώ είμαστε κ θα τα δούμε , άλλο να φτιαχνεις μια βελτίωση στα αντισησμικα , άλλο να φτιαχνεις μια βελτίωση στην ανάρτηση όπως ο κόρες και άλλο να καταρρίπτεις του νόμους της θερμοδυναμικής . ελπίζω να καταλαβαίνεις τις διάφορες

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #103
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ είμαστε κ θα τα δούμε , άλλο να φτιαχνεις μια βελτίωση στα αντισησμικα , άλλο να φτιαχνεις μια βελτίωση στην ανάρτηση όπως ο κόρες και άλλο να καταρρίπτεις του νόμους της θερμοδυναμικής . ελπίζω να καταλαβαίνεις τις διάφορες
    Στην επιστήμη δεν αποκλείω τίποτα.
    Εγώ προσωπικά δεν βελτίωσα και έκανα κάτι πιο καλώ πάνω πεπατημένη αντισεισμική τεχνολογία.
    Αυτό το paper που έγραψα ακυρώνει όλα τα άλλα παγκοσμίως ως λάθος μεθοδολογία. Αλλάζω όλον τον αντισεισμικό σχεδιασμό με ότι αυτό σημαίνει για τα προγράμματα Η/Υ την διδακτέα ύλη των πανεπιστημίων και τις κατασκευές.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 06-11-15 στις 09:39

  4. #104
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Ρε Γιαννη, οι εποχες που οι εφευρεσεις ηταν του στυλ "πεταω μερικα παλιοσιδερα μεσα μαζι με τιποτα καλωδια, παρεα με κανα οξυ κι ο θεος βοηθος", εχουν περασει ανεπιστρεπτι.

    Σημερα η επιστημη εχει φτασει σε σημεια να διαχειριζεται ατομα. Φτιαχνουμε traces μεγεθους nm, μικροσκοπια που "βλεπουν" αντικειμενα μικροτερα απο το μηκος κυματος του φωτος...

    Θελω να πω με αυτα, οτι οι εφευρεσεις τωρα ειναι του στυλ B=f^4/C + 5H - (g/2).
    Οι @@ τυπου καπανατζε και γενικα τα "snake oils" δεν πιανουν πια.

    Αν ο παπαρουλης στο εν λογω video ειχε φτιαξει αυτο που ισχυριζεται, σε μια εποχη 50 χρονια πριν απο το τελος του πετρελαιου, θα του ειχαν δωσει οχι μονο το νομπελ φυσικης και χημειας μαζι, αλλα και λογοτεχνιας!

    Τι λεμε τωρα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #105
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι @@ τυπου καπανατζε και γενικα τα "snake oils" δεν πιανουν πια.
    τι μας λες; δεν θα αγοράσεις το free energy kapanadze που έφτιαξα;
    γιατί καλέ μου, η δοκιμή ειναι δωρεάν μόνο αν το πιάσεις με γυμνα χέρια θα καταλάβεις την αξία του....

    https://www.youtube.com/watch?v=AxvgRzdj6XA

    2 Not allowed! Not allowed!

  6. #106
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά αυτό που μου κάνει εντύπωση τόσα χρόνια που γράφω στα φόρουμ για την πατέντα είναι ότι μόνο ένας στους εκατό έδειχνε να του αρέσει και να συμφωνεί με την πατέντα μου.
    Εγώ που ξέρω τι ξέρω και που ξέρω τι ξέρουν οι ξερόλες έχω ξεραθεί από το ξερό τους το κεφάλι. Ενώ δεν ξέρουν οι ξερόλες αντί να κάνουν τον ανήξερο ξεκατινιάζονται.
    Τους λες να το πείραμα και κάνουν τον χαζό. https://www.youtube.com/watch?v=zhkUlxC6IK4
    Ο Ζωγράφος σας λέει να το πείραμα και μάλιστα μπροστά στους επιστήμονες και εσείς περιμένετε να του κλέψουν την πατέντα για να τον πιστέψετε?
    Μόλις θα κάνει έτσι και τους δώσει κάνα φακελάκι θα τον πιστέψουν όλοι!!!
    Έτσι είναι η επιστήμη στην σύγχρονη Ελλάδα φίλοι μου! burette.jpg
    Θέλουν λάδι στον εγκέφαλο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 06-11-15 στις 17:52

  7. #107
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως, αν και λίγο δύσπιστος στην αρχή, πλέον πιστεύω πως ο Πέτρος, αν δεν τον χτυπήσουν τα μεγάλα εβραϊκά συμφέροντα, θα αναδειχθεί σε μεγαλύτερο επιστήμονα και από τον Αϊνστάιν!
    Ο τύπος είναι αλλού! Κατασκεύασε αυτό που θα λύσει το ενεργειακό πρόβλημα του πλανήτη μια για πάντα και μπράβο του!!!
    Έμαθα πως μετά από αυτό προχωρά την επόμενη εφεύρεσή του:
    Παραγωγή άπειρου νερού από ρεύμα!!!
    Θα βάζεις στην πρώτη συσκευή ένα ποτήρι νερό, θα παράγει άπειρο ρεύμα που θα τροφοδοτεί τη δεύτερη συσκευή που θα παράγει άπειρο νερό!
    Έχει λύσει με αυτές τις δύο συσκευές πέρα από το ενεργειακό πρόβλημα και το πρόβλημα της λειψυδρίας του πλανήτη!
    Ελπίζω μόνο να τον αφήσουν τα μεγάλα συμφέροντα...
    Όμως πιστεύω πως θα τα ξεπεράσει, γιατί πέρα από το ότι έχει από πίσω του τον Μάκη που έχει αποδείξει πως δεν μασάει από τέτοια, τον στηρίζει και θα τον χρηματοδοτήσει ο Αρτέμης Σώρας.
    Μιλάμε για απίστευτα κεφάλαια, που μπορούν να ξεπεράσουν όλα τα εμπόδια!

    7 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  8. #108
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Γιώργο, μετά τις συνταρακτικές αποκαλύψεις που έκανες που ταράζουν τα θεμέλια του παγκόσμιου κατεστημένου, καταλαβαίνεις ότι θα πρέπει να πεθάνεις...ααααχχχ....με φάγανε μπαμπέσικααα...έχε γεια καημένε κόσμε...δεν έπρεπε να τα διαβάσω...

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panoss : 09-11-15 στις 12:43
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  9. #109
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ δεν ξέρουν οι ξερόλες αντί να κάνουν τον ανήξερο ξεκατινιάζονται.
    Τους λες να το πείραμα και κάνουν τον χαζό. https://www.youtube.com/watch?v=zhkUlxC6IK4
    Ο Ζωγράφος σας λέει να το πείραμα και μάλιστα μπροστά στους επιστήμονες και εσείς περιμένετε να του κλέψουν την πατέντα για να τον πιστέψετε?
    πατεντάρισε στην ελλάδα=πέταξε τα χρήματα του στον Ο.Β.Ι.
    δεν μπορει να πατεντάρει αλλου αφου η δουλεια του δεν ειναι πρωτότυπη, τα έχουν κανει και αλλοι πριν απο αυτον.
    αυτο που δεν καταλάβανε μερικοι ειναι πως ο Ζωγραφος εντυπωσιάζει αυτους που δεν ξέρουν απο αυτά τα κόλπα
    Συνημμένο Αρχείο 60552
    εαν δεν δώσει τις κατασκευές του για ανάλυση στο πανεπιστήμιο να δουνε τι έχει μέσα στο κουτί πως λειτουργει και να το αξιολογήσουν, εμένα δεν με πειθει.
    δεν με πειθει διότι υποψιάζομαι πως οι μικροκυματικοι ταλαντωτές και η μυστική συχνότητα ειναι παραμύθι.

    τι έχει δείξει:
    1)εχει δειξει ανοιχτό ενα μικρο κουτί με μπαταρία μαγνησίου που γυρίζει ενα μοτεράκι ουτε μισό βατ,
    2)εχει δειξει ενα μεγαλύτερο κλειστό κουτί που αναβει μερικές λάμπες με ινβερτερ αλλα δεν δειχνει τι έχει μέσα -θα μπορουσε να εχει μπαταρίες μολύβδου,
    3)εχει δειξει την καυση του υδρογονου-οξυγόνου όπως μπορειτε να δειτε σε εκατοντάδες βιντεο στο γιουτουμπ.
    τα αέρια που καιει δεν ειναι σίγουρο πως τα παράγει απο διάσπαση του νερου με συχνότητες, αυτό δεν το διαπίστωσε κανεις.

    κατα τα αλλα ο Π.Ζωγραφος ειναι "εφευρέτης" που οι κατασκευές του δεν θα βγουν ποτέ στην παραγωγη,
    ειναι πιθανό να πεθάνει κάποτε, το έργο του να χαθει, και μετά να λένε χάσαμε τον θεο της ελευθερης ενέργειας...
    το κέρδος του ειναι η μεγαλη δημοσιότητα που απέκτησε, οι άνθρωποι θα διαβάζουν στο δίκτυο γι αυτόν
    στα χιλιάδες αποτελέσματα που βγαινουν οταν ψαχνει καποιος το όνομα του στο δίκτυο.

    3 Not allowed! Not allowed!

  10. #110
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    3.943

    Προεπιλογή

    Εγω ειμαι σιγουρος 100% οτι το κοστος ανα kwh που βγαζει η μπαταρια του ειναι τουλαχιστον πανω απο 50% απο την τιμη που δινει η δεη.
    Στη μπαταρια του η kwh κοστιζει πανω απο 20 λεπτα... χωρις να βαζουμε το κοστος κατασκευης της.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 11 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 23:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 13:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 23:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-09, 00:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 23:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας