Σελίδα 58 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 158 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 571 έως 580 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #571
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    2.450

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 64214
    Έχουν τοποθετήσει μόνο μία φτερωτή. Γιατί δεν τοποθετούν 10 εν σειρά? Δεν θα έπαιρναν περισσότερη ενέργεια?
    Νομίζω χρειάζεσαι ειδικό κλιματισμών χώρου για να σου πει την γνώμη .
    Η άποψη μου από όσο έχω διαβάσει είναι ότι στους αεραγωγούς (βεβιασμένης κυκλοφορίας με ανεμιστήρες) δεν είναι απαγορευτικό να τοποθετούν ανάλογα το μήκος και 2ο και 3ο ανεμιστήρα για καλύτερη απόδοση . Όπως και στην περίπτωση αντλιών νερού που γίνεται η ίδια περίπτωση. (και αυτό αφορά στο μήκος )
    Επομένως και στην παραπάνω πατέντα αν και έχουμε το ανάποδο της βεβιασμένης κυκλοφορίας θα ισχύει το ίδιο . Η 1η γεννήτρια που θα τοποθετηθεί στο κάτω μέρος θα απορροφήσει την περισσότερη ενέργεια σε σχέση με τον 2ο που θα ακολουθήσει και ούτω καθεξής . Δηλαδή είναι θέμα συνολικής ροής επί του κάθετου σωλήνα και κατά πόσο αυτός παρεμποδίζεται .

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #572
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένουμε την κατοχύρωση. Τι άλλο να πούμε. Γαργάρες κάνουν όλα τα φόρουμ και με το θέμα το δικό μου. Αυτό δεν πάει να πει ότι δεν είναι σωστό.
    Γιάννη, εδώ μέσα υπάρχουν αρκετοί μηχανικοί κι όχι μόνο. Αν κάτι δεν στέκει ενεργειακά ή ο εφευρέτης υποστήριζει ότι η συσκευή παραβιάζει το 2ο θερμοδυναμικό νόμο δεν έχει νόημα να ασχοληθεί κανείς σοβαρότερα.

    https://www.youtube.com/watch?featur...0XraGu-w#t=445

    Η δικιά σου ιδέα είναι μια καινοτόμος ιδέα η οποία από ότι κατάλαβα μένει να εφαρμοστεί και σε μεγάλα κτίρια πέρα από τα δοκίμια. Δεν έκανε κανείς γαργάρα στο θέμα σου. Είσαι εδώ και μας δίνεις εξηγήσεις σε ότι κι αν ρωτήσουμε.

    Καλή επιτυχία με τη γραφειοκρατία να έχεις...

    1 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  3. #573
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dragonborn
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Δυτικά Προάστια
    Μηνύματα
    1.492

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν τοποθετήσει μόνο μία φτερωτή. Γιατί δεν τοποθετούν 10 εν σειρά? Δεν θα έπαιρναν περισσότερη ενέργεια?
    Το σχήμα είναι ενδεικτικό για κατανόηση της μεθόδου. Στην πράξη μάλλον υπάρχουν αρκετές λεπτομέρειες που δεν φαίνονται εδώ.

    Ο αριθμός των φτερωτών καθορίζεται, μεταξύ άλλων, και από την διαθέσιμη πτώση πίεσης και την επιθυμητή ταχύτητα περιστροφής. Επειδή στην εφαρμογή αυτή η διαθέσιμη πίεση είναι μάλλον μικρή, δεν φαντάζομαι να υπάρχουν περισσότερες από δυο φτερωτές, ίσως και μία μόνο.

    1 Not allowed! Not allowed!


  4. #574
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Για το δικό μου θέμα διαβάστε εδώ http://www.thegreeksenergy.com/t69439-topic#381090

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #575
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    2.450

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Για το δικό μου θέμα διαβάστε εδώ http://www.thegreeksenergy.com/t69439-topic#381090
    Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω και σε εκτιμώ .... αλλά μήπως μας συμφέρει να διαβάσουμε κάτι άλλο? (και λόγο κόστους)
    https://www.youtube.com/watch?v=bDiQyKidvAg (μας την έφεραν μπαμπέσικα) στεναχωρέθηκα που δεν είχε και wi-fi στο κουτί πρώτων βοηθειών .

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #576
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω και σε εκτιμώ .... αλλά μήπως μας συμφέρει να διαβάσουμε κάτι άλλο? (και λόγο κόστους)
    https://www.youtube.com/watch?v=bDiQyKidvAg (μας την έφεραν μπαμπέσικα) στεναχωρέθηκα που δεν είχε και wi-fi στο κουτί πρώτων βοηθειών .
    Όχι δεν σε συμφέρει. Οι σχεδιαζόμενες κατασκευές με τις προδιαγραφές της ευρεσιτεχνίας ρίχνουν το κόστος τον κατασκευών από 30 μέχρι και 90% αυξάνοντας ταυτόχρονα την αντισεισμική θωράκιση κατά 300% από ότι είναι σήμερα.
    Υπάρχουν και άλλες λύσεις
    Η δική μου DSC01365.jpg και οι άλλες...bed-trap.jpg4927319291_28a701c311.jpgballon-home8.jpg

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 23-04-16 στις 19:08

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον seismic για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    johnpats (03-05-16)

  8. #577
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν σε συμφέρει. Οι σχεδιαζόμενες κατασκευές με τις προδιαγραφές της ευρεσιτεχνίας ρίχνουν το κόστος τον κατασκευών από 30 μέχρι και 90% αυξάνοντας ταυτόχρονα την αντισεισμική θωράκιση κατά 300% από ότι είναι σήμερα.
    Υπάρχουν και άλλες λύσεις
    Η δική μου DSC01365.jpg και οι άλλες...bed-trap.jpg4927319291_28a701c311.jpgballon-home8.jpg
    για την δικη σου αντισεισμικη κατασκευή θα πρεπει να φτιαξω σπίτι απο την αρχή. λιγοι εχουν τα λεφτα για να το κανουν.
    αντε βρες τους, αυτοι που εχουν λεφτα φευγουν απο την ελλαδα και ερχονται αυτοι που δεν εχουν.
    αν ειναι να φτιάξω σπίτι προτιμω την μεθοδο των ινδιάνων, κανω ενα τίπι και δεν πληρωνω και εφορία, μαγκας...


    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #578
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Υπάρχει και το τροχόσπιτο

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #579
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 64216Θέλω να σας κάνω μία ερώτηση σαν ιδικοί που είστε. Η φωτογραφία δείχνει ένα τρόπο παραγωγής ενέργειας. Συνημμένο Αρχείο 64214
    Έχουν τοποθετήσει μόνο μία φτερωτή. Γιατί δεν τοποθετούν 10 εν σειρά? Δεν θα έπαιρναν περισσότερη ενέργεια?
    Συνημμένο Αρχείο 64215
    Παπαριές είναι αυτά!
    Αν δεν υπάρχει καζανάκι να πάρεις αρκετή ενέργεια όπως ο Ζωγράφος, δεν θα κάνεις δουλειά!
    Επίσης εναλλακτικά κρεμάς και μια ζάντα δίπλα στη λεκάνη, τραβάς το σχοινί την ώρα που χέζεις και ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ μια ενέργεια!
    Την καλημέρα μου στη Νιό!
    Μας έλειψες βρε Γιάννη!

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  11. #580
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiwrgosTH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παπαριές είναι αυτά!
    Αν δεν υπάρχει καζανάκι να πάρεις αρκετή ενέργεια όπως ο Ζωγράφος, δεν θα κάνεις δουλειά!
    Επίσης εναλλακτικά κρεμάς και μια ζάντα δίπλα στη λεκάνη, τραβάς το σχοινί την ώρα που χέζεις και ΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ μια ενέργεια!
    Την καλημέρα μου στη Νιό!
    Μας έλειψες βρε Γιάννη!
    Χα χα ωραίος ο Giwrgos!
    Ερωτήσεις
    Αν σε ένα κανάλι τοποθετήσω 20 ανεμοστρόβιλους και δημιουργήσω διαφορά δυναμικού στα δύο άκρα τι πιστεύεται ότι θα συμβεί?
    1) Θα δουλέψει ο ένας μόνο?
    2) θα δουλέψουν μερικοί?
    3) θα δουλέψουν όλοι?
    4) Αν δουλέψουν όλοι θα έχουμε την ίδια ταχύτητα περιστροφής και έργου σε όλους τους ανεμοστρόβιλους ή θα έχουμε διαφορετική ταχύτητα περιστροφής στον κάθε ένα?

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 58 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 8 48 56 57 58 59 60 68 108 158 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας