Σελίδα 86 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 186 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 851 έως 860 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #851
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.870

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σχωρεμένη η γιαγιά μου έλεγε ότι οι άντρες ξεχωρίζουν από αυτά που έχουν στα παντελόνια τους και δεν είναι τα ψιλά στο πορτοφόλι!
    Αλήθεια έλεγε η γιαγιά σου, καμιά γυναίκα δεν σε κρίνει απ' το αν έχεις ή όχι ψιλά στο πορτοφόλι.
    Όλες απ' τα χοντρά, στο πορτοφόλι πάντα, σε κρίνουν.

    2 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  2. #852
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    εντωμεταξύ φαίνεται να είναι και τόσο άσχετος ακόμα και με το induction heater που μάλλον δεν το έφτιαξε καν ο ίδιος και αντί να κράτα την λάμα μέσα στο πηνίο βραχυκύκλωνε τις σπείρες και γιαυτό του καθυστερούσε την θέρμανση της λάμας. δεν του διαβάσανε το μανιουαλ? πάντως θα ήθελα να δω ένα τεράστιο γύρο από ένα πλοίο να το προστατεύει από τα βλήματα (του ΠΖ) και το ίδιο να μην έχει γίνει πυγολαμπίδα.
    έχω μια πρόταση. να του φτιάξουμε ένα μεγάλο και να του πούμε να κάτσει μέσα και να τον πυροβολούν από έξω να βλέπει τις σφαίρες να λιώνουν......... στο μόνο που θα έχει πέσει μέσα είναι.... στην λέξη << ακαριαία>>

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    CybEng (27-05-16)

  4. #853
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    εντωμεταξύ φαίνεται να είναι και τόσο άσχετος ακόμα και με το induction heater που μάλλον δεν το έφτιαξε καν ο ίδιος και αντί να κράτα την λάμα μέσα στο πηνίο βραχυκύκλωνε τις σπείρες και γιαυτό του καθυστερούσε την θέρμανση της λάμας.
    Εγώ νομίζω το έκανε σκοπίμως ώστε να φανούν οι σπίθες για εφέ, επειδή παράλληλα έλεγε στους παρευρισκόμενους "δείτε πως καίγεται, δείτε τις φλόγες"

    Θα ήθελα πάντως να εστιάσω σε μια άλλη ιδιότητα της συσκευής που πέρασε απαρατήρητη. Λέει ο ΠΖ "αν το συντονίσουμε στην ιδιοσυχνότητα του σώματος και έχεις έναν όγκο, μπορεί αυτός να καταστραφει χωρίς ακτινοβολίες"

    Μας λέει εμμέσως δηλαδή πως μπορεί να βρει εφαρμογή και στην ιατρική, στη μάχη κατά του καρκίνου. Γιατί αν δε δαγκώσεις τους ηλίθιους που ελπίζουν στην μετατροπή της χώρας σε ενεργειακή υπερδύναμη, ας αφήσουμε ανοικτό το ενδεχόμενο να κάνουμε πελατάκια τους απελπισμένους που παλεύουν με τη νόσο... Αν δεν ήμασταν μπανανία θα είχε επέμβει εισαγγελέας.

    3 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kioan για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Thansavv (26-05-16)

  6. #854
    Μέλος Το avatar του χρήστη Thansavv
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Φινλανδία
    Μηνύματα
    557

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ νομίζω το έκανε σκοπίμως ώστε να φανούν οι σπίθες για εφέ, επειδή παράλληλα έλεγε στους παρευρισκόμενους "δείτε πως καίγεται, δείτε τις φλόγες"

    Θα ήθελα πάντως να εστιάσω σε μια άλλη ιδιότητα της συσκευής που πέρασε απαρατήρητη. Λέει ο ΠΖ "αν το συντονίσουμε στην ιδιοσυχνότητα του σώματος και έχεις έναν όγκο, μπορεί αυτός να καταστραφει χωρίς ακτινοβολίες"

    Μας λέει εμμέσως δηλαδή πως μπορεί να βρει εφαρμογή και στην ιατρική, στη μάχη κατά του καρκίνου. Γιατί αν δε δαγκώσεις τους ηλίθιους που ελπίζουν στην μετατροπή της χώρας σε ενεργειακή υπερδύναμη, ας αφήσουμε ανοικτό το ενδεχόμενο να κάνουμε πελατάκια τους απελπισμένους που παλεύουν με τη νόσο... Αν δεν ήμασταν μπανανία θα είχε επέμβει εισαγγελέας.
    Σωστόόός. Και εγώ το άκουσα και πήγα να μετρήσω πάλι την πίεσή μου!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #855
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    εντωμεταξύ φαίνεται να είναι και τόσο άσχετος ακόμα και με το induction heater που μάλλον δεν το έφτιαξε καν ο ίδιος και αντί να κράτα την λάμα μέσα στο πηνίο βραχυκύκλωνε τις σπείρες και γιαυτό του καθυστερούσε την θέρμανση της λάμας. δεν του διαβάσανε το μανιουαλ? πάντως θα ήθελα να δω ένα τεράστιο γύρο από ένα πλοίο να το προστατεύει από τα βλήματα (του ΠΖ) και το ίδιο να μην έχει γίνει πυγολαμπίδα.
    έχω μια πρόταση. να του φτιάξουμε ένα μεγάλο και να του πούμε να κάτσει μέσα και να τον πυροβολούν από έξω να βλέπει τις σφαίρες να λιώνουν......... στο μόνο που θα έχει πέσει μέσα είναι.... στην λέξη << ακαριαία>>
    τσ τσ τσ τίποτα δεν κατάλαβες? Να μια βοήθεια
    Άμα σε πυροβολάει με πλαστικές τι γίνετε?
    Θα βρει και την ιδιοσυχνότητα του καπνού να δίνει διαφημιστικούς αναπτήρες

    495077cc9fe4ba7b7f981cd695d09810.jpg
    standard.jpg

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fire Doger : 26-05-16 στις 14:28

  8. #856
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω να κανω μια ερωτηση;εσυ πως μπλεχτηκες με ολα αυτα τα τζατζαλα ματζαλα;
    Ασχετος (εφοσον γνωριζεις το induction heater) δεν εισαι.τι σε οδηγησε να γινεις μελος στην ΟΣΠΖ(ομαδα στηριξης πετ.ζωγραφου) και αυτη την στιγμη να τον κακολογεις;
    Είχα - έχω και θέλω να πιστεύω θα έχω, μια ...έλξη προς οτιδήποτε είναι αρκετά εξωτικό, μερικές φορές και πέρα από τα στενά όρια της επιστήμης όπως τη γνωρίζουμε σήμερα. Πάντα όμως ( αν και είναι μεγάλη κουβέντα το πάντα... ) προσπαθώ και ας μην το καταφέρνω συνέχεια να τα αντιμετωπίζω με κριτική ματιά. Στην προκειμένη περίπτωση εκτός από το "λες να έχει δίκιο;" αυτό που με έκανε να ασχοληθώ ήταν η εμπλοκή της ένωσης φυσικών ελλάδος. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο εύκολα το "λες να έχει δίκιο;" μπορεί να γίνει "λές να έχουν δίκιο;" και με μαθηματική ακρίβεια οδηγεί στο "κοίτα να δεις που όλοι αυτοί θα έχουν δίκιο...". Τους ευχαρίστησα σιωπηλά γιατί είχαν μαζέψει όλα τα βίντεο σε ένα μέρος και οπλησμένος με καφέ κουλουράκια και μια απέραντη περιέργεια κάθισα ένα Σαββατοκύριακο να τα δω όλα. Από το πρώτο βίντεο κιόλας κατέβασα τα μούτρα. Το πρώτο που σκέφτηκα δεν ήταν "τι είναι αυτά που ακούω;" αλλά "σε τι πήγε κι έμπλεξε η ένωση φυσικών;". Τον κύριο Ζωγράφο δεν τον ήξερα καν πριν από όλο αυτό. Δεν έχω τίποτα προσωπικό εναντίον του κι αν θέλετε με πιστεύτε. Δεν τον κακολόγησα! Ούτε θα τον κακολογήσω στη συνέχεια... Ναι έχει ...λίγη συνέχεια ακόμη. Το μόνο που κάνω είναι να βάλω στη σειρά κομμάτια από τα βίντεο του γιατί όταν μεσολαβεί κάποιο χρονικό διάστημα ξεχνιέται τι είπες στην αρχή. Όταν σήμερα είναι άσπρο και μετά από 3-4 μήνες είναι μαύρο τότε οι κραυγές θριάμβου "η λύση στο ενεργειακό πρόβλημα του πλανήτη" και άλλα παρόμοια ακούγονται κάπως φάλτσες... Και όταν βρε αδερφέ δείχνεις στον αντιπρόεδρο της ένωσης φυσικών ( κάτι παραπάνω δεν ξέρει από μένα; ) ένα induction heater και θριαμβολογείς "έτσι ανακάλυψα την ιδιοσυχνότητα του σιδήρου και με τον ίδιο τρόπο την ιδιοσυχνότητα του νερού" και δεν σε πετάνε έξω από το στούντιο με τις κλωτσιές τότε κάτι δεν πάει καλά... Όταν ο εφευρέτης παρουσιάζεται σαν αριστούχος φυσικών επιστημών με 9 και 3/4 και επιμένει ( όταν προσπαθεί να εξηγήσει παρουσία τριών φυσικών ) πως κάνουν λάθος και οι τρείς όταν λένε πως δεν χάνετε βάρος όταν ένα ξύλο 5 κιλών καίγεται και μένουν κάτι γραμμάρια στάχτες... ( αυτό είναι από το ...επόμενο βίντεο στη σειρά αυτής της απίστευτης περιπέτειας ) και εξανίστατε λέγοντας "από που παίρνουμε την ενέργεια τότε;" και συνεχίζει λέγοντας "αμα γεμίσω το ρεζερβουάρ 10 λίτρα βενζίνη και πάω ένα ταξίδι που πήγε η βενζίνη; Κάηκε. Άρα μετατράπηκε σε ενέργεια..". Όταν λοιπόν αριστούχοι του τμήματος φυσικής ( "είναι άσχετο που δεν πήρε πτυχίο" τάδε έφη πρώην διευθυντής ερευνητικού κέντρου Δημόκριτος κύριος Κατσαρός ) δεν γνωρίζουν την εξίσωση ενέργεια ίσον μάζα επί την ταχύτητα του φωτός στο τετράγωνο και ότι 5 κιλά ύλης έστω και ξύλο αν μετατραπούν σε ενέργεια θα είναι ασύλληπτο το νούμερο... Θα συνεχίσω όλα αυτα τα "όταν..." για να δείτε οτι δεν τον κακολογώ, παρουσιάζω απλά αυτό που είναι γιατί ( δια στόματος κυρίου Φιλντίση ) συνάνθρωποί μας πήραν τηλέφωνο στην ένωση φυσικών ρωτόντας πως μπορούν να αγοράσουν τη συσκευή! Στο επίσημο δε φόρουμ της συσκευής λένε ότι θα είναι πολύ φτηνή η συσκευή. Αυτά δεν τα λένε οι απλοί χρήστες αλλά η ερευνητική ομάδα ΠΖ. Να υποθέσω τα ΠΖ είναι Πέτρος Ζωγράφος; Δεν τον κακολογώ λοιπόν θέλω να γλιτώσω τον πατέρα μου που θα τρέξει να αγοράσει ελπίδα...

    Ελπίζω να απάντησα.

    Αν δεν το κατάφερα φταίω εγώ και όχι εσείς. Γιατί δεν προσπάθησα αρκετά. Αλλά δεν μπορείτε να πείτε παραπάνω λόγια για μένα. Τουλάχιστον προσπάθησα να σας πείσω χωρίς να χρησιμοποιώ εκφράσεις όπως: " ο κύριος Ζωγράφος μόνος του με προσωπικό κόστος λύνει το ενεργειακό πρόβλημα της Ελλάδας", "το τέλος των υδρογονανθράκων" ( αυτό να δείτε πως το περιμένω! ), "αν ξέραμε την ιδιοσυχνότητα του χεριού θα την βάζαμε και όταν βάζαμε το χέρι μας μέσα θα έλυωνε (!!!) ή θα μπορούσαμε να εξαφανίσουμε τον όγκο ( !!!!!!!!!!! να και η ελπίδα για τους καρκινοπαθείς. Νερό του Καματερού πίνουν; )"

    Φριενέρτζι ( να και το Ελληνικούλι )
    Δόκτωρ Φριενέρτζι PhD MD SSC SSD 500 GB παρακαλώ!

    Στην Ελλάδα είσαι ό,τι δηλώσεις.(το πρωτοείπε ο ηθοποιός Τζαβαλάς Καρούσος, αλλά το διέδωσε ο Τσαρούχης)

    3 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FreeEnergy : 26-05-16 στις 15:19

  9. #857
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dragonborn
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Δυτικά Προάστια
    Μηνύματα
    1.492

    UnHappy

    Μια και τα είπαμε όλα, το Φλογιστόν το έχετε ακουστά; Αν επανέλθει αυτή η "επαναστατική" θεωρία, ίσως εξηγήσει πολλά από αυτά τα απίστευτα.

    0 Not allowed! Not allowed!


  10. #858
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dragonborn
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Δυτικά Προάστια
    Μηνύματα
    1.492

    Προεπιλογή

    Από το νέο άρθρο στην Ζούγκλα:

    Στο στούντιο ήταν καλεσμένος το μέλος του Τεχνικού Επιμελητηρίου Αθηνών (ΤΕΕ), (?) Λάμπης Τομάσης... , ο οποίος ανέφερε ότι με ειδικά όργανα μετρήσεως επισκέφτηκε το εργαστήριο του Πέτρου Ζωγράφου και έκανε διάφορες μετρήσεις σε σχέση με τη μεγάλη εφεύρεση που παράγει ρεύμα από νερό. Όπως σημείωσε, τα αποτελέσματα τον εξέπληξαν και μάλιστα τόνισε ότι μετά από τις δικές του μετρήσεις, θα προωθήσει αυτή την καταπληκτική καινοτομία για το καλό της ανθρωπότητας και για τη σωτηρία του πλανήτη.
    Τα ειδικά όργανα μετρήσεων κάνουν την διαφορά.

    0 Not allowed! Not allowed!


  11. #859
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dragonborn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ειδικά όργανα μετρήσεων κάνουν την διαφορά.
    Τα οποία ποια είναι αν επιτρέπετε? Εκτός αν είναι κρατικό μυστικό...

    edit
    Τώρα που τον είδα τον Τομάση στο βίντεο κάτι μου θύμισε!
    Βιοτεχνία με ζυγαριές στην Πάτρα έχει?
    Αν είναι όντως αυτός, έχω μια επιφύλαξη γιατί έχω να τον δω πολλά χρόνια, τότε σαφώς και είναι αρμόδιος να μιλήσει για το θέμα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GiwrgosTH : 27-05-16 στις 09:09
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  12. #860
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Γύρω στο 43:00 εκφράζει ο ΠΖ τη στεναχώρια του που οι νέοι επιστήμονες φεύγουν από τη χώρα και δεν κάθονται εδώ να χαράξουν μαζί στρατηγική.

    Είναι πραγματικά ανεξήγητο γιατί δεν κάθονται οι νέοι επιστήμονες να προσφέρουν σε μια χώρα που υποχρηματοδοτεί την πραγματική έρευνα και καινοτομία, αλλά δίνει πόρους σε έναν που παιζει με τενεκεδάκια Είναι πραγματικά περίεργο...

    5 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

Σελίδα 86 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 186 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας