Σελίδα 90 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 40 80 88 89 90 91 92 100 140 190 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 891 έως 900 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #891
    Μέλος
    Όνομα
    Αριστειδης
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    106

    Προεπιλογή

    το θέμα με τα capital control λύθηκε λίγες ήμερες μετά την εφαρμογή τους,εάν θελεις κάτι σου παραγγέλνω(κι'εγω απο θεσσαλονικη είμαι) άλλα μάλλον το θες άμεσα και οχι σε 2 εβδομάδες που θα κάνει...
    τι ισχύ?
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...ater+&_sacat=0

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #892
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Θα το ήθελα όσο πιο γρήγορα γίνεται... Θα προτιμούσα επίσης να έδεινα τα λεφτά σε κάποιον από Ελλάδα να το φτοιάξει και ας έκανε 2 εβδομάδες να το τελειώσει. Όταν λές ότι λύθηκε το θέμα με τα capital controls; Μπορώ να χρησιμοποιήσω PayPal; Να προσθέσω δηλαδή χρήματα στην κάρτα που είχα δηλωμένη χωρίς να χρειαστεί να βγάλω καινούργια; Αν ναι τότε έχω χάσει πάρα πολλά επισόδεια!
    Η ισχύς που θέλω είναι μικρή ακόμη και το 120W που έχει στο ebay ( 8 ευρώ περίπου... ) κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Αλλά πάλι λέω καλύτερα να τα πάρει κάποιος από εδώ αυτά τα λεφτά ή και περισσότερα ακόμη ( σε λογικά πάντα πλαίσια ).

    Δόκτωρ ( με πατέντα! ) Φριενέρτζι

    Υ.Γ.

    Αύριο θα σας εξηγήσω πλήρως γιατί το χρειάζομαι και γιατί υπάρχουν ...καταληκτικές ημερομηνίες

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FreeEnergy : 01-06-16 στις 01:15

  3. #893
    Μέλος Το avatar του χρήστη genesis
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    1.037

    Προεπιλογή


    1 Not allowed! Not allowed!
    Τύχη είναι το σημείο που η προετοιμασία συναντά την ευκαιρία.

  4. #894
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykeas
    Όνομα
    Lykeas
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Μηνύματα
    51

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δόκτωρ ( με πατέντα! ) Φριενέρτζι

    Υ.Γ.

    Αύριο θα σας εξηγήσω πλήρως γιατί το χρειάζομαι και γιατί υπάρχουν ...καταληκτικές ημερομηνίες
    Προχώρα, καν’ το για όλους αυτούς που πιστεύουν στα "€œψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα" € (Ν. Γκάτσος),
    Θα σε ευγνωμονούν. Παιδιά όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Έχω πληροφορίες πως και κάποιος άλλος "αγανακτισμένος" κάτι ετοιμάζει. Παρακολουθώ το θέμα, και όταν έχω νεότερα θα σας ενημερώσω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #895
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λές ότι λύθηκε το θέμα με τα capital controls; Μπορώ να χρησιμοποιήσω PayPal;
    Οι δύο επιλογές που έχεις για αγορές μέσω Paypal, περιγράφονται συνοπτικά σε αυτό το μήνυμα και αναλυτικότερα σε όλη την υπόλοιπη συζήτηση.

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  6. #896
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Angry

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τις υποδείξεις σχετικά με το Paypal! Όντως έχω χάσει επεισόδια!
    Να ευχαριστήσω τον Αριστείδη ( aristidis540 ) για τις πολύ κατατοπιστικές λεπτομέρειες!
    Έχω παραγγείλει ήδη ένα 120W induction heater ( I.H. από εδώ και πέρα για συντομία ) 7 ευρώ ( !!! ) από ebay. Δεν χρειάζεται και μεγαλύτερο
    Περιμένοντας λοιπόν την άφιξή του να σας πω την γνώμη μου για την "συσκευή παραγωγής υδρογόνου με τη χρήση υψηλών συχνοτήτων".
    Έχουμε:



    Η συσκευή που βλέπετε παραπάνω παρουσιάζεται σαν μια "εφαρμογή συγκριτικά πρωτότυπης και προηγμένης τεχνολογίας" ( Ένωση Ελλήνων Φυσικών ). Στην εκπομπή που παρουσιάστηκε "15-10-2015 Συσκευή παράγει ενέργεια από το νερό" ( πατήστε να δείτε το συγκεκριμένο απόσπασμα ) αναφέρεται το εξής: "θέλω να δείξω με αυτό ότι βρήκαμε την ιδιοσυχνότητα του μετάλλου...". Άρα αφού αυτή η συσκευή ...λυώνει ( διασπά κατά τον εφευρέτη ) το μέταλλο έτσι διασπούν και το νερό. Φυσικά και αυτό που βλέπουμε είναι ένα Ι.Η. !
    Για δείτε όμως στις "14-01-2016 Η αποκάλυψη της εφεύρεσης" δείχνουν τη συσκευή που παράγει υδρογόνο. Γιατί είναι έτσι ...μπανταρισμένη με χαρτοταινία; Μα φυσικά για να μην την ...αντιγράψουν! Ναι! Ναι! Σίγουρα... Ας δούμε ένα συγκεκριμένο καρέ από αυτή τη ...συσκευή:

    Μήπως σας θυμίζει κάτι;Μα βέβαια! Είναι το Ι.Η. από την ...διάσπαση του μετάλλου με υψηλές συχνότητες!! Φαίνονται καθαρά οι ψύκτρες και τα MOSFET ( ας βοηθήσουν οι ειδικοί παρακαλώ; ). Δείτε και τη φωτογραφία από την επίσημη ιστοσελίδα για τον ...αντιδραστήρα Hellagen Hydro!


    Τα κόκκινα γράμματα και το βέλος φυσικά τα έχω βάλει εγώ.
    Συμπέρασμα:
    Έχουμε ένα δοκιμαστικό σωλήνα με νερό και κολλοειδή αργύρου μέσα στον οποίο βρίσκονται δυο κομμάτια μετάλλου. Ο σωλήνας αυτός τοποθετείτε στο πηνίο ενός Ι.Η. Τι ακριβώς γίνεται μετά; Το inducer επαγωγικα υπερ-θερμένει τα μέταλλα και έτσι γίνεται πυρόλυση του νερού, δημιουργία δηλαδή ΗΗΟ ( και όχι ...υδροξύ ) το οποίο φυσικά είναι ...εύλεκτο.
    Οτιδήποτε έχει να κάνει με υπερ-υψηλές συχνότητες ( TeraHertz ) και διάσπαση του μορίου του νερού είναι απλά ...παραμύθια. Απορώ πως δεν το κατάλαβε έστω και ένας από τους παρευρισκόμενους!! Η διάσπαση του νερού με πυρόλυση όχι μόνο δεν λύνει το ενεργειακό πρόβλημα κανενός, ίσα - ίσα είναι και πολύ δαπανηρή.

    Έχω παραγγείλει όπως σας έχω ήδη αναφέρει ένα Ι.Η. και μόλις το παραλάβω θα επαναλάβω το ...πείραμα. Φυσικά και θα πετύχει χωρίς όμως να γνωρίζω καμία ιδιοσυχνότητα νερού και χωρίς να διασπώ μόρια. Θα το βιντεοσκοπήσω και θα το στείλω να το δουν μερικοί φίλοι μου ακόμη παράλληλα με την ...εφεύρεση. Θέλω να είμαι 101% σίγουρος ότι αυτό που βλέπω δεν είναι όντως "η λύση του ενεργειακού προβλήματος του πλανήτη". 'Οταν θα σιγουρευτώ, μαζί και με τους φίλους μου θα αποφασίσουμε για τις περαιτέρω ενέργειές μας. Έχει καταντήσει το λιγότερο γραφικό και εμένα προσωπικά με ενοχλεί. Θέλω να πιστεύω ότι θα ...ενοχληθούν ακόμη περισσότεροι και ίσως ( λεω ίσως... ) και αυτοί που θα έπρεπε να είχαν κινηθεί από την αρχή...

    Ο καλύτερος τρόπος να εξαπατηθείς είναι να υποκρίνεσαι ότι είσαι εξυπνότερος από τους άλλους.Κομφούκιος, 551-479 π.X., Κινέζος φιλόσοφος

    Δόκτωρ Φριενέρτζι
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FreeEnergy : 01-06-16 στις 22:10

  7. #897
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τις υποδείξεις σχετικά με το Paypal! Όντως έχω χάσει επεισόδια!
    Να ευχαριστήσω τον Αριστείδη ( aristidis540 ) για τις πολύ κατατοπιστικές λεπτομέρειες!
    Έχω παραγγείλει ήδη ένα 120W induction heater ( I.H. από εδώ και πέρα για συντομία ) 7 ευρώ ( !!! ) από ebay. Δεν χρειάζεται και μεγαλύτερο
    Περιμένοντας λοιπόν την άφιξή του
    πιστεύεις πως ο Π.Ζ βγαζει υδρογόνο και οξυγόνο με αυτο το induction heater;;; θα απογοητευτεις....
    κανένας δεν έκανε χημική ανάλυση των αερίων να δουν την συσταση τους.
    σε λεω με βεβαιότητα πως τα αέρια ΗΗΟ δεν κανουν καύση όπως αυτή που δειχνει ο Π.Ζ. καπου έχει κρυμμένο ενα γκαζάκι καιει υγραέριο.
    η φλογα ΗΗΟ δεν φαινεται με φώτα, ειναι λεπτή μπλε ως διάφανη, καμμια σχέση με αυτο που παρουσιάζει ο Π.Ζ
    το πειραμα με νερό μεσα σε induction heater εχω κανει εγω, το εχω παρουσιάσει εδω ως "επαγωγικός θερμαντήρας".
    διαβασε το κατι θα μαθεις, γινεται και ινβερτερ, το έδειξα και αυτό.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #898
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Δεν θα διαφωνήσω, προσωρινά μέχρι να πάρω το εργαλείο στα χέρια μου. Προσθέτει όμως στο νερό κάτι ...κολλοειδή όπως λέει ο ίδιος. Κολλοειδή που την μια τα αναφέρει σαν ...αργύρου και την άλλη "δεν τα λέμε είναι μυστικό". Σέβομαι απόλυτα τις γνώσεις σου ( είσαι ειδικός, είμαι άσχετος ) στο θέμα αλλά θα ήθελα να κάνω και εγώ τα δικά μου ...πειράματα.
    Η γνώμη σου Spark για την διάσπαση του μετάλλου ποιά είναι; Δεν είναι inducer heater εκείνο; Αν ναι, τότε δεν είναι το ίδιο με την συσκευή ...παραγωγής υδρογόνου; Επίσης με προβλημάτισε πάρα πολύ αυτό που είπες για το χρώμα της φλόγας ΗΗΟ και το έψαξα. Δεν μου φαίνεται για λεπτή μπλε... Συνεχίζω το ψάξιμο...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FreeEnergy : 01-06-16 στις 22:44

  9. #899
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    2.446

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα διαφωνήσω, προσωρινά μέχρι να πάρω το εργαλείο στα χέρια μου. Προσθέτει όμως στο νερό κάτι ...κολλοειδή όπως λέει ο ίδιος. Κολλοειδή που την μια τα αναφέρει σαν ...αργύρου και την άλλη "δεν τα λέμε είναι μυστικό". ;
    Τα κομμάτια με "ειδικό κράμα " που ξέρουμε τι ήταν ? μπορεί να ήταν όπως στην σελίδα 6 παρακάτω
    http://www.zagorianakos.edu.gr/Files/kef1_oksea.pdf
    Και η συσκευή του να λειτουργεί ασχέτως αρχικής ώθησης με IH. Το IH στο πετάει σαν προπέτασμα καπνού.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #900
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Απλά έβραζε το νερό και έδειχνε τους ατμούς.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 90 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 40 80 88 89 90 91 92 100 140 190 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας