Σελίδα 1 από 118 1 2 3 11 51 101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Πατέντες
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Dec 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    698

    Προεπιλογή Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]


    2 Not allowed! Not allowed!
    Με τα Linux λύνεις τα προβλήματα των Windows.

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    2.438

    Προεπιλογή

    Θα πλακώσουν οι Γερμανοί /Αμερικάνοι πάλι με μίζες και θα τον φάνε τον άνθρωπο

    4 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    καταρχην δεν παιρνω θέση για συσκευη που δεν βλεπω με τα μάτια μου, σε βιντεο μπορει να σου δειχνουν οτι θέλουν.
    θα ηθελα να εχω θετικη άποψη για την εφευρεση της διάσπασης του νερου όμως υπάρχουν αρκετα στοιχεια που με κανουν να ειμαι αρνητικος. και μαλιστα πιστεύω πως όλο αυτό ειναι υπόθεση "φουσκα" που αυτος ο εφευρέτης κάνει για να έχει αυτοπροβολή και την ευκαιρια να επηρεάσει μέσα απο την τηλεόραση άλλους ανθρώπους. ισως να μην εχει οικονομικα κίνητρα, δεν γραφω πως ειναι απαταιωνας.

    τα αρνητικά στοιχεία:
    1) ο εφευρετης ισχυρίζεται πως έχει κάνει πολυετές έργο και το παρουσίασε στην bosch/aeg και αλλου. αυτο σημαινει πως έχει ξοδεψει πολλές χιλιάδες ευρω για τα ταξίδια, τα έξοδα, τις παρουσιάσεις, τα δικαιώματα, τους βοηθούς κλπ.

    γιατι δεν εχει στην παρουσίαση του 2-3 οργανα που δειχνουν τα βατ, τα αμπερ, τα βολτ εισόδου και εξόδου της συσκευής;;;;;;;;;;; αυτά τα όργανα τα αγοράζεις σήμερα για 5-10ε το ένα.

    ενα κινέζικο πολύμετρο της πλακας που έδειχνε ο δημοσιογράφος έβγαζε ασαφεις ενδείξεις, δεν μετρησε τίποτα. ο ισχυρισμός οτι έδειξε 250 βολτ δεν λέει τιποτα, μπορει ο καθενας να κανει ενα τέτοιο πολύμετρο να δειχνει όσα βολτ θελει. και εγω έχω παρουσίαση κατασκευής έδω με τιτλο "εξοικονόμιση ενέργειας για λαμπες led dimmable" οπου δείχνω την κατασκευή μου vortex led lighting που με μικρή τάση 6-12βολτ παράγω περισσότερα απο 220βολτ, αυτά ειναι μικρά ινβερτερ, γνωστά σε όλους.

    2)οι λαμπες που παρουσίασε ως λαμπες των 20w x 20λαμπες=400βατ
    ειναι ψέμα. αυτες ειναι λαμπες λεντ με καταναλωση 5w η μια οπότε τα βατ εξοδου απο το ινβερτερ του ειναι 5w x 20λαμπες=100βατ όχι 400...

    3)ειναι αλήθεια πως την ενεργεια την παιρνει απο την αντιδραση που κανει το μεταλλο μαγνησιο στο νερο, έτσι παιρνει 6-12 βολτ για να τροφοδοτει το μικρο ινβερτερ του.
    αυτη ειναι παλαια τεχνική η χρήση μαγνησίου σε μπαταρίες που ενεργοποιουνται με θαλασσινο νερό υπάρχουν σε πλοία πολλλά χρόνια.
    ειναι μπαταρίες ανάγκης που εχουν σε σοσίβιες λέμβους.
    το μέταλλο μαγνησιο σταδιακά σε διάρκεια 15 ημερών διαλύεται απο την ηλεκτροχημική αντρίδραση.

    αυτά τα ξέρω διότι έχω εδω παρουσίαση κατασκευής με τίτλο εναλλακτική μπαταρία + φωτισμός όπου με μια ράβδο μαγνησίου βυθισμένη σε μπολ νερό λειτουργώ 2 λαμπάκια λεντ.
    έτσι λοιπον με περισσότερα φύλλα μαγνησίου όπως έχει αυτος μέσα σε νερό βγαζει την ταση λειτουργίας της συσκευής του.

    4)αυτά θα τα καταλάβουν όσοι ελέγξουν την συσκευή του σε εργαστήρια γι αυτό δεν πρόκειται να υπάρξει μέλλον γι αυτή την εφεύρεση, πιστευω.

    5)ειναι αλήθεια πως οι επιστήμονες που ασχολήθηκαν με αυτό το θέμα ειναι πεθαμένοι, δες την περίπτωση του john kanzius, μηπως ειναι σειρα αυτου τώρα να πεθάνει;
    και εαν πεθάνει ξαφνικά αυτος ο πετρος ζωγραφος τι θα γίνει ποιος θα σώσει τον κόσμο; θα εξαφανιστει η συσκευη του με μυστηριο τρόπο και θα ψάχνει η νικολουλη τα χαμένα αρχεία

    http://peswiki.com/index.php/Directo...ng_Radio_Waves

    8 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.618

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχην δεν παιρνω θέση για συσκευη που δεν βλεπω με τα μάτια μου, σε βιντεο μπορει να σου δειχνουν οτι θέλουν.
    +1
    Επίσης η εκπομπή είναι κίτρινος τύπος, ζούγκλα κ.ά, θηρία της δημοσιογραφίας!

    5 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeVita Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1
    Επίσης η εκπομπή είναι κίτρινος τύπος, ζούγκλα κ.ά, θηρία της δημοσιογραφίας!
    Έτσι, δεν μπόρεσα να δω τι κάνει, γιατί αυτόν τον λεχρίτη δεν θέλω να τον βλέπω ούτε ζωγραφιστό, αλλά μόνο και μόνο που την παρουσίαση την κάνει ο συγκεκριμένος, ο κάθε καλεσμένος ακυρώνει τον εαυτό του!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη firewalker
    Όνομα
    Αλέξανδρος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Μαγνησία
    Μηνύματα
    443

    Προεπιλογή

    Over unity machine;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Γίνε ρεαλιστής, μείνε ονειροπόλος ...

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταρχην δεν παιρνω θέση για συσκευη που δεν βλεπω με τα μάτια μου, σε βιντεο μπορει να σου δειχνουν οτι θέλουν.
    θα ηθελα να εχω θετικη άποψη για την εφευρεση της διάσπασης του νερου όμως υπάρχουν αρκετα στοιχεια που με κανουν να ειμαι αρνητικος. και μαλιστα πιστεύω πως όλο αυτό ειναι υπόθεση "φουσκα" που αυτος ο εφευρέτης κάνει για να έχει αυτοπροβολή και την ευκαιρια να επηρεάσει μέσα απο την τηλεόραση άλλους ανθρώπους. ισως να μην εχει οικονομικα κίνητρα, δεν γραφω πως ειναι απαταιωνας.

    τα αρνητικά στοιχεία:
    1) ο εφευρετης ισχυρίζεται πως έχει κάνει πολυετές έργο και το παρουσίασε στην bosch/aeg και αλλου. αυτο σημαινει πως έχει ξοδεψει πολλές χιλιάδες ευρω για τα ταξίδια, τα έξοδα, τις παρουσιάσεις, τα δικαιώματα, τους βοηθούς κλπ.

    γιατι δεν εχει στην παρουσίαση του 2-3 οργανα που δειχνουν τα βατ, τα αμπερ, τα βολτ εισόδου και εξόδου της συσκευής;;;;;;;;;;; αυτά τα όργανα τα αγοράζεις σήμερα για 5-10ε το ένα.

    ενα κινέζικο πολύμετρο της πλακας που έδειχνε ο δημοσιογράφος έβγαζε ασαφεις ενδείξεις, δεν μετρησε τίποτα. ο ισχυρισμός οτι έδειξε 250 βολτ δεν λέει τιποτα, μπορει ο καθενας να κανει ενα τέτοιο πολύμετρο να δειχνει όσα βολτ θελει. και εγω έχω παρουσίαση κατασκευής έδω με τιτλο "εξοικονόμιση ενέργειας για λαμπες led dimmable" οπου δείχνω την κατασκευή μου vortex led lighting που με μικρή τάση 6-12βολτ παράγω περισσότερα απο 220βολτ, αυτά ειναι μικρά ινβερτερ, γνωστά σε όλους.

    2)οι λαμπες που παρουσίασε ως λαμπες των 20w x 20λαμπες=400βατ
    ειναι ψέμα. αυτες ειναι λαμπες λεντ με καταναλωση 5w η μια οπότε τα βατ εξοδου απο το ινβερτερ του ειναι 5w x 20λαμπες=100βατ όχι 400...

    3)ειναι αλήθεια πως την ενεργεια την παιρνει απο την αντιδραση που κανει το μεταλλο μαγνησιο στο νερο, έτσι παιρνει 6-12 βολτ για να τροφοδοτει το μικρο ινβερτερ του.
    αυτη ειναι παλαια τεχνική η χρήση μαγνησίου σε μπαταρίες που ενεργοποιουνται με θαλασσινο νερό υπάρχουν σε πλοία πολλλά χρόνια.
    ειναι μπαταρίες ανάγκης που εχουν σε σοσίβιες λέμβους.
    το μέταλλο μαγνησιο σταδιακά σε διάρκεια 15 ημερών διαλύεται απο την ηλεκτροχημική αντρίδραση.

    αυτά τα ξέρω διότι έχω εδω παρουσίαση κατασκευής με τίτλο εναλλακτική μπαταρία + φωτισμός όπου με μια ράβδο μαγνησίου βυθισμένη σε μπολ νερό λειτουργώ 2 λαμπάκια λεντ.
    έτσι λοιπον με περισσότερα φύλλα μαγνησίου όπως έχει αυτος μέσα σε νερό βγαζει την ταση λειτουργίας της συσκευής του.

    4)αυτά θα τα καταλάβουν όσοι ελέγξουν την συσκευή του σε εργαστήρια γι αυτό δεν πρόκειται να υπάρξει μέλλον γι αυτή την εφεύρεση, πιστευω.

    5)ειναι αλήθεια πως οι επιστήμονες που ασχολήθηκαν με αυτό το θέμα ειναι πεθαμένοι, δες την περίπτωση του john kanzius, μηπως ειναι σειρα αυτου τώρα να πεθάνει;
    και εαν πεθάνει ξαφνικά αυτος ο πετρος ζωγραφος τι θα γίνει ποιος θα σώσει τον κόσμο; θα εξαφανιστει η συσκευη του με μυστηριο τρόπο και θα ψάχνει η νικολουλη τα χαμένα αρχεία

    http://peswiki.com/index.php/Directo...ng_Radio_Waves
    http://www.gocar.gr/news/tech/9146,M...zontai_st.html

    Μπαταρίες Μαγνησίου-Αέρα εξέλιξε και δοκιμάζει ήδη το Ινστιτούτο Επιστήμης & Τεχνολογίας της Κορέας (KIST). Η τεχνολογία, παρότι χρησιμοποιεί και αυτή ως βάση το μαγνήσιο, διαφέρει από τις μπαταρίες ιόντων μαγνησίου που εξελίσσει η Toyota. Οι ερευνητές κάνουν λόγο για πενταπλάσια ενέργεια των νέων μπαταριών μαγνησίου-αέρα συγκριτικά με τις ιόντων λιθίου, που αυτή τη στιγμή είναι ό,τι πιο σύγχρονο χρησιμοποιείται σε ηλεκτρικά και υβριδικά αυτοκίνητα. Σημαντική βελτίωση υπάρχει και στο χρόνο πλήρης φόρτισης που υπολογίζεται γύρω στα 10 λεπτά μόνο!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Oct 2015
    Περιοχή
    Βεροια
    Μηνύματα
    477

    Προεπιλογή

    αναψανε 20 λαμπες των 20 watt η καθε μια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas-21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αναψανε 20 λαμπες των 20 watt η καθε μια.
    ξέρεις πως μεσα στο μεγάλο κλειστο κουτί που δεν εχει παρουσιάσει το εσωτερικό του,
    εχει μέσα μπαταριες μολυβδου ικανες να λειτουργουν το ινβερτερ;;;

    ας αφησουμε τις ικασίες, ας αφησουμε τους χαρακτηρισμους,
    δεν θα μαθουμε την μέθοδο του Π.Ζωγραφου,
    αυτός έχει επιτυχία και μεγάλη διασημότητα,
    αυτοι που γραφουν γι αυτόν δεν έχουν

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτός έχει επιτυχία και μεγάλη διασημότητα,
    αυτοι που γραφουν γι αυτόν δεν έχουν
    Υποθέτω πως έχεις κάποιο κόλλημα με τη διασημότητα, διαφορετικά δεν μπορώ να το εξηγήσω που κάθε φορά που γράφεις κάτι στέκεσαι κυρίως στο ότι έγινε "διάσημος".

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

Σελίδα 1 από 118 1 2 3 11 51 101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 23:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 13:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 23:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-09, 00:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 23:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας