Σελίδα 38 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 371 έως 380 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #371
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην εξαπτεσαι Γιωργο.Ο καθενας εχει μια αποψη και προσπαθει να την στηριξει καλος η κακος με οποια επιχειρηματα βρει.Κυριοτερος παραγοντας ειναι ο ενθουσιασμος ,ο οποιος φευγει και στο τελος.
    χμμμμμμ όμως σε ένα καθαρά (άσχετα αν επιτρέπονται και άλλες συζητήσεις) τεχνικό φόρουμ η άποψη τουλάχιστον σε ότι έχει να κάνει με επιστήμη ή τεχνική ανάλυση, λεπτομέρεια κλπ θα έπρεπε να μην είναι άποψη αλλά τουλάχιστον τεχνικά, επιστημονικά, έστω και με κάποια προσπάθεια προσέγγισης ανάλυσης υπό τους ίδιους όρους, τεκμηρίωσης.
    με στεναχωρεί να βλέπω το << άσχετε, ξερόλα, τη λες ρε, κλπ κλπ>> σε τέτοια θέματα. ακόμα και στο πάμε για εκλογές ή στην εξαέρωση προσπαθεί να στηρίξει την πολιτική του άποψη ο καθένας έστω παραθέτοντας κάτι σαν απόδειξη τον λεγόμενων του.
    στα υπόλοιπα γιατί δεν γίνετε?

    έχω ξανά πει και άλλες φορές. όσο σίγουροι και να είμαστε ας βάζουμε έστω ένα μικρό<< νομίζω>> μέσα στα λεγόμενά μας και θα γίνουν καλύτερες οι συζητήσεις μας.
    Βασίλη παρέθεσα το δικό σου για να μην θεωρηθεί ότι απευθύνομε σε κάποιους συγκεκριμένα τα λεγόμενά μου. απευθύνονται σε όλους (ακόμα και σε εμένα). απλά ξέρω (και ελπίζω ) ότι εσύ δεν θα το πάρεις στραβά. γιαυτό σε έχωσα(μου έδωσε το έναυσμα η φράση σου γιαυτό).

    3 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  2. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    IRF (19-01-16), vasilllis (18-01-16)

  3. #372
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    Πρωτα απο ολα εδω ειναι φορουμ ηλεκτρονικων οχι φυσικοχημειας πανω σε ποια επιστημονικη βαση δηλαδη θα συζητηθει η ηλεκτρολυση εδω περα? Ο IRF μηπως τσαντιστηκε που δε του ειπα πως να κανει το σουπερ ντουπερ υδρογονο σαν του συντροφου καμενιοφ? Συγνωμη αλλα αν ηξερα το τροπο δε θα τον ελεγα σε σενα θα τον κραταγα για τη παρτη μου. Για πηγαιντε λιγο πισω στα μυνηματα να δειτε τι εγραφα εγω και τι ρωταγε ο αλλος.

    -1 Not allowed! Not allowed!

  4. #373
    Μέλος Το avatar του χρήστη IRF
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.533

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από μποζονιο Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτα απο ολα εδω ειναι φορουμ ηλεκτρονικων οχι φυσικοχημειας πανω σε ποια επιστημονικη βαση δηλαδη θα συζητηθει η ηλεκτρολυση εδω περα? Ο IRF μηπως τσαντιστηκε που δε του ειπα πως να κανει το σουπερ ντουπερ υδρογονο σαν του συντροφου καμενιοφ? Συγνωμη αλλα αν ηξερα το τροπο δε θα τον ελεγα σε σενα θα τον κραταγα για τη παρτη μου. Για πηγαιντε λιγο πισω στα μυνηματα να δειτε τι εγραφα εγω και τι ρωταγε ο αλλος.
    αφου είναι φορουμ ηλεκτρονικων με θεμα παραγωγη ενεργειας τοτε προς τι τα σχολια σου σε βιντεο παραγωγης υδρογονου;(πες δεν ξερω όχι φτιαχνουν υδρογονο αμα πεταξεις μπαταρίες σε νερό και διαχωρίζεις το υδρογόνο με μαγνητικά πεδία)
    Επειδη ειδες γραμμένα κοκκινα νομισες οτι είμαι ΓΑΠ και αλλες μ ............. μπορει να ειμαι καθηγητης σχολειου που διορθωνω τα λαθη με κοκκινο. Γιατι τα thumbs down επειδη είδες κόκκινο.Πολλοί παρουσιασαν κατασκευες παρασκευής υδρογόνου λέμε καποια πράγματα για να προστατέψουμε κάποιους. Εφόσον μπαίνεις σε συζήτηση σημαίνει ότι ξέρεις κάτι για το θέμα αν δεν ξερεις μην μπαίνεις για να τσακωθείς μονο. Πες μας τι χρησιμο και πρακτικό προσεφερες σε ολη τη συζητηση ενος θεματος που κακως δημιουργηθηκε κατα τη γνωμη σου

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη IRF : 18-01-16 στις 18:41

  5. #374
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφου είναι φορουμ ηλεκτρονικων με θεμα παραγωγη ενεργειας τοτε προς τι τα σχολια σου σε βιντεο παραγωγης υδρογονου;(πες δεν ξερω όχι φτιαχνουν υδρογονο αμα πεταξεις μπαταρίες σε νερό και διαχωρίζεις το υδρογόνο με μαγνητικά πεδία)
    Επειδη ειδες γραμμένα κοκκινα νομισες οτι είμαι ΓΑΠ και αλλες μ ............. μπορει να ειμαι καθηγητης σχολειου που διορθωνω τα λαθη με κοκκινο. Γιατι τα thumbs down επειδη είδες κόκκινο.Πολλοί παρουσιασαν κατασκευες παρασκευής υδρογόνου λέμε καποια πράγματα για να προστατέψουμε κάποιους. Εφόσον μπαίνεις σε συζήτηση σημαίνει ότι ξέρεις κάτι για το θέμα αν δεν ξερεις μην μπαίνεις για να τσακωθείς μονο. Πες μας τι χρησιμο και πρακτικό προσεφερες σε ολη τη συζητηση ενος θεματος που κακως δημιουργηθηκε κατα τη γνωμη σου



    Εντάξει
    σε πιστεύω. Bάλε λίγο λιακόπουλο να γουστάρουμε τώρα.

    Ποιον προσπαθεις να προστατεψεις τον καμμενο?

    Ηλεκτρολυση γινεται με μια μπαταρια ηλιθιου οπως ειπες νικελιου καδμιου οποιοδηποτε γαλβανικο στοιχειο https://en.wikipedia.org/wiki/Galvanic_cell σε ορους ηλεκτροχημειας!




    Διαχωριση γινεται με χιλιους δυο τροπους τραβα ψαξε στο γκουγκλη στη τελικη αν δε το κατεεις το πραμα παρε μια μεμβρανη απο alibaba τζαμπα τις πουλανε.

    By the way αν ανατιναχτεις δε φερω καμια ευθυνη ετσι?

    Επισης για την ηλεκτρολυση εγραψα ενα μυνημα εδω http://www.hlektronika.gr/forum/show...l=1#post742291

    -2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μποζονιο : 18-01-16 στις 19:52

  6. #375
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμμμμ όμως σε ένα καθαρά (άσχετα αν επιτρέπονται και άλλες συζητήσεις) τεχνικό φόρουμ η άποψη τουλάχιστον σε ότι έχει να κάνει με επιστήμη ή τεχνική ανάλυση, λεπτομέρεια κλπ θα έπρεπε να μην είναι άποψη αλλά τουλάχιστον τεχνικά, επιστημονικά, έστω και με κάποια προσπάθεια προσέγγισης ανάλυσης υπό τους ίδιους όρους, τεκμηρίωσης.
    με στεναχωρεί να βλέπω το << άσχετε, ξερόλα, τη λες ρε, κλπ κλπ>> σε τέτοια θέματα. ακόμα και στο πάμε για εκλογές ή στην εξαέρωση προσπαθεί να στηρίξει την πολιτική του άποψη ο καθένας έστω παραθέτοντας κάτι σαν απόδειξη τον λεγόμενων του.
    στα υπόλοιπα γιατί δεν γίνετε?

    έχω ξανά πει και άλλες φορές. όσο σίγουροι και να είμαστε ας βάζουμε έστω ένα μικρό<< νομίζω>> μέσα στα λεγόμενά μας και θα γίνουν καλύτερες οι συζητήσεις μας.
    Βασίλη παρέθεσα το δικό σου για να μην θεωρηθεί ότι απευθύνομε σε κάποιους συγκεκριμένα τα λεγόμενά μου. απευθύνονται σε όλους (ακόμα και σε εμένα). απλά ξέρω (και ελπίζω ) ότι εσύ δεν θα το πάρεις στραβά. γιαυτό σε έχωσα(μου έδωσε το έναυσμα η φράση σου γιαυτό).
    Κοιτα Γιαννη.Σαφως και θεωρω οτιδηποτε ανεβαινει εδω πανω πρεπει να ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενο.Δεν ειπα το αντιθετο.Το μονο που ειπα ειναι να μην εκνευριζεται .Δεν θα αλλαξει και κατι με τον εκνευρισμο.
    πχ.Κοιτα το ποστ μου να δεις ποιος εβαλε thumb down.Οκ ο ανθρωπος διαφωνει(αν και καλο ειναι οποιος διαφωνει να εκφερει την γνωμη του προς συζητηση).Συνεχιζει τα ηλιθια ποσταρισματα ανευ λογου και ουσιας,επιδειξης γνωσεων.Εφτιαξε λοιπον την πατεντα διαχωρισμου ιοντων(αυτο ονομαζε ηλεκτρολυση) η οποια κανει και αφαλατωση και βεβαια την πουλαει κιολας.Αλλα δεν την εχει δοκιμασει.


    ΥΓ Γιαννη καλα εκανες και απαντησες στο μυνημα μου.Πολλες φορες οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα τον τρωνε οι κοτες.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilllis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    IRF (19-01-16)

  8. #376
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    Καλα εσεις τον εχετε ξεπερασει τον λιακοπουλο, ποτε ειπα οτι φτιαχνω υδρογονο με διαχωριση ιοντων? Εγω ημουν αντιθετος με τον τσαρλατανο που στηριξε ο καμμενος , ο μονος που ειπε το οτιδηποτε για την ηλεκτρολυση μαλλον ημουν εγω σε επιστημονικη βαση. Πειτε μου τι ναρκωτικα περνετε σας παρακαλω μηπως σας πειραξανε οι αναθυμιασεις απο το καλαι? Σας καηκαν τα τρανζιστορ?

    -1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μποζονιο : 19-01-16 στις 11:34

  9. #377
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από μποζονιο Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν τροποι διαχωρισμου ιοντων εαν θελεις να σου πουλησω το σχεδιο δεν εχω προβλημα το ιδιο συστημα κανει και για αφαλατωση αλλα δε το εχω δοκιμασει, οι .
    εδω το ειπες.πουλας και το σχεδιο σε οποιον ενδιαφερεται.(εγω δεν μιλησα για υδρογονο)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilllis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    IRF (19-01-16)

  11. #378
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    Εφτιαξε λοιπον την πατεντα διαχωρισμου ιοντων(αυτο ονομαζε ηλεκτρολυση) η οποια κανει και αφαλατωση και βεβαια την πουλαει κιολας.Αλλα δεν την εχει δοκιμασει.

    Ναι τροπος διαχωρισμου ιοντων ειπα οχι υδρογονο ουτε τιποτα , Ι-Ο-Ν-Τ-Α θελεις τον επιστημονικο ορο και γι'αυτο? Το υδρογονο και το νερο δεν ειναι ιον μηπως εκει μπερδευτηκες? Ποια πατεντα ?

    -1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μποζονιο : 19-01-16 στις 20:52

  12. #379
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από μποζονιο Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα εσεις τον εχετε ξεπερασει τον λιακοπουλο, ποτε ειπα οτι φτιαχνω υδρογονο με διαχωριση ιοντων? Εγω ημουν αντιθετος με τον τσαρλατανο που στηριξε ο καμμενος , ο μονος που ειπε το οτιδηποτε για την ηλεκτρολυση μαλλον ημουν εγω σε επιστημονικη βαση. Πειτε μου τι ναρκωτικα περνετε σας παρακαλω μηπως σας πειραξανε οι αναθυμιασεις απο το καλαι? Σας καηκαν τα τρανζιστορ?

    για να δουμε τι στήριξη έκανε ο καμμένος στον Π.Ζωγράφο.
    του έδωσε επιχορήγηση κρατικά χρήματα; οχι.
    τι έκανε; έβαλε 1-2 φαντάρους να κρατουν σκοπιά σε αποθήκη με το ενεργειακό σύστημα του Ζ.
    καλά έκανε, διότι αυτη η συσκευή τραβάει την δημοσιότητα και ακόμα κανένας κρατικός επιστήμονας δεν την έχει αξιολογήσει.

    κανω την πρόβλεψη πως μετά απο πολλά χρόνια εκατομμύρια άνθρωποι θα έχουν μάθει για την εφεύρεση του Ζ.

    1 Not allowed! Not allowed!

  13. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Spark για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    IRF (20-01-16)

  14. #380
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από μποζονιο Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι τροπος διαχωρισμου ιοντων ειπα οχι υδρογονο ουτε τιποτα , Ι-Ο-Ν-Τ-Α θελεις τον επιστημονικο ορο και γι'αυτο? Το υδρογονο και το νερο δεν ειναι ιον μηπως εκει μπερδευτηκες? Ποια πατεντα ?
    Γιωργο μου φαινεται μας δουλευεις.

    Κατά την ηλεκτρόλυση, στην κάθοδο ιόντα υδρογόνου (πρωτόνια) ανάγονται σε υδρογόνο ενώ στην άνοδο το νερό οξειδώνεται σε οξυγόνο και πρωτόνια. Οι διεργασίες αυτές περιγράφονται αντίστοιχα από τις παρακάτω αντιδράσεις

    πηγη: https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%97...85%CF%83%CE%B7
    ξερεις τι σημαινει οξειδωση?
    αυτο τι ειναι? 2H2O(liq) β†’ O2 + 4H+(aq) + 4e- (άνοδος) δεν ειναι ιον?

    τελοσπαντων,δεν εχω κανενα θεμα μαζι σου .Μπορεις να πιστευεις οτι θες δικο σου προβλημα.Πιο πανω αναφερεις οτι συμφωνεις οτι κατι δεν παει καλα με τον 'εφευρετη' εγω καταλαβα το αντιθετο με αυτα που ποσταρεις.
    Αν παντως εξακολουθεις να θεωρεις το φορουμ για επιστημονες.σχολια τυπου καμενοφ λιακοπουλοι πρεζες κλπ δεν χωρανε..κατσε και σκεψου τα λιγο.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  15. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilllis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    IRF (20-01-16)

Σελίδα 38 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 28 36 37 38 39 40 48 88 138 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας