Σελίδα 284 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 184 234 274 282 283 284 285 286 294 334 384 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.831 έως 2.840 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #2831
    Banned
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2018
    Περιοχή
    Ήπειρος
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    "Πώς αυτή η κβαντική συμπεριφορά των ιόντων του υδρογόνου ...διασπά το μόριο του νερού με υψηλές συχνότητες και 350mW;"
    Τι λέει ο άνθρωπος, τα ιόντα του υδρογόνου διασπούν το ίδιο το νερό κβαντικά!!!
    Ρε πας καλά; Αν τα είχα γράψει εγώ αυτά θα με είχατε ξεσκίσει.

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. #2832
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sot pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά, τεχνική induction heater χαμηλότατης ενεργειακής ισχύος, 350mW σε συνδυασμό με κολλοειδή άργυρο (καταλύτη για κάποιους). Το υδρόγονο βγαίνει σε θερμοκρασία 60C δείγμα καταλυτικής για κάποιους αντίδρασης.
    Induction heater; Και αυτό είναι ...δικιά σας σκέψη; Γιατί το induction heater δεν έχει καμία σχέση με ...ακτινοβόληση με υψηλές συχνότητες! Άλλα λέει ο Ζωγράφος, για ...ψυχρή καύση! Έχετε ...βελτιώσει εσείς την εφεύρεση; Την έχετε τροποποιήσει με κάποιο τρόπο; Γνωρίζετε πώς ακριβώς λειτουργεί ένα induction heater;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sot pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου σας χάνω. Τα 200W δεν τα έχω δει σε video (η απλά δεν το θυμάμαι). Τα 700W είναι μετά το fuel cell.
    Προφανώς και δεν έχετε δει κανένα βίντεο παρουσίασης του Ζωγράφου. Για να σας βοηθήσω λιγάκι:
    https://www.youtube.com/watch?v=TaPonbPUQ_I&t=1775
    Από το 29:35 μέχρι το 31:19 όπου λέει καθαρά: "...300 ...200W"
    Τα έχετε παρακολουθήσει αυτά; Αν όχι μήπως θα μπορούσατε να μας ξεκαθαρίσετε πώς ένα induction heater ( αφού έτσι λέτε εσείς ότι κάνει τη διάσπαση του μορίου του νερού ) καταφέρνει να διασπάσει το μόριο του νερού με ...350mW; Δοκιμάστε μας με "σκληρή" φυσική παρακαλώ...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sot pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω δει η δεν έχω κατανοήσει κβαντική συμπεριφορά για την διάσπαση του νερού, δεν έχω πει κάτι τέτοιο. Τα κβαντικά φαινόμενα επιταχύνουν κλασσικές διαδικασίες. Σε αυτήν την περίπτωση πετυχαίνουν σμίκρυνση του fuel cell.
    Σμίκρυνση του fuel cell όταν ο Ζωγράφος λέει ότι δεν είναι ...fuel cell; Για να σας βοηθήσω πάλι λίγο:
    https://www.youtube.com/watch?v=gHS0XraGu-w&t=360
    Το λέει αλλά ..τον διακόπτει ο Τριανταφυλλόπουλος!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sot pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι συνδυασμός τεχνικών. Η αρχή γίνεται, χρησιμοποιώντας κλασσικούς τεχνικούς όρους, induction heater χαμηλής ισχύος, κατάλυση με κολλοειδή άργυρο και παραγωγή υδροξύ. Η ενθαλπία του Συστήματος παραμένει σταθερή. Αν δεν υπήρχε ο κολλοειδής άργυρος το ερώτημα θα είχε βάση.
    Δηλαδή εσείς τώρα αλλάζετε τα πάντα ( σχεδόν ) που έχει πει / ισχυριστεί ο Ζωγράφος. Έχει δηλώσει: Διάσπαση μορίου του νερού με πολύ υψηλές συχνότητες λόγω συντονισμού. Ψυχρή καύση. Και εσείς; "Η αρχή γίνεται, χρησιμοποιώντας κλασσικούς τεχνικούς όρους" ... Δηλαδή τα 350mW --?--> 200W είναι ...κλασική τεχνική; Ε τότε τι θέλουμε τη διάσπαση του νερού; Δεν κρατάμε αυτό το κομάτι μόνο να τελειώνουμε;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George Pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Πώς αυτή η κβαντική συμπεριφορά των ιόντων του υδρογόνου ...διασπά το μόριο του νερού με υψηλές συχνότητες και 350mW;" Τι λέει ο άνθρωπος, τα ιόντα του υδρογόνου διασπούν το ίδιο το νερό κβαντικά!!!
    Ρε πας καλά; Αν τα είχα γράψει εγώ αυτά θα με είχατε ξεσκίσει.
    Πάω πάρα πολύ καλά Γεώργιε! Άλλοι προσπαθούν ( διάβαζε ο έταιρος Παπ ) να εμπλέξουν την κβαντομηχανική σε αυτό. Εγώ από την αρχή που διάβασα για κβαντομηχανική γέλασα! Το παίζεις "χαζός" τώρα ( ενώ δεν είσαι! ) γιατί βλέπεις ότι είναι ερώτηση στον κύριο Sot Pap που ενέπλεξε την κβαντομηχανική σε αυτό.
    Προσθήκη: Φυσικά μπορεί και να μην κατάλαβες ότι ήταν ερώτηση για τον κύριο Sot Pap... Για να διευκρινήσει εκείνος σε ποιο σημείο κατά τα λεγομένα του εμπλέκεται η κβαντομηχανική! Εντάξει. Δεν περιμένω να ζητήσεις συγγνώμη από τον "μαλάκα του φίλου σου...". Δεν θα μπορούσες να το κάνεις αυτό!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FreeEnergy : 13-10-18 στις 17:38
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  3. #2833
    Banned
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2018
    Περιοχή
    Ήπειρος
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    "ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ μ@λ@κ@ του φίλου μου" δεν σου λέω για την κβαντομηχανική, σου λέω για το διαγαλαξιακό μαργαριτάρι που πέταξες ότι ΤΟ ΥΔΡΟΓΟΝΟ ΙΟΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΣΠΑ ΤΟ ΝΕΡΟ!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #2834
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παρατηρω με καποια ανακουφιση οτι τα ακραια τλχ μπινελικια και χριστοπαναγιες εκλειπουν.

    Αρχιζει ομως να γινεται φανερο οτι ο FreeEnergy βρισκεται μαλλον σε συγχυση.
    Απο τα συμφραζομενα -αν καταλαβα καλα- Τλχ παει πασο στο Θεωρητικως παραδεκτον της
    παλμολυσης - παραγωγης Υδρογονου .

    Κβαντικα φαινομενα -κατα Σωτηρη - λαμβανουν χωρα σε επομενο σταδιο αυτο της καθεαυτου Ηλεκτροπαραγωγης,
    το οποιο μεχρι στιγμης δεν εχει αγγιξει - σχολιασει - ο Παπ και ισως δεν ειναι και της ειδικοτητας του .
    Γι αυτο και το στενο μαρκαρισμα και το ψησιμο στον Σωτηρη να σπευσει και μεχρι στιγμης αισθανομαι
    δικαιωμενος.

    Τα πολλα λογια ομως σε ενα φορουμ πρακτικων ανθρωπων Ηλεκτρονικων και ηλεκτρολογων περισσευουν .
    Καποια στιγμη απο την πλευρα του ερευνητη ας αναρτηθει εδω, η στα γνωστα φορα ΠΖ , ενα νεο ντοκουμεντο
    μια φωτο με τη συσκευη που ειδε ο Παπ παρουσια μαλιστα και αλλων μηχανικων και ειδημονων .

    Τελος ας διευκρινιστει αλλη μια φορα ισως, Αν εχει σχολιασθει εδω στα ηλεκτρονικα επαρκως η συσκευη που ειδε εν λειτουργια
    επιδειξης ο Γερμανος Βιομηχανος κ Σολ , αυτη που χαριν αστεισμου αποκαλουσα παιδικη .
    Η γνωστη μπαλαντεζα 3χ1,5 προφανως και δεν επαρκουσε να τραφοδοτησει τις ενεργοβορες συσκευες της κατοικιας ΠΖ .
    Δεν ηταν αυτος ο στοχος αλλωστε .
    Αν η συσκευη που ειδε και χαζευε ο Παπ ειναι παρομοια , ας ανεβασει καποιος μια ακινητη εικονα για να σχολιασθει εκ νεου,
    με τα νεα δεδομενα .

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nepomuk : 13-10-18 στις 18:49

  5. #2835
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    nepomuk, μια και ανελαβες το ρολο της τσατσας εεε....του ατζεντη ηθελα να πω, δε μας φερνεις κανενα απ τα ονοματα που σου ειπα κι ασε τις συριζαιηκες μαλακιες του στυλ "κερδαμε γιατι μας εχουν λυωσει τοσο που θα γλυστρισουν στα χυμενα μας αντερα"
    καταντας γελοιος.
    Ο δε 0απαδελος που μας εκανε την τιμη... χμμμμ... αφου ξερει περισσοτερα για τις ζωγραφομηχανες απ τον ιδιο το ζωγραφο γιατι παραμενει οπαδος και δε φτιαχνει δικες του? Πιστευω ακομα και στην απατη θα τα καταφερνε καλυτερα απ τον ημιασχετο γεροξεκουτη

    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #2836
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George Pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    "ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ μ@λ@κ@ του φίλου μου" δεν σου λέω για την κβαντομηχανική, σου λέω για το διαγαλαξιακό μαργαριτάρι που πέταξες ότι ΤΟ ΥΔΡΟΓΟΝΟ ΙΟΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΣΠΑ ΤΟ ΝΕΡΟ!!!
    Ποτέ δεν είπα κάτι τέτοιο! Ποτέ δεν άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο! Ήταν ερώτηση για τον κύριο Sot Pap γιατί έμπλεξε την κβαντομηχανική. Δείξε / υπόδειξε σε ποιό σημείο είπα / έγραψα ότι το υδρογόνο ιονίζεται και διασπά το νερό...
    Αλλά εντάξει. Πολύ κράτησε η χαρά μας. Άρχισες να βρίζεις γιατί δεν έχεις τι να απαντήσεις. Και όχι μόνο βρίζεις αλλά λες / γράφεις άλλα αντί άλλων. Απαντήσεις σε όλα όσα ρώτησα θα δούμε; Αν όχι από εσένα, γιατί τώρα άλλαξες τροπάριο και παρουσιάζεις πράγματα που δεν έγραψα ποτέ, από τον Sot Pap; Είδες κύριε Sot Pap τα βίντεο:

    • Όπου ο άσχετος Ζωγράφος λέει ότι δεν είναι συμβατικές κυψέλες καυσίμου;
    • Όπου ο άσχετος Ζωγράφος μιλά για 350mW που γίνονται 200W ;
    • Όπου ο άσχετος Ζωγράφος μιλά για αποδόσεις 102%; Εντάξει αυτό το είπε ο κύριος Γεώργιος αλλά δεν ίδρωσε το αυτί του Ζωγράφου κιόλας... Έκανε ότι δεν το άκουσε...
    • Όπου ο άσχετος Ζωγράφος μιλά για ...ψυχρή καύση; Τι induction heater λέτε εσείς τώρα; Αυτό είναι για να βρίσκουμε την ...ιδιοσυχνότητα των καρκινικών κυτάρων και να τα καταστρέφουμε! Ναι το είπε κι αυτό!
    • Όπου ο άσχετος Ζωγράφος μιλά για διάσπαση του μορίου του νερού με υψηλές συχνότητες και όχι ...induction heating;

    Αν δεν τα είδατε, ρίξτε τα μια ματιά κύριε Sot Pap γιατί από ότι φαίνεται ήρθατε εδώ να ...υπερασπιστείτε κάτι ...άλλο! Κάτι εντελώς διαφορετικό και άσχετο από αυτό που παρουσίασε ο ( δήθεν ) εφευρέτης. Και μέσα σε όλο αυτό προσπαθείτε να εμπλέξετε και την κβαντομηχανική και ο κύριος Γεώργιος με βρίζει γιατί λέει τα ισχυρίζομαι εγώ αυτά; Δηλαδή σύμφωνα με τα λεγόμενα του και αν στη θέση μου βάλουμε εσάς κύριε Sot Pap... είστε "ο αγαπημένος μαλάκας του φίλου του" ( όχι δικά μου λόγια ) γιατί "Αν τα είχε γράψει εγώ [ εκείνος] αυτά θα με είχατε ξεσκίσει [θα τον είχαμε ξεσκίσει]." ( όχι δικά μου λόγια ). Εσάς κύριε Sot Pap ( που γράψατε για αυτά και όχι ...αυτά ) τι λέτε να ...σας κάνουμε;

    Είπαμε πολύ κράτησε η χαρά μας ότι θα συζητήσουμε επιστημονικά. Τώρα μιλάμε με χημικούς με σπουδές στη Γερμανία και μέντορες νομπελίστες! Με χημικούς που παραφράζουν / βγάζουν λόγια από το μυαλό τους για να κατηγορήσουν / βρίσουν αλλά όχι για να ...απαντήσουν.
    Κακό πράμα οι σπουδές στη Γερμανία...
    Ειδικά αν έχει μέντορα νομπελίστα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  7. #2837
    Banned
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2018
    Περιοχή
    Ήπειρος
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Δεν το σώζεις, το παίζεις τάχα και εκπαιδευτικός
    http://ebooks.edu.gr/new/course-main...rse=DSGYM-B202

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #2838
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George Pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το σώζεις, το παίζεις τάχα και εκπαιδευτικός
    http://ebooks.edu.gr/new/course-main...rse=DSGYM-B202

    ειπε ο ταξιστα


    54805a2f46f27c79fc7d3cf4545e7ea6.jpg

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #2839
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George Pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα Κε Παναγιώτη.
    Σας μετέφερα την προσωπική μου εμπειρία και κάνατε τον κόπο να μου σχεδιάσετε ηλεκτρολογική διάταξη της υποτιθέμενης απάτης. Σας ανέφερα ότι το αρσενικό φις είχε ρεύμα όσο ήταν σηκωμένος ο γενικός. Περίμενα να μου παρουσιάσετε καινούργιο σχέδιο με αυτή τη παράμετρο. Μέχρι να γίνει αυτό επιτρέψτε μου να πιστεύω σ' αυτό που είδαν τα μάτια μου.
    Το ειχα ηδη απαντησει εδω:

    http://www.hlektronika.gr/forum/show...l=1#post854247

    Ξαναμελετηστε το σχεδιο.
    Τα καλωδια που πανε στη συσκευη εχουν ρευμα οση ωρα ειναι σηκωμενος ο γενικος.

    Το RL1 ειναι οπλισμενο οσο ειναι σηκωμενος ο γενικος κι εχει φαση/ουδετερο κανονικα στα ακρα του. Μολις κατεβει ο γενικος αφοπλιζει το RL1 και τα δυο ακρα περιμενουν να κουμπωσει" η συσκευη για να τροφοδοτησει μεσω bypass του γενικου (με επαφη του RL2) τα φορτια του σπιτιου. Ταυτοχρονα, οση ωρα ειναι "κουμπωμενη" η συσκευη, το RL1 δε μπορει να οπλισει.

    Ελπιζω να εγινα κατανοητος, δειξτε το σχεδιο σε καποιο αυτοματιστη της εμπιστοσυνης σας (κι οχι καποιον απο εδω μεσα).

    Μια νεα απορια που μου γεννηθηκε σημερα ειναι γιατι δεν αναφερεται σε κανενα βιντεο οτι η συσκευη χρειαζεται μπαταρια ή ρευμα για να λειτουργησει. Μηπως δε χρειαζεται; Αν παραγει μονη της ρευμα, πως "ξεκινα" η διαδικασια; Τα ηλεκτρονικα των πλακετων απο που τροφοδοτουνται; Σε πολλα κοντινα πλανα φαινονται πλακετες με τσιπακια που απαιτουν σταθερη τροφοδοσια...

    1 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nestoras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (13-10-18)

  11. #2840
    Μέλος Το avatar του χρήστη Thansavv
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Φινλανδία
    Μηνύματα
    557

    Προεπιλογή

    Μα γιατί ο ΠΖ πρέπει να έχει στο σπίτι του ρεύμα της ΔΕΗΣ, αφού η συσκευή του μπορεί να σώσει όλον τον κόσμο? Του αρέσει να πλερώνει?

    2 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 284 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 184 234 274 282 283 284 285 286 294 334 384 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας