Σελίδα 160 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 60 110 150 158 159 160 161 162 170 210 260 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.591 έως 1.600 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #1591
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα ειναι γιατι ο κοπανος τριανταφυλλοπουλος ασχολειται μαζι του
    Μην μου πεις πως είναι απατεώνας και ο Μάκης γιατί θα πέσω από τα σύννεφα!!!

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  2. #1592
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.027

    Προεπιλογή

    Το είπες γιατί:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...κοπανος...
    Και δεύτερον, μήπως θέαση?

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #1593
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    παντως μου κανει μεγαλη εντυπωση, σκεφτομαι μη ειναι κανας συγγενεις του και του τα πρηζει συνεχεια

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #1594
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλειος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    936

    Προεπιλογή

    1. Παναγιώτη (Panagiotis 1988 ), συγχαρητήρια για την παρατηρητικότητά σου. Ωστόσο, δες και το post 1209, στη σελίδα 121.
    2. Γιώργο (Giwrgos TH), κατά τη γνώμη μου, τις ανοησίες του Π.Ζ. ο Μάκης τις πιστεύει (τις πίστευε). Εδώ ταιριάζει αυτό που λένε για το τέντζερη και το καπάκι. Πάντως, τον Μάκη τον θεωρώ θύμα του Π.Ζ, όπως θύμα του είναι και ο δικηγόρος. Για διάφορους λόγους, και οι δύο τον πίστεψαν και του στάθηκαν, ο καθένας με τον τρόπο του, νομίζοντας ότι άγγιξαν το μεγαλείο.
    Βασίλειος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #1595
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VaselPi Εμφάνιση μηνυμάτων
    2. Γιώργο (Giwrgos TH), κατά τη γνώμη μου, τις ανοησίες του Π.Ζ. ο Μάκης τις πιστεύει (τις πίστευε).
    Έχω την τύχη να τους γνωρίζω και τους δύο προσωπικά, τον πρώτο κάπου στα 30 χρόνια και τον δεύτερο κάπου στα 20.
    Οπότε δεν νομίζω να τις πίστευε, αλλά θεωρούσε πως από τη μια θα ανεβάσει τηλεθέαση, κλικ κλπ και από την άλλη ίσως τσιμπήσει κανένα ψιλό, αν την πατήσει κανείς και σπρώξει χρήμα.
    Επίσης και ο Μάκης γνωρίζει πολύ καλά τον Πέτρο εδώ και 20 τουλάχιστον χρόνια και μάλιστα ήταν συνεργάτες, οπότε λίγο δύσκολο να μην ξέρει με τι έχει να κάνει.
    Άσε που είναι γάτος για να τον δουλέψει ο Πέτρος

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  6. #1596
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλειος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    936

    Προεπιλογή

    "Έχω την τύχη να τους γνωρίζω και τους δύο προσωπικά". Αρχικό μήνυμα από τον Giwrgos TH.

    Γιώργο, την τύχη την είχε μάλλον ο Μάκης. Γνώριζε προσωπικά έναν έμπειρο Ηλεκτρονικό, ωστόσο παρέλειψε να τον ρωτήσει για αυτά που του έλεγε ο Πέτρος, έστω για παν ενδεχόμενο. Συμβαίνουν αυτά με τους ανθρώπους, όταν η αφέλεια περισσεύει και το μυαλό τους είναι κολλημένο σε κάτι. Δεν θέλω να τον δικαιολογήσω. Η Πέτρος είναι αυτός που είναι και το επίπεδο του το βλέπουμε, αλλά η προβολή αυτού του ιδιότυπου επιστημονικού σκοταδισμού, είναι έργο του Μάκη, ο οποίος ευθύνεται για την έκταση που έλαβε αυτή η ιστορία. Παρά τις ευθύνες που του αναλογούν, στα μάτια μου, ο Μάκης είναι θύμα του Πέτρου, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών, αλλά και των διάφορων "ειδικών" που καλούσε στις εκπομπές του. Γκάφα μεγάλη, που θα τη θυμάται όλη του τη ζωή.
    Πάντως, ο προστατευτικός μανδύας που άπλωσε πάνω από τον Πέτρο, η εμπλοκή στην υπόθεση του Υπουργείου Αμύνης, αλλά και η οργάνωση του "Κινήματος Μεσόγειος", όλα αυτά παραπέμπουν σε άνθρωπο που βαθύτατα πιστεύει σε αυτά που λέει και προβάλει. Μου είναι πολύ δύσκολο στη συμπεριφορά αυτή να διακρίνω κάποια κίνητρα ταπεινά.
    Βασίλειος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #1597
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VaselPi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρά τις ευθύνες που του αναλογούν, στα μάτια μου, ο Μάκης είναι θύμα του Πέτρου, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών, αλλά και των διάφορων "ειδικών" που καλούσε στις εκπομπές του.
    Και η Ένωση Ελλήνων Φυσικών τίνος θύμα είναι;

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  8. #1598
    Μέλος Το avatar του χρήστη rama
    Όνομα
    Αγγελος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.069

    Προεπιλογή

    Ο Ζούγκλας είναι ραδιοερασιτέχνης, οπότε δεν δικαιολογείται να μην έχει στοιχειώδη αντίληψη των εννοιών της φυσικής και τεχνικών όρων όπως watt, dΒ, Ghz κλπ. Επομένως είναι εν γνώσι συνένοχος στην τηλεοπτική απάτη.
    Για τους υπόλοιπους προσκεκλημένους, όπως και οι εκπρόσωποι της Ενωσης Φυσικών, τα πράγματα είναι απλά. Πληρώνονται για την παρουσία τους, οπότε αν δεν έχουν πρόβλημα αυτοσεβασμού, θα αναλύσουν και πτήσεις γαϊδάρων.

    0 Not allowed! Not allowed!
    The Ramans do everything in threes...
    Arthur C. Clarke

  9. #1599
    Μέλος Το avatar του χρήστη manolena
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Μηνύματα
    2.709

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η Ένωση Ελλήνων Φυσικών τίνος θύμα είναι;
    Των περιστάσεων. Μικρά παιδιά είναι, έχουν το ακαταλόγιστο.

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #1600
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλειος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    936

    Προεπιλογή


    Και η
    Ένωση Ελλήνων Φυσικών τίνος θύμα είναι; Αρχικό μήνυμα από Kioan.

    Θεωρητικά, θα έπρεπε να είναι ο άγρυπνος φρουρός στα θέματα αυτά. Ωστόσο, και η Ένωση έπεσε θύμα των δύο της αντιπροέδρων, που τη διέσυραν και τη γελοιοποίησαν τελικά. Απορώ, γιατί ο πρόεδρος της Ένωσης δεν ασχολείται με το ζήτημα αυτό.
    Με ευθύνη βαρύνονται και οι δύο αίθουσες των Φυσικών, που άκουγαν τον Π.Ζ. να τους λέει ότι βρήκε τρόπο να μειώσει την ενέργεια διάσπασης του μορίου του νερού, παρότι τη μείωση αυτή η Φυσική την απαγορεύει. Εκεί και τότε έπρεπε να τον είχαν σταματήσει. Αντί να του ζητήσουν να ανακαλέσει την πρότασή του, καθώς αυτή συγκρούεται με τις βασικές αρχές τις Φυσικής, το προεδρείο εξέδωσε μία ανακοίνωση, που ο Π.Ζ. ακόμη και σήμερα αξιοποιεί.
    Βασίλειος.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VaselPi : 18-07-17 στις 20:38

Σελίδα 160 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 60 110 150 158 159 160 161 162 170 210 260 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 23:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 13:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 23:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-09, 00:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 23:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας