Σελίδα 402 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 302 352 392 400 401 402 403 404 412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 4.011 έως 4.020 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #4011
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Κώστας Πινέλος
    Όνομα
    Νίκος Λιγερός PhD
    Εγγραφή
    May 2019
    Περιοχή
    Ψυγεία Ζωγράφου
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Θανάσουλες εϊναι "Οι επι παντός επιστητούληδες με δίπλωμα τραμπάλας", θυμίζουν τον Λυγερό με το υψηλό ΙQ. Μπορεί να κανουν και παρέα.

    Εγώ αυτό διάβασα και εξεπλάγην απο τη "σοβαρότητα" του άρθρου.
    https://www.ellinikahoaxes.gr/2019/0...tros-zografos/

    Υπάρχουν λάθη (hoax και ο δημοσιογράφος και θα ενημερώσω για το θέμα το facebook)
    π.χ. δεν ανέλυσε λόγω έλλειψης γνώσεων πως δουλεύει ή πως θα έπρεπε να δουλεύει η συσκευή.
    Χωρις να έχεις καταλαβει τη πατέντα δεν μπορείς να έχεις άποψη. Είτε αυτή είναι λάθος είτε είναι σωστή.
    Αν το κάνεις πρέπει να το δικαιολογήσεις. Πουθενά δεν γράφει για παλμική ηλεκτρόλυση, όπως ειναι γνωστός ο όρος διεθνώς.
    Θα μου πείτε δεν το ήξεραν όλοι αυτοί που φώναξε για ερμηνεία του Θαύματος ο Μάκης.7. Αυτό κάπως τον αθωώνει.
    Να γράφει ένας δημοσιογράφος για κουτσομπολιά το καταλαβαίνω αλλά για επιστημονικά θέματα είναι χλωμό.

    Ειστε πολλοί άσχετοι και κάνετε και το μάγκα. Πλάκα έχετε.
    Για πέστε και άλλα τώρα να γελάσουμε μαζί σας.

    "Συντονιστείτε χανόμαστε".

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κώστας Πινέλος : 07-05-19 στις 10:06

  2. #4012
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    π.χ. δεν ανέλυσε λόγω έλλειψης γνώσεων πως δουλεύει ή πως θα έπρεπε να δουλεύει η συσκευή.
    ισως γιατι δεν εχει κρανιοεγκεφαλικες κακωσεις, ανευρισμα, καρκινο στον εγκεφαλο η τεσπα καποια παρεμφερη ικανοτητα που θα τον βοηθουσε να καταλαβει πως θα επρεπε να λειτουργει μια τοσο μεγαλειωδης μαλ... ...εεεε... εφευρεση?


    Ειστε άσχετοι και κάνετε και το μάγκα. Πλάκα έχετε.
    ετσι ειναι, εισαι πολυ μπροστα για να σε καταλαβουμε και το σκυλολοι που σε ακολουθει ειναι οι εκλεκτοι και οι αφυπνησμενοι που δεν τρωνε το κουτοχορτο που τους σερβιρει η επιστημη κι οι εβραιομασσωνοι. Αυτοι που ξερουν οτι μας ψεκαζουν και οτι τα εμβολια κανουν κακο.




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    (hoax και ο δημοσιογράφος και θα ενημερώσω για το θέμα το facebook)

    Ω ελεος,
    Ω ελεος,
    Μαρεσεις πως μ αρεσεις


    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 07-05-19 στις 10:12

  3. #4013
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Συντονιστείτε χανόμαστε"

    Αυτοί είναι οι Θανάσουλες "Οι επι παντός επιστητούληδες με δίπλωμα τραμπάλας", θυμίζουν τον Λυγερό με το υψηλό ΙQ. Μπορεί να κανουν και παρέα.

    https://www.ellinikahoaxes.gr/2019/0...tros-zografos/

    Εγώ αυτό διάβασα και εξεπλάγην απο τη "σοβαρότητα" του άρθρου.
    Υπάρχουν λάθη (hoax και ο δημοσιογράφος και θα ενημερώσω για το θέμα το facebook)
    π.χ. δεν ανέλυσε λόγω έλλειψης γνώσεων πως δουλεύει ή πως θα έπρεπε να δουλεύει η συσκευή.

    Ειστε άσχετοι και κάνετε και το μάγκα. Πλάκα έχετε.

    Για πέστε και άλλα τώρα να γελάσουμε μαζί σας.
    Το θανάσουλες από που έρχετε δεν κατάλαβα?
    Πώς έτσι αας ήρθε το ονομάσατε θανάσουλα αντί κώστουλα ας πούμε?

    Επίσης να ξεκαθαρίσω πώς το θέμα Ζωγράφος δεν με ενδιαφέρει..η θεωρία και η πράξη Κώστα απο Ζωγράφο (ετσι λέγετε η περιοχή κανονικά) μοιάζει να είναι πέρα και μακρυά νυχτωμένο απο την ελάχιστη επιστημονική επάρκεια...
    Αντε να δούμε πόσους λαγούς θα βγάλουμε ακόμα!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4014
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ αυτό διάβασα και εξεπλάγην απο τη "σοβαρότητα" του άρθρου.
    https://www.ellinikahoaxes.gr/2019/0...tros-zografos/

    Υπάρχουν λάθη (hoax και ο δημοσιογράφος και θα ενημερώσω για το θέμα το facebook)
    π.χ. δεν ανέλυσε λόγω έλλειψης γνώσεων πως δουλεύει ή πως θα έπρεπε να δουλεύει η συσκευή.
    Χωρις να έχεις καταλαβει τη πατέντα δεν μπορείς να έχεις άποψη. Είτε αυτή είναι λάθος είτε είναι σωστή.
    Αν το κάνεις πρέπει να το δικαιολογήσεις.

    Να γράφει ένας δημοσιογράφος για κουτσομπολιά το καταλαβαίνω αλλά για επιστημονικά θέματα είναι χλωμό.
    Έτσουξε το άρθρο στα Ellinika Hoaxes βλέπω, άρα κάτι έκανε καλά



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειστε πολλοί άσχετοι και κάνετε και το μάγκα. Πλάκα έχετε.
    Για πέστε και άλλα τώρα να γελάσουμε μαζί σας.

    "Συντονιστείτε χανόμαστε".
    Συντονίζω λοιπόν γιατί χανόμαστε: Κώστα Πινέλε, μια εβδομάδα ban για να σε βοηθήσω να μην μας αποκαλύψεις τις ανώτερες γνώσεις που έχεις και προσπαθείς να μην μας πεις.

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kioan για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    nick1974 (07-05-19)

  6. #4015
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dovegroup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θανάσουλες από που έρχετε δεν κατάλαβα?
    ειναι κατι σαν το πυροτουβλο που αμολησε οτι θα ενημερωσει το Ζουκεμπεργκ οτι τον κοροιδευουν στο hellenic hoaxes και θα τον βαλει τον ανθρωπο να ψαχνει να βρει γατα για να τη βαλει να κλαιει.
    Δεν ειναι τιποτα, αν ειχες δει τα βιντεακια (αν ειν αυτος... που εγω ειμαι πεποισμενος πλεον) θα εβλεπες οτι θα πηγαινε δωρεα στην ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΗΣ -Ναι στην πρεσβεια... της ιδιας της Αφρικης, οχι σε μια πρεσβεια καποιου κρατους της αφρικης αλλα στην πρεσβεια της Αφρικης- μια ροδα ποδηλατου... ...που βγαζει ρευμα!!!!!



    Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 07-05-19 στις 10:40

  7. #4016
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    π.χ. δεν ανέλυσε λόγω έλλειψης γνώσεων πως δουλεύει ή πως θα έπρεπε να δουλεύει η συσκευή. Χωρις να έχεις καταλαβει τη πατέντα δεν μπορείς να έχεις άποψη. Είτε αυτή είναι λάθος είτε είναι σωστή..
    Θα μείνω σε αυτό και στο ...θέμα που έχει ( είχε; ) ο κύριος Πινέλος με τον Ο.Β.Ι.
    Ας ξεκινήσω όμως από τον Ο.Β.Ι. γιατί μάλλον ( σκόπιμα; ) ο κύριος Πινέλος το έχει αναγάγει σε μέγα ζήτημα την στιγμή που στιας αρχικές του αναρτήσεις είχε παραδεχτεί:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Το Ελληνικό γραφείο πατεντών κάνει κακή δουλειά. Πράγματι δεν μπορεί να επιβεβαιώσει αν μια εφεύρεση λειτουργεί.
    Ο Ο.Β.Ι. δεν μπορεί, δεν έχει την υποδομή, δεν είναι η δουλειά του να δίνει χαρτιά επιστημονικής απόδειξης! Δεν είναι αυτό η ...πατέντα! Η πατέντα ( δίπλωμα ευρεσιτεχνίας ) είναι απλά ένα χαρτί που επικυρώνει ότι εσύ είσαι αυτός που σκέφτηκε το τάδε πράγμα! Δεν αποδεικνύει, δεν επικυρώνει με τίποτα και για τίποτα την επιστημονικότητα ή ακόμη και την λειτουργία του! Αυτό είναι δουλειά της επιστημονικής κοινότητας μέσα από συνέδρια και δημοσιεύσεις σε έγκριτα επιστημονικά περιοδικά!
    Αφού λοιπόν ο κύριος Πινέλος μας λέει ξεκάθαρα ότι δεν μπορεί ο Ο.Β.Ι. να επιβεβαιώσει αν μια εφεύρεση λειτουργεί ( γιατί έτσι είναι φτιαγμένος ο οργανισμός όχι γιατί δεν ...θέλουν να το κάνουν! Λεπτομέριες εδώ: https://www.obi.gr/OBI/Portals/0/Ima...2014_LR_GR.pdf ) πετάει και το "...κάνουν κακή δουλειά" και αναφέρει ξανά και ξανά την ...πατέντα λες και αυτό σημαίνει ...κάτι, οτιδήποτε!
    Όχι κύριε Πινέλο και γενικότερα όποιος έχει λανθασμένες απόψεις για τις ...πατέντες. Δεν σημαίνει τίποτα πέρα από το ποιός σκέφτηκε τι και πότε. Δεν σημαίνει ότι ...υπάρχει εφεύρεση. Δεν σημαίνει ότι λειτουργεί κάτι. Δεν σημαίνει ότι υπάρχει επίστημονικό κύρος.
    Πάμε μια και από το άρθρο των ellinikahoaxes... Τι να αναλύσουν από την πατέντα; Ποιός τα σκέφτηκε όλα αυτά; Μα έχει ονοματεπώνυμο! Ζωγράφος Πέτρος! Δεν ανέλυσαν λέει ο κύριος Πινέλος ...λόγω έλλειψης γνώσεων αν δουλεύει η συσκευή!!! Δεν κατάλαβαν λέει ο κύριος Πινέλος την ..πατέντα! Μα είπαμε καταλάβαμε ποιός τα σκέφτηκε αυτά! Δεν σημαίνει ότι επειδή τα σκέφτηκε είναι και σωστά! Είναι έλλειψη γνώσεων να ακούς τον άλλο να σου λέει "...δεν χρειάζεται ενέργεια από τα έξω είναι αυτοσυντηρούμενο" και να μην γελάς το λιγότερο; Δεν καταλαβαίνεις την πατέντα όταν σου λέει ο άλλος "με 350mW (χιλιοστά του βατ ) παράγω 750W";
    Κρίμα γιατί μετά τον ( κατά τα άλλα συμπαθή ) κύριο George Pap, τον #γράφω_άσχετα_και_ελιτίστικα_γιατί_δεν_ξέρω_τι_άλλ ο_να_γράψω nepomuk, τον ..."λαμπρό νέο" ( όχι δικά μου λόγια ) με απίστευτες αερολογίες περί κβαντομηχανικής ( ειδικά εκεί με το πείραμα των δύο οπών ήταν απολαυστικότατος ), Γεώργιο Παπαδέλο, πίστεψα ( όχι και πολύ να είμαι ειλικρινής... ) ότι ίσως να μπορούσαμε να κάνουμε μια επιστημονική κουβεντά. Αντ' αυτού εισέπραξα το αγενέστατο:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειστε πολλοί άσχετοι και κάνετε και το μάγκα. Πλάκα έχετε. Για πέστε και άλλα τώρα να γελάσουμε μαζί σας.
    Ίσως σκέφτομαι, ίσως να μην αναφέρεται στο όνομα μου η συγκεκριμένη προσβολή. Γιατί δεν νομίζω να έκανα ποτέ τον ...μάγκα. Το αν είμαι άσχετος ή σχετικός θα το αφήσω να το κρίνουν άλλοι. Θα περιμένω όμως να ...επιστρέψει ο κύριος Πινέλος μετά από μία εβδομάδα γιατί το:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειπα πως θέματα τεχνολογίας σοβαρά δεν βγάινουν στο διαδίκτυο και έτσι είναι (sorry). Επειδή ζείς στην Ελλάδα που δεν έχει τεχνολογία, δεν το αντιλαμβάνεσαι και δεν αντιλαμβάνεσαι και απο τα παιγνίδια που παίζονται με πατέντες. Κράτα την άποψη σου. Δεν με ενδιαφέρει.
    είναι τόσο ...απίστευτα ψευδοεπιστημονικό που δεν θα άξιζε καν να το συζητήσουμε αν δεν ήταν το επιχείρημα όλων των απατεωνίσκων ( δεν λέω ότι ο κύριος Πινέλος είναι! ) του στυλ Ζωγράφου: "δεν σας εξηγώ πώς λειτουργεί γιατί είναι πολύ... σοβαρό θέμα τεχνολογίας"!

    Ορίστε κύριε Πινέλο :

    https://www.nature.com/
    https://arxiv.org/

    και άλλα πολλά, να μην σας κουράζω. Αν αυτά που γράφονται σε αυτούς τους διαδικτυακούς τόπους δεν είναι ...σοβαρή επιστήμη τότε κάτι δεν πάει καλά!

    Αντί επιλόγου


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κράτα την άποψη σου. Δεν με ενδιαφέρει.
    Και ήρθες σε ένα διαδικτυακό forum όπου εξ ορισμού είναι ένας χώρος ανταλλαγής απόψεων! Χμμμ....

    Ο έξυπνος άνθρωπος αλλάζει γνώμη. Ο ηλίθιος ποτέ. (Βόλφγκανγκ Γκαίτε, 1749-1832, Γερμανός ποιητής & φιλόσοφος) [ https://www.gnomikologikon.gr/catquotes.php?categ=0460 ]

    5 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (07-05-19)

  9. #4017
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Ο θείος μπήκε μέσα και αραζιάζει χειρότερες βλακείες και από τον Παπ(άρα) και το συνάφι του και τι περίμενε? Να του πούμε μπράβο? Ίσα ίσα και πολύ καλά του φέρθηκα. Βλέπει και το προφίλ μου σου λέει Ελλάδα μένει αυτός ας τον ξεβλαχέψουμε χαχαχα.

    Όσο για το άρθρο δε χρειάζεται να ενημερώσει, τους ενημέρωσα εγώ και γελάνε ήδη. Αφού μόνο για γέλια είναι.

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #4018
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλειος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    936

    Προεπιλογή

    Εγω απο καλωσύνη γραφω εδω μέσα. Σας κάνω μεγάλη χάρη. Φαίνεται οτι εξυπηρετείτε συμφέροντα όμως, οπότε

    Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος.

    Πέδες, στα περί «καλοσύνης», νομίζω ότι ο G.P. είναι ειλικρινής, γεγονός που δηλώνει αλλαγή στάσης κατά 180 μοίρες. Το γεγονός αυτό είναι μάλλον ευπρόσδεκτο. Μακάρι να τον ακολουθήσουν και άλλοι. Βαρέθηκε να περιμένει το «θαύμα» ή μόνος κατάλαβε ότι η ιδέα αυτή στερείται επιστημονικής βάσης, τώρα πια δεν έχει σημασία-η αλλαγή στάσης είναι εμφανής, όπως είναι εμφανείς και οι κακοί του τρόποι. Καθώς όμως έχει εκτεθεί επιστημονικά, προσπαθεί να βρει σε αυτό μία δικαιολογία: «ο Π.Ζ. δεν εξαπάτησε μόνο εμένα, αλλά τόσους και τόσους άλλους, καθηγητές πανεπιστημίων, επιστήμονες, ερευνητές και διευθυντές μεγάλων ερευνητικών κέντρων», μεταφέροντας έτσι τη ροή της συζήτησης προς κάποια ύποπτα κέντρα μεγάλων συμφερόντων, αντί να δεχτεί την ανεπάρκειά του σε αυτά τα θέματα. Μας εξέπληξε ακόμη και σε θέματα Χημείας. Θα θυμάστε, με πόσο κόπο και επιμονή ο Κώστας (FreeEnergy) του εξηγούσε (στον χημικό, μάλιστα), ότι ο καταλύτης δεν αλλάζει το ενεργειακό ισοζύγιο της χημικής αντίδρασης. Αλλά και το άλλο, περί «συσσωρευμένης» ενέργειας στο μόριο του νερού, που «ελευθερώνεται» όταν το μόριο διασπάται. «Κουφά πράγματα», όπως θα έλεγε ο φίλος μου ο Άρης.
    Βασίλειος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #4019
    Banned
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2018
    Περιοχή
    Ήπειρος
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Τι πίνεις, παππού, και δεν μας δείνεις;

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #4020
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Θείο παπάρα, βλέπω στο γκρουπάκι σας στο φβ έχετε πήξει στη μλκια και το έχετε καταντήσει ειδησεογραφικό πρακτορείο. Τι έγινε δεν παράγει το εργοστάσιο ζωγραφομηχανές και το ρίξατε στη θεωρία της πτσας και στις ειδήσεις? Μείνατε με το πουλί στο χέρι τελικά και δεν το έχετε καταλάβει ακόμη?


    Για να μιλήσω και λίγο στη γλώσσα σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 402 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 302 352 392 400 401 402 403 404 412 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας