Σελίδα 235 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 135 185 225 233 234 235 236 237 245 285 335 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.341 έως 2.350 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #2341
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλειος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    936

    Προεπιλογή

    Αν είναι να συνεχίσουμε την ακατάσχετη μπουρδολογία, εδωμέσα....

    Αρχικό μήνυμα από DGeorge.

    Διαφωνώ με το χαρακτηρισμό «ακατάσχετη μπουρδολογία», των όσων γράφονται σε αυτό το νήμα. Είναι αλήθεια, ότι ξεφεύγουμε μερικές φορές και άλλοτε «το ρίχνουμε στην πλάκα», καθώς το όλο θέμα έχει και τη διασκεδαστική του πλευρά. Ωστόσο, οι 2338 απαντήσεις και οι 224207 εμφανίσεις (αναλογία 100:1) μαρτυρούν για το μεγάλο και αμείωτο ενδιαφέρων που παρουσιάζει αυτή η θεματολογία. Από τις 224207 εμφανίσεις, αν το 1 % έγιναν από την «άλλη πλευρά», θα επρόκειτο για μεγάλη επιμορφωτική και κοινωνική προσφορά, καθότι η γλώσσα που χρησιμοποιείται σε αυτό το νήμα είναι της επιστημονικής επιχειρηματολογίας, που πείθει.
    Βασίλειος.

    3 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VaselPi : 09-05-18 στις 00:19

  2. #2342
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως, όσες και να χωρούσαν, προβλέπω πως αν το δοκίμαζε κάποιο απο τα στραβά βοοειδή της περιβόητης ομάδας (μαζί με τον αρχηγό της και τους
    δενξερωανανισχύουνόσαλέειοΠέτροςαλλάτονυποστηρίζωβ λέπεNepomouk) που μας τα έχει κάνει τσουρέκια με τις μπαρούφες της, θα ρίχνανε κάτι
    πυρηνοκίνητα χεσ@ματα που θα τα κάνανε όλα λαμπόγυαλο. Άσε δε τα επίσης πυρηνοκίνητα κλ@σίματα (ξέρετε που ακριβώς)
    που θα μας κάνανε.

    Παντως αν πουμε οτι το υποθετο ειναι κυλινδρικο και εχει μηκος 1cm και πλατος 0,5 αν ο μεγαλος αυτος εφευρετης καταφερει και κατασκευασει κεραιες yagi 21 στοιχειων (ναι εκατσα και το κανα ) για τις συχνοτητες που λεει (300τ) θα μπορεσει να παρει γκινες οτι ειναι ο πρωτος ανθρωπος που εβαλε ταυτοχρονα 400000 κεραιες στον πρωκτο του (εδω αν εκανα κανα μηδενικο λαθος παιζει να ταν και 4 εκατομμυρια... αλλα δε το ξανακανω με τιποτα )
    Ας του το μεταφερουν τα βοδια που κανουν μπανιστηρι, γιατι και το Γκινες δινει λεφτα και καμποσα μαλιστα. Πρωτα πρεπει να φτιαξει τις νανομετρικες κεραιες ομως
    Αν παει στην intel που χουν τα μηχανηματα και την τεχνογνωσια για τετοιες διαστασεις μηπως και του το φτιαξουν ετσι διαφημηστικα που ξερεις? μπορει και να δεχτουν, αν δεχτει να πει δημοσια παιρνοντας το γκινες ονομα χορηγου (οτι το υψισυχνο υλικο για την κατασκευη του εν λογο τεραχερτζικου υποθετου εγινε απο την Ιντελ)



    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ αγαπητα βουρλα που παρακολουθειτε περισσοτερο εδω παρα στο δικο σας φορουμ (ναι κι εσυ χημικε μηχανικε με διπλωμα απ το κατω βερολινο και μεντορα με οσκαρ)


    επισεις, πειτε του να μη βαλει αλουμινοταινιες γιατι θα του κανουν κακο.
    Ουτε υδρογονο.
    Γραφενιο ας βαλει, γιατι οχι? αφου κι αυτο ειναι νανομετρικο υλικο


    ΥΓ, τον φανταζομαι οπως διαφημηζε τον "χειροποιητο πυκνωτη απο βιολογικο γραφενιο" που φωναζε με επαρση "αυτο το σκατουλακι εχει 20F χωρητικοτητα" να ναι στα γκινες και να δειχνει το υποθετο πριν το χρησιμοποισει και να λεει με υπερυφανια "αυτο το σκατουλακι εχει μεσα 400000 κεραιες yagi" ενω διπλα να χει σαν παραδειγμα μη ζωγραφιας τεχνολογιας μια yagi δεκαμετρικη

    4 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 09-05-18 στις 00:22

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nick1974 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    manolena (09-05-18)

  4. #2343
    Μέλος Το avatar του χρήστη manolena
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Μηνύματα
    2.709

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως αν πουμε οτι το υποθετο ειναι κυλινδρικο και εχει μηκος 1cm και πλατος 0,5 αν ο μεγαλος αυτος εφευρετης καταφερει και κατασκευασει κεραιες yagi 21 στοιχειων (ναι εκατσα και το κανα ) για τις συχνοτητες που λεει (300τ) θα μπορεσει να παρει γκινες οτι ειναι ο πρωτος ανθρωπος που εβαλε ταυτοχρονα 400000 κεραιες στον πρωκτο του (εδω αν εκανα κανα μηδενικο λαθος παιζει να ταν και 4 εκατομμυρια... αλλα δε το ξανακανω με τιποτα )
    Ας του το μεταφερουν τα βοδια που κανουν μπανιστηρι, γιατι και το Γκινες δινει λεφτα και καμποσα μαλιστα. Πρωτα πρεπει να φτιαξει τις νανομετρικες κεραιες ομως
    Αν παει στην intel που χουν τα μηχανηματα και την τεχνογνωσια για τετοιες διαστασεις μηπως και του το φτιαξουν ετσι διαφημηστικα που ξερεις? μπορει και να δεχτουν, αν δεχτει να πει δημοσια παιρνοντας το γκινες ονομα χορηγου (οτι το υψισυχνο υλικο για την κατασκευη του εν λογο τεραχερτζικου υποθετου εγινε απο την Ιντελ)



    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ αγαπητα βουρλα που παρακολουθειτε περισσοτερο εδω παρα στο δικο σας φορουμ (ναι κι εσυ χημικε μηχανικε με διπλωμα απ το κατω βερολινο και μεντορα με οσκαρ)


    επισεις, πειτε του να μη βαλει αλουμινοταινιες γιατι θα του κανουν κακο.
    Ουτε υδρογονο.
    Γραφενιο ας βαλει, γιατι οχι? αφου κι αυτο ειναι νανομετρικο υλικο


    ΥΓ, τον φανταζομαι οπως διαφημηζε τον "χειροποιητο πυκνωτη απο βιολογικο γραφενιο" που φωναζε με επαρση "αυτο το σκατουλακι εχει 20F χωρητικοτητα" να ναι στα γκινες και να δειχνει το υποθετο πριν το χρησιμοποισει και να λεει με υπερυφανια "αυτο το σκατουλακι εχει μεσα 400000 κεραιες yagi" ενω διπλα να χει σαν παραδειγμα μη ζωγραφιας τεχνολογιας μια yagi δεκαμετρικη
    Μου έχουνε φύγει οι μύξες απο τα γέλια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον manolena για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    nick1974 (09-05-18)

  6. #2344
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VaselPi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι να συνεχίσουμε την ακατάσχετη μπουρδολογία, εδωμέσα....

    Αρχικό μήνυμα από DGeorge.

    Διαφωνώ με το χαρακτηρισμό «ακατάσχετη μπουρδολογία», των όσων γράφονται σε αυτό το νήμα. Είναι αλήθεια, ότι ξεφεύγουμε μερικές φορές και άλλοτε «το ρίχνουμε στην πλάκα», καθώς το όλο θέμα έχει και τη διασκεδαστική του πλευρά. Ωστόσο, οι 2338 απαντήσεις και οι 224207 εμφανίσεις (αναλογία 100:1) μαρτυρούν για το μεγάλο και αμείωτο ενδιαφέρων που παρουσιάζει αυτή η θεματολογία. Από τις 224207 εμφανίσεις, αν το 1 % έγιναν από την «άλλη πλευρά», θα επρόκειτο για μεγάλη επιμορφωτική και κοινωνική προσφορά, καθότι η γλώσσα που χρησιμοποιείται σε αυτό το νήμα είναι της επιστημονικής επιχειρηματολογίας, που πείθει.
    Βασίλειος.
    Φίλε Βασίλη, και όλοι οι άλοι, συγχώρα με για την παρεξήγηση. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε, για ποιές αναρτήσεις αναφέρομαι με τον όρο "μπουρδολογία". Λίγος σεβασμός, ακόμα και στην βασική Φυσική, δεν θα έβλαπτε. Παρέθεσα σε προηγούμενή μου ανάρτηση είχα εξηγήσει τεκμηριωμένα πως ξεκινάει, ήδη από τον πρόλογο, ο βαιασμός της Βασικής Φυσικής, κατ' εξακολούθηση και κατά συρροή. Δεν θα μπω στο παιχνιδάκι 'ερωταποκρίσεων'. Όποιος ενδιαφέρεται για τα γραφόμενά μου, κατά πόσον είναι σωστά, ή λάθος, η τεράστια βιβλιοθήκη του Internet είναι διαθέσιμη για να τον διαφωτίσει και λεπτομερώς. Αν βρει αντίθετα στοιχεία, ας μου τα ΄τρίψει στη μούρη', (πάντα όμως τεκμηριωμένα). Διαφορετικά δεν αποτελούν στοιχεία επιστημονικής επιχειρηματολογίας, που πείθουν.
    Όποιος επιχειρεί με επιστημονική επιχειρηματολογία, να με πείσει ότι η ποοσότητα του ρεύματος της εμπνευσάρας είναι τόσα KW, θα έχει από εμένα την αρμόδια αντίδραση:



    Αν δεν του αρέσει, εδώ είναι η ομάδα Διαχείρισης, για να με καταγγείλει!!!

    Δεν είχα, και ούτε έχω την πρόθεση συμπεριφοράς οδοστρωτήρα (Είστε όλοι μπουρδολόγοι! ), και ζητώ ξανά ταπεινά συγγνώμη, αν 'τα πυρά μου' πήραν και κάποιον αθώο!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον DGeorge για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    nick1974 (09-05-18), VaselPi (09-05-18)

  8. #2345
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έχουνε φύγει οι μύξες απο τα γέλια.
    Έναν ηθοποιό να μοιάζει λιγο με το γεροξεκουτη θέλω και θα χτυπήσουμε ρεκόρ στο yt 🤣

    Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    2 Not allowed! Not allowed!

  9. #2346
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έναν ηθοποιό να μοιάζει λιγο με το γεροξεκουτη θέλω και θα χτυπήσουμε ρεκόρ στο yt 🀣

    Για ηθοποιο δεν εχω καλυτερο απο τον "Σφηνοτουβλακια - Μερβεγιε ".
    (θα χρειαστει σοβαντισμα - ρετουσαρισμα)

    Απο Επαναστατη ομως βρηκα εναν που ειναι "φτυστος"


    Ypsi.jpg

    Εδω μια απο τις Βιογραφιες του .

    Ο Πόντιος αρχηγός της Επανάστασης

    ...................................

    http://www.pontos-news.gr/article/19...ros-ypsilantis

    -2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nepomuk : 09-05-18 στις 18:02

  10. #2347
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VaselPi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι να συνεχίσουμε την ακατάσχετη μπουρδολογία, εδωμέσα....

    Αρχικό μήνυμα από DGeorge.

    Διαφωνώ με το χαρακτηρισμό «ακατάσχετη μπουρδολογία», των όσων γράφονται σε αυτό το νήμα. Είναι αλήθεια, ότι ξεφεύγουμε μερικές φορές και άλλοτε «το ρίχνουμε στην πλάκα», καθώς το όλο θέμα έχει και τη διασκεδαστική του πλευρά. Ωστόσο, οι 2338 απαντήσεις και οι 224207 εμφανίσεις (αναλογία 100:1) μαρτυρούν για το μεγάλο και αμείωτο ενδιαφέρων που παρουσιάζει αυτή η θεματολογία. Από τις 224207 εμφανίσεις, αν το 1 % έγιναν από την «άλλη πλευρά», θα επρόκειτο για μεγάλη επιμορφωτική και κοινωνική προσφορά, καθότι η γλώσσα που χρησιμοποιείται σε αυτό το νήμα είναι της επιστημονικής επιχειρηματολογίας, που πείθει.
    Βασίλειος.
    εγω προσωπικα την εχω πατησει και το εχω ανοιξει 100 φορες χωρις καν να ριξω μια ματια τι γραφει και πως.
    Για την επιστημονικη επιχειρηματολογια τι να σχολιασω.Η εκπομπη της μενεγακη και της τσιμτσιλη μπραστα στο συγκεκριμενο θεμα βγαζει το καπελο στο ξεκατινιασμα.
    Η επιστημη τελειωσε_και αρχιζει- Απο την στιγμη που τα οργανα επιβεβαιωσουν το αληθες.Μοναδικη(ισως να μου διαφευγει και αλλη) επιστημονικη προσεγιση αυτου του στυλ η αστρονομια ..

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilllis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    DGeorge (09-05-18)

  12. #2348
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού θέλετε σώνει και καλά κύριε nepomuk (για τους δικούς σας λόγους ) να στηρίξετε μια ανύπαρκτη εφεύρεση η οποία καταρίπτει ...εμμμ συγγνώμη παρακάμπτει βασικές αρχές της φυσικής τότε έχω να σας προτείνω αυτό:
    George Pap «Μην προσπαθείτε να κατανοήσετε την κβαντομηχανική, αυτό συνιστά τη γοητεία της. Χαλαρώστε και απολαύστε την».
    Feynman

    Sotiris Papadelos Θα τολμήσω να κάνω μια πρόβλεψη, η μονάδα θα αποτελείται απο πολλές επιμέρους μικρόμοναδες, ωστε η κβαντοποιηση των πρωτονίων του υδρογόνου να μην αποσυνοχιζεται. Αλλα μπορει να ειμαι και λάθος και να εχει επιτευχθεί η μακροκοσμικη κβαντική συμπεριφορά σε τέτοιο μέγεθος . Ολα αυτά με την προϋπόθεση ότι μιλάμε για παραγωγή ηλεκτρικού ρεύματος στην μονάδα.


    -1 Not allowed! Not allowed!

  13. #2349
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nepomuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    George Pap «Μην προσπαθείτε να κατανοήσετε την κβαντομηχανική, αυτό συνιστά τη γοητεία της. Χαλαρώστε και απολαύστε την».
    Είναι η κλασική ατάκα που κυκλοφορεί σχετικά με τον βιασμό. Εν προκειμένω σχετικά με τον βιασμό της Φυσικής από τον Πολύ Ζαβό.

    Για το κοπάδι αμόρφωτων οπαδών του ΠΖ, είναι ένας ακόμα τρόπος να τους πει "πίστευε και-μη-ερεύνα".

    Sent using Tapatalk

    3 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kioan : 10-05-18 στις 00:37
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  14. #2350
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nepomuk
    Sotiris Papadelos Θα τολμήσω να κάνω μια πρόβλεψη, η μονάδα θα αποτελείται απο πολλές επιμέρους μικρόμοναδες, ωστε η κβαντοποιηση των πρωτονίων του υδρογόνου να μην αποσυνοχιζεται. Αλλα μπορει να ειμαι και λάθος και να εχει επιτευχθεί η μακροκοσμικη κβαντική συμπεριφορά σε τέτοιο μέγεθος . Ολα αυτά με την προϋπόθεση ότι μιλάμε για παραγωγή ηλεκτρικού ρεύματος στην μονάδα.
    Ερωτήσεις στον ...αέρα για τον κύριο nepomuk αφού δεν υπάρχει περίπτωση να απαντήσεi:


    1. Ομοιως ομοίω αει πελάζει ( Πλάτωνας. Μετάφραση: Ο όμοιος τον όμοιο πάντα πλησιάζει ). Είναι άραγε τόσο γνωστός σας ο Sotiris Papadelos ( αν και ...νοιώθω ότι θα του ταίριαζε ένα παρατσούκλι καλύτερα θα περιμένω την επόμενη κοτσάνα του! ) ώστε ...κόλλησε το μικροβίο της #ότι_να_ναι_ασχετολογίας σας;
    2. Σε ποιά γλώσσα είναι η λέξη: αποσυνοχίζεται;
    3. Μακροκοσμική ΚΑΙ κβαντική συμπεριφορά σε ΤΙ μέγεθος; Στο μέγεθος των ...κβαντισμένων πρωτονίων; Τα οποία πρωτόνια είναι ...μικροσκοπικά;
    4. Γνωρίζει ο "λαμπρός νέος" ( δικά σας λόγια ) τι σημαίνει το επίθετο: μακροκοσμικός;
    5. Γνωρίζει ο "υπεραλαμπρος νέος" ( δικά μου λόγια αυτά ) ότι αυτά που γράφει τα γράφει δημόσια και υπάρχει κίνδυνος να τα ...διαβάσουν κι άλλοι;
    6. Θα μας πει επιτέλους σε ποιό κβαντικό φαινόμενο στηρίζεται η παραγωγή τόσο μεγάλης ισχύος από την ( ανύπαρκτη ) εφεύρεση;

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  15. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (10-05-18)

Σελίδα 235 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 135 185 225 233 234 235 236 237 245 285 335 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας