Σελίδα 163 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 213 263 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.621 έως 1.630 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #1621
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    ...Αλλά αν ο συγκεκριμένος ροκανίζει δημόσιο χρήμα (μέσω ΥΕΘΑ) ..

    Επιτρεψτε μου με ολο το σεβασμο: Ειναι δυνατον ενα και μονο ατομο
    και επι μακρον να μας πιανει ολους Κωτσο ;
    Ειναι δυνατον (τυχαιο ακραιο παραδειγμα ) ο ακης να μιζαριστηκε μονος , χωρις την
    συμμετοχη ορκισμενων υπηρεσιακων αξιωματουχων να μην μιζαρονται ;
    Κατα τα αλλα το αναθεμα εντεχνως ριχνεται εξισου και στον ακη και στη
    Μιζενς . Η τελευταια δεν μου ορκιστηκε οτι δεν θα μιζαρει .
    Ο Σωρραιος που ανεμιζει ενα χαρτι και ουρλιαζει "σβηστε μου τα χρεη " ποσο
    ηλιθιος ειναι ; Μηπως πουλαει τρελλα ; Δικαστηριο (ψευτο νομικων (ψευτο δικαστων , δεν τον δικαιωσε
    μερικως ; Οτι εν μερει μπορει να πουλαει τρελλα ;
    "Ενηλικοι στην αιθουσα (συσκεψεων) ." Ενα απο τα τελευταια επεισοδια , οπου αμφισβητηθηκε το
    ενηλικοι , αλλα τελικα ποιος πουλαγε τρελλα σε ποιον ;
    Αυτο που δεν αμφισβητειται ειναι οτι ειμαστε Εθνος Πωλητων, οι μισοι πουλανε και οι αλλοι αγοραζουν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #1622
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Όταν υπάρχει δημοσιότητα και κοινωνική αποδοχή (πλήθος ηληθίων, οπαδών της δωρεάν ενέργειας) η οποιαδήποτε υπηρεσία οφείλει να διερευνησει και να δώσει την ευκαιρία και όχι να αρνηθεί δογματικα, λόγω του κόμπλεξ της μεσαιωνικης αγχώνης που εφαρμοζονταν σε κάθε τι νεο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον MacGyver για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (10-08-17)

  4. #1623
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αλήθεια είναι πως έχω μια εμμονή κατά των ψευτοεπιστημόνων που κοροϊδεύουν πλήθη ηλιθίων.

    Αλλά αν ο συγκεκριμένος ροκανίζει δημόσιο χρήμα (μέσω ΥΕΘΑ) από τους φόρους που πληρώνω και εγώ για να παίζει το σωληνάκι του και να υπόσχεται πως λύνει το ενεργειακό με καζανάκια και ρεσό, μάλλον θα έπρεπε και άλλοι λογικά σκεπτόμενοι να αποκτήσουν την ίδια εμμονή με εμένα. Εκτός και αν ανήκουν στα πλήθη ηλιθίων που ανέφερα παραπάνω.
    μαλλον πρεπει να ανηκω στους ηλιθιους εγω,συγγνώμη.Απλα μου φανηκε κουτσομπολιστικο καθε δυο μερες να συζηταμε οτι εκανε αυτο η εκανε εκεινο.
    αποδεχτηκα οτι ο ανθρωπος ειναι απατεωνας και δεν με απασχολει πλεον.
    μου δειχνει οτι δεν εχετε πεισθει για αυτο και παρακολουθειτε εκπομπες του αρθρα του κλπ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  5. #1624
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Ο μόνος λόγος είναι ότι θέλω να δω τις αντιδράσεις όσων τον υποστηρίζουν σαν τρελοί μόλις καταλάβουν τι παίζει. Θα μου πεις ο ηλίθιος δε θα καταλάβει αλλά όσο ζω ελπίζω.

    2 Not allowed! Not allowed!

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον leosedf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (10-08-17)

  7. #1625
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μόνος λόγος είναι ότι θέλω να δω τις αντιδράσεις όσων τον υποστηρίζουν σαν τρελοί μόλις καταλάβουν τι παίζει. Θα μου πεις ο ηλίθιος δε θα καταλάβει αλλά όσο ζω ελπίζω.
    Επιτρεψτε μου , το ιδιο ακριβως συμβαινει και με τους "ηλιθιους": οσο ζουν ελπιζουν και ψηφιζουν ΝΑΙ στο ευκολο χρημα , λεφτα υπαρχουν , η θα βρεθουν ευκολα,
    χαριζω οικοπεδα , σβηνω χρεη , και εδω ευκολα και στα γρηγορα , φτηνη και καθαρη ενεργεια , παρε κοσμε να βαλεις στο σπιτι σου, εδω ο καλος
    ο ευπατριδης εφευρετης , ερχεται να σου απαλυνει τη λυπητερη του ηλεκτρικου .Θα εξαγουμε κιολας στους ξενους , αρα κονομησαμε.
    Ενας βαζει το σπορο , πολλοι σιγονταρουν και τα πληθη ακολουθουν .Επιτρεψτε μου να προβοκαρω λιγο ...
    Αν παρ ' ελπιδα ... Τοτε : Τα πλεον αθυροστομα μελη οφειλουν τα εξης :
    α. Να γινουν beta testers των πολυποθητων συσκευων (πζ)
    β. 10 πληρεις εγκαταστασεις , εκαστο μελος ,οικιακων συσκευων (πζ) εντελως δωρεαν , σε νοικοκυρια
    χρηζοντα βοηθειας.Τις συσκευες θα παραχωρησει σε τιμη εργοστασιακου κστους , η επιστημονικη ομαδα (πζ).

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #1626
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    και οσοι μου φαινεται παρακολουθουν τις εξελιξεις ακροβατουν μεταξυ του απατεωνα και του "ρε λες να εχει δικιο;"
    δεν υπαρχει αλλη προφανης εξηγηση.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  9. #1627
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλειος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    936

    Προεπιλογή

    1. Είναι τόσο μεγάλη η ευκολία με την οποία ο Π.Ζ καταφεύγει στο ψέμα, που τη χρηματοδότηση από το Δημόσιο την αποκλείω. Άλλωστε, το "Κίνημα Μεσόγειος", κατ' ουσίαν είναι οργισμένη αντίδραση του Ζούγκλα στην απόφαση του Υπουργείου Αμύνης να διακόψει την όποια συνεργασία μαζί τους. Δεν είναι τυχαίο, ότι τελευταία, ο Ζούγκλας αποτραβήχτηκε από αυτήν την ιστορία.
    2. Steve (MacGyver) - μακάρι ο Π.Ζ να έλεγε κάτι νέο. Σε όλον το κόσμο, χιλιάδες ερασιτέχνες παλεύουν το ίδιο θέμα, προκειμένου να "λύσουν" το ενεργειακό πρόβλημα του Πλανήτη. Οι περισσότεροι, με λειψές σπουδές, με αφέλεια αλλά και με ζήλο, αναζητούν τον "έξυπνο χημικό καταλύτη", που μειώνει την ενέργεια διάσπασης του μορίου του νερού. Η σκέψη τους είναι εξαιρετικά απλή - με τον καταλύτη, θα διασπάσω το νερό καταβάλλοντας ενέργεια μικρότερη από αυτή που εκλύεται όταν το υδρογόνο αντιδρά με το οξυγόνο. Τη διαφορά των ενεργειών - θα την "τσεπώσω". Κάνουν αυτήν την απλοϊκή σκέψη, αγνοώντας το γεγονός ότι είναι αδύνατη η μείωση της ενέργειας διάσπασης του μορίου, καθώς την απαγορεύουν οι γενικές αρχές της Φυσικής και Φυσικοχημείας. Καθώς η ενέργεια διάσπασης προσδιορίζεται από τις παγκόσμιες σταθερές της Φυσικής, για να τη μειώσεις, πρέπει να μειώσεις, για παράδειγμα, τη σταθερά του Planck, το φορτίο του ηλεκτρονίου ή τη μάζα του πρωτονίου.
    Από τους ερασιτέχνες αυτούς, ο Π.Ζ διαφοροποιείται μόνο στον τρόπο με τον οποίο προτείνεται η μείωση της ενέργειας διάσπασης του μορίου, δηλαδή αντί για καταλύτη, να γίνεται χρήση των ραδιοκυμάτων που πάλλονται στην ιδιοσυχνότητα του μορίου. Τί να ελέγξει κανείς σε όλα αυτά;
    3. Παρότι αναφερόμαστε στον Π.Ζ, το θέμα που μας απασχολεί δεν είναι ο Π,Ζ. Το επίπεδό του το βλέπουμε - βγάζει μάτι ακόμη και στα θέματα της Ηλεκτρονικής. Αυτό που μας απασχολεί είναι το μεγάλος πλήθος των πτυχιούχων θαυμαστών του, αλλά και η αρθρογραφία τους - σκέτος σκοταδισμός. Αλήθεια, αυτά τα άτομα - που έχουν σπουδάσει και τί έχουν σπουδάσει; Πάντως, στο ζήτημα αυτό θα συμφωνήσω με τον kioan, δηλαδή όσο ο Π.Ζ, όπως και οι "πτυχιούχοι σκοταδιστές" διατυπώνουν την άποψή τους δημόσια, και επομένως μπορούν να επηρεάσουν καταστάσεις, πρέπει κάπου-κάποιος, επίσης δημόσια, να τους δίνει τη δέουσα απάντηση.
    Βασίλειος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #1628
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Επιτρεψτε μου να συμπληρωσω στα ανωτερω και τα εξης: Οχι μονο ερασιτεχνες αλλα και υψηλης σταθμης επιστημονες , κατεστρεψαν λαμπρες καρριερες
    με την εννοια οτι γελοιοποιηθηκαν στην Περιπτωση της " Ψυχρης Συντηξης " .Υπενθυμιζω τα δημοσιευματα του Δημοσιογραφου του Βηματος , Τασου Καφανταρη
    για τον Δευκαλιωνα .Ο Τασος καθε αλλο παρα σκοταδιστης μπορει να χαρακτηριστει .Αφου προειδοποιησε τον αναγνωστη απειρες φορες , κατεγραψε τα καθεκαστα.
    Ο παλαι ποτε συνεταιρος του Δευκαλιωνα , Ροσι , αν δεν κανω λαθος συνεχιζει απτοητος , ενω ο πρωτος μας εχει αφησει χρονους .
    Στην περιπτωση (πζ) , πλεον του "μαγικου καταλυτη " με την ασυλληπτη ενεργειακη πυκνοτητα , εχουμε και ραδιοσυχνοτητες .
    Στο βιογραφικο του ερευνητη καταγραφεται το ταπωμα του εισαγωμενου ραδιοπομπου του Σκαι , απο ραδιοπομπο ΩΧ fm και κεραιοσυστημα
    εγχωριας σχεδιασης και κατασκευης δια χειρος (πζ) .Εδω θα ζητησουμε τα φωτα των μελων , που συνεργαστηκαν και γνωρισαν δια ζωσης
    τον ερευνητη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #1629
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nepomuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο βιογραφικο του ερευνητη καταγραφεται το ταπωμα του εισαγωμενου ραδιοπομπου του Σκαι , απο ραδιοπομπο ΩΧ fm και κεραιοσυστημα εγχωριας σχεδιασης και κατασκευης δια χειρος (πζ) .
    Υπάρχει σε κάποιο link για να δούμε ακριβώς τι γράφει;

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  12. #1630
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει σε κάποιο link για να δούμε ακριβώς τι γράφει;
    Τα παρακατω εν ειδει " ιστορικου" παραθετει ενας κυριος στο φατσοβιβλιο της ελευθερης ενεργειας.
    Επιτρεψτε μου και μια σημειωση : Η χαιρεκακια - θα συμφωνησουμε - δεν ειναι το ευγενεστερο των ανθρωπινων
    συναισθηματων . Ενα παραδειγμα : Ενω με προειδοποιησατε για την αφελεια μου , εγω παρ ολα αυτα τη πατησα .
    Εδω θα ταιριαζε η συμπαθεια , και οχι καποιου ειδους χαρα για το παθημα του αλλου.



    Ματθαίος Λευκαδίτης ΙΣΤΟΡΙΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ- 30/03/86: Το «Κανάλι 15» είναι στον αέρα. Οι συντελεστές της «Ομάδας Πρωτοβουλίας για την Ελεύθερη Ραδιοφωνία» με πρωτεργάτη τον Ρούσσο Κούνδουρο δοκιμάζουν στην πράξη την υλοποίηση των διακηρύξεών τους. Είναι 7 το απόγευμα και στους αιθέρες ακούγεται η φωνή του καθηγητή της Νομικής Φαίδωνα Βεγλέρη. Μιλά για το συνταγματικά κατοχυρωμένο δικαίωμα της Ελεύθερης Επικοινωνίας. Εκφωνητής είναι ο Αλέξανδρος Γιώτης, από το σπίτι του όποίου εκπέμπει ο σταθμός. Μια ώρα αργότερα χτυπάει το κουδούνι. Δεν είναι ο γαλατάς αλλά ο εισαγγελέας Π.Αθανασίου. Ο τεχνικός του Υπουργείου Συγκοινωνιών προσπαθεί να αποσυνδέσει τον πομπό αλλά ο Αλέξανδρος Γιώτης τον εμποδίζει. Η εκπομπή συνεχίζεται παρουσία του εισαγγελέως, ο οποίος, είναι αλήθεια ότι δυσκολεύεται να εγκλιματισθεί στην πυρετώδη και πρωτόγνωρη ραδιοφωνική ατμόσφαιρα. Αντί για «ραδιοπειρατές» που παίζουν σκυλάδικα έχει να αντιμετωπίσει ανθρώπους των τεχνών και των γραμμάτων. Ο εισαγγελέας απομακρύνεται και από τα ερτζιανά ακούγεται «Εδώ Κανάλι 15 στα FM από τους 105. Το σύνθημά μας από δω και μπρος είναι: εκπομπή δεν γίνεται χωρίς τον ΑρκουδέỠ– (Αρκουδέας είναι ο αστυνομικός διευθυντής Αθηνών) παράλληλα εκπέμπει ο ραδιοφωνικός σταθμός ΣΚΑΙ 100,4 σε 3 διαφορετικές συχνότητες ενώ έπρεπε να εκπέμπει σε 2 συχνότητες. Συχνότητες όμως δεν υπήρχαν πολλές έτσι ο δημοσιογράφος Μάκης τριανταφυλλόπουλος σε συνεργασία με τον ερευνητή Πέτρο Ζωγράφο αποφασίζουν να ανοίξουν το ιστορικό ραδιόφωνο ΩΧ FM Αναγκάζονται ετσι να ανοίξουν σε μια απο τις συχνότητες που είχε το ΣKAΙ το βάρος λοιπόν πέφτει στον ερευνητή Πέτρο Ζωγράφο γιατί έπρεπε να ακουστή πάνω από τον πανίσχυρo ΣKAΙ όλοι με κομμένη την ανάσα περιμέναμε από στιγμή σε στιγμή να εκπέμψει απο τον Υμηττό ο σταθμός ΩΧ FM οι γνώμες όλων των ειδικών ήταν ότι αυτό είναι αδύνατον να γίνει καθώς τα μηχανήματα του ΣΚΑΙ ήταν πανίσχυρα και πανάκριβα.Ενώ τα μηχανήματα του ΩΧ FM ήταν κατασκευασμένα εξ ολοκλήρου του ερευνητή Πέτρο Ζωγράφο. Ακροατής εκείνης της εποχής βάση των όσων αναφέρονται στο περιοδικό ερτζιανά κύματα μας είπε τα εξής: ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΕΡΤΖΙΑΝΑ ΚΥΜΑΤΑ 26-3-1992 Γιώργος Νικολάου ένιωσα ρίγος όταν άκουσα στο ραδιόφωνο μου να χάνεται ο ΣΚΑΙ από την συχνότητα των 100,7 και να ακούγεται η φωνή του Μάκη Τριανταφυλλόπουλου ''είμαστε στον αέρα''! Ο ερευνητής Πέτρος Ζωγράφος ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ !!! Κατάφερε να ακουστεί ο ιστορικός σταθμός ΩΧ FM πάνω απο τον ΣΚΑΙ! Αμέσως έτρεξα στα στούντιο του σταθμού που ήταν στην οδό Βουλής στο Σύνταγμα εκεί συνάντησα πλήθος κόσμου.Τι άλλο να πω χρυσές εποχές!!!!

    3 Not allowed! Not allowed!

  13. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nepomuk για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (12-08-17)

Σελίδα 163 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 213 263 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 23:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 13:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 23:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-09, 00:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 23:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας