Σελίδα 198 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 98 148 188 196 197 198 199 200 208 248 298 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.971 έως 1.980 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #1971
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή τι έχουν οι άλλοι και δεν το χω εγώ?
    Δεν τους γνωρίζεις προσωπικά. Δεν θα γράψω "είχα την ατυχία" γιατί ο κύριος George Pap μπορεί να είναι ένας πάρα πολύ ευγενικός και συγκροτημένος άνθρωπος. Ναι έγραψα "μπορεί να είναι" γιατί τώρα τελευταία ...έχει ξεφύγει εντελώς!
    Εμένα με απείλησε άτομο που το γνωρίζω I.R.L.1 όπως λένε και στο ιντερνέ...

    Υ.Γ.
    Δεν ήταν ο κύριος George Pap παρόλο που και αυτόν τον γνωρίζω.

    1. I.R.L. In Real Life μτφ. Στην Πραγματική Ζωή

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  2. #1972
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ο κύριος George Pap μπορεί να είναι ένας πάρα πολύ ευγενικός και συγκροτημένος άνθρωπος. Ναι έγραψα "μπορεί να είναι" γιατί τώρα τελευταία ...έχει ξεφύγει εντελώς!
    Φήμες τον θέλουν, εκτός από σελίδες βιασμού των φυσικών επιστημών, να συχνάζει και σε τσοντοσάιτ με αποτέλεσμα να βλέπει διαρκώς σχετικές στοχευμένες διαφημίσεις στον browser του. Ίσως να τον έχει επηρεάσει και αυτό...

    2 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. #1973
    Μέλος
    Όνομα
    ΜeNeLaoS
    Εγγραφή
    Mar 2018
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    60

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρε Πρωϊνος Χαφιές !

    Άποψή μου είναι ότι όλο αυτό δεν έχει να κάνει συγκεκριμένα με την θρησκεία. Μπορεί ( λίγο τραβηγμένο φυσικά ) να έχει να κάνει με την πολιτική ( διάβαζε κίνημα Μεσόγειος ) αλλά από την ενασχόλησή μου ( και ήταν αρκετή πίστεψέ με! ) κατάλαβα ότι ήταν ένα ατυχές κόλπο να τραβήξουν την προσοχή του κόσμου. Ο μεγαλοδημοσιογράφος για την διαφήμιση, η Ένωση Ελλήνων Φυσικών για να βγεί από το τέλμα στο οποίο ( μόνη της ) έπεσε εδώ και δεκαετίες, διάφοροι μαϊντανοί και παρατρεχάμενοι γιατί ...είδαν φως και μπήκαν.
    Τόνισα την λέξη συγκεκριμένα στην πρώτη πρόταση γιατί η "ερευνητική ομάδα Π.Ζ." ( όχι δικά μου λόγια ) και οι συν αυτώ, είναι ένα συνονθύλεμα2 από αδαείς, θρησκόληπτους, συνομοσιολόγους, ψευδο-επιστήμονες και μη. Απλοί άνθρωποι που θα πίστευαν ότι η μάνα τους είναι πατίνι φτάνει να τους έδειχνες μια ...ζωγραφισμένη ρόδα στην ποδιά της ( να δω ποιός είναι αρκετά μεγάλος να πιάσει το υπονοούμενο ).
    Εγώ προσωπικά είχα μια ...άσχημη επαφή ( συγγνώμη κύριοι υπερ-συντονιστές αλλά μην ξεχνάμε ότι βρισκόμαστε σε τσοντοφόρουμ ε; ) με την "ερευνητική ομάδα Π.Ζ.". Τυγχάνει να γνωρίζω κάποια άτομα εκεί μέσα ( ένας από αυτούς είναι και ο συμπαθής κατά τα άλλα George Pap και ας έχει σκάσει να βρει ποιός είμαι! ). Από την αρχή είπα "δεν γίνονται αυτά!" αλλά κάτι μέσα μου αναρωτιόταν "λες να είναι έτσι όπως τα λένε;". Δοκίμασα να πλησιάσω τον ( δήθεν ) εφευρέτη αλλά πάντοτε με έστελναν σε ...άσχετα άτομα. Όταν τελικά άρχισα να ρωτάω βασικά πράγματα για την ανύπαρκτη εφεύρεση με πολύ κόσμιο τρόπο παρακαλώ ( όλα είναι διαθέσιμα στο διαδίκτυο και μπορούν να διαβαστούν από τον καθένα και να κρίνει μόνος του αν έβρισα πουθενά ) άρχισαν να με διαγράφουν από διάφορες ...σελίδες και ...ομάδες. Με κορυφαίο μάλιστα να δεχτώ προσωπική επίθεση με απειλές ( από άτομο το οποίο δεν θα κατονομάσω προς το παρόν ).
    Σε όλες τις αναρτήσεις μου. Σε μια σειρά από βίντεο που έχω κάνει στο youtube. Πουθενά απολύτως δεν έχω βρίσει. Ρωτάω μόνο απλά βασικά πράγματα. Φυσικά απαντήσεις δεν πήρα, ο δε ( συμπαθής κατά τα άλλα ) George Pap έχει ξεκινήσει έναν ιερό πόλεμο, όπου με βρει να με βρίζει και να με προσβάλλει.
    Αυτή η συμπεριφορά του συγκεκριμένου κυρίου και όλων των άλλων μαϊντανών και παρατρεχάμενων δεν δείχνει ...οργανωμένη αίρεση. Δεν δείχνει καν οργάνωση. Είναι κινήσεις πανικού σκοτεινιασμένων μυαλών που βλέπουν ότι τράβηξε πολύ μακριά η ιστορία και ο κόσμος έχει αρχίσει να βαριέται και να την κάνει με ελαφρά πηδηματιάκια. Είναι "κλασικές" κινήσεις φτωχών μυαλών που βλέπουν παντού εχθρούς γιατί δεν έχουν με τι άλλο να ασχοληθούν στη φτωχή ζωή τους. Και όλο αυτό πακεταρισμένο με μπόλικη οικολογία, πατριδογνωσία και κραυγές. Πολλές κραυγές. "Το τέλος των υδρογονανθράκων!", "Η σωτηρία της Ελλάδας"...1
    Όχι δεν είναι αίρεση. Όχι δεν είναι καν ομάδα. Είναι ένα συνονθύλεμα2 από άσχετους, ψευδοεπιστήμονες και μη, που προσπαθησαν να έχουν τα 15 λεπτά δημοσιότητάς τους...

    Μετά τιμής
    Φριενέρτζη_αιρετικός

    1 .Τα μακρύτερα σπαθιά, τα δυνατότερα πνευμόνια, οι περισσότερες φωνές είναι εσφαλμένα κριτήρια για την αλήθεια. (Benjamin Whichcote, 1609-1683, Άγγλος κληρικός & διανοούμενος)
    2. http://www.babiniotis.gr/wmt/webpage...%A3&apprec=245
    Γεια σου φιλε Free Energy

    Νομιζω εχεις το καναλι Ares Mares σωστα? Αν ναι τοτε εχω δει ολα τα βιντεο σου και σου δινω και απο δω τα συγχαρητηρια μου.

    Ο ορος (σε εισαγωγικα) παραθρησκευτικη οργανωση ή αιρεση, χρησιμοποιειται για να τονίσει τον τροπο συστασης , λειτουργιας , τυφλης υπακοης στον μυθο και την αυστηροτατη πειθαρχεια που επιβαλλεται σε τετοια μορφωματα οπως οι ομαδες Σωρρα (κι εκει αλλωστε ως πολιτικη κινηση κατεληξαν και ως τετοια πλασαρονται πλεον)

    Αλλωστε μην ξεχναμε οτι οποιοσδηποτε στον πλανητη, για οποιονδηποτε λογο, καταφερει να θεσει υπο τον απολυτο ελεγχο και καθοδηγηση του , μια σχετικα μεγαλη ομαδα ανθρωπων-ψηφοφορων, τοτε αυτοματως γινεται ενας "παικτης" πολιτικης επιρροης η οποια απο οτι εχει δειξει η ιστορια πολυ συχνα "ανταλασσεται" με την πολιτικη εξουσια ειτε με κερδη, ειτε με ανοχη σε προφανεστατα ποινικα κακουργηματα, ειτε με στραβα ματια σε απατες που διαφημιζονται κλπ.

    Μην αρχισω τωρα να αναλυω και να βαζω βιντεο για το μεγεθος της διαπλοκης πολιτικων και υπουργων με την ομαδα Σωρρα τωρα γιατι δεν απτεται της θεματολογιας του φορουμ, αλλα υπαρχουν απειρα αποδεικτικα και στοιχεια.

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #1974
    Μέλος
    Όνομα
    ΜeNeLaoS
    Εγγραφή
    Mar 2018
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    60

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thansavv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μενέλαε θα άκουσες για τη πτώση των χρηματιστηρίων. Δεν οφείλεται στο φόβο ενός επικείμενου πολέμου, αλλά στο φόβο των πολυεθνικών για την παρουσίαση της συσκευής αυτής.
    Οι πετρεαϊκές εταιρίες εμποδίζουν την παρουσίαση. Δεν πιστεύεις?
    Aκουγεται οτι ο πολεμος στη Συρια που εχουν σπευσει ολες οι υπερδυναμεις δεν θα γινει για τα χημικα αλλα γιατι εκει ειναι τα μυστικα εργαστηρια της ερευνητικης ομαδας ΠΖ

    5 Not allowed! Not allowed!

  5. #1975
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Πρωϊνος Χαφιές Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ορος (σε εισαγωγικα) παραθρησκευτικη οργανωση ή αιρεση, χρησιμοποιειται για να τονίσει τον τροπο συστασης , λειτουργιας , τυφλης υπακοης στον μυθο και την αυστηροτατη πειθαρχεια που επιβαλλεται σε τετοια μορφωματα οπως οι ομαδες Σωρρα (κι εκει αλλωστε ως πολιτικη κινηση κατεληξαν και ως τετοια πλασαρονται πλεον)
    Μηπως θα επρεπε να στρεψουμε το βλεμμα μας σε κατι πιο "προχωρημενο" απο αιρεση η παραθρησκευτικη οργανωση ;
    Ας πουμε στην Σαιεντολογια ,οπου ο ιδρυτης της καιτοι Θνητος σωματικα , αξιωματικα θεωρειται Θεος .
    Αλλα τι σοι φρουτο ειναι κι αυτη η σαιτεντολογια ; τι πρεσβευει ;
    ιδου μερικα

    "Ο Άνθρωπος είναι ένα αθάνατο πνευματικό ον.

    Η εμπειρία του εκτείνεται πολύ πιο πέρα από μια και μόνο ζωή.
    Οι δυνατότητές του είναι απεριόριστες, ακόμη και αν δεν είναι αντιληπτές προς το παρόν.
    Η Σαηεντολογία πιστεύει επιπλέον, ότι ο άνθρωπος είναι βασικά καλός και ότι η πνευματική του σωτηρία, εξαρτάται από τον εαυτό του, τους συνανθρώπους του και την επίτευξη αδελφοσύνης με το σύμπαν."

    Μηπως λεω ,ενα τεραστιο μηπως ,πανε να μας πλασαρουν καποια στιγμη τον κ Πετρο ως τον πνευματικο διαδοχο του μεγαλου ιδρυτη της Σαιεντολογιας Λ.Ρον Χαμπαρντ;
    Για οποιον ηθελε διερευνησει περαιτερω το θεμα :
    https://www.scientology.gr/what-is-scientology.html

    2 Not allowed! Not allowed!

  6. #1976
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Πρωϊνος Χαφιές Εμφάνιση μηνυμάτων

    ...

    Μενελαε συμφωνω φυσικα με οσα λες, ΑΛΛΑ δεν παρατηρησες ενα σημειο στην ολη υποθεση που ηδη εχω γραψει κανα δυο φορες:
    Αυτο με το να κανει τοσο κραγμενα βιντεακια που να λεει ουσιαστικα οτι ειναι ο εφευρετης των supercapacitors (υπαρχουν κι αλλα, οπως αυτο με τα peltier) ΓΙΑ ΜΕΝΑ -τουλαχιστο εγω δε μπορω να το δω διαφορετικα- σημαινει δυο πραγματα:
    Ειτε ο ανθρωπος ειναι πληρωμενος ηθοποιος και ακολουθει καποιο ψιλοελευθερο σεναριο (του ταρζαν? καποιου τριτου? ποιος ξερει?) και καπου εχει ξενερωσει να διασυρεται τοσο πολυ και προσπαθει μονος του να διωξει τους πιστους του σιγα σιγα και να ξεφουσκωσει τη φουσκα καπως ομαλα,
    ειτε οι νομικοι συμβουλοι του τον βαζουν να γυρισει και μερικα τετοια ωστε αν φτασει το πραμα στο απροχωρητο και τον κυνηγανε θεοι και δαιμονες να τα εχουν ως αλοθι και να επικαλεστουν καποια ψυχικη παθηση.
    Το σεναριο να τα ανεβαζει για τους πιστους του μου μοιαζει ψιλοακυρο γιατι οσο ηλιθιος και να ναι σιγουρα καταλαβαινει πως μονο να χασει εχει απο τετοιες ηλιθιοτητες χωρις να κερδιζει απολυτως τιποτα.
    Ηδη εχει εμφανιστει ως ο εφευρετης του αεικινητου! και για οποιον ειναι τοσο χαπατο ειναι ηδη θεος ο τυπος, κι εννωειται δε θα ενισχυσει την πιστη του με το να του δειχνει πειραματακια φυσικης με peltier (που κι αυτο επειδη δεν ηξερε να το κανει εκανε στο τελος cheat ) και να λεει οτι φτιαχνει υπερπυκνωτες (και μαλιστα με ΓΡΑΦΕΝΙΟ! )... Με τετοιες αρλουμπες το μονο που μπορει να πετυχει ειναι να κλονισει την πιστη μερικων απ τα ζωντοβολα που τον ακολουθουν (οσων τεσπα εχουν καποιου ειδους iq), οποτε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θεωρω πως παιζει ενα απ τα δυο πιο πανω σεναρια (κλινοντας μαλλον προς το δευτερο)...

    btw ακομα δε μπορω να χωνεψω εκεινο τον πυκνωτη απο γραφενιο....
    βρηκε δηλαδη γραφενιο και τροπο να το επεξεργαστει και το πρωτο πραμα που σκεφτηκε ηταν να το κανει πυκνωτη...
    Παλι καλα που δε σκεφτηκε να το κανει κανα τσεκουρι η κανα ροπαλο!
    (ναι, ολα τα υπολοιπα ηταν ακομα πιο κουλα, και αυτο απαιτει και πιο εξειδικευμενες γνωσεις, αλλα εγω για καποιο λογο που ουτε εγω καταλαβα κολλησα σε αυτο με τον πυκνωτη)...

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #1977
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειτε ο ανθρωπος ειναι πληρωμενος ηθοποιος και ακολουθει καποιο ψιλοελευθερο σεναριο (του ταρζαν? καποιου τριτου? ποιος ξερει?) ..
    AN ειναι πληρωμενος ηθοποιος ,ουτε εδω πρωτοτυπει η καινοτομει , θυμιζει τοσο πολυ τον Μερβεγιέ.

    https://www.youtube.com/watch?v=i_9MMu_yShM

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nepomuk για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    nick1974 (12-04-18)

  9. #1978
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    btw ακομα δε μπορω να χωνεψω εκεινο τον πυκνωτη απο γραφενιο.... βρηκε δηλαδη γραφενιο και τροπο να το επεξεργαστει και το πρωτο πραμα που σκεφτηκε ηταν να το κανει πυκνωτη...
    Εμμμ ... ναι! Πριν από 2-3 χρόνια μεγάλη κουβέντα γινόταν για την κατασκευή υπερ-πυκνωτών ( 500+ φαράντ! ) από γραφένιο. Μια αναζήτηση στο google και θα δεις περισσότερες λεπτομέριες. Ο ( δήθεν ) εφευρέτης προφανώς κάτι θα είδε και θα σκέφτηκε ότι αφού δεν έχει μεγάλη διάδοση ας το ...κάνω δικό μου! Φυσικά δεν έχει τις γνώσεις, και την ικανότητα να κατασκευάσει έναν τέτοιο πυκνωτή...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...εχει ξενερωσει να διασυρεται τοσο πολυ και προσπαθει μονος του να διωξει τους πιστους του σιγα σιγα και να ξεφουσκωσει τη φουσκα καπως ομαλα,
    Ίσα-ίσα το αντίθετο! Όταν έχεις ακολούθους οι οποίοι πιστεύουν ( με τυχαία σειρά ) ότι:
    • έχεις κατασκευάσει το αεικίνητο ( 350mW είσοδος - 700W έξοδος )
    • κατασκευάζεις πυκνωτές γραφένιου στην κουζίνα του σπιτιού σου, στην οποία παρεπιπτόντως έχεις στιβάσει ένα σωρό άσχετο εξοπλισμό 20ετίας.
    • κατασκευάζεις μικροκυματικούς ταλαντωτές στα 4 τεραχερτζ
    • παράγεις ...δυνατό και ...αδύνατο υδρογόνο
    • τους δείχνεις ένα induction heater και αναφωνείς "Για την εθνική μας άμυνα" και ( το θλιβερό... ) "...αν γνωρίζαμε την ιδιοσυχνότητα των καρκινικών [σημ: πόσο περισσότερο ...τέρμα δηλαδή ] κυττάρων"

    δεν μπορείς παρά να το ...τερματίζεις κι ακόμη παραπάνω. Αυτό το κοινό δεν μπορεί να ...χορτάσει με απλές εφευρέσεις! Ακόμη κι αν πας να τους πεις κατασκεύασα ένα καινούργιο πλαστικό θα σε κοιτάξουν με δυσπιστία γιατι ...όντως μπορεί να γίνει. Όταν όμως τους ταϊζεις απίστευτες κοτσάνες τότε παίρνουν τα πάνω τους! Νομίζουν ότι παίρνουν μέρος στην ...ενεργειακή επανάσταση! Βλέπουν στο πρόσωπό σου τον άνθρωπο που τολμά να τα βάλει με τα ...πετρελαϊκά κατεστημένα. Ασχέτως αν τα πετρελαϊκά κατεστημένα δεν δίνουν την παραμικρή σημασία στις μπούρδες σου. Γιατί αν όντως υπήρχε κάτι σε αυτή την ( δήθεν ) εφεύρεση όχι μόνο δεν θα συνέχιζε να πετάει ...πυρότουβλα ( όπως πολύ εύστοχα είπε ένας συμφορουμίτης εδώ ) αλλά θα τον είχαν ...καβαντζώσει με την μία. Και μόνο το ότι συνεχίζει να κυκλοφορεί και να λέει την μια κοτσάνα μετά την άλλη δείχνει πόσο ...ακίνδυνος είναι!

    Μετα τιμής
    Φριενέρτζι_από_τιτάνιο_τύφλα_να_έχει_το_γραφένιο!

    Υ.Γ.
    Ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο στο Nature ( https://www.nature.com/articles/natrevmats201633 ) δυστυχώς στα Αγγλικά...

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FreeEnergy : 13-04-18 στις 01:08
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  10. #1979
    Μέλος
    Όνομα
    ΜeNeLaoS
    Εγγραφή
    Mar 2018
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    60

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1974 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μενελαε συμφωνω φυσικα με οσα λες, ΑΛΛΑ δεν παρατηρησες ενα σημειο στην ολη υποθεση που ηδη εχω γραψει κανα δυο φορες:
    Αυτο με το να κανει τοσο κραγμενα βιντεακια που να λεει ουσιαστικα οτι ειναι ο εφευρετης των supercapacitors (υπαρχουν κι αλλα, οπως αυτο με τα peltier) ΓΙΑ ΜΕΝΑ -τουλαχιστο εγω δε μπορω να το δω διαφορετικα- σημαινει δυο πραγματα:
    Ειτε ο ανθρωπος ειναι πληρωμενος ηθοποιος και ακολουθει καποιο ψιλοελευθερο σεναριο (του ταρζαν? καποιου τριτου? ποιος ξερει?) και καπου εχει ξενερωσει να διασυρεται τοσο πολυ και προσπαθει μονος του να διωξει τους πιστους του σιγα σιγα και να ξεφουσκωσει τη φουσκα καπως ομαλα,
    ειτε οι νομικοι συμβουλοι του τον βαζουν να γυρισει και μερικα τετοια ωστε αν φτασει το πραμα στο απροχωρητο και τον κυνηγανε θεοι και δαιμονες να τα εχουν ως αλοθι και να επικαλεστουν καποια ψυχικη παθηση.
    Το σεναριο να τα ανεβαζει για τους πιστους του μου μοιαζει ψιλοακυρο γιατι οσο ηλιθιος και να ναι σιγουρα καταλαβαινει πως μονο να χασει εχει απο τετοιες ηλιθιοτητες χωρις να κερδιζει απολυτως τιποτα.
    Ηδη εχει εμφανιστει ως ο εφευρετης του αεικινητου! και για οποιον ειναι τοσο χαπατο ειναι ηδη θεος ο τυπος, κι εννωειται δε θα ενισχυσει την πιστη του με το να του δειχνει πειραματακια φυσικης με peltier (που κι αυτο επειδη δεν ηξερε να το κανει εκανε στο τελος cheat ) και να λεει οτι φτιαχνει υπερπυκνωτες (και μαλιστα με ΓΡΑΦΕΝΙΟ! )... Με τετοιες αρλουμπες το μονο που μπορει να πετυχει ειναι να κλονισει την πιστη μερικων απ τα ζωντοβολα που τον ακολουθουν (οσων τεσπα εχουν καποιου ειδους iq), οποτε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θεωρω πως παιζει ενα απ τα δυο πιο πανω σεναρια (κλινοντας μαλλον προς το δευτερο)...

    btw ακομα δε μπορω να χωνεψω εκεινο τον πυκνωτη απο γραφενιο....
    βρηκε δηλαδη γραφενιο και τροπο να το επεξεργαστει και το πρωτο πραμα που σκεφτηκε ηταν να το κανει πυκνωτη...
    Παλι καλα που δε σκεφτηκε να το κανει κανα τσεκουρι η κανα ροπαλο!
    (ναι, ολα τα υπολοιπα ηταν ακομα πιο κουλα, και αυτο απαιτει και πιο εξειδικευμενες γνωσεις, αλλα εγω για καποιο λογο που ουτε εγω καταλαβα κολλησα σε αυτο με τον πυκνωτη)...
    φιλε Νικο, εχω δει πολλες φορες τις θεσεις σου και οντως ειναι ευστοχες και συμφωνω απολυτα μαζι σου! Απλα δεν μπορω να εξηγησω ουτε εγω τον λογο που φερονται λες και απευθυνονται σε ηλιθιους .... την εικασια μου την εγραψα και εδω παντως παλαιοτερα...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Πρωϊνος Χαφιές Εμφάνιση μηνυμάτων

    τελος δε μπορω να μην αναφερθω σε μια σημαντικη λεπτομερεια που δειχνει και το ηθος ολων οσων εμπλεκονται...

    υποτιθεται οτι πανε να πεισουν τον κοσμο οτι ανακαλυψαν την πατεντα της χιλιετιας

    υποτιθεται οτι πανε να βαλουνε στο χερι εκατομμυρια κρατικου χρηματος

    υποτιθεται οτι πανε να δημιουργησουν ολοκληρο πολιτικο φορεα στηριξης

    και οι αθεοφοβοι εχουν τοσο θρασος, ειναι τοσο σιγουροι πως το θρασος τους, η εξεζητημένη προβολη και οι οφειλομενες "εκδουλευσεις" μεσω της διαπλοκης με το πολιτικο συστημα αρκουν για να πετυχουν το σκοπο τους, που δεν μπαινουν καν στον κοπο να χαλασουν μερικες χιλιαδες ευρω για να σχεδιασουν και να κατασκευασουν ενα πραγμα που τουλαχιστο θα δειχνει και θα φαινεται αξιοπρεπες!

    δυστυχως σε τουτη τη χωρα, εχουμε και τα λαμογια που μας αξιζουν!

    1 Not allowed! Not allowed!

  11. #1980
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ακρίτας
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nepomuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Ο Άνθρωπος είναι ένα αθάνατο πνευματικό ον.

    Η εμπειρία του εκτείνεται πολύ πιο πέρα από μια και μόνο ζωή.
    Οι δυνατότητές του είναι απεριόριστες, ακόμη και αν δεν είναι αντιληπτές προς το παρόν.
    Η Σαηεντολογία πιστεύει επιπλέον, ότι ο άνθρωπος είναι βασικά καλός και ότι η πνευματική του σωτηρία, εξαρτάται από τον εαυτό του, τους συνανθρώπους του και την επίτευξη αδελφοσύνης με το σύμπαν."

    Μηπως λεω ,ενα τεραστιο μηπως ,πανε να μας πλασαρουν καποια στιγμη τον κ Πετρο ως τον πνευματικο διαδοχο του μεγαλου ιδρυτη της Σαιεντολογιας Λ.Ρον Χαμπαρντ;
    Για οποιον ηθελε διερευνησει περαιτερω το θεμα :
    https://www.scientology.gr/what-is-scientology.html
    Αν αυτό είναι συγκεκαλυμμένη προσπάθεια προσηλυτισμού πρόσεχε γιατί το θέμα το παρακολουθούν και άνθρωποι που ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ.
    Αν δεν είναι καλά θα κάνεις να το διευκρινήσεις.

    1 Not allowed! Not allowed!
    So much behind us! Still far to go!
    Pink Floyd

Σελίδα 198 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 98 148 188 196 197 198 199 200 208 248 298 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας