Σελίδα 400 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 300 350 390 398 399 400 401 402 410 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 3.991 έως 4.000 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #3991
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Κώστας Πινέλος
    Όνομα
    Νίκος Λιγερός PhD
    Εγγραφή
    May 2019
    Περιοχή
    Ψυγεία Ζωγράφου
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Υπάρχουν πολλά θέματα να συζητήσει κανείς με τίτλο Νερό και RF ή νερό και laser και θα είχε πολύ ενδιαφέρον. Διάβασα λίγο όσα έχουν γραφεί. Δεν νομίζω ότι πρέπει να αφιερώνει κανένας παραπάνω χρόνο σε κάτι τόσο ασαφές και μη ελέγξιμο, όπως η συσκευή του κ.Ζωγράφου. Είναι προφανές πως η συσκευή Ζωγράφου δεν μπορούσε να σταθεί πουθενά. Πρόκειται για συρραφή πατεντών άλλων που δεν στάθηκαν δυνατές στο πέρασμα του χρόνου. Κάτι άλλο έπαιζε.

    1. Το Ελληνικό γραφείο πατεντών κάνει κακή δουλειά. Πράγματι δεν μπορεί να επιβεβαιώσει αν μια εφεύρεση λειτουργεί. ΑΛΛΑ δεν μπορεί και δεν πρέπει να δώσει πατέντα σε κάτι τόσο ασαφές, γιατί αν αύριο κάποιος κάνει κάτι να δουλέψει που να μοιάζει με τη συσκευή Ζωγράφου, αυτοί οι τύποι με τους οποίους γελάτε, θα βγούν και θα πούν ότι το βρήκαν πρώτοι και εδώ είναι Ελλάδα. Η Ελλάδα είναι μέλος και της ΕΕ. Η πατέντα Ζωγράφου ανοίγει μελλοντικά πόρτες σε όσους έχουν την εύκολα παρμένη πατέντα Ζωγράφου στη κατοχή τους.

    2. Κανένας απο τους παρόντες στις εκπομπές του Τριανταφυλλόπουλου δεν είχαν σχέση με τεχνολογία υλικών και RF π.χ. Κατσαρός, Θεοφίλου, Παπαμαρινόπουλος, Θεοδοσίου, ένας άλλος που μίλαγε απο τα Γιάννενα ειδικός σε στερεά κατάσταση (ο Φιλντίσης ήταν για λύπηση). Ακουσα και τον Πρώην Πρόεδρο του Δημόκριτου κ.Νιάρχο (με τα μώβ) να μιλάει για "broadband" στο 16ο Συνέδριο της Ντροπής. Δεν ξέρει αυτός απο αυτά και το λέω γιατί τον ξέρω. Πέραν αυτού του γεγονότος υπάρχει και το θέμα που λέγεται επιστημονική δεοντολογία, που κανένας δεν είδε σωστά απο τους προηγούμενος. Δεν τρέχεις σε εκπομπές για να σου λένε τρίχες και να κουνάς το κεφάλι. Να μη πας.

    3. Θυμάμαι μερικές εβδομάδες πρίν είχα μια συζήτηση με κάποιον για το αν μπορεί να παραχθεί ηλεκτρικό ρεύμα ή υδρογόνο απο νερό. Κάπως διέρρευσε το θέμα και έσκασε αυτό που είδατε στις τηλεοράσεις. Ετρεχαν και τρέχουν ακόμη να προλάβουν. Να πιάσουν τις γωνίες. Εϊναι πολύ αργά όμως.

    4. Δεν είμαστε όλοι το ίδιο βέβαια. Πολύς κόσμος απο τους ΠΖ ήλθαν σε επαφή μαζί μου για συνεργασία. Δεν είχαν τα standards. Αυτά που ανακαλύψατε αρκετοί εδώ μέσα σε πληρότητα άποψης για το θέμα τόσα χρόνια μετά, τα ήξερα απο τότε...

    5. Στους ΠΖ άλοι απο τη κολυμβήθρα του Σιλωάμ είναι και το επίπεδο τους ήταν και είναι το ίδιο. Ούζα. Μόνο για ούζα.

    6. Θα πρέπει να μάθουν όλοι να προσέχουν που δεν πρέπει να πηγαίνουν για ειδήσεις. Εχουμε το θέμα Σώρρα, το θέμα Τράπεζα της Ανατολής (Καρυώτης και Λυγερός), το θέμα ΑΟΖ, το άλλο καραγκιοζηλίκι με το νανογιλέκο κοκ Ολα fake news και όλα απο τη zougla και τον makis.7.

    7. Η συζήτηση για τη συσκευή ΑΥΤΉ δεν έχει νόημα. Οταν μιλάς για αυτή θα δίνεις πληροφορίες χωρίς να έχεις αντίκρυσμα. Δεν έχει νόημα αυτό.

    7+. Ο Ζωγράφος έπαιξε το ρόλο του λαγού. Προσωπικά πιστεύω πως και ο Καμμένος στο κόλπο ήταν. Τώρα το θέαμα επανήλθε μέσω facebook.

    Αυτά δεν περνάνε έξω. Μόνο στις Μπανανίες και με "Θανάσουλες".

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κώστας Πινέλος : 06-05-19 στις 16:53

  2. #3992
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Εδώ και καιρό αποφάσισα να σταματήσω να ασχολούμε με την βλακεία Ζωγράφου γιατί απλά και οι υποστηρικτές οι ίδιοι έχουν σταματήσει να ασχολούνται. Το forum εδώ όμως το διαβάζω ανελλιπώς γιατί μου αρέσουν τα ηελκτρονικά και σαν άσχετος αρχάριος που είμαι διαβάζω προσπαθώντας να μάθω οτιδήποτε μπορώ. Σε αυτό το νήμα έχω φυσικά ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις και "τρέχω" ( κυριολεκτικά και μεταφορικά ) να διαβάσω όταν βλέπω πως κάτι καινούργιο αναρτήθηκε. Μέχρι τώρα διάβαζα τα... γνωστά και χαμογελώντας περνούσα σε πιο ενδιαφέροντα θέματα, όπως παραδείγματος χάρη τα κυκλώματα στο https://www.hlektronika.gr/forum/forumdisplay.php?f=276 τα οποία αν και δεν καταλαβαίνω και πολλά που τα βλέπω παλεύω να... μάθω.
    Σήμερα όμως διάβασα κάτι ...ξεχωριστό!
    Η ανάρτηση του κυρίου Κώστα Πινέλου ήταν ...διαφορετική! Επειδή έχω ασχοληθεί αρκετά με το θέμα θα μου επιτρέψει ο συνονόματος ( Κώστας κι εγώ γαρ! ) να διευκρινήσω μερικά πράγματα. Ας τα πάρουμε με την σειρά:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν πολλά θέματα να συζητήσει κανείς με τίτλο Νερό και RF ή νερό και laser και θα είχε πολύ ενδιαφέρον. Διάβασα λίγο όσα έχουν γραφεί. Δεν νομίζω ότι πρέπει να αφιερώνει κανένας παραπάνω χρόνο σε κάτι τόσο ασαφές και μη ελέγξιμο, όπως η συσκευή του κ.Ζωγράφου. Είναι προφανές πως η συσκευή Ζωγράφου δεν μπορούσε να σταθεί πουθενά. Πρόκειται για συρραφή πατεντών άλλων που δεν στάθηκαν δυνατές στο πέρασμα του χρόνου. Κάτι άλλο έπαιζε.
    Δεν υπήρξε - δεν υπάρχει - δεν θα υπάρξει "συσκευή κ.Ζωγράφου". Δεν είναι κατ' αρχήν κύριος. Ένας απλοϊκός απατεωνίσκος είναι. Η υποτιθέμενη συσκευή του δεν είναι καν "συρραφή πατεντών άλλων". Είναι μια χοντροκομένη απάτη με κρυμένες μπαταρίες και ένα ινβέρτερ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    1. Το Ελληνικό γραφείο πατεντών κάνει κακή δουλειά. Πράγματι δεν μπορεί να επιβεβαιώσει αν μια εφεύρεση λειτουργεί. ΑΛΛΑ δεν μπορεί και δεν πρέπει να δώσει πατέντα σε κάτι τόσο ασαφές, γιατί αν αύριο κάποιος κάνει κάτι να δουλέψει που να μοιάζει με τη συσκευή Ζωγράφου, αυτοί οι τύποι με τους οποίους γελάτε, θα βγούν και θα πούν ότι το βρήκαν πρώτοι και εδώ είναι Ελλάδα. Η Ελλάδα είναι μέλος και της ΕΕ. Η πατέντα Ζωγράφου ανοίγει μελλοντικά πόρτες σε όσους έχουν την εύκολα παρμένη πατέντα Ζωγράφου στη κατοχή τους.
    Αυτό τώρα από πού να το πιάσουμε; Ας το πάρουμε από την αρχή... Επειδή σας βρίσκω διαβασμένο για το Ο.Β.Ι.1, "Πράγματι δεν μπορεί να επιβεβαιώσει αν μια εφεύρεση λειτουργεί.", το χαλάτε αμέσως μετά γράφοντας πιο κάτω: "...Η πατέντα Ζωγράφου ανοίγει μελλοντικά πόρτες σε όσους έχουν την εύκολα παρμένη πατέντα Ζωγράφου στη κατοχή τους." Συγγνώμη αν θα σας χαλάσω το σκεπτικό αλλά ...πατέντα Ζωγράφου ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ( έτσι με κεφαλαία και τονισμένα! ). Άρα κανείς και ποτέ δεν μπορεί να εκμεταλευτεί τίποτα απολύτως. Τι είναι το χαρτί που περιφέρει; Μια δήλωση ενός οργανισμού ότι η ( υποτιθέμενη ) συσκευή δεν είναι πρωτότυπη τεχνολογία ( ναι το λέει αυτό ο Ο.Β.Ι. δεν έχετε παρά να διαβάσετε τα σχετικά έγγραφα ) αλλά στηρίζεται σε 3 παλιότερες ...πατέντες. Ναι ο Ο.Β.Ι. δεν έχει τα μέσα να κάνει επιστημονικό έλεγχο. Αυτό μόνο. Δεν υπάρχει μέλλον. Ο Ο.Β.Ι. κάνει μια χαρά την δουλειά του. Το θέμα είναι το πώς παρουσιάζουν τα σχετικά έγγραφα οι υποστηρικτές του απατεωνίσκου ηλεκτρολόγου ( διάβαζε: Ζωγράφος ). Και εσείς κύριε Κώστα, χωρίς να το θέλετε νομίζω, τον ...υποστηρίζετε! Τι μέλλον να έχει μια ξεκάθαρη απάτη; Το χαρτί της πατέντας δεν είναι επιστημονική απόδειξη! Τελεία και παύλα! Αν κάποτε στο μέλλον βρεθεί κάποια παρόμοια τεχνολογία θα είναι πρωτότυπη εφεύρεση. Τώρα είναι μυθοπλασία στο μυαλό τυχαίων απατεώνων. Δείτε κι αλλιώς. Ο Ιούλιος Βέρν έγραψε για τα υποβρύχια ( 20.000 λεύγες κάτω από την θάλασσα ) πολύ πριν εφευρεθούν! Δεν είναι όμως ο ...εφευρέτης τους ασχέτως κι αν τα έχουμε σήμερα!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    3. Θυμάμαι μερικές εβδομάδες πρίν είχα μια συζήτηση με κάποιον για το αν μπορεί να παραχθεί ηλεκτρικό ρεύμα ή υδρογόνο απο νερό. Κάπως διέρρευσε το θέμα και έσκασε αυτό που είδατε στις τηλεοράσεις. Ετρεχαν και τρέχουν ακόμη να προλάβουν. Να πιάσουν τις γωνίες. Εϊναι πολύ αργά όμως.
    Επειδή δεν παρακολουθώ την Ελληνική τηλεόραση θα μπορούσατε σας παρακαλώ να μου εξηγήσετε τι ακριβώς εννοείτε εδώ; Τι "...έσκασε στις τηλεοράσεις" ; Με ποιόν - ποιάν είχατε τέτοια συζήτηση για αυτό το θέμα; Θα μπορούσατε να μοιραστείτε μαζί μας μερικές λεπτομέριες; Ακόμη κι αν είναι δύσκολη και σκληρή Φυσική δοκιμάστε μας! Υπάρχουν μορφωμένοι άνθρωποι εδώ που σίγουρα θα εκτιμήσουν την σοβαρότητα της κουβέντα σας!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    4. Δεν είμαστε όλοι το ίδιο βέβαια. Πολύς κόσμος απο τους ΠΖ ήλθαν σε επαφή μαζί μου για συνεργασία. Δεν είχαν τα standards. Αυτά που ανακαλύψατε αρκετοί εδώ μέσα σε πληρότητα άποψης για το θέμα τόσα χρόνια μετά, τα ήξερα απο τότε...
    Και εδώ παρακαλώ θα θέλαμε μερικές πληροφορίες παραπάνω. Ποιός είναι ο τομέας της ειδικότητάς σας; Γιατί ήρθαν σε επαφή μαζί σας για συνεργασία; Ποιά είναι τα ...standards που πρέπει να έχει κάποιος για να συνεργαστεί μαζί σας; Τι ξέρατε από την αρχή; Ότι είναι απάτη το ήξερε και η κουτσή Μαρία ( τρόπος του λέγειν για να μην ακουστεί ρατσιστικό για όλες τις Μαρίες του κόσμου με κινητικά προβλήματα... )!

    Αντί επιλόγου

    Μια και είχατε την καλοσύνη να γράψετε την ανάρτηση για την απάτη Ζωγράφου θα θέλατε παρακαλώ να απαντήσετε και στις απορίες μου; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    1 Ο.Β.Ι. Οργανισμός Βιομηχανικής Προστασίας. Ο οργανισμός που παρέχει διπλώματα ευρεσιτεχνιών στην Ελλάδα.

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FreeEnergy : 06-05-19 στις 18:08 Αιτία: :-)
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  3. #3993
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Κώστας Πινέλος
    Όνομα
    Νίκος Λιγερός PhD
    Εγγραφή
    May 2019
    Περιοχή
    Ψυγεία Ζωγράφου
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ Κώστα

    Παρακολουθώ τις "καινοτομίες" στην Ελλάδα απο χόμπυ. Είναι πολλά τα "σχέδια" που γίνονται. Ελλάδα είναι. Ολοι είμαστε ίσοι ΚΑΙ μας κυβερνάνε οι γύφτοι.

    Η πατέντα Ζωγράφου έχει νούμερο GR 20120100234. Mέθοδος και συσκευή ηλεκτρόλυσης υδατος και παραγωγής υδρογόνου ως καυσίμου με χρήση συνδιασμού συχνοτήτων. Σε αυτη τη πατέντα είδα απο TOTE ότι μπορεί να χρησιμοποεί ΑL ή ΜG. Θα έλεγα πολλά αλλά η τεχνολογία δεν είναι κάτι που μοιράζεται στο διαδίκτυο. Δεν είμαι στο γνωστικό επίπεδο αυτών που κυκλοφορούν στα ΜΜΕ και γενικώς. Δεν λένε κάτι. Ειναι δυνατόν για τις Σκουριές να μη υπάρχει επιστημονικό team στην Ελλάδα να ανιχνεύσει το κυάνιο στις πέτρες;

    Οτι είπα ισχύει για τον Ο.Β.Ι. Απλά δεν μπορούν κάποια θέματα να βγούν δημόσια προς το παρόν (δεν θα κάνουμε κουτσομπολιό). Δεν έχει και νόημα. Οπως κατάλαβες έβαλα κάποια άλλα θέματα. Και πιστεύω ότι υπάρχει ζουμί σε αυτό. Θα μου επιτρέψεις να παίξω με τους κανόνες μου όπως κάνουν και αυτοί. Δεν υπάρχει θέμα αν στα χαλάω. Την άποψη μου λέω και όλοι κρινόμαστε.

    Θυμάσαι το νανογιλέκο στη Ζούγκλα; Ο Χουλιάρας ο καημένος καθόταν σαν πελαργός και τον τράβαγε ο άλλος να πέσει κάτω. Μπροστά και ο τότε πρύτανης του ΕΜΠ, ο Σιμόπουλος που δεν ήξερε τι είναι νανουλικό! To νανογιλέκο θα μπορούσε να είχε κάποιες ιδιότητες αλλά όχι αυτές για τις οποίες το διαφήμιζαν. Μπορώ να το πώ αυτό. Οι άλλοι που ρώταγαν δεν έπρεπε να μίλαγαν γιατί δεν ήταν ειδικότητα τους. Μπούρδες έλεγαν.

    Μιλάμε για χάος. Και εσυ μου ζητάς να μιλήσω σοβαρά; Το φορουμ μου είναι συμπαθές πάντως.

    Γενικά η Ζούγκλα όλο τρίχες βγάζει. Την μια τη Τράπεζα της Ανατολής (Καρυώτης και Λυγερός), την άλλη το Σώρρα, την άλλη το νανογιλέκο, την άλλη τη συσκευή Ζωγράφου, την άλλη τις προφητείες Βαρώτσου. ΟΛΟ ΤΖΟΥΦΙΕΣ. Να δούμε τι άλλο θα μας πεί!!! Ο Τριανταφυλλόπουλος έχει ξεφτυλίσει όλους τους καθηγητές των ΑΕΙ. Καταγεγραμμένα!!!!!!!! Τους έχει κάνει να λενε βλακείες.

    Δεν κάνει για ψαρράς ο Τριανταφυλλόπουλος. Είναι ψάρακας ο ίδιος. Η Ελλάδα είναι μόνο για Νανόπουλο, σωματίδιο του Θεού και σκουληκώτρυπες. Βάλε και λίγο απο Παίσιο και Μπαμπινιώτη.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κώστας Πινέλος : 06-05-19 στις 20:29

  4. #3994
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Θα αντιπαρέλθω την πολιτική ακροβασία, "...Ολοι είμαστε ίσοι ΚΑΙ μας κυβερνάνε οι γύφτοι." την μη εμπιστοσύνη στην επιστημονικότητα του παρόντος forum, "...Μιλάμε για χάος. Και εσυ μου ζητάς να μιλήσω σοβαρά; Το φορουμ μου είναι συμπαθές πάντως." ( θα επανέλθω σε αυτό όμως στο τέλος! ) για να σχολιάσω το απίστευτα αντι-επιστημονικό, "...Θα έλεγα πολλά αλλά η τεχνολογία δεν είναι κάτι που μοιράζεται στο διαδίκτυο." Αυτό μου θυμίζει έντονα το "Όνομα του ρόδου" του Ουμπέρτο Εκο ( επίτηδες δεν έβαλα τόνο σε αυτό, άλλοι το λένε Έκο, άλλοι Εκό και δεν έχω ακούσει τον ίδιο τον συγγραφέα να το λέει έτσι το αφήνω άτονο ). Η γνώση είναι επικίνδυνη και πρέπει να μένει μακριά από τα μάτια και τα μυαλά του ...απλού κοσμάκη.
    Ήρθες λοιπόν σε ένα forum αναφέροντας εμέσως πλην σαφώς ότι είσαι "γνώστης", σε ένα forum όμως που σου είναι "...συμπαθές" και δεν μπορείς να "...μιλήσεις σοβαρά"; Ήρθες να γράψεις τι; Για τα ...νανογιλέκα; Για τον Τριανταφυλλόπουλο; Για την ταμπακιέρα; Για την ανύπαρκτη εφεύρεση; Για τον απατεώνα ηλεκτρολόγο Ζωγράφο; Για μια ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ κουβέντα επιτέλους; 'Ηρθαν κι άλλοι κι άρχισαν να γράφουν λεκτικές αερολογίες και επιστημονικά ανακριβείς ακροβατισμούς ( διάβασε όλες τις αναρτήσεις του κατά τα άλλα συμπαθή George Pap, τις χαζομαρούλες άλλα λόγια να αγαπιώμαστε του nepomuk και τις κβαντομηχανικές σαχλαμάρες του "λαμπρού νέου" - όχι δικά μου λόγια - Γεωργίου Παπαδέλου ). Έχεις να προσθέσεις κάτι στον επιστημονικό διάλογο; Ή θα μείνουμε στο συνομοσιολογικό, "...Απλά δεν μπορούν κάποια θέματα να βγούν δημόσια προς το παρόν (θα γίνει μεγάλο μπέρδεμα)."
    Δεν θέλουμε να διαβάσουμε άλλες βλακείες περί ..εθνικής άμυνας και για ..καρκινικά κύτταρα. Δεν θέλουμε άλλες ασυναρτησίες για Καμμένο και μυστικές βάσεις σε ναυστάθμους. Εγώ προσωπικά θα ήθελα επιτέλους έναν ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΔΙΑΛΟΓΟ με όποιον θέλει να τον κάνουμε. Για την απάτη με την παραγωγή υδρογόνου με χρήση ηψηλών συχνοτήτων. Να τα βάλουμε κάτω ένα ένα και να τα συζητήσουμε ήρεμα κι ωραία... Αντ' αυτού τι διαβάζω; Ρετρό Τριανταφυλλοπουλικές χαζομάρες αλά νανογιλέκα και ντροπή στον Ο.Β.Ι. γιατι ...κάνει την δουλειά του;
    Εμμμ.... Ευχαριστώ αλλά είναι παντελώς άσχετα με το θέμα.
    Να σχολιάσω λιγάκι κι αυτό που έγραψες για το ότι δεν μπορείς ( δεν θέλεις; ) να μιλήσεις σοβαρά σε ένα forum που απλά βρίσκεις συμπαθές. Τι στο καλό κάνεις τότε εδώ; Προφανώς εύκολα καταλαβαίνει κανείς ότι αφού το παραδέχεσαι τόσο καθαρά ήρθες για ...πλάκα;

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  5. #3995
    Banned
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2018
    Περιοχή
    Ήπειρος
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Κώστας Πινέλος!
    Χα χα χα.
    Είσαι φοβερός, ρε ψυχάκια.

    -1 Not allowed! Not allowed!

  6. #3996
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Γεια σου ρε George Pap , χαιρετιζω την επανεμφανιση σου και ας με αποκαλεις και μενα ψυχακια συγχεοντας με (σκοπιμα ; ) με τον δοκτωρα
    FreeEnergy.Εινα γεγονος οτι μας ελειψες ,γενικα απουσιασες απο το προσκηνιο γιατι δεν υπαρχει δραστηριοτητα και εξελιξεις
    απο την πλευρα ΠΖ .
    Εδω ο χωρος ειναι ελευθερος και ο κ Πινελος , ζωγραφισε τα καθεκαστα με τα δικα του χρωματα.
    Με την ευκαιρια θαθελα ο Κωστας Πινελος να σχολιασει τον χαρακτηρισμο Αλχημιστης που εχω αποδωσει εξ αρχης στο
    φαινομενο ΠΖ , διοτι προς το παρον εμφανης απατη δεν υπαρχει , ενω και το απατεωνισκος ειναι κατινια απο πλευρας
    δοκτωρα ,ενδεχομενως απο φθονο διοτι εκεινος στο ερευνητικο πεδιο δεν εχει να παρουσιασει τιποτα , ακομα και μουφα.
    Κυριε Χημικε Μηχανικε με μεντωρα νομπελιστα και ταξιτζη 6 χρονια στο Μοναχο για να μην ξεχνιομστε ,τωρα που σε ξαναβρηκαμε
    ευκαιρο να μη σε χασουμε.

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #3997
    Μέλος Το avatar του χρήστη makocer
    Όνομα
    Μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Napoli Di Morea
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    @Κωστας Πινελος (καποια συγγενεια με την Μαρθα Βουρτση?)
    ηρθε ο τρισμεγιστος επιστημονας με την μυστικη ανακαλυψη και τις γνωσεις Αλμπερτ Χ2 να μας 'πει 2 πραματακια' εδω , στους συμφορουμιους ηλεκτρονικους νεαντερταλιους για τον ΠΖ
    ειμαστε πτωχοι (τω πνευματι?) πλην τιμιοι και συμπαθεις!
    γιατι χαραμιζεις τον πολυτιμο χρονο σου να εγγραφεις στο φορουμ αφου δεν ειναι του επιπεδου σου? (και μαλιστα σ ενα τρισαθλιο νημα που θα επρεπε να εχει κλεισει εδω και καιρο)

    @FreeEnergy
    καλα το ξεκινησες! ταυτιστηκα μαζι σου! γιατι >"Εδώ και καιρό αποφάσισα να σταματήσω να ασχολούμε με την βλακεία Ζωγράφου γιατί απλά και οι υποστηρικτές οι ίδιοι έχουν σταματήσει να ασχολούνται. Το forum εδώ όμως το διαβάζω ανελλιπώς γιατί μου αρέσουν τα ηελκτρονικά και σαν άσχετος αρχάριος που είμαι διαβάζω προσπαθώντας να μάθω οτιδήποτε μπορώ. "

    αλλα αμεσως μετα μου το χαλασες > "Σε αυτό το νήμα έχω φυσικά ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις και "τρέχω" ( κυριολεκτικά και μεταφορικά ) να διαβάσω όταν βλέπω πως κάτι καινούργιο αναρτήθηκε."
    Γιατι? τι ακριβως προσφερει στην κοινοτητα? οι απαντησεις εχουν δωθει και οποιος εξυπνος προσπαθησει να πεταξει την λμααικα του ,υπαρχουν ατομα με το σχετικο τεχνολογικο/επιστημονικο υποβαθρο να τους απαντησουν ή να τους θεσουν τετοιες ερωτησεις που τους ξεσκεπαζουν...

    τελικα το πιο σωστο που εγραψες ηταν αυτο > "και χαμογελώντας περνούσα σε πιο ενδιαφέροντα θέματα, όπως παραδείγματος χάρη τα κυκλώματα στο https://www.hlektronika.gr/forum/forumdisplay.php?f=276 τα οποία αν και δεν καταλαβαίνω και πολλά που τα βλέπω παλεύω να... μάθω."
    και καλο θα ηταν μελη σαν εσενα ΚΑΙ εμενα να μεινουμε σ αυτον τον δρομο....γιατι τα υπολοιπα μου θυμιζουν ...nepomuk

    PS. ο πινελος φυσικα και δεν θα αναφερει τπτ για την εφευρεση του γιατι ...δεν εχει τις απαντησεις
    PS2 ο makocer εχει 1 κιτρινη καρτα γιατι 'προσθεσε' κι αυτος ενα λιθαρακι στο γελοιο θεμα και θα με κανω αναφορα!...παω τωρα να διαβασω για τον νομο του Ωμ...

    -1 Not allowed! Not allowed!
    ...ο χειροτεροτεχνίτης..!

  8. #3998
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Κωστας ΠΙΝΕΛΟΣ?
    περιοχη ΖΩΓΡΑΦΟΥ?

    ασε τους γριφους ρε μαστορα, τι ακριβως προσπαθεις να περασεις κατω απο τις λεξεις?
    Αν εχεις να πεις κατι πες το χωρις quiz διαφορετικα κατσε κι απολαυσε το φορουμ αφου λες οτι σου ειναι και συμπαθες και μην προσπαθεις να περασεις υποτειθεμενα "υποσεινηδειτα μυνηματα" γιατι ειναι απλα μουφα και δεν ποιανουν (μονο οι χριστιανοι στα 80s πιστευαν αυτες τις μαλακιες οταν κραζαν το Metal οτι περναει τετοια... ...εχμμμ οκ... και γιναμε ολοι σατανιστες... )

    Τι προσπαθησες να περασεις αραγε? οτι υπαρχει εφευρεση αλλα ειναι mix πατεντων? ΑΡΧ.... ΥΠΑΡΧΕΙ και ΕΔΩ ΜΕΣΑ το ξερουν ΟΛΟΙ (τα μελη τουλαχιστο. Κατι λαμπροι νεοι, και κατι ταξιτζηδες χημικοι και αλλοι κομμητες φελοι ειναι αλλο θεμα)
    Καποιο πολιτικο μυνημα κατα του καμμενου? ναι κι εγω τον σιχαινομαι, αλλα το γκεμπελισμο και τους γκεμπελισκους τους σιχαινομαι περισσοτερο.
    Κατι αλλο? χμμμμ... οτι κι αν ηταν εμεινε στα αζητητα


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nepomuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    διοτι προς το παρον εμφανης απατη δεν υπαρχει , ενω και το απατεωνισκος ειναι κατινια απο πλευρας
    δοκτωρα
    εχμμμ... βαρυ εγκεφαλικο? ανευρισμα στον εγκεφαλο? χτυπημα στο κεφαλι? η τιποτε απ ολα αυτα απλα το χεις απο γενησιμιου σου?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makocer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι? τι ακριβως προσφερει στην κοινοτητα?
    γιατι εχει πλακα ισως? (κι οι παρατρεχαμενοι του πζ που ερχονται σαν κομμητες εχουν ακομα πιο πλακα... Μακραν ο καλυτερος για μενα ο "λαμπρος νεος" )



    κορυφαιος διαλογος παντως το:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων
    4. Δεν είμαστε όλοι το ίδιο βέβαια. Πολύς κόσμος απο τους ΠΖ ήλθαν σε επαφή μαζί μου για συνεργασία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εδώ παρακαλώ θα θέλαμε μερικές πληροφορίες παραπάνω. Ποιός είναι ο τομέας της ειδικότητάς σας; Γιατί ήρθαν σε επαφή μαζί σας για συνεργασία;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κώστας Πινέλος Εμφάνιση μηνυμάτων

    Παρακολουθώ τις "καινοτομίες" στην Ελλάδα απο χόμπυ.
    Γιουπι για για γιουπι γιουπι γιααααα
    Δηλαδη αν ειχες χομπυ τη συλλογη στοιχειων για serial killers (ναι ειναι κι αυτο ενα χομπυ, και δε το χουν και λιγοι) να υποθεσω οτι θα σε πλευριζε ο καθε ενας που θελει να σκοτωσει την πεθερα του για να συνεργαστειτε?

    Κι εγω παρακολουθω Επιστημονικη φαντασια αλλα δεν ηρθε η ΝΑΣΑ να μου ζητησει να συνεργαστουμε για κανενα διαστημοπλοιο... Κριμα γιατι ειχα κατι σε Death Star στο μυαλο μου

    5 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 07-05-19 στις 00:50

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nick1974 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    nestoras (07-05-19)

  10. #3999
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη Κώστας Πινέλος
    Όνομα
    Νίκος Λιγερός PhD
    Εγγραφή
    May 2019
    Περιοχή
    Ψυγεία Ζωγράφου
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Καταρχη πρέπει να μάθετε να κάνετε συζήτηση και όχι προσωπικές επιθέσεις.
    Untitled.jpg
    Αυτη είναι η πατέντα Ζωγράφου κατα τη γνώμη μου. Στο ΟΒΙ δεν το κατάλαβαν; Ενυδρείο είχε φτειάξει ο άνθρωπος.
    Και καλα αυτοί. Οι άλλοι οι ερευνητές του Δημόκριτου (τους ξέρω και προσωπικά και πόσο "καλοί" είναι) δεν το κατάλαβαν;
    Για συμπαράσταση πήγαν στην εκπομπή ή για να δικαιολογήσουν την ανυπαρξία του OBI και το λόγο για τον οποίο φτειάχτηκε η πατέντα;
    Αυτό βάζω στο τραπέζι της συζήτησης. Τη δέσμευση της περιοχής της ιδέας μέσα απο ασάφεια στη πατέντα με τη συμμετοχή του ΟΒΙ.

    1. Eίπατε κάποιοι ότι δεν υπάρχει πατέντα. Εγώ σας είπα ποια είναι. Σας έδωσα το νούμερο. Να τη διαβάσετε. Είναι γελοία απο κάθε άποψη.
    Αναφέρει μέσα πως με δυο σωλήνες ξεχωρίζει το υδρογόνο απο το οξυγόνο! Σε ποιό OBI θα πέρναγε αυτό. Μόνο στο Ελληνικό και χαριστικά.
    2. Αν δεν έχετε διαβάσει την πατέντα αυτή τότε πως μιλάτε; Διάβασα στοα hoaxes μια αναλυση για τη πατέντα Ζωγράφου που με διέλυσε! Εκεί κατάλαβα πως τελικά το κόλπο δεν ήταν στη πατεντα και αυτό ήταν το θέμα που έβαλα στη συζήτηση.
    3. Η πατέντα λέει "φοβερά" πράγματα μέσα. Ούτε σε μικυ μαους δεν θα πέρναγαν απο ΟΒΙ διεθνώς αυτά που γράφει. Εκεί θα καταλάβετε αν το ΟΒΙ κανει καλή δουλειά ή το ταίζουμε και αυτό να κάνει εξυπηρετήσεις.
    4. Η πατέντα ήταν μάπα και έγινε παρέμβαση στο Τριανταφυλλόπουλο απο υπάλληλο του ευρωπαϊκού γραφείου πατεντών για το γελοίο της υπόθεσης. Το είπε και ο ίδιος τότε. Το ομολόγησε.
    5. Η τεχνολογία δεν γράφεται στο διαδίκτυο τι να κάνουμε. Δεν μιλάμε για αυτά που γράφονται εδώ μεσα σε ηλεκτρονικά. Αυτά είναι βασικά θέματα και καλώς γράφονται και συζητιώνται. Αυτό έγραψα πιο πρίν.
    6. Η Ελλάδα δεν έχει τεχνολογία και λογικό είναι να μη αντιλαμβάνεστε γιατι μιλάω. Τα ξέρετε όλα ενώ ούτε καρφίτσα δεν φτειάχνεται στη χώρα. Απο που και ως που Ευρωπαίοι. Καμμία σχέση.
    7. Προσωπικά δεν μπορώ να κοντύνω για να αρέσω σε δέκα εγκάθετους και σε άλλους δέκα ψυχάκηδες. Αν δεν σας αρέσει όπως γράφω, να μη γράφω.
    7+. Στη τεχνολογία τα πράγματα δεν είναι τόσο "απλά".

    Αυτό ειναι απο δημοσίευση με τίτλο Economical hydrogen production by electrolysis using nano pulsed DC (2012).

    2019-05-07_9-36-58.jpg

    Οι τύποι που φώναξε ο Τρινταφυλλόπουλος δεν ήξεραν τι είναι Παλμική ηλεκτρόλυση ουτε οι ψυχάκηδες στο Συνέδριο Φυσικής που έστησαν!
    Καλαμπαλίκι η πατέντα που πέρασε το ΟΒΙ. Αν δεν έχουν αίσθηση του τι πατέντες περνανε να πουλάνε κάλτσες στην Ομόνοια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κώστας Πινέλος : 07-05-19 στις 03:48

  11. #4000
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Ας περιοριστούν τα άχρηστα μηνύματα.
    Οποιος εχει να πει κάτι, το λέει. Αν δεν θέλει να γράψει κάτι, δεν το γράφει. Τόσο απλά.
    Μηνύματα του στυλ "έχω να πω κάτι, άλλα δεν σας το λέω" είναι παντελώς ανούσια και θα μπορούσαν να λείπουν.

    Sent using Tapatalk

    2 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

Σελίδα 400 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 300 350 390 398 399 400 401 402 410 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας