Σελίδα 265 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 165 215 255 263 264 265 266 267 275 315 365 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 2.641 έως 2.650 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #2641
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George Pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χέστηκα αν μου ρίξεις ban. Πάρε τώρα τηλέφωνο τον ανθρωπάκο να του ζητήσεις συγνώμη εκ μέρους του ψυχάκια γιατί η πλαστοπροσωπία είναι απάτη.


    Κυριε ψυχωμενε , ψυχακιας speaking , ενας απ ολους, οχι ο πρωινος χαφιες , ο free energy ,nikospag και οτι αλλο , Να ζητησω προσωπικα συγγνωμη απο τον πετρο γονατιστος
    και οτι αλλο , ΑΝ υπαρχει εστω και ενα γραμμαριο καινοτομιας στο ολο πονημα του .Κριτες οι Ντεφακτο επαιοντες , ακαδημαικοι , μηχανικοι , Ο τεχνικος κοσμος .
    Ειμαι επιεικης , τον αποκαλω Αλχημιστη μεχρι τωρα , διοτι τι ισχυριζεται ; Οτι με ευτελη μεταλλα και γενικα ελαχιστες εισφορες , παραγει Χρυσαφι .
    Η μεγαλη πλειοψηφια εδω μεσα τον αποκαλει στεγνα τλχ απατεωνισκο .
    Στη τελευταια πραξη του "δραματος" , ειχαμε την επισκεψη των ακατανομαστων .Αν εχεις το Θεο σου , η ανακοινωση που βγηκε , κατα πως της επρεπε να σχολιασθει;

    Οσον αφορα τη παρτη σου, απο μερους μου τλχ , θαυμαζω τη τολμη να βγεις δημοσια στο γυαλι , να καταστεις Δημοσιο Προσωπο , να βαζεις τα στηθια σου
    και να δινεις ολο σου το ειναι στην υπερασπιση του ερευνητη λεω εγω (ακομα).
    Εξ αυτου του λογου θα δεχεσαι τη δημοσια κριτικη , δεν ειναι Κινα εδω , μαθαμε να ειμεθα ανεκτικοι
    στο αλλοτριο .

    Εφ'οσον ανοιξε και θα διατηρηθει αυτο το καναλι επικοινωνιας , Ειμεθα δεκτικοι σε οποιαδηποτε σχολιο ,θεση σου .

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2642
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Βρε... Βρε... Βρε... Ποιός θα το έλεγε ότι θα είχαμε την τιμή να συνομιλούμε επιτέλους σε ένα forum με τον #Χημικό_με_σπουδές_στη_Γερμανία_και_μέντορα_Νομπελ ίστα και δεν θα κινδεύαμε με διαγραφή! Ο, συμπαθής κατά τ' άλλα, George ήρθε να βρίσει πάλι ή θα σχολιάσει επιστημονικά την ανύπαρκτη εφεύρεση; Τελικά η μεγάλη ανακοίνωση ήταν η χαζομάρα με την άσχετη ...απόδειξη; Τι έγιναν οι "...ηλεκτροφωτήσεις μνημείων ...μικρών νησιών" ( όχι δικά μου λόγια ); Τι έγινε η παρουσίαση της γεννήτριας 100 - 50 - όσο να ναι μωρέ, γεννήτριας; Γιατί δεν κάνει και ολόκληρη η παρεούλα απατεώνων που κατ' εφημισμό ονομάζονται "ερευνητική ομάδα Π.Ζ." εδώ λογαριασμούς να απαντήσουν / σχολιάσουν λιγάκι επιστημονικά; Είδαμε και την ...καινούργια ιστοσελίδα του απατεώνα Ζωγράφου. Ένα και μοναδικό σχόλιο μου δημοσιεύθηκε ( προφανώς κατά λάθος ). Όλα τα άλλα τα έφαγε το μαύρο το σκοτάδι.
    Άντε Γιωργάκη να περιμένουμε κάνενα επιστημονικό σχόλιο;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (07-10-18)

  4. #2643
    Banned
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2018
    Περιοχή
    Ήπειρος
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Καλημέρα Γιωργάκη, Κωστάκη, Νικολάκη. Την επόμενη φορά εμφανίσου έτσι:
    https://www.royal.uk
    μήπως πάρουν χαμπάρι τα βόδια.
    Υ.Γ. Πέρασες καλά στην Πάργα; Τα έξοδα ποιός τα κάνει, ο Ιωσήφ από το Coburg ή ο Βαγγέλης από το Πειραιά;

    -3 Not allowed! Not allowed!

  5. #2644
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George Pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα Γιωργάκη, Κωστάκη, Νικολάκη. Την επόμενη φορά εμφανίσου έτσι:
    https://www.royal.uk
    μήπως πάρουν χαμπάρι τα βόδια.
    Υ.Γ. Πέρασες καλά στην Πάργα; Τα έξοδα ποιός τα κάνει, ο Ιωσήφ από το Coburg ή ο Βαγγέλης από το Πειραιά;
    Μπορεί να συνεχίσεις να έχεις παραισθήσεις για το ποιός είμαι ( παρόλο που βρεθήκαμε και από κοντά... ) αλλά κι εγώ θα συνεχίσω να ρωτάω: επιστημονικές απαντήσεις για την (δήθεν) εφεύρεση πότε θα έχουμε; Αλλά τι ρωτάω; Δεν έχεις απαντήσεις... Δεν μπορείς να απαντήσεις... Και είναι κρίμα γιατί για ένα φεγγάρι είχες κάνει σημαία σου τις "...σπουδές στη Γερμανία με μέντορα Νομπελίστα". Ποτέ δεν είναι αργά όμως! Κάνε μια προσπάθεια να μας εξηγήσεις για την τελευταία ...φοβερή και τρομερή ανακοίνωση του απατεώνα Ζωγράφου:
    1. Σε ποιό σημείο ακριβώς εξηγεί ότι η διάσπαση του μορίου του νερού με συντονισμό υψηλών συχνοτήτων δεν είναι εξώθερμη αντίδραση;
    2. Σε ποιό σημείο ακριβώς αποδεικνύεται ότι παρακάμπτεται η απαγορευτική αρχή Καρνώ με την συγκεκριμένη διάταξη;

    Αν νομίζεις ότι δεν θα ...καταλάβουμε γιατί είναι δύσκολη φυσική ή μαθηματικά, δοκίμασέ μας! Εντάξει όμως, καταλαβαίνω ότι έχω πολύ υψηλές προσδοκίες για εσένα. Άρχισες ήδη να βρίζεις. Τα υπόλοιπα για ...Πάργα και Ιωσήφ και τις χαζομάρες που έχεις πλέξει στο μυαλό σου δεν θα τα σχολιάσω γιατί ...δεν ξέρω τι λες!
    Θα κοινοποιήσω την ταυτότητά μου και θα ζητήσω δημόσια συγγνώμη μόλις απαντήσεις επιστημονικά για την δήθεν εφεύρεση. Στο μπερδεμένο σου μυαλό όμως έχεις σχεδιάσει ένα συνομοσιολογικό παιχνίδι για να χτυπηθεί ο απατεων... εμμμ συγγνώμη ο Ζωγράφος. Λιβανίζεις το οικολογικό ευχολόγιο που γίνεται στην σελίδα στο facebook και γυρίζεις από κοινωνικό δίκτυο σε κοινωνικό δίκτυο για να πολεμήσεις τους κακούς ανθέλληνες!
    Γίγαντα Γεώργιε συνέχισε έτσι! Βοήθα όμως κι εμας λιγάκι... Εμάς που δεν είχαμε μέντορες Νομπελίστες να καταλάβουμε το μέγεθος της απάτ... εμμμ συγγνώμη της εφεύρεσης ήθελα να γράψω. Απάντησε ( προσπάθησε να απαντήσεις ) επιστημονικά.
    Φυσικά και δεν πρόκειται να απαντήσεις επιστημονικά. Ούτε εσύ, ούτε κανείς από την κατ' εφημισμό "επιστημονική ομάδα Π.Ζ.". Θα συνεχίσεις την παράκρουση. Θα συνεχίσεις να βρίζεις. Θα συνεχίσεις να προσβάλλεις. Μέχρι να σε αποβάλλουν - διαγράψουν από εδώ και θα πας πίσω στο facebook παραπονεμένος ότι "στο τσοντοφόρουμ οι κακοί ανθέλληνες, ντήλερ φωτοβολταϊκών με διέγραψαν"! Και εκεί θα συνεχίσεις να κυνηγάς μάγισσες σε ένα παιχνίδι που κατάντησε παρωδία ( ο Μαλτέζος αναπαράγει ξανά και ξανά "ειδήσεις" [ χα χαχ αχαχ! ] από το 2016 ).
    Πολλοί αναρωτιούντε εδώ γιατί το κάνεις. Όχι μόνο εσύ. Γενικότερα γιατί το κάνουν μορφωμένοι άνθρωποι αυτό. Άνθρωποι που θα έπρεπε να βλέπουν την απάτη και να την καταδικάζουν, όχι μόνο την στηρίζουν με φανατισμό αλλά και ξεφτυλίζονται σε διαδικτυακά μέσα βρίζοντας ανώνυμους άγνωστους. Φυσικά θα γράψεις ότι για εσένα δεν είναι απάτη... ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΤΟ! Και πάλι φυσικά ( άτιμη φυσική! ) θα γράψεις ότι το έχει αποδείξει ο ερευνητ... εμμμ συγγνώμη ο απατεώνας Ζωγράφος! Δείξε μας - υπόδειξέ μας σε ποιό σημείο ακριβώς είναι οι αποδείξεις αυτές και προσπάθησε να απαντήσεις - σχολιάσεις τις απορίες μας!
    Περιμένοντας με αγωνία τις επιστημονικές τοποθετήσεις σου ορίστε μια Ρώσικη παροιμία:
    Καλύτερα έξυπνος διασυρμός παρά ανόητος εκθειασμός.

    8 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  6. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (07-10-18), leosedf (07-10-18)

  7. #2645
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George Pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα Γιωργάκη, Κωστάκη, Νικολάκη. Την επόμενη φορά εμφανίσου έτσι:
    https://www.royal.uk
    μήπως πάρουν χαμπάρι τα βόδια.
    Υ.Γ. Πέρασες καλά στην Πάργα; Τα έξοδα ποιός τα κάνει, ο Ιωσήφ από το Coburg ή ο Βαγγέλης από το Πειραιά;
    Μιλάς με γρίφους γέροντα...
    Άσε τα υπονοούμενα και τις σπόντες και αν έχεις να πεις κάτι επί του θέματος* γράψε το. Για τα υπόλοιπα βγείτε σε κανένα τηλεπαράθυρο να ξεκατινιαστείτε ή μαζευτείτε σε καμιά αλάνα να παίξετε φάπες.


    * Σε περίπτωση που το έχεις ξεχάσει (ή προσπαθείς γι αυτό), το θέμα συζήτησης είναι η φερόμενη ως εφεύρεση ΠΖ και η επιστημονική συζήτηση για την αρχή λειτουργίας της. Επίσης αν έχεις κάποιο νέο σχετικά με την ηλεκτροδότηση ενός ολόκληρου στούντιο/κτιρίου/φρεγάτας/νησιού/κλπ, καλοδεχούμενο και αυτό. Τέλος υπενθυμίζω πως ακόμη περιμένουμε να δούμε σε λειτουργία την σχεδόν έτοιμη γεννήτρια (αυτήν με το τάπερ και το βιδωμένο LED φωτιστικό στην πρόσοψη) να τροφοδοτεί ένα καθαρά ωμικό φορτίο μετρούμενο με κατάλληλα όργανα όπως θα περίμενε κάθε νοήμων άνθρωπος, αντί για φραπεδιέρες και λεντάκια για να τσιμπάνε οι άσχετοι.

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  8. #2646
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George Pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα Γιωργάκη, Κωστάκη, Νικολάκη.
    Υ.Γ. Πέρασες καλά στην Πάργα; Τα έξοδα ποιός τα κάνει, ο Ιωσήφ από το Coburg ή ο Βαγγέλης από το Πειραιά;

    Ειχες δεν ειχες , το δακτυλακι σου κουνησες και παλι αβαντα σου κανουμε ,στα μεγαλεπηβολα σχεδια σου να καταστεις ο "Καραμολεγκος"
    Ηπειρου και Επτανησων.

    Ειναι γνωστα τα φιλομοναρχικα σου αισθηματα .Να το προχωρησω προς Πεφωτισσμενη Δεσποτεια ;
    Η Παργα εφαγε ακυρο για απιστευτους γραφειοκρατικους λογους περυσι και περιορισθημεν στην ΠαροΝαξια.
    Φετος επελεγη η Σαμος και το Τζαντε μολις πριν απο τον κυκλωνα.Οπου και να ταξιδεψω Η Ελλαδα με εκπλησσει ,
    με τα γραφεια του Ψωρρα φατσα καρτα στη προκυμαια.

    Η ανω Φραγκωνια ως συνηθως πενεται ,οι ανεμομυλοι Αλσατιας ευτυχως πανε πολυ καλα , ενω οι χρηματοδοτικες αναγκες του
    προτζεκτ "βαγγελης" ολο και αυξανονται.

    Ο του βαρεως πυροβολικου Νικολακης ,κατα τα φαινομενα ευρισκεται σε υπερποντια αποστολη και σε αρμονια με το μεγαλο Εφοπλιστικο Κεφαλαιο .
    Ο πολλα βαρυς ηλεκτρονικος XXL , με τα ακριβα γουστα στα κατανωλωτικα ηλεκτρονικα κα οχι μονο , ετσι τα χρηματοδοτει με Δολλαρια.
    Αμα τη επιστροφη του θα σε στολισει καταλληλως.

    Την ελαφρα ταξιαρχια την ειδες , μια απο τα ιδια , κολλησε η βελονα , ενω εχουμε κοσμοιστορικες εξελιξεις .
    Ο της ανωτατης βαθμιδας προς το παρον οικουρει αλλα αν συντρεξει λογος θα παρουσιαστει .
    Οπως βλεπεις το Think Tank των "ψιλικατζηδων " παραμενει στις επαλξεις της επιστημονικης Ορθοδοξιας

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nepomuk : 07-10-18 στις 14:56

  9. #2647
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Σε περίπτωση που δεν το έγραψα αρκετά κατανοητά πριν, τα offtopic θα σβήνονται. Αν θέλετε να γράφετε νουβέλες, μάλλον είστε σε λάθος forum.

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  10. #2648
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Αφού δεν έχουν τίποτα άλλο να πουν τώρα ασχολούνται με το ποιος είναι ποιος

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #2649
    Μέλος
    Όνομα
    sot
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    130

    Προεπιλογή

    FreeEnergy εχεις pm


    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #2650
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikospag
    Όνομα
    Nikospag
    Εγγραφή
    Sep 2018
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George Pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χέστηκα αν μου ρίξεις ban. Πάρε τώρα τηλέφωνο τον ανθρωπάκο να του ζητήσεις συγνώμη εκ μέρους του ψυχάκια γιατί η πλαστοπροσωπία είναι απάτη.
    Μου αρέσει που ήρθες να κάνεις μαθήματα περί απάτης!!!
    Ε λοιπόν, σε μένα έστειλες τα δυο email (και φυσικά δεν σου απάντησα) που έλεγαν:
    Το πρώτο:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από email George Pap
    Έχεται σχέση μ' αυτό ή είναι μούφα
    http://www.hlektronika.gr/forum/member.php?u=76918

    και το δεύτερο:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από email George Pap
    Δεν μου απαντήσατε. Χρησιμοποιεί κάποιος τα στοιχεία σας ή είστε ο ίδιος;
    Και μάλιστα τα έστειλες στο επαγγελματικό μου email. (απαράδεκτο)

    Τι πλαστοπροσωπίες και π@π@ριές λες στους ανθρώπους εδώ πέρα!!!
    Πολύ συνομωσιολογία βλέπω στον τρόπο σκέψης σου, αλλά δεν εκπλήσσομαι,
    Και μην νομίζεις ότι δεν κατάλαβα ότι ήρθες για να ρίξεις αγκίστρι για να δεις αν είμαι εγώ ή όχι. (132 IQ by MENSA). Το ότι σου απαντάω, εγώ το επέλεξα, δεν με "αγκίστρωσες" εσύ.

    Έχεις να μας πεις κάτι επιστημονικό εδώ στα σοβαρά, ή ήρθες να κάνεις τον εξυπνάκια?
    Εγώ πάντως είμαι ανοικτός σε κάθε επιστημονική συζήτηση, και χωρίς εμπάθεια για κανέναν.

    Και αν αποφασίσεις να μιλήσεις επιστημονικά, η μόνη γλώσσα που καταλαβαίνει η επιστήμη είναι τα μαθηματικά.
    Ακόμα περιμένω την μαθηματική απόδειξη την "παράκαμψης" του κύκλου Carnot, διότι το κείμενο (στο Hellasgen) που διατείνεται ότι αποδεικνύει μαθηματικά
    την "παράκαμψη" του κύκλου Carnot, είναι για να γελάνε τα παιδιά του λυκείου.

    ΥΓ1 Παρακαλώ τους διαχειριστές να μην κάνουν ban τον George Pap.
    Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας έχει δικαίωμα να πει τη άποψη του (εκτός αν η συμπεριφορά του πάψει να είναι δημοκρατική).

    ΥΓ2. Καλό θα ήταν να δημιουργηθεί ένα τόπικ με θέμα "Νουβέλες nepomuk" ώστε να μπορεί να γράφει όσες νουβέλες θέλει. Σε αυτό το τόπικ πάντως δεν χωράει κανένα κείμενο τύπου "νουβέλας". (δεν είχα σκοπό να σχολιάσω ποτέ τα κείμενα του
    nepomuk, αλλά νομίζω ότι πράγμα έχει αρχίσει και "ξεφεύγει"!!!).


    3 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikospag : 09-10-18 στις 07:36
    Ο Θεός όχι μόνο παίζει ζάρια, αλλά μερικές φορές τα πετάει εκεί που δεν μπορούμε να τα δούμε.
    (Stephen Hawking)
    www.toxalasa.gr

  13. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nikospag για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (09-10-18)

Σελίδα 265 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 165 215 255 263 264 265 266 267 275 315 365 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας