Σελίδα 106 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 156 206 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.051 έως 1.060 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #1051
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Όλα σωστά, αλλά επέτρεψέ μου μια μικρή διόρθωση στο παρακάτω:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στηρίζονται μόνο σε δικά τους έξοδα. Ούτε ψίχουλο από άλλους!
    1. ΠΖ: Πάρα πολλές φορές έχει τονίσει ο ίδιος αλλά και οι συνεργάτες του ( δηλαδή ο ...δικηγόρος κύριος Σπηλιόπουλος ) ότι δεν έχουν πάρει ούτε λεπτό από κανένα.
    Δεν ξέρω τι λέει ο ΠΖ, κάποιος άλλος όμως δηλώνει ότι τον έχει αγκαλιάσει και τον βοηθάει να την αναπτύξει

    Spoiler: 

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kioan για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Dragonborn (11-09-16)

  3. #1052
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Στο θέμα του Ρώσου:
    Η ουσία και το διαφορετικό της πατέντας είναι (όπως λέει) ότι γίνεται μετατροπή στοιχείων !! (όχι ενώσεων)
    Αναφέρει σε ένα σημείο (Google translate) :
    The preparation of various isotopes of thorium , actinium , radium , polonium microbially produced from natural thorium - 232

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #1053
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Δεν νομίζω να μίλησε κανείς για ενώσεις στο θέμα της πατέντας των Ρώσων... Εγώ ανέφερα περιπτώσεις όπου μικροοργανισμοί μετατρέπουν ενώσεις αλλά μέχρι εκεί. Για να γίνει η μεταστοιχείωση1 ( transmutation ) ενός στοιχείου σε ένα άλλο χρειάζεται αλλαγή στον αριθμό των πρωτονίων στον πυρήνα. Είμαι όχι μόνο περίεργος αλλά και απίστευτα καχύποπτος για το πως μπορούν να το κάνουν αυτό μικροοργανισμοί και μάλιστα βακτηρίδια όπως λένε...
    Ο κόσμος είναι καταπληκτικά απίστευτος και δεν μπορούμε να αποκλείσουμε ένα τέτοιο γεγονός αλλά θέλω επιστημονική μέθοδο και όχι παρουσιάσεις και "συγγνώμη δεν μπορούμε να πούμε παραπάνω ξέρετε εσείς γιατί δώστε όμως τώρα λεφτά"...

    Τα λόγια του Feynman στην υπογραφή μου είναι νομίζω πολύ σοφά...

    1. https://el.wikipedia.org/wiki/Μεταστοιχείωση

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  5. #1054
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dragonborn
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Δυτικά Προάστια
    Μηνύματα
    1.492

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να γίνει η μεταστοιχείωση ενός στοιχείου σε ένα άλλο χρειάζεται αλλαγή στον αριθμό των πρωτονίων στον πυρήνα. Είμαι όχι μόνο περίεργος αλλά και απίστευτα καχύποπτος για το πως μπορούν να το κάνουν αυτό μικροοργανισμοί και μάλιστα βακτηρίδια όπως λένε...
    Είναι βακτηρίδια νέας τεχνολογίας της ρωσσικής εταιρείας Монцанто, μεταβολίζουν πυρήνες βαρέων μετάλλων και μετατρέπουν πρωτόνια σε νετρόνια. Έχουν εφαρμογές στην τεχνολογία προστασίας περιβάλλοντος, μπορούν π.χ. να μετατρέψουν τον τοξικό υδράργυρο σε άλλα, λιγότερο τοξικά μέταλλα.

    0 Not allowed! Not allowed!


  6. #1055
    Μέλος
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Η χώρα που κατοικοεδρεύω από το 2006, δυστυχώς έχει ένα μεγάλο Αδελφό που δεν επιτρέπει γιουτούμπες και άλλους ανατρεπτικού περιεχομένου συνδέσμους (φατσοβιβλία, δικτυολογαριασμούς κτλ.). Έτσι, δυστυχώς (ή ευτυχώς) έβλεπα τα σχόλιά σας αλλά δεν είχα δει κανένα βίντεο των φωστήρων μας. Μετά από πολύ teamviewer και κατέβασμα αρχείων και μετά από εβδομάδες, κατάφερα να μπω στο πνεύμα.

    Με όλη την καλή διάθεση φίλτατοι, θα μου επιτρέψετε να σας τα ψάλω. Έχετε καταναλώσει και εγώ δεν ξέρω πόση φαιά ουσία, για να καταγράψετε τις αστειότητες κάποιων (δεν θέλω να χρησιμοποιήσω τους χαρακτηρισμούς που σκέφτομαι γιατί ντρέπομαι, αλλά και γιατί μπορεί να προσβάλλω τον μακαρίτη Charles Ponzi).

    Δεν χρειάζεται κανένας σχολιασμός για το αν οι εφευρέσεις δουλεύουν ή οχι. Θα μπορούσαν να δουλεύουν, αν ο εφευρέτης τους γνώριζε να πεί κάτι αληθοφανές ή τεκμηριωμένο ή αν αυτά που έδειχναν ήταν σωστά φτειαγμένα. Με δοχεία που αντέχουν 20 bar ταπωμένα με αλουμινοταινία, με μετασχηματιστές καλυμένους με σακούλες σουπερμάρκετ που συνδέονται κάπου (χωρίς να αναφέρεται τίποτε) με υδροξέα και κεραίες Υagi και Ηorn που αυξάνουν την ισχύ, με μέταλλα που προσφέρουν έτσι, από καλή καρδιά 50 MJoule, με διόδους Gunn χαμηλής απόδοσης και ξεπερασμένες (!!), με κυματοδηγούς τσακισμένους, με αλχημικά σωληνάκια (πηνία?) που ούτε στοιχειώδεις κανόνες κατασκευής δεν ακολουθούν (πχ. συχνότητα σε Giga, λέει, άρα απαιτούμενη αυτεπαγωγή σε κλάσμα του nΗ, δείχνει πηνία κοντά στα 5 μΗ, με σπείρες αλλοπρόσαλλες. Και άντε δεν είναι πηνία, αλλά μεταφέρουν νερό ή αέρια, γιατί χρειάζονται αυτήν τη μορφή? Και εξασφαλίζουν στεγανότητα με σιλικόνη?), με TEGs που δίνουν 5 Α, με ακροφύσια που βγάζουν ΚΑΘΑΡΟ υδρογόνο και το ανάβουν ΧΩΡΙΣ να φοβάται κανείς επιστήμονας της Ένωσης Φυστικών (τα φυστίκια είναι φρούτα και αυτά) κάποια έκρηξη, με στοιχεία να χάνουν μάζα μετά από επεξεργασία, με κακοφτειαχμένο και κακοαντιγραμμένο gravity light, που θα το δώσει στην πρεσβεία της Αφρικής (!!!!!!), με γραφένιο ιδιοκατασκευή, με πάνελ που μόνο λιβανιστήρι δεν έχει βγάλει (τουλάχιστον στα κομμάτια των βίντεος που κατάφερα να δώ εδώ στα ξένα) με κάθετους ταλαντωτές, υψίσυχνα σωληνάκια, με αχταρμά από db, dbm Joule και Watt ανακατεμμένα, και πολλά άλλα, έ, τι να πείς.

    Αιδώς Αργείοι ή ντροπή αχρείοι της τηλεόρασης.

    ΥΓ1 Και όπως έλεγαν και οι Monty Python, Look at the bright side of life. Οι εκπομπές ΕΙΝΑΙ για γέλια, δεν χρειάζονται επιστημονικό σχολιασμό, χρειάζονται σχολιασμό ατάκας, ποιός είπε το καλύτερο αστείο. Σαν "€œτο άλλο με τον Τοτό το ξέρεις?"€.
    ΥΓ2 Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει σχολιαστεί το μόνο που ίσως θέλει σχολιασμό. Γιατί απευθύνθηκαν στο ΥΑ και όχι σε πιο αρμόδιο Υπουργείο? Μήπως γιατί, λέει το άρωστο μυαλό μου, μήπως γιατί το ΥΑ έχει δυνατότητα κονδυλίων χωρίς έγκριση? Μήπως μιλάμε για απόπειρα δαγκώματος?
    ΥΓ3. Γιατρέ μου, δεν μου κάνει για induction heater. Απαιτεί αρχιτεκτονική που δεν υπάρχει (πηνίο, μονωτικά, μέγεθος, σχετικά υψηλή τάση λειτουργίας και ισχύ) και γνώσεις που σαφώς δεν τις έχουν. Μου μυρίζει ultrasonic nebulizer που και "€œβγάζει"€ ατμούς, και "€œ€œβράζει"€€ και "€œ€œκαταναλώνει"€€ νερό, και κάνει ψιλοθόρυβο, και "€œ€œδιεγείρει"€€ ροόμετρα αερίων, υπάρχει έτοιμο στα παλιατζίδικα (από Νοσοκομεία) ή στα φαρμακεία, ο κυρίως νεφελοποιητής έχει μικρό μέγεθος και θέλει μικρή τάση και ρεύμα. Μια μπαταρία (ηληθίου όπως πιθανά να την έλεγε ο φίλος μας) φτάνει.
    ΥΓ4 Αν αποτύχει η προσπάθεια δαγκώματος του ΥΑ προβλέπω kickstarter, αλλά σε Ελληνική έκδοση, μέ λίγο από δωδεκάθεο.
    ΥΓ5 Α, όχι, δεν έκανα εγγραφή μόνο γ’αυτό το ποστάρισμα.

    10 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kirby : 28-07-16 στις 06:25

  7. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον Kirby για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (28-07-16), vasilllis (28-07-16)

  8. #1056
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kirby Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ2 Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει σχολιαστεί το μόνο που ίσως θέλει σχολιασμό. Γιατί απευθύνθηκαν στο ΥΑ και όχι σε πιο αρμόδιο Υπουργείο? Μήπως γιατί, λέει το άρωστο μυαλό μου, μήπως γιατί το ΥΑ έχει δυνατότητα κονδυλίων χωρίς έγκριση? Μήπως μιλάμε για απόπειρα δαγκώματος?
    Στέκομαι μόνο σε αυτό και όχι στα υπόλοιπα (σωστά 100%!) που έχεις γράψεις, γιατί έχουν λίγο έχουν ειπωθεί, αλλά αυτό όχι.
    Ναι, ο ΠΖ μαζί με τον Μάκη να φάνε θέλουν, ίσως με τον τρόπο αυτό.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  9. #1057
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykeas
    Όνομα
    Lykeas
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Μηνύματα
    51

    Προεπιλογή


    Γεια χαρά στη παρέα, καλωσορίζω και τον φίλο Kirby. Φίλε μου μη νομίζεις πως μας απασχολεί και πολύ αυτή η φούσκα, έτσι όποιος νοιώθει βαρεμάρα, ρίχνει κανένα σχόλιο για να σπάσει η μονοτονία. Λοιπόν παιδιά, Ο Third Eye ξαναχτύπησε και μάλιστα το βέλος του πέτυχε κατ’ ευθείαν την καρδιά του αντιδραστήρα της εφεύρεσης του Π.Ζ. ολιγόλεπτο αλλά φαρμακερό. Όχι πως δεν τα ξέραμε βεβαίως αλλά έχει γούστο.

    2 Not allowed! Not allowed!

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Lykeas για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (30-07-16)

  11. #1058
    Μέλος Το avatar του χρήστη Spiroslouis
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lykeas Εμφάνιση μηνυμάτων

    Γεια χαρά στη παρέα, καλωσορίζω και τον φίλο Kirby. Φίλε μου μη νομίζεις πως μας απασχολεί και πολύ αυτή η φούσκα, έτσι όποιος νοιώθει βαρεμάρα, ρίχνει κανένα σχόλιο για να σπάσει η μονοτονία. Λοιπόν παιδιά, Ο Third Eye ξαναχτύπησε και μάλιστα το βέλος του πέτυχε κατ’ ευθείαν την καρδιά του αντιδραστήρα της εφεύρεσης του Π.Ζ. ολιγόλεπτο αλλά φαρμακερό. Όχι πως δεν τα ξέραμε βεβαίως αλλά έχει γούστο.
    Εμένα τίποτα;; http://www.hlektronika.gr/forum/show...l=1#post736424

    Εδώ λέμε ότι κάνει φαγητό και με χωρίς φαγητό..https://youtu.be/WfioI2afbw8?t=50

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #1059
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykeas
    Όνομα
    Lykeas
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Μηνύματα
    51

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spiroslouis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα τίποτα;; http://www.hlektronika.gr/forum/show...l=1#post736424

    Εδώ λέμε ότι κάνει φαγητό και με χωρίς φαγητό..https://youtu.be/WfioI2afbw8?t=50
    Βρε παιδιά έχει δίκιο ο Σπύρος να παραπονιέται, ο εφευρέτης με όλα αυτά τα απίστευτα που μας έχει λούσει και σε επιστημονικά συνέδρια τον προσκαλούν και σε σεμινάρια σαν ομιλητής παρευρίσκεται και φοράει το κουστούμι του επιστήμονα παρουσιάζοντας τις εφευρέσεις του σε διάφορες εκπομπές. Έχεις δίκιο Σπύρο μου, πήγα εκεί που μας υπόδειξες, από μένα ένα θερμό χειροκρότημα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  13. #1060
    Μέλος
    Όνομα
    Θάνος
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    69

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα, αλλά περισσότερο ευχαριστώ για την διευκρίνηση, γιατί είχα την αίσθηση οτι κάπου (ή κάποιοι) είχαν πάρει την απάτη στα σοβαρά.

    Και για να το ρίξουμε στο αστείο, βρε πανα€θεμά σας, ξέρετε τι μου στοιχίζει (σε χρόνο) ένα σχόλιο στις γιουτούμπες? Ανοιγμα teamviewer, άνοιγμα browser στη Ελλάδα, copy paste της διεύθυνσης με το βιντεάκι, άνοιγμα γουτούμπες για να μπορώ να το αποθηκεύσω στον υπολογιστή στην Ελλάδα, αποθήκευση και στη συνέχεια μεταφορά στον υπολογιστή στην Κίνα (στο γραφείο) προσπάθεια που με τα σταματήματα και τα μπλοκαρίσματα του μεγάλου Αδελφού μπορεί να κάνει και ώρες. Στη συνέχεια κοπιάρισμα στο στικάκι, και το απόγευμα στο σπίτι με την ησυχία να απολαύσω το έργο. Σύνολο από 10-15 ώρες και πάνω. Φαντάζεστε πόσο χρόνο έφαγα για να δώ όλο το νήμα..

    Αίλαιως, μαι σκωτόνεται!!!!

    3 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kirby : 01-08-16 στις 05:51

Σελίδα 106 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 6 56 96 104 105 106 107 108 116 156 206 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 22:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 12:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-09, 23:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας