Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 46 από 46

Θέμα: Χωρητικοτητα Ηλεκτρονικου πυκνωτη

  1. #41
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xailanter
    Όνομα
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Nordrhein-Westfalen
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    Ξεκινησα απο αυτη τη γραμμη να τους μετρησω ολους τους πυκνωτες και τελικα ο πρωτος ο 520 ειχε το προβλημα ειναι βραχυκυλωμενος, με τον που τον εβγαλα ολη η γραμμη ειναι οκ τωρα κολλησα ενα νεο που ειχα εβαλα στο ρευμα και ολα οκ,Στο προηγουμενο ποστ εβαλα και εικονες

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xailanter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινησα απο αυτη τη γραμμη να τους μετρησω ολους τους πυκνωτες και τελικα ο πρωτος ο 520 ειχε το προβλημα ειναι βραχυκυλωμενος, με τον που τον εβγαλα ολη η γραμμη ειναι οκ τωρα κολλησα ενα νεο που ειχα εβαλα στο ρευμα και ολα οκ,Στο προηγουμενο ποστ εβαλα και εικονες
    στη φωτογραφία που ανέβασες βλέπω οτι έχει και επώνυμους πυκνωτές, βλέπω εναν panasonic που δύσκολα πάνε fail
    και ορισμένοι γενικά ίσως δεν είναι σε critical θέσεις... οι κόκκινοι βέβαια δεν ξέρω τι μάρκα είναι, εσύ μπορείς να μου πείς...
    πάντώς εφόσον άναψε με την αλλαγή του C520, χαίρομαι και εγώ μαζί σου! (ελεγξέ τον και με το καπασιτόμετρο για σιγουριά
    οτι το πρόβλημα ήταν το ίδιο το υλικό και όχι κάτι άλλο)


    σε αυτό το σημείο να σου πώ οτι οι απόψεις που δεχόσουν ήταν απο ένα χομπίστα που δεν έχει κανένα πτυχίο
    ηλεκτρονικής (το πτυχίο μου λεει: τεχνικός Η/Υ), εφόσον λές οτι την καταφέραμε την επισκεύη και μάλιστα μέσω
    ιντερνετ έχεις λόγο να χαίρεσαι διπλά!


    P.S άλλαξε και τον τίτλο του τοπικ σου σε κάτι πιο συγκεκριμένο, γιατί όπως έψαχνες εσύ λύση στο γερμανικό
    site,άλλοι μπορεί να ψάχνουν εδω..

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #43
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xailanter
    Όνομα
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Nordrhein-Westfalen
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από betacord85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρις εμπιρεια πας να βαλεις χερι σε minidisc?και ολους του πυκνωτες να αλλαξεις παλι το ιδιο θα σου κανει...δεν ειναιολα τα προβληματα στις συσκευες οι πυκνωτες...μην πηραξεις κανενα ρυθμιστικο και τιποτα πανω στην κεφαλη και στον μηχανισμο...το μηχανημα δουλευε κανονικα?πληροφοριακα 2 md της sony που μου ηρθανε ηθελαν κομπλε μηχανισμο μαζι με κεφαλη..παραγκελια απο εξω 230 κουστουμι και δεν μπορεις να βαλεις αλλη παρα μονο της sony...καλη επητηχεια στην ενχειρηση...αν δεν βγαλεις ακρη μην το πεταξεις στειλε το σε μενα να το βαλω στο ρακ μου
    Ενας φίλος μου ηλεκτρονικός της παλιάς σχολής μου είπε Γιώργο το 95% των βλαβών ειναι απο πυκνωτές και για ακόμα μια φορά επιβεβαιώθηκε και πιο παλιά όταν δεν έπαιζε η τηλεόραση μου και την διόρθωσα πάλι απο πυκνωτη ήταν,Να ναι καλά ο φίλος έχω καιρό να τον δω κιόλας γιατι έχω να κατέβω ελλαδα 4 χρόνια ..,Δεν μου λες φίλε μου μια ερώτηση ανταλλακτικά για τα Minidisc απου που παραγγέλνεις ?Μπορεις να με στείλεις pm έχω ένα άλλο Minidisc που χρειάζεται κάτι γραναζακια και κάτι μικρό εξαρτήματα η και για να αγοράσω και ολόκληρο το μηχανισμό αν έχει καλές τιμές

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #44
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xailanter
    Όνομα
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Nordrhein-Westfalen
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    Προσπάθησα να τον αλλάξω φίλε μου τον τίτλο αλλα δεν γίνεται,αυτοί οι κόκκινοι πυκνωτές ειναι που άλλαξα εγω και έβαλα οι μπλε ειναι οι εργοστασιακοί η μάρκας τους ειναι Elec τους πήρα για καλούς δεν είχε και κάτι πιο καλο

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #45
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xailanter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενας φίλος μου ηλεκτρονικός της παλιάς σχολής μου είπε Γιώργο το 95% των βλαβών ειναι απο πυκνωτές
    δεν είναι όλα πυκνωτές, είναι και σπασμένες κολλήσεις και πολλά άλλα, απλώς οι πυκνωτές έχουν
    την φήμη γιατί υπάρχουν πολλές μούφες μάρκες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #46
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xailanter
    Όνομα
    ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Nordrhein-Westfalen
    Μηνύματα
    50

    Προεπιλογή

    Ναι δεν διαφωνω μαζι σου φιλε μου,Απλα εμενα μεχρι τωρα σε 4 επισκευες που εκανα στο σπιτι μου ετυχε να ειναι οι πυκνωτες η αιτια της βλαβης

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5

Παρόμοια Θέματα

  1. ESR ΠΥΚΝΩΤΗ
    By Dr_Giwrgos in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-12-14, 10:38
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-11, 16:16
  3. Ωμικη αντισταση πυκνωτη Πυκνωτη
    By Xarry in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-11, 19:23
  4. Πως βλεπουμε τη χωρητικοτητα των πυκνωτων??
    By kx18 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-07, 10:48
  5. HELP.τοποθετηση πυκνωτη
    By Nitse in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-06, 22:31

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας