Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 101

Θέμα: ακτινοβολια στα 50 hz

  1. #11
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ράνια
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παιδια εχω καποιο θεμα με την αποστολη μηνυματων, παταω υποβολη αλλα δεν...................Εχω σπασει το κεφαλι μου, τι δεν κανω σωστα. Πρωτη φοα σε φορουμ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ράνια
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Δεν γινεται υποβολη μηνυματος αποτι καταλαβα πανω απο 4 γραμμες. Τα φωτα σας παρακαλω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.019

    Προεπιλογή

    μήπως είχες βάλει πολλές φατσούλες? γιατί δεν δέχεται πάνω από 4. από γραμμές δέχεται έκθεση ολόκληρη.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Εγώ βαζω ηλεκτρικό υπόστρωμα , 60watt δεν έχω πάθει τίποτα

    Μπορεί να καπνιζεις , να πινεις , να τρως όλα τα .... , αλλά σε πειράζουν τα 50hz? Άμα είναι έτσι να πάμε να μείνουμε στη σπηλιά και να τρώμε βελανιδιά από τα δέντρα.
    Αλλά γενικά.βλέπω ότι το προσδοκιμο ζωής ανεβαίνει , παρόλο που χρησιμοποιούμε το ηλεκτρικό ρεύμα .
    Δεν ξέρω τι φταίει και ο κόσμος πιστεύει στις μέρες τέτοια πράγματα .
    Ο Λιακόπουλος πουλάει αγώγιμες κουρτίνες ,για να φτιαξεις κλοβο φαρεντει στο σπίτι σου

    3 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Ράνια
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Κατ αρχην δεν προκειται για μενα , αλλα για μωρο συγγενους μου. Οπως πολυ σωστα ειπε ο DGeorge καταλαβα αρκετα πραγματα, αλλα η δικη μου απορια ειναι μονο για το ηκεκτρικο πεδιο και την ενταση των αγωγων σε αναμονη.,(πριζα σουκο). Φιλε Picdev το οτι δεν ανηκω επαγγελματικα στο χωρο της φυσικης και της ηλεκτρολογιας, αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι κρεττινος. (ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ κλπ.κλπ.κλπ..................).

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Ειδικά για πρίζα στην οποία δεν βρίσκεται συνδεδεμένη κάποια συσκευή δεν υφίσταται κανενός είδους πεδίο της οποιοδήποτε συχνότητας. Τελεία και παύλα.

    1 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hraki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γινεται υποβολη μηνυματος αποτι καταλαβα πανω απο 4 γραμμες. Τα φωτα σας παρακαλω.
    Κάτι παρόμοιο μου γράφεις και σε προσωπικό μήνυμα. Τι εννοείς λέγοντας: "Δεν γίνεται υποβολή μηνύματος πανω απο 4 γραμμες!";
    Ακόμα και στη 'Γρήγορη Απάντηση' σου δίνεται η δυνατότητα για πέρα από 4 γραμμές.

    Υποψιάζομαι, ότι περιμένεις κάποιον επεξεργαστή κειμένου να σου 'σπάει' τις αράδες μετά από κάποιους χαρακτήρες.
    Γι' αυτό υπάρχει και το 'ENTER' όπου αλλάζει παράγραφος, μαζί με γραμμή.
    Ίσως αυτό, που εννοείς, είναι: "Δεν μπορώ να γράψω μία μονοκόμματη αράδα, η οποία θα 'σπάσει' σε περισσότερες από τέσσερεις γραμμές....
    Επίσης θα χρειαστεί να πιέσεις το 'πλήκτρο' "Επεξεργαστής Κειμένου" όπου θα μπορείς να κάνεις και 'Προεπισκόπηση' των κειμένων σου.
    Όμως, και πάλι, η 'πραγματική' αλλαγή παραγράφου/γραμμής θα πρέπει να γίνεται μόνο με τη χρήση του 'ENTER'. Διαφορετικά, ακόμα και αυτός, ο επεξεργαστής κειμένου, δεν ξέρω πώς θα αντιδράσει, αν του εισαγάγεις μιά τεράστια αράδα, περιμένοντας να την 'σπάσει' αυτός (ο επεξεργαστής κειμένου) σε περισσότερες από 4 γραμμές.
    Ελπίζω να σε κάλυψα και σε αυτό το θέμα!

    Σχετικά με το θέμα 'μωρό', οι Ευρωπαίοι έχουν αρχίσει, σε αρκετά θέματα, κα 'κολλάνε' την υστερία των Αμερικάνων!
    Επί πάρα πολλά χρόνια κοιμούνται μωρούλια σε κούνιες/κρεββατάκια (σχεδόν σε επαφή) από κάποια πρίζα (οποιουδήποτε είδους) είτε αυτή είναι ενεργή (έχει συσκευή συνδεδεμένη, και σε λειτουργία-ή μη), είτε δεν είναι ενεργή. Αν είχαν σημειωθεί ύποπτα κρούσματα, θα είχε γίνει ο κακός πανικός: Πρωτοσέλιδα σε μεγάλης κυκλοφορίας Media, κλπ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικά για πρίζα στην οποία δεν βρίσκεται συνδεδεμένη κάποια συσκευή δεν υφίσταται κανενός είδους πεδίο της οποιοδήποτε συχνότητας. Τελεία και παύλα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DGeorge : 13-12-15 στις 19:41 Αιτία: Προσθήκες Διαμορφώσεις

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hraki Εμφάνιση μηνυμάτων
    ........Φιλε Picdev το οτι δεν ανηκω επαγγελματικα στο χωρο της φυσικης και της ηλεκτρολογιας, αυτο δεν σημαινει οτι ειμαι κρεττινος. (ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ κλπ.κλπ.κλπ..................).
    1) Η πλήρης άγνοια σε κάποι θέμα μπορεί άνετα να ρίξει 'δυνάμει θύματα' στα δίχτυα του κάθε Λιακόπουλου.
    2) Η αναφορά σου σε μωρούλι δεν γίνεται κι από το πρώτο μήνυμα.
    3) Ακόμα και τα μωρά, εφόσον είναι ήδη άνθρωποι ολοκληρωμένοι, δεν έχουν ιδιαίτερη ευπάθεια σε πεδία και ακτινοβολίες, από 'οσο θα είχε κάποιος τυχαίος ενήλικος.
    4) Ωστόσο, ακόμα κι αν είχαν κάποιαν ιδιαίτερη ευαισθησία, δεν υπάρχουν επικίνδυνα ηλεκτρομαγνητικά πεδία (ή ακτινοβολίες) από τάσεις 220V/50Hz, και από τα ηλεκτρικά ρεύματα που κυκλοφορούν στις ενεργές καλωδιώσεις!!!! Αυτό είναι Γενικός Κανόνας!!!
    Τώρα... Αν μιά καινούργια μαμά θέλει -καλά και σώνει- να βλέπει παντού κινδύνους και ύποπτες καταστάσεις, η όποια συζήτησση παύει να έχει νόημα.
    Αν στο καλώδιο τροφοδοσίας, ή στο τροφοδοτικό, ενός PC υποψιάζεται 'ραδιενεργές ακτινοβολίες', και πάλι είναι δικαίωμά της.
    Εκεί, στις περιπτώσεις αυτές, δημιουργούνται καταστάσεις, που πλησιάζουν συμπτωματολογικά αυτές του κρετινισμού, και -σίγουρα- της εμμονής και της μανίας!
    ...Βλέπεις... Δεν φταίει και πολύ ο Άκις (Picdev)

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη midakos
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    512

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Λιακόπουλος πουλάει αγώγιμες κουρτίνες ,για να φτιαξεις κλοβο φαρεντει στο σπίτι σου
    Και μετά θα αναρωτιούνται γιατί δεν έχουν σήμα!!!

    2 Not allowed! Not allowed!



    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε.


  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη betacord85
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2.057

    Προεπιλογή

    για να φτασει στο σημειο να κανει τετοια ερωτηση φανταστειτε ποση πλυση εγκεφαλου γεινεται μεσω youtube λιακοπουλου και οτι αλλο παραφυσικης εκπομπης τηλεορασης...ακτινοβολια βγαζει και η crt και ο φουρνος μικροκυματων...εχει κανεις καποια αποδειξη οτι οντως υπαρχουν παρενεργειες?οπως και η ιστορια που κυκλοφορει χρονια απο τους συναδελφος οτι καποιος τεχνικος πανω στον υμηττο απο τις κεραιες επαθε καρκινο ογκο και οτι αλλο παραφυσικο...αποδειξεις?μονο λογια...

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 11 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσταστια απο Ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια
    By tasos94 in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-15, 03:55
  2. Κινδυνος απο ακτινοβολια;
    By Phatt in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-10, 14:12
  3. συσκευη εξοντωσης εντομων,ακτινοβολια?
    By eleozz in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-09, 00:24
  4. κεραια εκπομπης ακτινοβολια ενισχυση
    By Γιώργος 231 in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-09, 13:03
  5. Ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια απο pc
    By johny16 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-06, 23:32

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας