Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: Ερώτηση για αγορά Kenwood TM-D710GE

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.502

    Προεπιλογή Ερώτηση για αγορά Kenwood TM-D710GE

    Θέλω να πάρω το Kenwood TM-D710GE, Αυτό που έχει ενσωματωμένο το GPS. Το θέμα μου είναι ότι το κατάστημα που εμπιστεύομαι το διαθέτει προς 745 €. Αντίθετα ένα άλλο κατάστημα, αυτό του Dr, το διαθέτει προς 590 €. Επειδή όμως για το κατάστημα με την φτηνή τιμή ακούγονται διάφορα στην πιάτσα, θα ήθελα την γνώμη σας αν αξιζει το ρίσκο να τον εμπιστευτώ και να κάνω από εκεί και την αγορά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.017

    Προεπιλογή

    τι ειναι το dr

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παναγιώτη
    http://www.drele.com/el/kenwood-tm-d...ansceiver.html

    Γιάννη προσωπικά δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα ποτέ από εκεί(αν και απέχω αρκετό διάστημα από το αντικείμενο). βλέποντας και έξω η τιμή του DR είναι ποιο λογική και κοντά με τις τιμές στο εξωτερικό.
    από εκεί και πέρα αν δεν νιώθεις ασφαλής και πιστεύεις ότι σε περίπτωση υπαρκτού προβλήματος του μηχανήματος δεν θα στο αναγνωρίσει και σε βάλει σε περιπέτειες είναι ένα θέμα που δύσκολα θα στο απαντήσει κάποιος.
    αν αντίθετα στο άλλο κατάστημα είσαι σίγουρος ότι θα έχεις μια καλύψει για μεγάλο χρονικό διάστημα τότε ζυγίζοντας αυτά τα δύο πιστεύω ότι δεν τίθεται θέμα.
    να πας ποιο ακριβά αλλά σίγουρα, μιας και μιλάμε για μηχάνημα που καλός ή κακός θα ταλαιπωρηθεί και κυρίως αν μπει σε αμάξι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    289

    Προεπιλογή

    Δεν ειχα ποτε προβλημα με τον dr είχα παρει 3-4 μηχανηματα την περασμενη δεκαετια.Δεν ξερω αν άλλαξε κάτι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη matthew
    Όνομα
    Ματθαίος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    1.371

    Προεπιλογή

    Δεν έχω ψωνίσει τίποτε ακόμη από τον Dr αλλά έχει πολύ καλύτερες τιμές σε σχέση με τους υπόλοιπους. Είχα σκοπό να πάρω από τον Dr το Kenwood TS-480SAT, αλλά δυστυχώς λόγω κάποιων οικογενειακών οικονομικών υποχρεώσεων δεν το φτάνω προς το παρόν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV2HIA
    Όνομα
    ΑΝΤΩΝΙΟΣ
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    61

    Προεπιλογή

    Εαν είναι από αυτόν που πήρες το TH-F7 θα σου έλεγα με γεια σου και καλό ξεμπέρδεμα. Όσο για τον DR, στο παρελθών έχω συνεργαστεί επαγγελματικά χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα, άμεση εξυπηρέτηση και συνενόηση και προπάντων λογικές τιμές. Το ίδιο ίσχύει και για το παρών. Αυτή είναι η δική μου άποψη. Εσύ κρίνεις και αποφασίζεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    SV1GRN
    Guest

    Προεπιλογή

    Το ερώτημα είναι ποια επιχείρηση θα καλύψει την περίοδο εγγύησης και την μετέπειτα. Αυτό χρειάζεται να του πει όποιος ξέρει από την εμπειρία του.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη john_b
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.502

    Προεπιλογή

    Αυτό που λέει ο Παναγιώτης και επίσης, έχει κάποιον (καθώς έμαθα) που του τα φέρνει από Γερμανία. Μόνο στα Κένγουντ έχει τόσο καλές τιμές, τα άλλα του πουλάει κανονικά. Λέω λοιπόν, μήπως είναι τίποτε επισκευασμένα ή ελαττωματικά που τα σπρώχνουν σαν καινούργια;

    Πάντως εχτές που τους πήρα τηλ. για πληροφορίες, το σήκωσε μία η οποία έτρωγε και συνέχισε να τρώει όση ώρα μου μίλαγε. Μετά ξαναπήρα καπάκι για μια διευκρίνιση και το σήκωσε ένας τύπος ο οποίος επίσης έτρωγε και ήταν κοφτός και απότομος. Δεν το λες και επαγγελματικό όλο αυτό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2015
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john_b Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εχτές που τους πήρα τηλ. για πληροφορίες, το σήκωσε μία η οποία έτρωγε και συνέχισε να τρώει όση ώρα μου μίλαγε. Μετά ξαναπήρα καπάκι για μια διευκρίνιση και το σήκωσε ένας τύπος ο οποίος επίσης έτρωγε και ήταν κοφτός και απότομος. Δεν το λες και επαγγελματικό όλο αυτό.

    Κάτι τέτοιο έπαθα και εγώ, πήρε να ρωτήσω για το XIAEGU X108 και μου λέει ένας πωλητής ότι δεν θα το φέρουν ξανά γιατί είχαν πολλά προβλήματα και επιστροφές, μου δίνει να μιλήσω με κάποιον άλλον ο οποίος μου λέει ότι θα το φέρουν εντέλει σε κανά δυο βδομάδες και ότι θα το εμπορεύονται κανονικά.. τι να πιστέψεις;

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    SV1GRN
    Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john_b Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως εχτές που τους πήρα τηλ. για πληροφορίες, το σήκωσε μία η οποία έτρωγε και συνέχισε να τρώει όση ώρα μου μίλαγε. Μετά ξαναπήρα καπάκι για μια διευκρίνιση και το σήκωσε ένας τύπος ο οποίος επίσης έτρωγε και ήταν κοφτός και απότομος. Δεν το λες και επαγγελματικό όλο αυτό.
    μα και συ την ώρα του φαγητού παίρνεις; χαχαχα να είσαι καλά Γιάννη.

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά SMD 291 CHIP QUIK ερώτηση!
    By coolerman in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-16, 11:34
  2. Software για TH-F7E kenwood
    By ouranos51 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-13, 16:43
  3. Ερώτηση για αγορά chip
    By takis13 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-13, 16:01
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-12, 21:00
  5. Ερώτηση για αγορά θερμοστάτη
    By alekos22 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-12, 11:54

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας