Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 37

Θέμα: Παπούτσια ηλεκτρολόγου

  1. #21
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The_Control_Theory Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγω κύρους-εμφάνισης κλπ ή για κάποιο λόγο ασφάλειας. Το δικαιολόγησαν κάπως?
    Ειδικά το ξύρισμα/κούρεμα ίσως να είναι για λόγους RF compliance καθώς είναι αποδεδειγμένο πως λειτουργούν ως κεραίες

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The_Control_Theory Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγω κύρους-εμφάνισης κλπ ή για κάποιο λόγο ασφάλειας. Το δικαιολόγησαν κάπως?
    Στήν συγκεκριμένη περίπτωση είχε νά κάνει μέ εργασία στό Nottingham university hospital, όποτε όπως καταλαβαίνεις έχει νά κάνει καί μέ τά δύο

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Αλέξανδρος
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Undisclosed
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alpha uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στήν συγκεκριμένη περίπτωση είχε νά κάνει μέ εργασία στό Nottingham university hospital, όποτε όπως καταλαβαίνεις έχει νά κάνει καί μέ τά δύο
    Για το queens medical centre δεν λες; Για ποτε μιλάς; Γιατί σε αυτό το πανεπιστημιακό νοσοκομειο σπούδασα, πλάκα θα χει να συμπίπτουν οι ημερομηνίες

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Αλέξανδρε μένω στό Nottingham τά τελευταία 22 χρόνια. Οι Έλληνες εδώ δέν είναι καί πάρα πολλοί , λίγο πολύ όλοι γνωριζομασται, έχω γνωρίσει αρκετά παιδιά πού σπούδαζαν εδώ ,καθώς επίσης καί αρκετούς Γιατρούς πού έχουν περάσει καί από τά δύο νοσοκομεία του Nottingham

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Αλέξανδρος
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Undisclosed
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alpha uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλέξανδρε μένω στό Nottingham τά τελευταία 22 χρόνια. Οι Έλληνες εδώ δέν είναι καί πάρα πολλοί , λίγο πολύ όλοι γνωριζομασται, έχω γνωρίσει αρκετά παιδιά πού σπούδαζαν εδώ ,καθώς επίσης καί αρκετούς Γιατρούς πού έχουν περάσει καί από τά δύο νοσοκομεία του Nottingham
    Ε αρα εννοείται οτι συμπίπτουν οι περίοδοι, εγώ στο Νottingham ήμουν Σεπτέμβρη 2005 έως Οκτώβρη του 2006 και ξαναρθα επίσκεψη εκείνο το Δεκέμβρη (1999-2004 ήμουν στο Canterbury). Εμένα στο Lenton, στη Mettham st.
    Ακόμα εχω κρατήσει τις καρτες-door passes που είχα στο QMC για τα εργαστήρια κτλ, αν και λογικά πρεπει να χουν ακυρωθεί πια :p

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alxnks Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε αρα εννοείται οτι συμπίπτουν οι περίοδοι, εγώ στο Νottingham ήμουν Σεπτέμβρη 2005 έως Οκτώβρη του 2006 και ξαναρθα επίσκεψη εκείνο το Δεκέμβρη (1999-2004 ήμουν στο Canterbury). Εμένα στο Lenton, στη Mettham st.
    Ακόμα εχω κρατήσει τις καρτες-door passes που είχα στο QMC για τα εργαστήρια κτλ, αν και λογικά πρεπει να χουν ακυρωθεί πια :p
    Εκείνη τήν εποχή , ήταν στό queen καί κάποιος καλός φίλος Νευροχειρουργός στήν ειδίκευση, καθώς καί ή γυναίκα του ,στό ακτινολογικο .Παναγιώτης Κουμελης στό όνομα .πολύ καλό παιδί καί εξαίρετος Ιατρός, τόν γνώριζες ? Επίσης και κάποιος άλλος φίλος Σωτήρης στό όνομα , Μαιευτήρας , αυτός δούλευε στό city.(Ζητώ συγνώμη από τά υπόλοιπα παιδιά ,καθότι ή συζήτηση έχει ξεφύγει από τό θέμα)

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιαυτό λέω ότι εξαρτάτε που δουλεύουμε. και για να μην νομίζει κανένας ότι υπερβάλω. δείτε τη φοράνε για να ανοίξουν τους διακόπτες. στην ασφάλεια το παραπάνω δεν έβλαψε ποτέ.
    Πιο πολύ για τα εγκαύματα από το arc.
    Τα γάντια που φοράνε είναι τα λαστιχένια μέσα και το προστατευτικό δερμάτινο απ' έξω, εδώ φοράνε μόνο τα λαστιχένια χαχα.
    Αν δε σε αρπάξει το ρεύμα το έγκαυμα θα σε προλάβει.
    https://www.youtube.com/watch?v=dPJtknGmsys
    https://www.youtube.com/watch?v=Lhlhj-_7Rrc

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη The_Control_Theory
    Όνομα
    Tedi
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    890

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικά το ξύρισμα/κούρεμα ίσως να είναι για λόγους RF compliance καθώς είναι αποδεδειγμένο πως λειτουργούν ως κεραίες
    Αυτό το έχουν πει πρώτοι οι ινδιάνοι. Χωρίς πλάκα. Γι αυτό άφηναν μακρυά τα μαλλιά τους και κάθε μέρα πρωί βράδυ έκαναν ένα μπάνιο πρωί πρωί από παιδιά με το ζόρι στα παγωμένα νερά.

    Η ίντερνετ ή σε αυτό το βιβλίο το διάβασα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Το ρεύμα δεν παίζει . Ειχα βαλει και γω ενα βιντεακι με βραχυκυκλωμα και εκρηξη με απλο τραυματισμο και προστιμο στον εργολαβο , αλλα ψαχνωντας περισσότερο είδα οτι υπάρχουν στο youtube και χειρότερα ... μαγνητοσκοπημενα ατυχήματα με τραγικη καταληξη ... δεν βαζω λινκ γιατι ανατριχιασα κυριολεκτικα ...
    ηλεκτροπληξια > παραλυση > θανατος > καψιμο σε μερικα λεπτα ... ουτε κιχ δεν κανανε ...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    εδώ φοράνε μόνο τα λαστιχένια χαχα.
    ναι καλα ... εδω αν ειναι και καλοκαιρακι με την σαγιοναρα την βερμουδα και ουτε κοντομανικο απο πανω , σιγα μην ντυνονταν αστροναυτες ... και το κλασσικο '' ΕΓΩ ξερω κανε εσυ στην ακρη'' αχαχαχα γατακια

    περαν πλακας αν ειναι ο φιλος μας ειναι να δουλεψει σε τετοια περιβαλοντα δεν νομιζω να χρειαζεται να ανησυχει... θα του προμηθευσουν και τον αναλογο ιματισμο ασφαλειας ....

    εμας νομιζω οτι αυτο που μας απασχολει ( που δεν ) σε τετοιυ ειδους παπουτσια ειναι η προστασια δαχτυλων κυριως , μια μικρη μεταλικη βαλιτσα να πεσει πανω στα δαχτυλα στα κουλενει ! , συν και οτι η προστασια βολευει στο να κανεις το παπουτσι σφινα για να μετακινησεις κατι αρκετα βαρυ ... κανουν για χαμηλη ταση εχουν και αντιολισθητικη σολα δεν τρυπιεται απ τα καρφια κλπ ....

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ηλεκτρολόγος σε πλοίο (εργασία)
    By antonisfa in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 440
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-23, 11:55
  2. Τιμολόγηση εργασιών ηλεκτρολόγου
    By rch in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-18, 23:00
  3. Άδεια Ηλεκτρολόγου
    By georgeandreou in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-11, 15:49
  4. ηλεκτρονικός και ηλεκτρολόγος
    By vagkalpan in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-10, 22:09
  5. Ηλεκτρολόγος Ηλεκτρονικός Μηχανικός
    By geomanjo in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-06, 00:48

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας