Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 35

Θέμα: Θα ατμίσουμε τίποτα?

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Γιώργο σωστά τα λες... ειδα ένα βιντεο απο το aresmares.gr και έπαθα πλάκα.. φυτίλια, ρυθμίσεις, κεφαλές.. και το άλλο δεν έχει τίποτα.

    Στέφανε είχες την "c" έκδοση? Σε ποιό κατέληξες τελικά?

    Σκεφτόμουν κάποιο λιγότερο "υπερπαραγωγή" για έξω.. αλλά απο ότι κατάλαβα οι πιθανότητες να με βολεψει είναι μηδαμινές.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Οπως ειδες τα "στυλο" ειναι για χαβαλε. Οπως και να χει το ποσο που διαθετεις ειναι μια χαρα για ενα καλο ξεκινημα. Ψαξου και δες τι θα σε βολεψει. Στην τελικη δεν χρεαζεται να τα παρεις σετ. Μπορει να παρεις mod μιας εταιριας και ατμοποιητη απο καποια αλλη.

    Ευτυχως επιλογες υπαρχουν απειρες. Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε.

    2 Not allowed! Not allowed!
    Θεε μου δωσε μου κουραγιο...γιατι αν μου δωσεις δυναμη θα τους γαμ... ολους!!!!!!!!

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.. χαζεύω βιντεακια.. μεγάλη υπόθεση τελικά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Στεφανος
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Κιλκις
    Μηνύματα
    85

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kougianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο σωστά τα λες... ειδα ένα βιντεο απο το aresmares.gr και έπαθα πλάκα.. φυτίλια, ρυθμίσεις, κεφαλές.. και το άλλο δεν έχει τίποτα.

    Στέφανε είχες την "c" έκδοση? Σε ποιό κατέληξες τελικά?

    Σκεφτόμουν κάποιο λιγότερο "υπερπαραγωγή" για έξω.. αλλά απο ότι κατάλαβα οι πιθανότητες να με βολεψει είναι μηδαμινές.
    το πρώτο που πήρα δε θυμάμαι τον τύπο αλλά ήταν σαν αυτό που παρέθεσες στην αρχή (σε μαύρο).μετα κατέλυξα σε αυτό,αλλά όπως γράφει και ο Γιώργος έχεις πολλές επιλογές
    ηλ.τσιγαρο.jpg

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Στέφανε, σε αυτό που έχεις τώρα, ο ατμός νοιώθεις πως είναι κρύος?
    kanger e-smart λέγεται?

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Στεφανος
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Κιλκις
    Μηνύματα
    85

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kougianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στέφανε, σε αυτό που έχεις τώρα, ο ατμός νοιώθεις πως είναι κρύος?
    kanger e-smart λέγεται?
    δεν τα έχω .τα δώρισα σε φίλο.στο τελευταίο(δεν ήταν kanger αλλά ego όπως τη φώτο που ανέβασα ) ο ατμός ήταν νορμαλ-ούτε κρύος,ούτε ζεστός,αλλά παίζει μεγάλο ρόλο και το υγρό.

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoxst Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν τα έχω .τα δώρισα σε φίλο.στο τελευταίο(δεν ήταν kanger αλλά ego όπως τη φώτο που ανέβασα ) ο ατμός ήταν νορμαλ-ούτε κρύος,ούτε ζεστός,αλλά παίζει μεγάλο ρόλο και το υγρό.

    Σε ευχαριστώ πολύ.. και ελπίζω να το έκοψες!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη IRF
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.533

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kougianos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να πάρω ηλεκτρονικό τσιγάρο.. και έχω καταλήξει στο παρακάτω:
    http://www.joyetech.com/product/erol...ied=71ee80cad9
    έχετε ακούσει για κάποιο ελάττωμα? Μπορείτε να φανταστείτε κάποιο πρόβλημα που ίσως προκύψει με το συγκεκριμένο?

    Βλέπω τη ποσότητα νικοτίνης σε κάποια έτοιμα υγρά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν κάποιο θα είναι πολύ ελαφρύ ή πολύ βαρύ.
    Κάποια άλλα υγρά πάλι δεν γράφουν καθόλου.. αν έχετε κάποιο παράδειγμα για σύγκριση με μάρκα κανονικού τσιγάρου θα με βοηθούσε.

    Γνωρίζεται κάποιο προμηθευτή για να φτιάξω μόνος μου τα υγρά?
    Το βασικό πρόβλημα είναι η νικοτίνη.. που απο ότι διαβάζω δεν μπορώ να τη βρω σε φαρμακεία.

    Παρακαλώ να μην επεκταθούμε στο αν κάνει "καλό" ή αν είναι "καλύτερο" απο το κανονικό τσιγάρο!!!!

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά!!
    Προσοχή το να φτιάξεις μόνος σου τα υγρά μπορεί να είναι θανατηφόρο χωρίς καμία υπερβολή. Εκτός αν είσαι χημικός ή φαρμακοποιός και έχεις εξοικείωση με τις συγκεντρώσεις διαλυμάτων λόγω εργασίας. Αν αγόραζες το μπουκάλι καθαρής νικοτίνης και άνοιγες το καπάκι θα έβλεπες ότι βγαίνει τέτοια βρώμα που η τσιγαρίλα είναι άρωμα λουλουδιών συγκρινόμενη μαζί της (η ένταση της μυρωδιάς επίσης είναι χιλιαπλάσια και τελείως διαφορετική ΒΡΩΜΑ, ΜΠΟΧΑ ΑΗΔΙΑ). Επίσης θέλει προδιαγραφή νικοτίνης για εσωτερική χρήση δύσκολο να βρεις. Η νικοτίνη χρησιμοποιείται σε φυτοφάρμακα. Η τιμές συγκέντρωσης είναι πολύ μικρές που και χημικός θέλει κατάλληλα όργανα και εξοικείωση ώστε να μην κάνει λάθος. Αν αγόραζες το μπουκάλι και έβλεπες πάνω τις νεκροκεφαλές που έχει ίσως σε βοηθούσε να το κόψεις. Αν το μύριζες κιόλας τότε είναι σίγουρο το κόψιμο καπνίσματος. Οι προδιαφραφές αντιδραστηρίων για εσωτερική χρήση ονομάζονται φαρμακοποιίας. Θα δεις στα αγγλικά τη λέξη pharm ή pharmaceutical purity.(με παραγγελία φυσικά από εξωτερικό) Αν δεις ένα πείραμα που έκαναν στην ιατρική παλιά θα σε βοηθήσει:έκαναν φοιτητές ενδοφλέβια σε ένα δύσμοιρο κουνέλι διάλυμα νικοτίνης και πάντα το κουνέλι πέθαινε λόγω λάθους στη συγκέντρωση που έκαναν οι φοιτητές. Το έκανε ο καθηγητής για να τονίσει τη σημασία των συγκεντρώσεων. Φυσικά μετά "τα έψελνε" σε όσους τους ψόφησε το κουνέλι για το τι άχρηστοι είναι και "τέτοιοι γιατροί θα γίνετε μια ένεση θα κάνετε και θα τους στέλνετε στον άλλο κόσμο".
    Είναι δύσκολο να βάλεις 6 mg νικοτίνη σε 10 mL διάλυμα.Φαντάσου ότι μιλάμε για λιγότερο της μιας σταγόνας.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη IRF : 02-01-16 στις 07:17

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.618

    Προεπιλογή


    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Γιώργο (IRF) το έχω υπ όψη μου.. και σε ευχαριστώ που το επισήμανες.
    Σκέφτομαι να κάνω μεγαλύτερη ποσότητα (όχι 10ml) με λιγότερη νικοτίνη απο αυτή που έχουν τα μέτρια υγρά.
    Αν πάλι δω στη πράξη ότι υπάρχει περιθώριο λάθους από κάποιο παράγοντα που δεν έχω σκεφτεί θα αγοράζω τυποποιημένα.
    Υπαρχει και βάση με 18% νικοτίνη (που δεν είναι επικίνδυνο) αν θέλει κάποιος να πειραματιστεί... όντως και εγώ δεν προτείνω σε άλλους να πάρουν το ρίσκο.

    Γιώργο (GeorgeVita)
    δεν είναι "ατμος" είναι "δρόμος"... όπως είπε και ο Τσετσένογλου: "καριόλα!!"


    Καλημέρα!!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έχετε ξαναδεί τίποτα τέτοιο;
    By jami in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-14, 20:34
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-08, 08:23

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας