Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 35

Θέμα: Θα ατμίσουμε τίποτα?

  1. #21
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Να σε στείλω σε ένα φίλο να κάνεις τη δουλειά σου και να σου δείξει 5 πράματα? Θα δοκιμάσεις και γεύσεις.
    Δεν θα πήγαινα σε e-go και λοιπές παπαρίτσες.


    Δεν είναι τραγικό να φτιάξεις μόνος σου, εγώ παίρνω 100mg/ml νικοτίνη και φτιάχνω δικά μου. Θα σου πρότεινα υγρά της atmos για δικές σου κατασκευές. Για αρχή καλύτερα θα ήταν να αρχίσεις με ένα δυο έτοιμα.
    Μια μάρκα από τα καλύτερα στον κόσμο πάντως είναι Ελληνικής κατασκευής.

    Αν θες cigarette like από τα καλύτερα είναι τα volt www.smokelessimage.com αλλά όχι και τόσο δυνατά, κάνουν θραύση στους νέους όμως.

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη Costis Ni
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή

    Να σου πώ και γω σαν νέος ατμιστής οτι αν πάρεις κατι μικρό μπορεί και να μη σε καλύψει και να κλαίς τα λεφτά σου και το χειρότερο, να το παρατήσεις και να το γυρίσεις πάλι στον καπνό. Κατόπιν συζήτησης με ένα "τρελλό" εδώ στα Χανιά (ο άνθρωπος έχει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει σε ατμιστές, μπαταρίες και υγρά από το 2008 έως σήμερα) πήρα αυτό εδώ, και 2 μπαταρίες 18650 από ημπέη, μια LG + 1 Samsung.

    Kαλύπτει μια χαρά την απαίτηση μου να βγάζω ντουμάνια όταν θέλω να κάνω το δράκο. Εχει οοοολες τις ρυθμίσεις που υπάρχουν, κι ακόμα περισσότερες με αναβάθμιση του firmware. Πολύ καλή έως εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, μόνο μειονέκτημα ο ατμιστής που στα πολλά Watt πετάει σταγόνες. Αλλά παίρνει τους περισσότερους ατμιστές της αγοράς, θα το ψάξω στο επόμενο βήμα, πρώτη εβδομάδα είμαι ακόμα.

    Για ζουμιά από Κίνα καλύτερα άστο. Οπως λέει και ο άλλος, ΑΝ τ αφήσουν καμια βδομάδα στον ήλιο, εξω απο το τελωνείο, τι γινεται;

    Τελοςπάντων εγώ εχω βρει την υγειά μου, ούτε βαρυ κεφάλι το πρωϊ, και η γεύση μου επέστρεψε και μια χαρά.

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη Δημήτρηςκα
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    434

    Προεπιλογή

    Για αρχή θα σου πρότεινα κάποιο ego που ειναι φθηνό για να δεις αν σου αρέσει η διαδικασία τα αρώματα κλπ. Αν σου αρέσει κρατά το μέχρι να σου χαλάσει (2-3 βδομαδες) και μετά παρε κάποιο mod με επισκευασιμο ατμοποιητη (80-100 εύρο).
    Προσωπικα αυτο έκανα. και τώρα φτιάχνω και Υγρα και τα έξοδα μου ειναι 15ε το μήνα.
    θα σου πρότεινα ενα κατάστημα κοντά στο σπίτι σου με ποικιλία απο αρώματα και δοκιμαστήριο αρωμάτων.

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    αν ρίξω τσάι σε ενα παλιό ατμοσίδερο να ατμίσω και εγω μαζί σας;

    Συνημμένο Αρχείο 61684

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη Silas
    Όνομα
    Μιχαλης
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    104

    Προεπιλογή

    Θα σου πω την εμπειρια μου.

    Πηρα ενα Kanger aerotank mini γιατι τα γαιδουρια δεν μου αρεσουν στο ματι ιδιαιτερα. Μπαταρια μια Spinner V2 γιατι τα box μου φαινονται σα ροπαλα.

    Μια βδομαδα μετα ψαχνω να παρω mod γιατι::

    1. Η μπαταρια αν και θεωρειται απο τις καλες V/V δεν εχει δυναμη με αποτελεσμα η τζουρα να μην ειναι χορταστικη.
    2. Μου την σπαει καθε 5, 6 ωρες να πρεπει να φορτισω την μπαταρια.

    Αποψη μου, παρε κατευθειαν ενα mod, γιατι τα τυπου στυλο δεν θα σε καλυψουν. Βεβαια αν μπορεις να δοκιμασεις την ολη φαση να δεις αν σου παει, πριν δωσεις 100 ευρω, θα ηταν καλυτερα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Γιά σου καί από εμένα .Αυτό πού θέλω νά σού πώ σού τό είπαν καί τά παιδιά πιό πάνω, μήν ασχοληθείς καθόλου ΗΤ τύπου στυλό, δέν αξίζει τόν κόπο . Αυτό τής kanger subox είναι καλό γιά αρχή, όσο γιά τά υγρά ,υπάρχουν τόσα πολλά στήν αγορά πού θά βαρεθείς νά δοκιμάζεις Εγώ από τήν πλευρά μου θά σού συνιστούσα ,εάν σέ ενδιαφέρουν τά καπνικα υγρά ,μέ πραγματική γεύση καπνού, house of liquid καί συγκεκριμένα τό EL TORO cigarillos 5 ή 15 πού γιά εμένα είναι ένα από τά μοναδικά υγρά μέ γεύση πραγματικού τσιγάρου .Είναι ακριβά σέ σύγκριση μέ τά άλλα υγρά όμως αξίζουν τά λεφτά .Ένα άλλο υγρό ,μέ γεύση γλυκού ταμπάκο είναι αυτό τής PURITY καί συγκεκριμένα τό long horn .Ή Halcyon haze καί τό Venus in vapes μέ μοναδική γεύση .Ή eliquid France έχει πολλά υγρά μέ ξεχωριστή γεύση. Ή DIGBYS πάλι έχει τό moriyas mix μέ γεύση μέντας. Τέλος ή ΑΤΜΟΣ Ελληνική έχει πολλά καλά υγρά , πάντως αυτό πού μέ ευχαριστεί περισσότερο (προσωπικά) είναι τό longhorn τής purity σέ νικοτίνη τών 0.6%.Καί κάτι ακόμα ,καλής ποιότητας υγρά έρχονται σέ σκούρα μπουκάλια, ή συσκευασμένα σέ διάφορα κουτιά ,έτσι ούτος ώστε νά μήν τά επηρρεάζει τό φώς.

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη CybEng
    Όνομα
    CybEng
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    333

    Προεπιλογή

    Προσωπικά δεν είμαι ατμιστής/καπνιστής απλά θα ήθελα να μεταφέρω κάποια πληροφορία σε όσους ανακατεύουν τα υγρά.

    Η υγρή νικοτίνη βρίσκει δρόμο προς τον οργανισμό μας ακόμη και από την επιφάνεια του δέρματος. Δηλαδή καλό είναι αν κατά τη διάρκεια της παρασκευής των υγρών πέσει κάποια ποσότητα στο χέρι μας, τότε χρειάζεται σωστή αντιμετώπιση και όχι απλά το αφήνουμε ως έχει ή αρχίζουμε τις εντριβές για να το απλώσουμε σε μεγαλύτερη επιφάνεια. Προσοχή και στις συγκεντρώσεις των διαλυμάτων όπως έχει ήδη αναφερθεί.

    Η πληροφορία προέρχεται από φίλο χημικό μηχανικό και ατμιστή/πειραματιστή ετών επί του αθλήματος.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Costis Ni, Δεν μας είπες ποιό πήρες!

    Τα 50watt μου φαίνονται πάρα πολλά.. και στη πράξη που έχω δει "ντουμάνια" να ξεφεύγουν απο κάθε όριο.. φοβάμαι πως μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα!!
    Μια βρογχίτιδα την έχει για πλάκα στην εβδομάδα (πιστεύω)

    Με ψάρωσε και το παρακάτω για να παίζω και λίγο με τις ρυθμίσεις..
    http://www.joyetechgreece.gr/set-%CE...ouble-set.html
    ακόμα και το ecom μου φαίνεται μεγάλο για να το κουβαλάω έξω.. τα υπόλοιπα cigarette like έχουν μικρή μπαταρία όπως είπατε..
    το eroll έχει μπαταρία 1000mah στη κασετίνα... σκεφτόμουν να πάρω το eroll για έξω όπως είπα πριν και ένα mod λιγο αργότερα (τον άλλο μήνα πχ).
    Στο eroll είναι και πολύ φτηνά τα ανταλλακτικά.. και δεν θα είχα προβλήματα με καθαρισμούς σε αλλαγή υγρών.
    Θα έπαιρνα δηλαδή 10 δοχεία, και θα έκανα τις δοκιμές μου με τις αναλογίες χωρις να επηρεάζεται η γευση απο το προηγούμενο μίγμα.
    Οι διαρροές που προαναφέρθηκαν υποτιθεται πως διορθώθηκαν στο "c" μοντέλο.

    Δεν ξέρω.. ίσως πρέπει να αρχίσω απο mod τελικά.. απλά φοβάμαι πως θα πάρω καπνό όταν βγώ απο το σπίτι!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη Costis Ni
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή

    Ωχ αφηρημένος! Αυτό πήρα, σε άσπρο περλέ. Ειναι λίγο βαρύ αλλά βολεύει στο χέρι. Δεν θέλω κατι που να μοιάζει με τσιγάρο, για να ξεφύγω τελείως από την εννοια "κρατάω τσιγάρο". Αυτό δεν το βλέπω σαν τσιγάρο αλλά σαν Σύστημα Life Support για Εθισμένους.

    Τα πολλά watt δεν είναι μόνο για να κάνεις ντουμάνια. Χρειάζονται στο Variable Temperature Mode (VT) για να έρθει γρήγορα στην επιθιμυτη θερμοκρασία η αντίσταση . Δηλαδή το γκαζώνει στο ρεύμα μέχρι να ζεσταθεί πάνω στη τζούρα και μετά πέφτει.. Σε Power (VW) Mode και 25 είναι αρκετά για όσο ντουμανι αντέχεις.

    Οπως λέει και ο αφίλος απο πάνω ΜΑΚΡΥΑ απο καθαρή νικοτίνη . Ειναι τοξικότατη. Ζουμιά ελληνικά πιστοποιημένα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη Costis Ni
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spark Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ρίξω τσάι σε ενα παλιό ατμοσίδερο να ατμίσω και εγω μαζί σας;

    Συνημμένο Αρχείο 61684
    Καλύτερα καπνομηχανή από Ντίσκο. Το ίδιο μυρίζει.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έχετε ξαναδεί τίποτα τέτοιο;
    By jami in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-14, 21:34
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-08, 09:23

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας